Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

Toka

Brilantní herecký výkony a hudba,, efekty, ale... K jinak naprosto skvělému filmu mam bohužel jednu zásadní výtku. Měl jsem pocit, že scény až nepřirozeně rychle přeskakujou na další. Z čehož vyplývá, že kniha bude asi obsáhlejší a tudíž by Enderově Hře mnohem víc slušela nějaká minisérie. ()

Rockerman

Film se bude líbit hlavně lidem, kteří hrají náročnější počítačové hry s bohatou grafikou. Čili vizuálně je to zmáknuté perfektně, ale ani myšlenka není špatná. Zlovolní Termiťané zaútočí na Zemi, ale pozamšťané slavně zvítězí. Očekává se však další invaze a tak se je třeba připravit. Jasně zachrání to děti, protože těm to při podobných hrách nejlíp pálí. A protože jak ve fotbale, tak na bojišti je nejlepší obranou útok, tak zaskočíme nebohé Termiťany a zlikvidujeme je! Je to však třeba trochu odlehčit a tak přichází humánní a nadějný závěr. Vím, že jsem teď hodně prozradil, ale myslím, že se zas tak moc nestalo, protože fanoušci sci-fi a těch her se na to stejně podívají a budou nadšeni a nám ostaním to může být jedno. ()

Raziel_cz

Tenhle film splňuje přesnou definici slova sci-fi. Hlavně proto, že myšlenka dětí v hlavních velitelských funkcích je víc nereálná, než že jediná stíhačka sundá mateřskou loď mimozemské rasy kolonizátorů (v Dnu nezávislosti je to cool, ale to je hodně nadsazená věc, takže nic proti ničemu, Endrova hra se snaží být vážná). Ještě horší je ale v rámci dokonale průměrného scénáře naprosto jednoduchý děj, ve kterém jsou přesně dva zvraty – jeden nijak zvlášť zásadní (sorry, ale Rackhamova taktika je prostě jediná použitelná při boji s nepřítelem na bázi hmyzu) a druhý předvídatelný –, a maximálně archetypální charaktery (což je vzhledem k jejich věku hodně směšné). O logice nemluvě – patnáctiletý admirál s velitelským štábem ze základní školy mě fakt nebere. A když už je veškeré velení soustředěno v rukou náctiletých, k čemu zde vystupuje sbor důstojníků? A SPOILER ALERT vážně si nikdo z operátorů vojenské posádky na předsunuté základně nevšiml formy života tři kilometry od hlavního stanu? KONEC SPOILER ALERTU No a ten závěr... Kam se hrabe Prometheus. Takže tři hvězdičky za to, že je snímek moc pěkně natočený, první hodinu tolik nefrustruje, na tricích je vidět vysoký rozpočet a pragmatického Harrisona Forda s úsečným Benem Kingsleyem. Konec je akorát k nasrání. Pointa vám dojde dřív, než filmaři zamýšleli, finální bitva netrvá snad ani pět minut a co přijde potom, fakt nechcete vidět. ()

Gaia.M

Moje první slova byla: Panebože, to je ale blbost. Načež mě přítel okřikl, že to běží teprve pár minut. Začátek se mi prostě vůbec nelíbil a vážně jsem to málem vypnula. Pak se to ale celkem rozjelo a já začala chápat. Místy jsem se ztrácela, tenhle film není nic moc pro mě. Celkově to ale vychází dobře. Nenudila jsem se, nebyla jsem otrávená, nepřála jsem si konec. Děj je dobře zpracovaný, herecké výkony jsou uvěřitelné. Akorát musím přiznat, že to je první film, kde mi Harrison vyloženě vadil. Jeho postava mi prostě lezla na nervy v mnoha směrech. Trošku mi i lezlo na nervy, jak lidi trénující bůhví jak dlouho si s tím nedokázali poradit, pak přijde malej kluk, který tam je pár týdnů, jestli vůbec, a jednou střelou zničí celou planetu.. ale ok. Svůj účel to jistě splnilo. Podívaná je to hezká ;) ()

kkarx

Vcelku slušný film, jehož hlavním tématem je nesympatická myšlenka, že samotný talent znamená víc než tvrdá práce a letité zkušenosti. ()

hEROic

dalsi sci-ficko s detskymi hrdiny, ale mne osobne zde tentokrat kupodivu nevadi... bavil jsem se takrka cely film, ta hra ve stavu bez tize je super, nekdy bych ji dal :) vizualni stranka je vic nez v pohode, hudba taky dobra... postup Endera je prehnane rychly, mel byt vic rozvinuty, na druhou stranu jsem rad za stopaz jakou to ma... zatim necelych 65% , ale nedivil bych se, kdybych casem pridal... ()

figliar

Neviem si predstaviť, že by do budúcna mala Zem spoliehať na záchranu teenagermi, ale budiš. Podľa obsadenia som čakal dosť dobrú sci-fi, ale film na mňa napokon pôsobil až príliš detsky. Knihu som nečítal, ale aj tak som koniec prekukol o dobrú štvrť hodinu skorej. Moises Arias, aka Rico z Hannah Montana mi tu fakt nesadol a Ben Kingsley by si zaslúžil viac priestoru. Nakoniec z toho bola priemerná dobrodružná scifina. Uvidíme čo prinesie druhý diel. ()

