Ouwen

Já nevím. Zpočátku to působí fakt dobře, hlavní postava, její zvyky, dialogy. Celkem mi to však přijde postavené na hlavu. Kdybych byl bejvalej elitní žoldák a ovládal kvalitně bojová umění, sám zakročím kdyby Rosomáci ublížili pěkné dívce. Ovšem, ten vztah mezi prostitutkou a Danzelem je až moc náhodný, pro můj vkus v dnešní době v takové společnosti doslova neuvěřitelný, už vidím jak si jde starej pán číst knížku do restaurace a nějaká prostitutka k němu začne mluvit, aniž by ho nějak blíž znala. Děj mně teda nudil, přetáčel jsem většinu dialogů. Zbyla akce, je skvělá, přehledná (i když ve tmě) a choreograficky dost solidní. Finále mne však absolutně nebavilo a zpomalovačky otřesné, krom toho super výbuchu v přístavu. Washington je jinak dobrej herec, charizma mu nechybí a v akci je jak mašina, jenže tu omáčku jsem prostě nesežral a bahnil se v nudě. Zklamání. ()

Terva

Dva nejpodstatnější dny vašeho života jsou: Den, kdy jste se narodili a den, kdy jste přišli na to, proč. "Mark Twain" Samotář, který si chodí číst do restaurace, kliďas a pohodář. Zná jednu šlapku, pěknou, která se dostala do problémů. A protože si s ní celkem rozumí....tady začíná tajemný příběh. I když se vám bude zdá první půl hodina skoro nezáživná, je důležitá pro pochopení celého příběhu. Brzy však budete vyvedeni z míry. CITÁT - Šestnáct sekund.......... Líbí se mi práce kamery, je většinou klidná, pomalá a pohodová s krásnými barvičkami. Hudební doprovod je tichý a ladí s příběhem. Příběh sám je dlouho tajemný a divák netuší co je Robert McCall (Denzel Washington) vlastně zač (pokud si nepřečte obsah k filmu). CITÁT - Nevím, nedíval jsem se....na hodinky............... Příjemný kladný hrdina a velmi nepříjemný záporák. Povedený a propracovaný scénář, že není ani nutné ukazovat divákovi zakončení některých scén. Příběh je tak naladěn, že si spoustu prostě můžete domyslet. (záleží na vaší obrazotvornosti a můžete si tak buď přidat brutalitu, nebo naopak). CITÁT - Já nemám moc času, tak že vy, nemáte žádný.......... Závěrečných asi patnáct minut vám ukáže, co všechno se dá použít jako smrtící zbraň. A nebo čím se případně vyléčit, když po ruce není lékárnička. CITÁT - Za třicet sekund.......... Velmi povedený snímek, já se bavil, divil a tleskal. ()

evilmind

Ani v super pohodlných sedačkách multiplexu jsem neusnul u 130minutového filmu, což je samo o sobě známka alespoň čtyř hvězdiček. Equalizer je navíc nejlepší comicsový film roku - a to i přesto, že žádnou kreslenou předlohu nemá. Ale mohl by mít, protože McCall v podání skvělého Denzela Washingtona je oldschoolový kladný superhrdina/mstitel, zákonně dobrý přes den pod maskou prodavače, nemilosrdně spravedlivý v noci. Ale i tam dává ještě padouchům poslední šanci zachovat se správně, zamyslet se nad sebou, a zachránit si život. Kritizovaná rozvleklost mi naprosto nevadila, neboť mlčenlivý McCall neprozrazuje své plány, nemluví o své minulosti, nechlubí se svými schopnostmi, a tak je prostě třeba trocha té minutáže navíc na to, aby byla jeho postava řádně vykreslena nevokálními prostředky. Malou výtku bych měl jen ke konci. Jednak si myslím, že to prostředí obchoďáku při finální bitce šlo vytěžit o hodně lépe, a druhak uzavření linie s Alinou bych vystřihnul úplně. ()

CiTrus007

Snímek mě zabavil, při jeho sledování jsem se však nemohl ubránit pocitu, že nevyužil svůj plný potenciál a upadl do jakési stylové nerozhodnosti. Na jedné straně se Fuqua snaží naplnit formát obvyklého akčního béčka, film ale trochu spontánně inklinuje k civilnímu dramatu á la Bourne. Tento fenomén prostupuje celým filmem, nejmarkantnější však je ve chvílích, když se hlavního protagonisty umírající mafiáni vyptávají, co je on vlastně zač. Místo typické drsňácké hlášky, kterou byste od béčka čekali, tam McCall jen stojí a kouká, jakoby tu větu někdo těsně před natáčením vyškrtnul ze scénáře. Kromě této významné vady, která ovlivňuje především střih a dynamiku, však nemám moc dalších připomínek. Film je zajímavý hlavně hereckými výkony Denzela Washingtona a Chloë Grace Moretz, kterou jsem do závěrečné scény málem nepoznal. Potěšila mě také stínová kamera a velmi decentní hudba. 6/10 ()

