Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

Jaccobos

Hodnotím za 5* Myšlenka, kdy žít každý den dvakrát není původní, ale je super a jsem rád, že se našel někdo, kdo ji tak skvěle natočil. Moc se mi líbily i vtipy, kterým dává taková dávka nereálna nový prostor. Tim i Mary super výkony a britský taťka je taky cool charakter :) ()

klukluka odpad!

Druhej odpad za jeden den, to je snad rekord. Můj teda určitě. Nejdřív mě otrávil Matt Damon svou účastí na Elysiu, a teď jsem po zhruba tři čtvrtě hodině vzdal tuhle odpornou slátaninu vyšperkovanou hlavním hrdinou, na kterýho se nemůžu podívat, aniž bych si musel znovu a znovu opakovat, jak mi přijde ohavnej. 82 procent? Co vám za to dali? Já bych tomu nedal 5 pecek, ani kdyby se mnou za to měla Rachel McAdams strávit noc. Mimochodem - taky už by nemusela brát podobný role. Zase tak roztomilý písklátko už to taky není. Ale jestli se při pohledu na sebe sama necítila trapně... ()

Kratas558

Napsala bych obsáhlejší komentář, ale tady byla chyba jen jedna a ta ovlivnila celkový můj úsudek - kde je nějaká zápletka sakra?!! :D Nějaká, co by udržovala napětí, strach, nebo alespoň zvědavost? A kde nic, tu nic. ()

Mistickzz

Príjemný film, ktorý zo začiatku bavil, no postup času trochu omrzel. Chcel by som dať 4 aspoň za pekný úsmev Rachel McAdams, ale nejak nemôžem,bolo to milé, ale to je asi tak všetko. ()

DonQ

Láska nebeská mi nesedla. Notting Hil naopak ano. Lásky čas je pro mne film rozporuplný. První polovina vypadá jako spíše tuctový, nezajímavý film, nijak zvlášť vtipný nebo nápaditý. Druhá polovina věnující se již jen samotné lásce k partnerce a ke své rodině je naopak mimořádně povedená a díky ní se možná tenhle film pustím někdy ještě znovu. Velmi chválím za casting a soundtrack. Celkově to mám na pomezí 3 a 4 *, ale závěr je silný a navíc je film made in GB, takže JEŠTĚ čtyři s hodně odřenými cípy. ()

666Carnage

Zajimává schopnost v té temné komůrce. Tyhle filmy sice nejsou moje šálky kávy ale docela jsem se pobavil i zasmál. Dobré herecké výkony Nenáročnej film, kterej neurazí. 75% ()

velkyvezir

Že už jsem si u pár filmů poplakal, je normální, ale abych u něčeho bulel dvacet minut, tak to je novinka. Tento film mne totálně usadil. Nejen mojí nejmilejší Rachel, ale hlavně originální výstavbou příběhu, v jehož polovině jsem se začal bát, že sklouzne do klišé "mezi ním a jí dojde k roztržce, ale pak se udobří", ale ono to přitom sklouzlo do užasného poetického příběhu o otci a synovi, aniž by přitom jeho a její příběh utrpěl. No prostě úžasné!!! A Gleeson byl užasný, dosud byl pro mne jen jedním z Weaslů, ale teď už pro mne bude navždy Tim. Curtis je prostě borec, troufnu si říci, že tímto filmem totálně rozcupoval jinak můj také oblibený Love Actually na kousky, prostě ho překonal. ()

noctambule

Jsem v šoku... Druhou Lásku nebeskou jsem nečekala, ani nemůžu říct, že by to bylo špatné, jen to nebylo skvělé a naprosto mě to minulo. Pro mě to bylo 115 minut čekání (ve společnosti fajn herců) na úžasné 2 minuty:-) ()

preclajsz

Naprostá nádhera. Po druhém shlédnutí jsem nucen napsat trochu svých pocitů. Pro mě je toto jeden z nejkrásnějších filmů svého druhu. Nádherná myšlenka, nádherné provedení. Celkový komplet prostě funguje. Výborné herecké výkony, sice ve vedlejší roli, ale i tak se mi nejvíce líbil Bill Nighy. Nutno samozřejmě pochválit hudební provedení. A jaký je recept na štěstí? Jednoduché, nejdřív prožij den jako by to byl obyčejný den. Podruhé jej prožij úplně stejně, ale jako by byl poslední, užij si všechno kolem sebe, všechny maličkosti a radosti. Pro nás co nejsme obdařeni schopností cestovat v čase, tak musíme používat pouze ten druhý způsob. 5* ()

