Mrtví a neklidní

(festivalový název)

Warm Bodies

Komedie / Horor / Romantický

USA / Kanada, 2013, 97 min

Trochu nekľudný som bol z tohto filmu i ja, pretože som nevedel, čo presne mám od neho čakať a mrtvý som pri sledovaní tiež nebol...Podobná love story tu myslím ešte nebola, v tom je to vážne originálne. Ja som popri originálnej zápletke čakal hlavne humor. Spočiatku ho za hrsť bola, potom začal byť film vážnejší, než som chcel. Poteší účasť J. Malkovicha, ale nedostal toľko priestoru. Asi najlepší je zombie úvod, v ktorom hlavný hrdina z duše hovorí o tom, aké ťažké je byť zombie...Cinemáckych 100% nezdieľam, skôr to vidím na priemer, ktorému pridávam jednu hviezdu, za originálne spracovanie. Slabšie štyri. 70%.(12.7.2013)

Asi začínam byť trocha sentimentálny, ale mladým som držal palce nech im to vyjde :D. Viem, zombíci, ktorí nie len že začínajú trocha rozprávať, ale dokonca aj cítiť je trocha silná káva aj pre mňa, čoby veľkého fanúšika Walking Dead. Ale prijal som aj tento koncept a treba uznať, že až tak odveci nápad to zas nebol. No čo narobíte, láska lieči :D(1.6.2013)

Psal-li bych recenzi v nějakým inťouškým časáku, nemohl bych tomu dát víc než tři hvězdy, kdybych navíc chtěl povýšenecky machrovat (protože bych byl třeba sexuálně nedokojenej), dal bych tomu jen dvě a vozil se po stupidní vnitřní (ne)logice a po zhola zbytečném Malkovichově obsazení. Tohle všechno naštěstí dělat nemusím, páč se nacházím na virtuální půdě serveru, kde je dovoleno vše (není nutně myšleno jako plus), a páč mně film výjimečně sednul, dávám nadprůměrný počet pěticípé červeně a spokojeně doporučuji všem, kteří se chtějí úžasně nenáročně pobavit. 70 - 75%(20.5.2013)

Myslel jsem si, že by z toho nakonec mohlo vzejít něco dobrého a nemýlil jsem se. Atmosféra byla parádní, hlavní dvojice taktéž. Vyprávění eRka o jeho životě po smrti dodalo filmu šmrnc a nemálokrát jsem se i naplno řechtal (třeba jak se Teresa učila chodit jako zombík). Nicholas se snad pro tuto roli narodil se svým ksichtem. :D Na Teresu se jako obvykle zase dobře dívalo. Konečně někdo natočil něco, kde by se role zombíků, jako těch špatných obrátila a zde jsou to přemýšlející nemrtví, kteří touží po něčem víc, než jen pochodovat mrtvolně po ulicích a sem tam se zakusovat do čerstvých mozků.(6.7.2013)

Jistá originalita a nadhled tu je, ale scénář je úplně debilní. - Co udělám, když mi zombík sežere přítele a unese někam na letiště plné jiných zombíků, kde mě chce několik dní věznit se slibem, že mě pak zase vrátí domu? Budu chrnět jak batole, poslouchat písničky, tancovat a učit zombíka řídit BMW a strašně si to budu užívat. Normálka.(1.6.2013)

• - Vedle hlavních postav jsou na Shakespearově hře "Romeo a Julie" založeny i další postavy příběhu. Perry (Dave Franco) odkazuje na Parise a M/Marcus (Rob Corddry) na Merkucia. (pajik)

• - Když Jully (Teresa Palmer) jí ovocný kompot z konzervy, má šmouhu na levé čelisti. Při dalším záběru má však skvrna jiný tvar. (Geriel)

• - Herci hrající zombie nacvičovali pohyby nemrtvých za pomoci cirkusových mimů. Obzvláště obtížné prý bylo nemrkat. (mahler)