Mrtví a neklidní

• Belgie

• Nizozemsko

Komedie / Horor / Romantický

USA / Kanada, 2013, 97 min

Však věčně bude jímat srdce znova puls Juliin a nemrtvost Romeova... Sympatický snímek tisíckrát lepší Twilight soplu, opomenu-li fakt, že tisíckrát nula je pořád nula, nicméně se ke svému cíli řítí příliš přímočarou dálnicí, zatímco by udělal mnohem lépe, kdyby dálniční známku narval producentům do krku a povozil nás okreskami. Milé a vtipné momenty mu to neubírá, ale jak jsem v šestnácti řekla mámě, když prohodila, že Mirek je fajn kluk a zasloužil by si šanci: "Tiramisu je taky fajn a do postele mi ho necpeš."(24.7.2013)

Docela povedena a originalni zombie komedie. Clovek musi teda prekousnout fakt, ze se to vsechno zacne dit, protoze se hlavni zombie hrdina zamiluje a hlavne se prenest pres to, ze tady dokazou zombici i mluvit a delat nejaky ukony, coz me, kterymu vadi i sprintujici zombici, delalo trochu problem. Jinak se film misty silne vlece a jsou tu pasaze, kde se nic moc nedeje. Ale na druhou stranu, vetsinu casu je film milej, sem tam vtipnej, sem tam nejaka akcnejsi hororovejsi scenka a hlavni hrdinove jsou sympataci. Takze na jedno skouknuti naprosto bezproblemovy.(3.8.2013)

• Ramirez85

“Nenechte se vysmát, že tohle byla zombie variace na Stmívání! Tam maj všichni víc bledý ksichty a vůbec mrtvolnější výrazy (a herecký výkony, mrk mrk). Tak co to teda mělo být? Nastavení zrcadla na dnešní konzumní společnost, kdy jsme všichni tak trochu mrtvoly? Ne ne, s tím už přišel Romero se svým Úsvitem mrtvých a na toto se vážně nechytám. Počkejte, musím si nanýst novou vrstvu bílýho mejkapu a upravit čočku v levém oku (ano, já jsem totiž přece mrtvej, kdyby jste to náhodou nepoznali. Inu ať žijí filmové masky 21.století!). Takže romanťárna? No ta holka, co vypadala jak ta holka ze Stmívání (a sakra), se jmenuje Julie. A já, i když si pamatuju slova i jejich významy, si sice nemůžu vzpomenout na svoje jméno, ale vím, že začínalo na R… Už stmívá, eh, totiž- už svítá? Jo a taky jsme tam měli úplně hrozný kostlivce, co sice vypadali jak z PC hry z roku 2000 (OK, ať nežeru- z roku 2001 ;-), ale pár týnejdžrů hlavně něžnějšího pohlaví by mohli vystrašit.“ Tak co, je to horor? Nó… není. Je to romantika? Nó… je. Má to alespoň nějaký přesah? Ne, ježiš, proberte se. Je to kravinka? Bingo! Pokud chcete myslící zombíky, radši sáhněte po Fidovi, ani ten sice nebyl kdo ví co, ale aspoň to byla sranda… docela.(20.6.2013)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $66,380,662Tržby Celosvetovo $116,980,662Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,516,381 //počet predaných kusov 160,855Tržby za predaj DVD v USA $9,236,503 //počet predaných kusov 407,016║ Haluška! Teda Zombíci nevyčerpali svoj potenciál, ľahká príjemná oddychovka, ktorá má svoje nenútené tempo, akciu, ľahkosť, napätie, nadmieru zvládnutý projekt, kde poteší aj dobre vytipované obsadenie, počnúc objavom roka 2013 v mladíkovi Nicholas Hoult,... tento počin si dáva novodobé teenegerské romace na raňajky. /80%/(4.7.2013)

• playboxguest

Obrovské zklamání, více jak rok jsem se těšila na originální zombie komedii, jenže tu jsem dostala jen na prvních pět minut. Od chvíle, kdy se totiž ústřední dvojice setká, jde všechno do kytek a z filmu se stává vykrádačka Romea a Julie, s tím rozdílem, že Romeo tu je přehnaně ukecanej zombík, což je vyřešeno tak, že se Hoult chová jako retard s omezeným slovníkem (což se mi teda daleko víc líbilo v druhé sérii Skins). A pointa, ke které to celé směřovalo, že láska oživí i mrtvolu, tak to už mě fákt srazilo do kolen. Jediný důvod, proč stojí za to film vidět, je Analeigh Tipton, která je fakt bezvadná. 40%(16.2.2013)

• - Nicholas Hoult se nechal slyšet, že inspirací pro jeho roli mu byl Střihoruký Edward ze stejnojmenného filmu Tima Burtona. Hledal postavu, která by v divácích vzbuzovala lítost a soucit. (mahler)

• - Jedná sa o jeden z mála, ak nie jediný, zombie film, v ktorom zombíci hovoria a dokonca prejdú procesom samoliečby, kedy sa dokážu zaradiť späť do spoločnosti. (Lukoh)

• - Film sa natáčal na letisku Montreal-Mirabal International Airport. (Greenpeacak)