SheenaStaley

Po tretej projekcii som musela zdvihnut hodnotenie na maximum pretoze aj ked sa snazim, neviem prist na nic co by som filmu (v ramci zanru) vytkla... Velmi mily pribeh, nepokazeny ziadnymi zbytocnymi dramami, s celkom peknou pointou, dej plynie rychlo a prijemne...Do toho cestovanie casom, Cornwall a Bill Nighy ako ceresnicky na torte...Nemam co dodat :) ()

Billie777

Richard Curtis opět nezklamal. Trochu jsem se bála toho fantasy děje ale nakonec jsem se spokojeně dívala a film mě zaujal od začátku do konce. Film je nejen krásný, dojemný, vtipný a chytrý ale také má jednu z nejlepších současných představitelek romantických postav, totiž Rachel McAdams a z Domhnalla Gleesona se vyklubal skutečně sympatický chlapík. Navíc tam, kde se objeví Bill Nighy, je to vždycky dobré a plus navíc je ten, že je to celé obalené v tom příjemném a přepůvabném anglickém kabátku. A že je to trochu patetické, to mi vůbec nevadí! ()

Zagros

Vcelku příjemná romantická komedie, na které je největším plusem obsazení. Všechny postavy (herecky i charakterově) jsou poskládány velmi dobře a je radost se na ně dívat. Největším mínusem je naopak samotné cestování časem. Když pominu, že pak jde spíše o sci-fi žánr, logika tady dostává pořádně na prdel. Ano, o tohle tady nejde, ale právě proto, to tam tvůrci nemuseli vůbec tahat. Slušné a zajímavé dialogy by jistě šly vymyslet i bez toho. Přesto jsem měl po filmu spíše příjemné pocity a tři hvězdy rád udělím. Nicméně nebýt toho cestování časem, dal bych možná i tu čtvrtou hvězdu. ()

Lukoboss

Láska nebeská je jenom jedna. A tady se to hodně snaží tomu vyrovnat, aby ne, když to napsal a natočil ten stejnej člověk. Nicméně to nefunguje tak dobře, chybí tomu ta lidskost a civilnost, která v Love Actually byla. Navíc je hlavní hrdina krajně nesympatickej a k tomu ten mystery přesah, no nevím. Nebylo to prostě ono, nedá se nic dělat. ()

sQelle

Tak už jsem konečně pochopil, co mi chybí na romantických filmech, je to cestování časem. Sice smotávka banálních klišé a časových paradoxů, ale i tak to drnká na ty správné struny. ()

noby

Šel jsem na film s trochu jinou představou (na ničem nezaloženou, předem jsem si ani neuvědomil, kdo ho režíroval), takže mě nádherně svěží a humorný přístup příjemně překvapil. A jak si mě film získal, už mě až do samého konce nepustil, přestože časem ztrácí kouzlo a lehkost první poloviny a viditelněji trpí na lehkou přemíru sladkosti. I přestože hrátky s časem jsou děravé jak vzhledem k žánru očekávaně, tak i víc (film sám stanoví jediné pravidlo komplikující cestování, a pak se mu nedaří se ho držet), protože jako nástroj jsou cesty časem používány výtečně. Ba i přestože všechno obklopující hlavního hrdinu bylo tak nereálně dokonalé - úžasná rodinka, nádherný domov, občas divní, ale dobří a zajímaví přátelé, kouzelná svatba, kde i katastrofy jen vylepšují zážitek, a přirozeně žena. Curtis holt krmit sladkostmi umí, takže místo abych to kladl na vrub filmu, prostě jsem to hrdinovi sprostě záviděl. A to je nakonec jediné výraznější negativum :). ()

provitamin

Keď čakáte niečo ako Osudový dotyk (Butterfly effect), budete sklamaní. Lásky čas nie je tak zaujímavý ako Osudový dotyk, ale rozhodne svoje kvality má. Je hlavne iný a dej je plynulejší. Cestovanie časom sa tu nevyužíva na také výrazné zmeny v životoch, skôr len na jeho kozmetické úpravy. Čo sa mi nepáčilo - zo začiatku som mal pocit, ako keby sa film chcel páčiť teenagerom a naopak čo sa mi páčilo - na konci je niekoľko okamžikov a nápadov, ktoré stoja za to vidieť. A hlavne potešilo a prekvapilo počuť "All the things she said" v britskom filme. ()

bradl3y

Cestování v čase má zde funkci lákadla na obyčejnou, neoriginální romantickou komedii o velkých pravdách, láskách, smrti a kdo ví čem ještě. Nemůže jít o metafory o "napravování sama sebe" atd. - v životě přece nevymažete neúspěchy a následky vašich rozhodnutí jednoduchým zatnutím pěstí, samotné napravení přece tkví v prožití těchto selhání a následném poučení se, čehož Tim zneužívá a podvodem získává svou lásku. Děravá logika i cestování časem, líně se táhnoucí děj, přepálená stopáž. ()

PF 2014

PF 2014