Mrtví a neklidní

(festivalový název)

• Kanada

Komedie / Horor / Romantický

USA / Kanada, 2013, 97 min

Mnohi budu Warm Bodies porovnavat prave s Twilight, ale Twilight sa stal pre mnohych az tak nenavidenym teenie pokracovanim, ze si nemyslim, ze by tento film siel az tak uplne rovnakym smerom. Z mnohych filmov pozname zive zombie mrtvoly ako nelutostne tvory, ktore radi zeru ludske mäso, ale tuto sa mlady zombiek zalubi do dievcata Julie a namiesto toho, aby si na nej pochutnal, ju radsej zachrani a tymto to vsetko este len zacne. Nejako sa z neho zacne postupne stavat clovek. Lenze je tu aj chladnokrvny John Malkovich, ktory rad zombiekov zabija, takze romanticku zapletku a napinavy zvysok s nadychom komedie si viete asi domysliet. Netreba sa zamyslat nad tym, co tu je a nie je logicke, ale je to celkom originalny scenar a ako rozpravka to posobi celkom fajn. _________ Nicholas Hoult - (R) +++ Teresa Palmer - (Julie) +++ Analeigh Tipton - (Nora) +++ Rob Corddry - (M) +++ Dave Franco - (Perry) +++ John Malkovich - (Grigio) +++ Cory Hardrict - (Kevin) +++ (Videl v nemeckom kine 26.02.2013) +++(27.2.2013)

• Pítrs85

“Nenechte se vysmát, že tohle byla zombie variace na Stmívání! Tam maj všichni víc bledý ksichty a vůbec mrtvolnější výrazy (a herecký výkony, mrk mrk). Tak co to teda mělo být? Nastavení zrcadla na dnešní konzumní společnost, kdy jsme všichni tak trochu mrtvoly? Ne ne, s tím už přišel Romero se svým Úsvitem mrtvých a na toto se vážně nechytám. Počkejte, musím si nanýst novou vrstvu bílýho mejkapu a upravit čočku v levém oku (ano, já jsem totiž přece mrtvej, kdyby jste to náhodou nepoznali. Inu ať žijí filmové masky 21.století!). Takže romanťárna? No ta holka, co vypadala jak ta holka ze Stmívání (a sakra), se jmenuje Julie. A já, i když si pamatuju slova i jejich významy, si sice nemůžu vzpomenout na svoje jméno, ale vím, že začínalo na R… Už stmívá, eh, totiž- už svítá? Jo a taky jsme tam měli úplně hrozný kostlivce, co sice vypadali jak z PC hry z roku 2000 (OK, ať nežeru- z roku 2001 ;-), ale pár týnejdžrů hlavně něžnějšího pohlaví by mohli vystrašit.“ Tak co, je to horor? Nó… není. Je to romantika? Nó… je. Má to alespoň nějaký přesah? Ne, ježiš, proberte se. Je to kravinka? Bingo! Pokud chcete myslící zombíky, radši sáhněte po Fidovi, ani ten sice nebyl kdo ví co, ale aspoň to byla sranda… docela.(20.6.2013)

Docela povedena a originalni zombie komedie. Clovek musi teda prekousnout fakt, ze se to vsechno zacne dit, protoze se hlavni zombie hrdina zamiluje a hlavne se prenest pres to, ze tady dokazou zombici i mluvit a delat nejaky ukony, coz me, kterymu vadi i sprintujici zombici, delalo trochu problem. Jinak se film misty silne vlece a jsou tu pasaze, kde se nic moc nedeje. Ale na druhou stranu, vetsinu casu je film milej, sem tam vtipnej, sem tam nejaka akcnejsi hororovejsi scenka a hlavni hrdinove jsou sympataci. Takze na jedno skouknuti naprosto bezproblemovy.(3.8.2013)

Zhlédnuto v kině. Warm Bodies je film, na který jsem se poměrně těšil a říkal jsem si, že to vypadá na super oddychovou komedii s Teresou Palmer v hlavní roli a taky podle traileru to vypadalo na film, u kterého se fakt zasměju. Ani ve snu by mě ale nenapadlo, že se u filmu nezasměju tak, jak jsem čekal, ale že mi to bude jedno, protože mě upřímně bude zajímat, co bude dál. Vynikající hlášky a opravdu povedená variace na Romea a Julii (došlo mi to až při balkónové scéně), kteří mají trošku více starostí, než jejich předlohy (to víte, zombie apokalypsa není žádná sranda. Nebo jo?) Navíc Nicholas Hoult a Teresa Palmer mezi sebou mají tu chemii. Zkrátka a dobře, na film jsem šel jen jako na oddychovku, dostalo se mi mnohem, mnohem víc a já nemám důvod filmu srážet ani jedno procento. Už se těším, až si tuhle netradiční romantiku dám znovu. 100 %.(4.3.2013)

Musím dát za tři*, protože takhle dobře jsem se dlouho nebavila! Nejlepší jsou asi monology toho R., který se zamiluje. Počkat, můžou se mrtvoly zamilovat? Nemůžou.. tak mi něco ušlo? No přenesme se přes to, protože takových menších děr tam je do alelujá, to by jeden nedělal nic jiného, než je počítal a skládal do sloupků.. Nicméně za to, že jsem téměř bez pauzy plakala smíchy, si ty tři hvězdy zaslouží. Obzvlášť při scéně- propána, on je sexy, jsem myslela, že se propadnu ze svého desátého patra až někam do přízemí... Tomuhle oni říkají sexy? Mno tak nic... :-)(1.9.2013)

• - Postava Nory bola pôvodne napísaná pre herečku s hnedou kožou a polovičnú Etiópčanku, ale namiesto toho sa režisér rozhodol pre kaukazskú Analeigh Tipton. (Crybaby)

• - Herci hrající zombie nacvičovali pohyby nemrtvých za pomoci cirkusových mimů. Obzvláště obtížné prý bylo nemrkat. (mahler)

• - Jedná sa o jeden z mála, ak nie jediný, zombie film, v ktorom zombíci hovoria a dokonca prejdú procesom samoliečby, kedy sa dokážu zaradiť späť do spoločnosti. (Lukoh)