Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (CinemArt)

iampatrik

85% Po delší době čistá pětihvězdičková romantická podívaná. Sympatické herecké výkony, díky kterým chemie postav fungují na jedničku. Přestože se nejedná o žádný sofistikovaný příběh, pohrává si se scifi prvkem, který film dělá určitě originálnějším a lepším, i když jak známo, cestování časem přináší mnoha úskalí v podobě (ne)logických možností. Lásky čas je však určitě příjemnou podívanou, romantická komedie zvládnuta na jedničku. ()

Itar

Zklamání. Nesympatický hlavní hrdina, kterému s přibývajícím časem fandíte míň a míň, až příliš hladký průběh a s tím spojená slabá (a vlastně v podstatě zanikající) katarze, no a celkově zbytečně dlouhý film, který za ty dvě hodiny v podstatě neřekne vůbec nic, emocionálně nepohladí, a za pár dní už si ani nebudete pamatovat, že jste jej viděli. Pár drobných za Nighyho a některé dobré nápady. ()

Elyonka

Neotřelé, hezky podané, vtipné a kouzelné. Vůbec jsem nečekala, že by se mi to mohlo až tak líbit. Přestože jsem od toho původně čekala něco úplně jiného. Příjemně mně to překvapilo. ()

Sufferer

Čo majú spoločné Harry Potter a Richard Curtis? Ovládajú odzbrojujúce kúzlo. Už od samého začiatku mi chodilo po jazyku toľko slov, až som mal chuť si sadnúť na dúhu a napísať báseň. Richie je však huncút. Najprv ma pohladil romantikou po tvári, popritom zľahka natrhol bránicu, aby mi nakoniec nahnal slzy do očí a spravil tak zo mňa po sčernaní obrazovky nemé dieťa, ktoré sa zmôže maximálne tak na strohé fuckin' perfect. ()

lucijelucije

Na About Time jsem byla víc, než jen zvědavá..A idea tohoto snímku musí být ocenitelná, protože je skutečně pozoruhodná. Tahle romantika má v sobě mnoho aspektů, na které se můžete zaměřit a to je na tomto filmu to skvělé. D. Gleeson svou roli zahrál parádně a neméně tomu tak je i u báječného herce, který nese známé jméno B. Nighy. Start byl smršť, kratochvíle, která vás úžasně baví. Pravda je, že někdy za půlkou film ztrácí na tempu a přichází menší spád, jenomže posledních 15 min vám tak vyrazí dech a tak moc vás dojme a přivede na fascinující myšlenku, kterou vám daný příběh přinesl, že jste naprosto okouzlení celou krásou a důvtipem, jež si po skončení snímku odnesete. ()

Randyz

Myslel jsem si (aniž bych se podíval na hodnocení), že to bude hloupost, ale nakonec se z toho vyklubal úžasně milej filmek s krásným soundtrackem... ()

wayd

Za filmem jsou cítit moc velké ambice. Tvůrci se tu pokusili vytvořit zároveň pohodovou romantickou komedii a dramatickou romanci. Odlehčenou komedii s lehkým sci-fi nádechem a thriller o cestování v čase a následky efektu motýlích křídel. Ta pohodová odlehčená část funguje, ta vážnější bohužel pouze chvilkama. A pokud tvůrci chtěli, aby se člověk nad poselstvím filmu zamyslel, závěr neměl být takové klišé a cestování časem se mělo mnohem více promyslet. ()

Perverz

Taková celkem pohodovka, mírně přetáhnuté a ten odkaz filmu, jakože prožívejte každý den naplno a podobně, no, to nějak nezabíralo. Jinak jim to slušelo, Rachel není prvotřídní kráska, ale hraje dobře, a ve filmu je sympatická. Prsa neukáže. Mě osobně více zaujala Lydia Wilson, ta byla hustá. Film nebyl ani vtipný, vážný, takový nemasný neslaný. Kouká se na to dobře, oproti jiným titulům stejné žánrové skupiny rozhodně nadprůměr. A jak jsem psal na začátku, je to taková pohodovka. ()