Qeo

Enderova hra má všechno co se od sci-fi očekává. Pořádné prokreslení postav, cesta hrdiny za spásou (zkázou) a dostatečně epický konec, který samozřejmě dává prostor k pokračování. Bravo! ()

skeptic

Ťažko uveriteľná postava chlapca, ktorý je supertaktik drsný bitkár, ktorý všetko dokáže zničiť. Nie že by hral zle, nehrá vôbec zle, len na tú jeho postavu je až príliš mladý a tak sa ťažko veria jeho občasné tvrdé výrazy v tvári a tie jeho schopnosti. Ostatné batoľatá ako tak zapadli do kopy. Ben kingsley si s menšou rolou poradil, ale Harrison ford sa mohol snažiť viac, vie (snáď) hrať aj lepšie. Záverečna víťazná taktika proti termitom, bola pomerne chabá dalo sa s ňou viac pohrať a rozviesť ju. Dalo sa to pozerať, ale celé to bolo akési blbé. No a nakoniec boli termiti celkom v pohode :). 50% ()

MickeyStuma

Opět je tu mimozemská invaze, jakási armáda, ultramoderní zbraně a chlapec s perspektivy být nejlepším velitelem. Ano, jedná se o chlapce, což značí, že tentokrát se jedná o ryze dětský sci-fi příběh. A ten je vcelku zajímavý, dramatický, vizuálně melancholický. Konec krapet překvapuje. Jakoby to celé najednou dávalo zcela jiný smysl. Efekty už nijak nepřekvapí. U takového dějství už prostě musí být na té nejvyšší možné úrovni, jinak by to nemělo vůbec žádný smysl. Přesto se nejedná o něco, co by mohlo utkvět v paměti diváka a stát se sci-fi klasikou. Je to právě dáno hlavně tou neoriginálností a vůbec pošetilostí celé struktury příběhu, byť je natočen velice dobře. ()

Olík

Enderovu hru jsem začal gamesit od nuly.....tak nějak jsem k ní přišel, nevěděl jsem "o co go", neměl jsem tucha o její kultovní knižní předloze, zkrátka vymetená startovní čára. Nejprve jsem měl pocit, takového toho načančanějšího kinder dobrodružství (takovej Rodriguez v poloze Spy kids), ale než jsem se dopátral, kde má čmelák žihadlo, tak už jsem se v tom ztrácel . Kdo jsou ty "army děcka", za co a proti komu bojují, kdo jim proplácí diety........nebo ztrácel, lepe řečeno bylo mi to jedno. A že mi to celé nakonec bylo jedno má pouze jednu příčinu - vůbec jsem se dostal do hry. Celé to na mne působilo jako Arkanoid na starém Atárku - takové hraní si v pokojíčku na Gagarina....nějaké. Myslím si, že místo Forda nebo Kingsleyho mohli obsadit třeba Terezu Kostkovou....ušetřilo by se a na výsledný efekt by to nemělo žádný vliv. ()

merigieren

no geniální malej kluk a těžkej boj o to stát se vůdcem. Já nevím mě to prostě nesedlo, asi je to tím, že ve hrách nerad nechávám umírat svoje vojáky a tady je to jen o strategii obětování. Výsledkem je Pyrrhovo vítězství a lítost nad mrtvolami. ()

emriq

Ačkoli jsem nečelt knihu tak se mi film líbil. Nenašel jsem žádné "prázdné" místo, kde by se divák stihl nudit. Herecké výkony byly přesvědčivé, ne jako u mnoha jiných filmů s dětským obsazením. Klasické scifi, které mohu pouze doporučit. ()

KOOHA

Knihu jsem nečetl a přišlo mi to jako pěkná sračka. Takové dětinské a vůbec ne, jako něco reálného. Děti jako leadři kavalerie, resp. celé flotily?!? Trošku na palici. Film, který u mě naprosto propadl. ()

Ihuj

Reziserovi se podarilopredlohu, kterou jsem vnimal spise jako komornejsi pribeh o emocich prodat ve zhustenem tempu; pritom vsak zachoval vsechny podstatne dejove prvky. Aby prekonal az citelne zrychleny vyvoj hlavni postavy, pomaha si preexponovanou patetickou hudbou. Aniz by film opomijel ostatni myslenkove pochody a dilemata v Enderove hlave, soustredi se na zpusob, jakym striktne rozlisuje funkcni a lidskou rovinu pristupu k ostatnim. To hodnotim jako nejvetsi klad filmu. ()

TheMraca

Enderova hra ke mě přišla bez předchozích informací a tak jsem k ní přistoupil jako k čisté scifi. Scifi to samozřejmě je a to bytelná a čistokrevná, jen je tu jen jako pozadí pro velké otázky humanity a lidství. Film řeší otázku zda je preventivní útok na nepřítele omluvitelný, či správný. Máme právo vnucovat jinému národu či rase naše hodnoty. Není vše jen otázkou vzájemného nepochopení. Na filmu je znát, že knižní předloha obsahuje spoustu dalších myšlenek, které se do stopáže nedostaly a tak jsem naplnil kindle celou sérií a uvidíme. Za mě 80%. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013