Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (CinemArt)

Zik2

Richard Curtis má na kontě pár skvělých filmů a seriálů, ale tohle je hrozně sentimentální film o klukovi, který se nechá vláčet holkami, a potřebuje několikrát vrátit čas, aby vůbec nějakou sbalil. ()

kwoky

Velmi solidní romantika. Vážněji pojatá, se silným (i když předvídatelným) poselstvím, dobrým castingem, hudbou a trochu zmateným vyprávěním ve druhé polovině. Margot Robbie v menší roli je tady fakt bohyně. ()

fredisek

Romantická komedie, která může být hrdá na to, že je romantická i na to, že je komedie. Richard Curtis je v tomhle žánru prostě mistr a to se nezakecá. Námět, který se tvářil jako průšvih, vyšel v perfektní film, co má hlavu, patu, myšlenku (sice ne nijak světobornou, ale takovou, jaká pomůže nám všem) a perfektní dialogy. To, jak Curtis pracuje s jazykem, je geniální. Každá z postav má vždycky co říct a každá z postav vyjeví svůj charakter jednou dobře mířenou větou. Hned víte, na čem jste, a k tomu se báječně bavíte. Curtis navíc obsazením Gleesona dal šanci zrzounům, aby si uvědomili, že se můžou zamilovat za nejbližším rohem a bude to světový. Curtis tvoří komedie, které jsou reálné a o to jsou zábavnější a možná i přístupnější. Po několika filmech, s nimiž měl Curtis co do činění, bych se divil, kdyby nevybíral i soundtrack. Od devadesátých let si tak člověk dokáže udělat obrázek o tom, co si Curtis doma odpoledne pouští, a není to vůbec špatný obrázek. Curtis má vkus a fakt, že nevěsta v About Time nebyla navlečená do krajkového dortu a vůbec že nebyla navlečená do bílé, to potvrzuje. About Time je komedie, kterou stojí za to vidět....znova a znova.... i když ne znova a znova a znova jako Notting Hill. ()

Kejf.

Je to sladky, je to roztomily, je to dojemny, ale nesezralo me to tak, jak jsem puvodne cekala, takze za to jeden bod dolu. A taky vlastne za tu dlouhou stopaz, k tem byvam vzdycky skepticka a i tady se to vyplnilo. Posledni pulhodka byla slusna zivacka. ()

Milky.

Místy notně přehnaná pohádka o nejideálnějším páru, nejdokonalejší a nejlépe fungující rodině. Upřímně těžko říct, jestli se tyhlety vztahy dají brát vůbec vážně, pokud nejste žena v přechodu, dojímavá teenka, popřípadě silně emocionální žena, které mateřská dovolená udělala v lebce míchaná vajíčka. Když se přes tohle člověk přenese (což není zas tak těžké) tak jej čeká neskutečně nevyvážený a délkově přepálený film. Zatímco první půlka dostatečně plní ukázkami slibovanou romantickou KOMEDII plnou vracení v čase, najednou přijde scénáristicky naprosto podivný zlom, který z celého předchozího děje udělá jen jakýsi prolog a z filmu se stane šťastně-vážný příběh dokonalé lovestory doplněný o zbytečné filosofické úvahy hlavního hrdiny. Prostě hodinová facka, která se táhne jak hlen ze zdi. Chtěl jsem dát původně jednu-dvě hvězdičky, ale za první půlku a perfektního Billa Nighyho nakonec dám HOOOODNĚ milosrdné 3. ()

Gumrice

Opravdu nechápu, jak se tahle slaďárna může dostat s hodnocením takhle vysoko. Už jen to označení komedie/ romantický mě mělo varovat, abych si to nepouštěla. Po nějaké době mě film začal silně nudit a dvouhodinová stopáž je za trest, navíc když ústřední dvojice je odpuzující (hlavně zrzoun s utrápeným výrazem, nechci křivdit Rachel). Vážně mi to přijde nadhodnocené, nemám ráda tyhle "pohádky" a to jsem prosím optimista. Pozitivní byl soundtrack, abych filmu neupírala jeho kvality, ale už nikdy více. ()

Mikino00

Extrémně nepůvodní, neoriginální, s nevyužitým potenciálem takhle vděčného tématu,divákovi je naservírována banální romantická pohádka s prvkem cestování časem, která nemá čím zaujmout, navíc se u filmu sešla skupina herců, která je velmi nevýrazná, nijaká. ()