Bafo

prvni pulka jde, druha uz je proste jen kyc. Pribeh o nymandovi, kterej prakticky nic moc neumi az na jednu paranormalni schopnost, kterou ale prakticky podvadi vsechny ostatni a tim vitezi a stava se z noumy naprostym spravnakem. Tendle moralni paradox by mi ani tak nevadil, vadi mi ten kyc toho poselstvi se kterym pred nas autori pristupujou. Navic je to cely takovy afektovany, vsichni sou tak straslive schematicky. Skoda. ()

mclenin

V iluzórnom svete existujú štyri druhy filmov - 1. tie, ktoré si radšej ani nepozriete, 2. tie, ktoré si síce pozriete no o deň na to na ne zabudnete, 3. tie, ktoré vo vás dokážu vyvolať pozitívnu či negatívnu emóciu, 4. napokon tie, ktoré vás navyše inšpirujú a v istom zmysle predstavujú pre diváka pridanú hodnotu. Ak by som mal zaradiť About time niekde na túto stupnicu, zrejme by sa zmestil medzi tretí a štvrtý bod. To, že je schopný generovať pocit sa od filmu obdobného žánru očakáva, bez ohľadu na charakter daného dojmu a túto úlohu si plní spoľahlivo. No je to práve ústredné motto filmu, ku ktorému sa dostávame postupne skrz nadprirodzený prvok cestovania v čase, ktorý ho vyzdvihuje k štvrtému bodu, v dôsledku čoho sa v mojich očiach radí do kategórie remeselne zvládnutých snímkov. Odhliadnuc od "klišoidného" príbehu a romantickej naivity ide o príjemné osvieženie bezprostrednými výkonmi sympatických hercov, anglickým prostredím a akcentom, podareným soundtrackom a povšimnutiahodnou myšlienkou. ()

DannyBoy80

Klasická romantika se scifi podkresem. Jakože cestování časem. Nic extra výrazného co by jinak vybočovalo tam nevidím. Začátek je mnohem lepší se svou hrou na "Na hromnice o den více", druhá půlka už je taková rozplizlá melancholie. Má to prostě parametry klasické romantičky, škoda že neudrželi tempo první půle a druhou to jen zasklili. ()

valasek.m

Teda nevím, co se na tom všem tak líbilo, pro mě to byl normální průměrný romantický film a ještě k tomu trochu natahovaný. ()

Prochy38

Přesně podle mého očekávání, rozporuplné názory. Jo, krásná romantická komedie s jedním sympatickým obličejem vedle druhého. Skvělý B. Nighty, sympaťák D. Gleeson a nádherné L. Wilson i M. Robbie. U R. McAdams nemůžu říct to samé. Ona není škaredá, to určitě ne, ale když ji tady tak zprasí ještě tak hroznými vlasy... no sorry. Pro mě slabina filmu. Ale velké, lépe obrovské mínus celého filmu, a to mě přiklání k jedné skupině, a to té, která dala méně hvězd, je to, že film je pohádka, která nemá s reálným životem ani vztahy ani rodinami vůbec nic společného. Je to moc přehnané, už se tomu prostě nedá věřit... Škoda, kdyby se méně tlačilo na tuto pilu, určitě by to filmu pomohlo... ()

J*A*M*A*L

Nejkrásnější film co jsem snad viděl. Možná jsem to říkal už u spousty podobných filmů, tak tu mám jeden z dalších nej. Ani jsem nečekal, že mě to až tak dostane, ani jsem nečekal, že mě to fakt málem i k slzám dožene. Čisťoučká romantická nádhera. Takových filmů by mělo být víc! ()

Simbet

Tak první půlka byla pro mě tak úděsná, že jsem film kouskovala na třikrát, protože jsem se opravdu nezvládla déle dívat na pro mě nesympatickou ústřední dvojici. Druhá půlka můj dojem zlehka opravila, ale ještě pořád mám pocit, že mám se dvěma hvězdičkama nadhodnoceno. Už je mi ale jasné, proč mi téměř nevychází spřízněné duše. Jestli já nebudu marťan. ()

kobe6

Já se citově vydírat nechám...když to někdo umí... a Curtis evidentně ano :) Hezký film, nemám nic moc co vytknout ()

filipvrbik

Narozdíl od všech filmů o cestování časem, je toto prostě romantika a hlavní hrdina shodou okolností cestuje časem, takže žádný scifi nečekejte - i když paradoxům se nevyhneme ani zde. Jinak je to milý film, ale ničím jiným než tím cestováním v čase výjímečný není...80% (jo a hlavní hrdina není příliš inteligentní) ()

PF 2014

PF 2014