Er je pětadvacetiletý zombie, pohybující se s ostatními oživlými mrtvolami v letištní hale rozděleného velkoměsta. Nepamatuje si své jméno, ani kdy a jak zemřel. Stejně jako ostatní nemá vzpomínky, nespí a živí se lidským masem. Právě proto je ve městě postavena vysoká zeď, oddělující svět živých a nemrtvých. Jedné výpravy dobrovolníků pro léky do prostoru, kde žijí zombie se zúčastní i dcera velitele lidské obranné jednotky Julie. Jsou napadeni zombie a Er ji před ostatními ochrání. Vytvoří se mezi nimi pouto a to ho začne měnit. Začíná plynuleji mluvit, plynuleji se i pohybuje. Přesto že je Julie ve světě lidí, stále na něj myslí. Er se za ní vydá a je jasné, že se víc a víc stává člověkem. Když Julii podruhé zachrání život, ostatním lidem i otci Julie začíná být jasné, že hlavním nebezpečím pro obě skupiny jsou kostňáci - další stadium zombie - a spojí se v boji proti nim. (TV Barrandov)

Tom10000

Konečně jsem se rozhodl vidět tento film a musím říci, že mě velice zaujal. Takový pohled na nemrtvé jsem ještě nenarazil, a jsem rád, že jsem tento film viděl. Není nutné, aby zombie byla pouze zlá pomalá nemyslící stvoření, která jí mozky a bručí. To je stejné, jako si myslet, že upíři pouze pijí krev, a pak vidíte Twilight ságu a Upíří deníky a pohled na věc se vám zcela změní. Nemrtvý kluk se od ostatních ze své "rasy" liší. Dokáže ovládat svůj hlad a projevují se na něm city. Má kamaráda, který se rovněž od ostatních liší, ale ne až tak moc jako on. Jejich každodenní rutinou je hledat jídlo v podobě lidí a bránit se proti kostlivcům, kteří už život vzdali zcela. Lidé si vůči nim postavili obrannou zeď a občas s nimi za ní svedou i útoky. Taková je i Julie, která spolu se svým přítelem bojují právě proti nemrtvým. Jednoho dne bojují právě jejich skupina a Julie narazí i na toho nemrtvého kluka. boj je veden tak, že skoro všichni lidé prohrají, až na Julii. Nemrtvý kluk se ale do ní na první pohled zakouká a ovládne se. Navzdory ostatním ze svého druhu ji odvede k sobě "domů". Ta je zcela vyděšená, především je stále v obavách, co ji udělá. Ale postupem času vidí, že on je jiný. Pomáhá ji, dává jí jídlo z konzerv a dokonce pozná, že má city. Dá mu jméno R a chvíli s ním vydrží na jeho žádost. Během těch pár dní si spolu užijí dost zábavy. Ale ona chce stále za zeď. Párkrát uteče, čímž jen vyvolá pozornost jiných zombie, před kterými ji R vždy ochrání. Na její žádost ji odveze zpět ke zdi, kam bez jeho vědomí uteče. Během toho všecho se ale nezačne měnit jen on, ale i ostatní z jeho druhu. S jejich pomocí se rozhodne R vydat se za ní. Sám nenápadně proleze tajnou uličkou a najde ji. Spolu s její kamarádkou ho připraví, aby se seznámil s jejím otcem, generálem celé armády. Ten se však nenechá přesvědčovat, i přes její prosby. Začne velký boj. Ten skončí, až když armáda zjistí, že zombie bojují s kostlivci, kteří se rozhodli pronásledovat nemrtvé. A také fakt, že R dospěl ke konci proměny a stal se skutečným člověkem poté, co si s Julií vyjádřili skutečnou lásku. Vše končí dobře. Kostlivci jsou vyhubeni, nemrtví se sžijí s lidmi a R a Julie jsou šťastní (...). Velice pěkný romantický film. Byl procítěný, dobře zahraný a hlavní dva hrdinové Nicholas Hoult a Teresa Palmer sympatičtí. S některými komentáři zde upřímně nesouhlasím a doufám, že moudrý divák, který má cit na filmy a rozum, si přečte můj komentář a nebude věřit těm, kteří tady říkají nemoudré věty. Dávám tomuto filmu 90 procent, vzhledem k originalitě, a rozhodně doporučuji! ()