Mrtví a neklidní

Warm Bodies

Komedie / Horor / Romantický

USA / Kanada, 2013, 97 min

• Ramirez85

“Nenechte se vysmát, že tohle byla zombie variace na Stmívání! Tam maj všichni víc bledý ksichty a vůbec mrtvolnější výrazy (a herecký výkony, mrk mrk). Tak co to teda mělo být? Nastavení zrcadla na dnešní konzumní společnost, kdy jsme všichni tak trochu mrtvoly? Ne ne, s tím už přišel Romero se svým Úsvitem mrtvých a na toto se vážně nechytám. Počkejte, musím si nanýst novou vrstvu bílýho mejkapu a upravit čočku v levém oku (ano, já jsem totiž přece mrtvej, kdyby jste to náhodou nepoznali. Inu ať žijí filmové masky 21.století!). Takže romanťárna? No ta holka, co vypadala jak ta holka ze Stmívání (a sakra), se jmenuje Julie. A já, i když si pamatuju slova i jejich významy, si sice nemůžu vzpomenout na svoje jméno, ale vím, že začínalo na R… Už stmívá, eh, totiž- už svítá? Jo a taky jsme tam měli úplně hrozný kostlivce, co sice vypadali jak z PC hry z roku 2000 (OK, ať nežeru- z roku 2001 ;-), ale pár týnejdžrů hlavně něžnějšího pohlaví by mohli vystrašit.“ Tak co, je to horor? Nó… není. Je to romantika? Nó… je. Má to alespoň nějaký přesah? Ne, ježiš, proberte se. Je to kravinka? Bingo! Pokud chcete myslící zombíky, radši sáhněte po Fidovi, ani ten sice nebyl kdo ví co, ale aspoň to byla sranda… docela.(20.6.2013)

Mnohi budu Warm Bodies porovnavat prave s Twilight, ale Twilight sa stal pre mnohych az tak nenavidenym teenie pokracovanim, ze si nemyslim, ze by tento film siel az tak uplne rovnakym smerom. Z mnohych filmov pozname zive zombie mrtvoly ako nelutostne tvory, ktore radi zeru ludske mäso, ale tuto sa mlady zombiek zalubi do dievcata Julie a namiesto toho, aby si na nej pochutnal, ju radsej zachrani a tymto to vsetko este len zacne. Nejako sa z neho zacne postupne stavat clovek. Lenze je tu aj chladnokrvny John Malkovich, ktory rad zombiekov zabija, takze romanticku zapletku a napinavy zvysok s nadychom komedie si viete asi domysliet. Netreba sa zamyslat nad tym, co tu je a nie je logicke, ale je to celkom originalny scenar a ako rozpravka to posobi celkom fajn. _________ Nicholas Hoult - (R) +++ Teresa Palmer - (Julie) +++ Analeigh Tipton - (Nora) +++ Rob Corddry - (M) +++ Dave Franco - (Perry) +++ John Malkovich - (Grigio) +++ Cory Hardrict - (Kevin) +++ (Videl v nemeckom kine 26.02.2013) +++(27.2.2013)

// "Bitches, man." Vlastně zombies... ZOMBIES, man!) To je idylka. Vlastní letadlo, BMW a blondýna k tomu ... that's the zombie dream. Mohl bych tu klidně psát, jak jsem nečekal, že se mi to bude až tak moc líbit ale kecal bych, J. Levine, premisa a obsazení mi už po traileru jasně napověděli, že tohle bude trefa do černého. Mám tyhle filmy rád, bonus v podobě výborného soundtracku a po dlouhé době nepřehrávajicího Malkoviche mě navíc mile překvapil a společně s koncem, to byla zkrátka naprostá výhra. V půlce filmu zaznělo "it's better to not feel anything" a jo, ten pocit znám a znají ho i ostatní ..nicméně takhle to zkrátka nefunguje a jestli mi tenhle snímek něco připomněl, tak že nakonci je vždycky život mnohem lepší, když to "něco" cítíme. Jedině tak se dá žít dál a jedině tak se zase můžem posouvat směrem vpřed - jestli rychle jako lidé, nebo pomaleji jako zombies, na tom už nezáleží :) hlavní je ten posun. 4*(18.7.2013)

Potenciál námětu zůstal určitě trošku za očekáváním, spíš ale pro ty, jenž čekali nějaký hororový akční spektál.Kdo ovšem zná Jonathana Levina nemůže být zklamaný.Přirovnání s Twajlajtem není absolutně na místě, Warm Bodies jsou sice jednoznačně zaměřený na mladší publikum, jenže mají neskutečný šmrnc, originalitu, vtip, satiru, nadsázku a dokonale odehrané emoce.Tahle originální zombie Shakespearovská verze Romea a Julie disponuje milým a vtipným scénářem, u spousty hlášek jsem se trhal smíchy a celkově je to dojemné a doplňuje to výtečný soundtrack.Pro mě to je obrovské překvapení, je to inteligentní a romantické.Nic pro zahořklý suchary a fotříky vod rodin.Přijemná teenage podíváná, která mě opravdu hodně potěšila a zvedla mi náladu.Překvapení, ohromné.90%.Teresa Palmer je překrásná, připomíná mi Kristen Stewart...a tím to bude asi :D.(29.6.2013)

• BoPo

"Som tak bledý. Mal by som chodiť častejšie von a tiež lepšie jesť. Mám príšerné držanie tela. Nemal by som sa tak hrbiť. Prečo nemôžem s ľudmi nadväzovať kontakt? Ááá jasne, pretože som mŕtvy." Úvodný vnútorný monológ Mrtváka mi sadol. Mal som pocit, že sa bude jednať o ironickú, čiernu komédiu, ktorá si bude robiť srandu z módnej vlny upírských love story. Len zamení netopýra za smradľavú mŕtvolu. Bohužiaľ s pribúdajúcimi minútami sa parodovanie vytrácalo a zostala len prach obyčajná romanťárna pre nekrofilné pubiny. Prachy pre Malkovicha mali vraziť do lepšieho scenáristu. Bez tak tam bol plešoun len do počtu.(7.7.2013)

• - Herci hrající zombie nacvičovali pohyby nemrtvých za pomoci cirkusových mimů. Obzvláště obtížné prý bylo nemrkat. (mahler)

• - Medzi artistami, ktorí pomáhali hercom nacvičovať "zombie pohyby", boli aj ľudia z Cirque du Soleil, celosvetovo známej cirkusovej spoločnosti sídliacej v Kanade. (Greenpeacak)

• - Vedle hlavních postav jsou na Shakespearově hře "Romeo a Julie" založeny i další postavy příběhu. Perry (Dave Franco) odkazuje na Parise a M/Marcus (Rob Corddry) na Merkucia. (pajik)