Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (Cinemart)

Balu...

objektivně to samozřejmě na pět hvězdiček není a už jsem daný nápad viděl několikrát ale stejně si nemůžu pomoct v tom, že při titulcích má člověk ten krásnej "pětihvězdičkovej" pocit a tak subjektivně vypínám pro tyto filmy mozek a hodnotím srdcem.. Tvl, čtu si to po sobě a jdu se zahrabat.. ale těch pět tam nechám.. ()

hunterN

Nejhezčí a dost dobře nejspíš nejlepší romantická komedie za posledních x-let (na rozdíl od stupidní, nevkusné, přeslazené bejkárny Láska nebeská, coby Curtisova režisérského debutu, balancujíci pro mě na hranici odpadu). Tohle to bylo opravdové pohlazení na duši. Díky okouzlující Rachel, skvělému Nighymu a dojemnému, odzbrojujícímu konci, definitivně za 5*. ()

Kamiiik

Dlouho jsem přemýšlela jak tento film ohodnotit. Pobavil mě, ale i chvílemi nudil. Velká škoda, že se děj dost vleče. Jinak ale pěkný příběh se správným koncem. ()

Lucindajet

Domhnall Gleeson není takovej zrzoun jak jsem se bála, to mě víc polekala Rachel v roli zakřiknuté čtenářky knih. Brzy jsem zjistila že to je uplně o něčem jiným. Bill Nighty je prostě nejlepší, Tomova postava taky pobavila. Je to milý, je to sluníčkový a i přes cestování v čase je to mnohem víc reálnější a civilnější než typicky slaďácký romantický komedie, což já hloupá čekala i od tohoto, i když už z toho hodnocení jsem tušila, že se mýlím. Po tomto filmu mám chuť vzít si Rachel McAdams a udělat si s ní tři děti. ()

Gogo333

Tohle se mi hodně líbilo. Rachel McAdams je kouzelná, Lydia Wilson krásně trhlá a hned se mi zalíbila a Bill Nighy opět perfektní i když neměl tolik prostoru. Krásně vtipný a romatický a prostě mi to hodně sedlo. Taky by mi občas bodla taková schopnost. 90% ()

dopita

Richard Curtis je výborný scénárista, ale prachbídný režisér. Už při Lásce nebeské se všichni (včetně mě) řídili srdcem, namísto rozumu a tak je z toho tak dobře hodnocenej film a pro kde koho (včetně mě) srdcovka. Lásky čas je bohužel ukázkovej případ, jak zprznit dobrej scénář a udělat z něj přihlouplej film plnej nudných, povětšinou hodně trapných scén, postrádajících šmrnc, kterej v poslední třetině nudí až hanba. Filmu hodně pomáhá několik opravdu kouzelných scének, které jsou tradičně Curtisovsky vtipný a skvěle vymyšlený, které jsou naštěstí natolik krátké, že je režisér nestačil zmrvit. Curtis by mě víc psát a přestat režírovat. ()

Giggs

Curtisova obľubena tema cestovania v čase (aj Rachelinych filmovych manželov) v tej najlepšej podobe. A aj jeho najlepši film. Podstatne lepšie ako ospevovana Laska nebeska a jeden z najlepšich filmov ake som za posledne 2-3 roky videl. Ak nie vôbec najlepši. ()

Hanys_

Rachel McAdams je pořád roztomilá, ale jinak...Fakt mě to nezasáhlo tak, jak by asi mělo. Curtis mě svými posledními filmy (i těmi kde má prsty ve scénáři) tak trošku míjí. 6/10 ()

tom.nosek

Musím říct, že pokud bych hodnotil první hodinu, hodinu a půl, tak by to bylo spíše za 3 hvězdičky. Ve filmu se toho totiž moc neděje. Není zde ani žádný záporák, je to prostě vyprávění. Je to všeobecně vtipné, ale nic velkého. Závěrečná půlhodina je ale opravdu dobrá. Kdybych hodnotil samostatně zase jen tuhle část, tak bylo bylo za 5 hvězdiček. Herci hlavních tří postav jsou určitě plus, všichni hrají výborně, stejně tak použitá hudba. ()