JohnCZ

Začátek, který Denzela zobrazuje v roli starostlivého chlápka byl zajímavý, ale tu jeho pozdější fázi profesionálního zabijáka-mstitele jsem mu díky tomu jeho sympatickému "taťkovskému" xichtu moc nevěřil. Jinak jde o velice přímočarý, ale zručně natočený akčňák, který není vůbec výbušný a už vůbec ne nahláškovaný, ale spíše pomalý, rozvážný a nelítostný - stejně jako hlavní hrdina. Některé způsoby likvidace vážně neměly chybu. ()

m.krudenc

Klasická šaškárna, ruská mafie nesmrtelný hrdina no prostě šablonovitý akční film s průměrným Washingtonem, který vede soukromou válku s ruskou mafií. Pár zajímavých záběrů a scén je bezmocně pohřbeno v řečišti žánrových klišé a zpomalených záběrů. Amen. Na jedno podívaní to docela ujde. ()

Pegas1632

Nebudu lhát, normálně jsem usnula. Finále je strhující, nápadité a moc hezky provedené, ale než se k němu člověk prokouše/prospí, tak to trvá. klidně to mohlo být o 30 minut kratší a určitě bych si to víc užila. Naturalistické scény mi nevadí, vývrtka jako zbraň je vyloženě roztomilá, a nápadů jak mnohoúčelně využít kutilské potřeby je plný film, ale (jo, vždycky je nějaké ale) nějak mi to přišlo trošku jako drsnější Sám doma (Sám v OBI) ()

corpsy

Toľká škoda zmarených talentov ( Fuqua, Grace Moretz ). Antoine podáva svoj ,,iba,, obstojný výkon, mazlí sa s kamerou a svetlom, ale takej akcii nedodáva gradáciu o napätí ani nehovorím. No a lolitka Chloë, sa veľmi neohreje a to pritom hraje naozaj skvelo ( je radosť ju sledovať v každom filme ). Denzel je v každej svojej úlohe za posledných 10 rokov ten istý macho so srdcom. Tiež škoda. Zmena by prospela. Aspoň som vďačný za Rkový dizajn, pretože nič iné sa do takéhoto prostredia ( prostitúcia, nekompromisný mafiánsky život ) ani nehodí. ()

jahol

První půlka není špatná - do té doby než zjistíte, že scénář té druhé namísto originiální gradace nabídne jen stokrát opakované klišé. A to, co snad není opakované, je srandovní. Vcelku efektně udělaná báchorka o zlých Rusech a hrdinném Američanovi pro ne moc uvažujícího amerického diváka - že by už součást psychologické války? Jedna hvězda navíc za hudbu, která dokáže navodit napětí tam, kde vůbec není, protože svatozář hlavního hrdiny je neprůstřelná. Jestli chcete zažít skutečné Rusy, pusťte si Východní přísliby... ()

Torision

Jestli je některej (mikro)žánr, kterej vysloveně miluju, pak to bude asi "vigilante movie". A že je pro tenhle typ Denzel jako dělanej jsem nepochyboval a v šedesáti měl ideální věk na vyvražďování ruský mafie. Líbilo se mi to moc. Za vraždy (nejen) otvírákem palec nahoru. Víc prostoru akorát mohla dostal Chloë Moretz. Jo a ten odchod z vily na konci byl fakt špica. :) ()

Marsik

CineStar Černý Most (ČSFD projekce) - 24 hodin po čsfd projekci osciluje hodnocení mezi 67% - 68%. Dle mého se zdejší filmoví "odborníci" znovu drží zkrátka a hrají si na nekompromisní filmové kritiky, kterým neunikne žádný tmavší bod tohoto snímku. Na druhou stranu...Představte si, že jste v tom nejhezčím kino-sále v ČR, sedíte v těch nejpohodlnějších sedačkách, jaké jsou v našich kinech k dispozici (mimochodem i dvoumetroví jedinci si pohodlně opřou hlavu), vedle sebe máte příjemnou společnost a sledujete charismatického Denzela Washingtona v jednom z nejlepších akčních thrillerů, který za poslední měsíce jste měli možnost vidět. Neodcházíte snad poté z kina spokojeni? Nemáte snad radost, že jste viděli film gratis, za který byste jindy zaplatili neuvěřitelných 180 korun? A nemáte pak tedy chuť dát minimálně 4 hvězdičky na těchto stránkách? Tak proč se tu do pr**le objevují odpady, 1 hvězdička nebo 2? Nechápu vás, lidi. U mě jednoznačné 4 hvězdy a poklona před Denzelem a režisérem Fuquou! 80% (with J.) // (11.6.2015) HBO HD - Opáčko, tentokráte s CZ dabingem, který neubral na atraktivitě a já si tak mohl více vychutnat Denzela, jak si to dává. Pecka!! 80% // (13.8.2018) - A do třetice...tentokrát, abych se naladit na blížící se čsfd projekci. Stále 80% (with J.) ()

