Mrtví a neklidní

(festivalový název)

Warm Bodies

Komedie / Horor / Romantický

USA / Kanada, 2013, 97 min

Musím dát za tři*, protože takhle dobře jsem se dlouho nebavila! Nejlepší jsou asi monology toho R., který se zamiluje. Počkat, můžou se mrtvoly zamilovat? Nemůžou.. tak mi něco ušlo? No přenesme se přes to, protože takových menších děr tam je do alelujá, to by jeden nedělal nic jiného, než je počítal a skládal do sloupků.. Nicméně za to, že jsem téměř bez pauzy plakala smíchy, si ty tři hvězdy zaslouží. Obzvlášť při scéně- propána, on je sexy, jsem myslela, že se propadnu ze svého desátého patra až někam do přízemí... Tomuhle oni říkají sexy? Mno tak nic... :-)(1.9.2013)

• Ramirez85

“Nenechte se vysmát, že tohle byla zombie variace na Stmívání! Tam maj všichni víc bledý ksichty a vůbec mrtvolnější výrazy (a herecký výkony, mrk mrk). Tak co to teda mělo být? Nastavení zrcadla na dnešní konzumní společnost, kdy jsme všichni tak trochu mrtvoly? Ne ne, s tím už přišel Romero se svým Úsvitem mrtvých a na toto se vážně nechytám. Počkejte, musím si nanýst novou vrstvu bílýho mejkapu a upravit čočku v levém oku (ano, já jsem totiž přece mrtvej, kdyby jste to náhodou nepoznali. Inu ať žijí filmové masky 21.století!). Takže romanťárna? No ta holka, co vypadala jak ta holka ze Stmívání (a sakra), se jmenuje Julie. A já, i když si pamatuju slova i jejich významy, si sice nemůžu vzpomenout na svoje jméno, ale vím, že začínalo na R… Už stmívá, eh, totiž- už svítá? Jo a taky jsme tam měli úplně hrozný kostlivce, co sice vypadali jak z PC hry z roku 2000 (OK, ať nežeru- z roku 2001 ;-), ale pár týnejdžrů hlavně něžnějšího pohlaví by mohli vystrašit.“ Tak co, je to horor? Nó… není. Je to romantika? Nó… je. Má to alespoň nějaký přesah? Ne, ježiš, proberte se. Je to kravinka? Bingo! Pokud chcete myslící zombíky, radši sáhněte po Fidovi, ani ten sice nebyl kdo ví co, ale aspoň to byla sranda… docela.(20.6.2013)

Film v podstatě není špatný. Je velmi pěkně natočen, sotva můj odporný zrak našel nějakou tu chybku nebo něco, co by mi způsobilo strabizmus. Vážně ne. Dokonce ani nenudí, je vtipný, napínavý, k zamyšlení, zkrátka všechno, co od kvalitního snímku čekat. Jenže! Jenže je to vlastně taková blbost, že vše vypíchnuté výše přijde vniveč, když musíte spolykat tak příšerné téma, jakým je romantická verze nějakého Romerova přitepleného protějšku. Jestli to říkám moc složitě, stačí mi napsat do pošty. Ehm, film si ze zombie vlastně ani neutahuje, on je prostě uráží. Je sice fajn, že zombie - mrtví živý - do tohoto stavu uvedeni nějakým virem, začnou se najednou uzdravovat, ale je to navlečeno na tak romantickou nit, že to skoro bylo nekoukatelné. A je to škoda, protože svou uvěřitelnou atmosféru to zprvu mělo. A nezachránil to ani John "Gucci" Malkovich. Jedinou technickou poznámku bych ale nakonec měl. Kostíci byli trikově velmi špatní! Navíc připomínali Burtonovy Marťany. Zlatej Zombieland, přátelé.(24.5.2013)

Na romanťárnu i povedená komedie, u které jsem se i pobavil. Příběh je zajímavý a zobrazení zombies z této stránky originální. Ve filmu je i napětí a dokonce i nějaké ty emoce. Hlavní hrdinové nejsou vypatlaní metroušové ani naivní blbky a člověk jim i fandí. Malkovich je tady za pěknýho drsňáka a role mu sedla. Za mě pěkných 85% :)(20.5.2014)

Zhlédnuto v kině. Warm Bodies je film, na který jsem se poměrně těšil a říkal jsem si, že to vypadá na super oddychovou komedii s Teresou Palmer v hlavní roli a taky podle traileru to vypadalo na film, u kterého se fakt zasměju. Ani ve snu by mě ale nenapadlo, že se u filmu nezasměju tak, jak jsem čekal, ale že mi to bude jedno, protože mě upřímně bude zajímat, co bude dál. Vynikající hlášky a opravdu povedená variace na Romea a Julii (došlo mi to až při balkónové scéně), kteří mají trošku více starostí, než jejich předlohy (to víte, zombie apokalypsa není žádná sranda. Nebo jo?) Navíc Nicholas Hoult a Teresa Palmer mezi sebou mají tu chemii. Zkrátka a dobře, na film jsem šel jen jako na oddychovku, dostalo se mi mnohem, mnohem víc a já nemám důvod filmu srážet ani jedno procento. Už se těším, až si tuhle netradiční romantiku dám znovu. 100 %.(4.3.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy od Isaaca Mariona, který příběh popsal jako "zombie Romeo a Julie". (Fevas)

• - Jedná sa o jeden z mála, ak nie jediný, zombie film, v ktorom zombíci hovoria a dokonca prejdú procesom samoliečby, kedy sa dokážu zaradiť späť do spoločnosti. (Lukoh)

• - Sám Nicholas Hoult si usmyslel, že jeho postava R nebudu mrkat. (Tomgellar)