NJD

Rachel McAdams podala pro mě nejroztomilejší ženský herecký výkon od dob Zooey Deschanel v 500 Days of Summer. Takovej film je pak hodně těžký nemilovat. A ačkoliv jsem se tomu bránil, posledních 10 minut, který jsem probrečel, mě přesvědčilo, že si About Time zaslouží maximální hodnocení :) ()

yehudit

Poselství filmu - "žij každý den, jakoby byl tvůj poslední, snaž se stále radovat" je sice pravdivé, ale bohužel má tu smůlu, že se vyskytuje v každém druhém filmu, takže divákovi, který viděl ve svém životě víc jak dva filmy, už nic nového nepřinese. Závěrečná flashbacková procházka otce se synem po pláži a k tomu hrající smyčce patří k typu scén, na které jsem alergická. Zároveň ale nemůžu upřít komediálnost některých scén, Jay a jeho proslov na svatbě mě vysloveně rozesmál. A přiznávám, ta třetí hvězda je proto, že mám slabost pro zrzouny ()

Nethar

Taky mi nepřijde, že by to sdělovalo něco extra nového či umělecky dokonalého, ale je to hezký a milý film, ve kterém sice zákonitosti cestování v čase dávají pramálo smyslu, ale o to tu nejde. ()

Phorbo

Kombinaci romantické/mysteriozní jsem moc nevěřil. Je to takový prapodivná kombinace, která ne vždy funguje. Ale ona tady funguje skvěle. Toho scifi tady není tolik, a mysteriozní je to jen lehce. Mladej Gleeson je skvělej herec po tátovi, to se nedá zapřít. McAdamsová je taktéž skvělá. Celá ta kombinace se vyplatila. Režie je na jedničku, na kameru si snad taky nemůžu stěžovat. Námět a scénář to ale stejně vede. Hlavně scénář, ten to vede celou dobu. Na jednu stranu nesnáším takové scénáře, kdy je film tak dobrý, člověk se u něj nasměje, postavy hercům opravdu sednou, vy se u toho bavíte a nakonec se objeví Smrt. Ono to k životu patří, ale kdo o tom trochu uvažoval, asi by byl stejného názoru jako já. Možná, že bez toho, aby tatík umřel, by to nebyl film, jaký jsem právě viděl. Nejspíš by to byla jen podprůměrná komedie, která zaujme každého. Takhle to rozněžní každého, ale ne každý to pochopí tak, jak to pochopeno má být ()

seko0408

Je mile si niekedy predstavit, ake by to bolo zit doslova v dokonalom svete v dokonalej harmonickej rodine, mat pracu co vas bavi a v ktorej sa vam dari a este ako bonus nadprirodzenu schopnost vratit cas. Asi najlepsia (scifi) romanticka komedia. ()

Marys

Veľmi príjemná romantická komédia trochu pripomínajúca Ženu cestovateľa v čase, no bola trošku ľahšie stráviteľná. Paradoxne nejde o film plný útrap, kde sa milenci nakoniec predsa len dajú dokopy. Naopak, dej nie je nalinkovaný, má trochu nesúrodú kostru, možno až príliš, no neprekáža mu to a určite nesie zaujímavé posolstvo. Iste, sci-fi geekovia by mu dokázali mnoho vecí vytknúť, ale to je nepodstatné. Neviem, či to na mňa začína doliehať vekom, no dobré romantické komédie sa mi skutočne páčia viac a viac. ()

peto580

za ten koniec tomu pridám aj tu piatu aj napriek tomu že tých otáznikov tam bolo viac než dosť. Ale kašľať na to lebo film bol neuveriteľne príjemný a pohodový. ()

laepus

Uvažoval jsem nad dvěma věcmi - 1. jestli dát čtyři, anebo pět... Nakonec dávám pět hvězd a důvodem je ta druhá věc, nad kterou jsem uvažoval - film má dost chyb (které tady nechci vypisovat), ale má stokrát víc věcí nádherných, skvělých, pravdivých a životně důležitých... 2. jestli tady všechny ty věci vyjmenovat, anebo ne... a rozhodl jsem se, že ne. Protože mnoho z nich je pro mě tak osobně důležitých, že by vám to stejně nic neřeklo a já bych se tady akorát zbytečně citově vylíval. Je to prostě Curtis ve skvělé formě. ()

HonzaSim

Snímek, který nalákal hodně diváků díky nálepce: Richard Curtis, scénář a režie (Láska nebeská). Kromě řady doporučení, jsem byl i já zvědavý, tomu dokáže konkurovat. Možnost vracet se v čase do libovolných situací, které člověk vyřeší lépe a mnohdy nejlépe, jak to jde. To ve mě vyvolalo (krom toho, že jsem se i pobavil) pocit upřímné závisti, kéžby to bylo opravdu možné. Poslední třetina ale utekla neuvěřitelně rychle. I když některé pasáže ve druhé třetině filmu, nic to na mém hodnocení nezmění. Závěrečná pointa byla totiž naprosto odzbrojující. Měl jsem v plánu dát čtyři, ale po skončení nebylo pochyb o tom, že ihned "napálím" za plný počet. Poslední myšlenka je totiž do života velmi inspirující. "Užij si každý den tak, jako kdyby ses do něj vrátil, abych sis ho užil a zaměř se na detaily v tvém životě." To snad donutí každého minimálně k zamyšlení. 80% ()

PF 2014

PF 2014