Scevola

Typicka romanticka komedia, ktoru malo dejovo spestrit cestovanie casom. Mal som na zaklade tunajsieho hodnotenia vyssie ocakavania (takze mierne sklamanie), ale objektivne je to slusny film na jedno pozretie. 6/10 ()

kukuuuc10

Pročetl jsem si pár komentářů a dovoluji v mnohých věcech nesouhlasit. Ano, neexistující harmonická rodina, s neexistujícími dalšími x věcmi! Radši bych zkritizoval některé "recenze", než samotný film. Já jsem se na to díval jakožto nezaujatý divák, který zrovna romantiku neupřednostňuje. Nicméně, jedná se o velmi pozitivně naladěný příběh, který na mě měl inverzní dopad. Všechny postavy se mi líbily do posledního detailu. Po shlédnutí si z tohoto nepřirozeného dojáku i tak vezmu zkušenost do své reality. I když se mi to nepodaří, je určitě na co vzpomínat. ***** ()

Kanca

Bylo to příjemné, místama vtipné a občas dojemné, ale pro mě to byla až moc ideální a bezkonfliktní pohádka. 65% a PS: Sci-fi? Drama? Prosim?! To jako vážně?! ()

Tessie

Nejste-li z kamene, tak vás tohle dostat musí, i když se tomu budete bránit. Dojemný příběh, ve kterém byl pro mě naprostou hvězdou Bill Nighy. Řadím do mého šuplíku vánočních filmů hned vedle Love Actually. ()

Mazlik4

Trošku provokativní --- chci říct: to bych také uměl, rozdávat moudrost poté co bych si v mládí (díky schopnosti cestovat časem) zajistil budoucnost. ()

bloodline

Viete, niekedy mi je jedno, že sa pozerám na presladenú romantiku, ktorá nemá s praobyčajným životom nič spoločné. Človek ju niekedy potrebuje ako soľ, niečo ako balzam na dušu. Potom sa stávajú také veci, že na svoj filmový zážitok nedáte dopustiť ani v prípade nukleárnej kataklizmy. A tak sa stalo, že k Love Actually a k The Notebook pribudol ďalší echt romantický kúsok About Time, čo pohol mojou temnou dušou, obmäkčil kamenné srdce a vyboxoval slzičky na krajíčok. Pán Curtis ma ušetril kvantovo-fyzikálnymi rozpravami o cestovaní v čase a na môj vkus sa s romantikou vysporiadal nonšalantno-elegantne a astronomickou rýchlosťou (tak po anglicky by som povedal). Nosnú časť preniesol na rodinné väzby konfrontované každodennými ne/príjemnými starosťami a životnými míľnikmi. To všetko zaklincoval poslednou scénou s Billom Nighym (ako inak obdivuhodný výkon maestro), ktorá rozmetala môj citový zážitok ako mudžahedín inovercov. Ale ten Anjelský vodopád slzičiek stál za to, lebo aspoň filmy by mali vizualizovať tajné sny, ktoré zostanú v reálnom živote len snami... Ďakujem. ()

VIPerson

Herecká dvojice byla nesmírně sympatická, cestování v čase příjemné překvapení, ale na můj vkus příliš dlouhé a utahané a filmu by prospěla i větší dávka humoru. ()

arexam

Takle asi. Prvních patnáct minut fajn. Další půlhodinu jsem si přál, ať se to rozjede. Pak jsem patnáct minut čekal, kdo to zabalí jako první , a pak už jsem se jen modlil ke scénáristickým a režisérským bohům, ať už je konečně tomu nucení se dívat na pana "umím jeden melodramatickej pohled, ale jsem zrzavej, tak mě obsadili" utrum. ()

PF 2014

PF 2014