salisbury

Ekvalizér nám kmitočtově upravil příběh svým jednáním, které nás uvědomilo o tom, že tady si někdo hraje s rozpáleným hořákem. Denzel Washington svou naladěnou akční frekvencí poukázal na to, že i ve svém věku je schopen si hrát na akčního hrdinu bez bázně a hany a myslím, že se mu to nadmíru povedlo. Jsem rád, že alespoň na filmovém plátně máme reky, kteří hájí spravedlnost za tichého počítání rychle ubíhajích vteřin. Nu nic, zapínám stopky a jdu se ponořit do víru všedního života se sáčkem čaje zabaleným v ubrousku a s knížkou Stařec a moře v podpaží. ()

DEXTER099

Od filmu jsem čekal trochu víc (stejné jako mezi náhrobními kameny-kde jsem ale zvýšil hodnocení) přesto nebo spíš hlavně Denzel Washington to v mých očí vytáhl víš než by objektivně film snesl.Když se film rozjížděl tak jsem čekal parádní příběh o chlápkovi co má obyčejný život a pomáhá trestat příkoří páchané na ostatních,ale pak se děj rozplyzl až moc a přišlo mi,že některé sekvence tam byly i dost zbytečné a mohli to spíš nechat v té rovině jak jsem čekal.Pro fanoušky Denzela to bude stačit pro ostatní průměr.Jelikož já patřím do první kategorie tak dávám lepší hodnocení a to 70 % a čtyři hvězdy. ()

ConanVJ

Tak já jsem rozhodně s tímto akčním trillerem spokojenej. Filmek nemá kdo ví jak rychlé tempo, spíš se pomalu táhne, občas se vyvraždí nějakej ten padouch. Mezitím se jede spousta dialogů a celý to končí hodně vydařeným závěrem. Denzela mám rád a svou roli odvedl parádně. Chloë jsem poznal hodně pozdě ve filmu. Akční scény jsou povedené a způsoby kosení nepřátel zajímavé a pěkně rozmanité. Hudební doprovod se povedl. Celkově bych filmek viděl radši v kratší stopáži. Za mě 85% :) ()

PauloZ

Denzel Washingtov v poloze, která mu náramně sedí! Žádná divoká přetažená jízda, nýbrž uvědomělá práce s dějem a hlavní postavou, kde každý tah má svou logiku a preciznost. Denzel má obličej a charisma, že mu žerete všechnu jeho tvrďáckou mimiku i v 60 letech a ani na vteřinu nezapochybujete, že by jeho postava dělala cokoliv špatně. Podobně jako Neesonovi. Akční sekce naprsto s přehledem a pan režisér vyblejsk i několik velice efektních, ale přesto decentních a padnoucích vizuálních lahůdek. Děj samotný je sice průstřelný, ale to podání je prostě skvělé. 4,5* ()

Tryskomyš

No jako, ano. Je to dobrý film. Osciluje u mě mezi 3 a 4-mi hvězdami. Skvělí herci. Denzela můžu, je to sympaťák a Chloë mám také ráda. ()

schizmo

Přestože jsem poměrně kritický fanoušek, občas si rád dopřeju nějaký ten sotva uvěřitelný snímek o neohroženém bojovníkovi za práva slabších, který v rámci revenge tažení neomylně a neochvějně likviduje verběž bez mrknutí brvy či rány vedle. Navíc je to většinou sympaťák, takže mu určitě rádi odpustíte neseriózní praktiky a ostřejší přístup. Ekvalizér je po 96 hodin (které jsou u mě naprostý tématický top) další revenge thriller, ve kterém vysloužilý elitní agent Denzel Washington propleskne ruskou mafii, že ani nestačí říct charašo :D. Decentnost, preciznost, důvtip, sympatie a dvě hodiny super zábavy - to je přesně to, co od tohoto filmu můžete čekat. Pokud podobným věcem fandíte, budete nadšeni. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera