Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (CinemArt)

owwidius

Tento filmik si ma neziskal od prvej minuty, dokonca aj asi v polke som si stale nebol isty, ci sa mi to paci. Stvala ma najma extremne rucna kamera v scene, kde sa prvy raz dozvieme o schopnosti muzov v danej rodine. Tak isto sa mi zdalo, akoby to bol nie prilis vydareny prepis knihy. No ale vysledny dojem bol nakoniec rozhodne nadpriemerny a teraz mam chut pustit si ho este raz a vychutnat si znovu sceny, ktore ma pocas prveho pozretia nedostali. Vlastne presne ako o com bol film, prezit ho druhy raz :) [#127/2013] ()

Gumby

Až nechutně pěknej film. Mary je nechutně roztomilá (a netloustne). Tim nechutně bezproblémově dospívá v zodpovědného muže v kravatě a má tak cool tátu, až by z toho jeden blil. A všichni do jednoho jsou tak britsky sympatičtí a vtipní v rámci zákona až si nakonec chudák divák řekne, a k čemu vůbec chtít nějakým časem cestovat, cožpak není život krásný i bez toho. hlavně že se máme rádi a .. jsme uplně skoro stejní jako oni. ()

Gaia.M

Je to zvláštní. Proč Rachel McAdams hraje ve dvou filmech, které si jsou tak podobné. Jak potom člověk nemá srovnávat :/ Ok. Pokusím se. Lásky čas je opravdu hezký snímek. Pro mě prakticky neznámý herec Domhnall Gleeson (když nepočítám těch pár scén z Harryho Pottera) je velmi dobrá volba. Věřím mu tu jeho roli. Jeho nesmělost, rozpačitost. Rachel je prostě kouzelná, o tom žádná. Celkové obsazení je dokonalé. Příběh je pěkně vymyšlený. Jo, za mě dobrý. ()

Octane

Milá romanťárna, která neurazí. Jsem rád, že ve světě filmu máme víc zrzků, než jen bratry Weasleyovi. Sympatické Rachel to ve filmu i přes tu děsnou ofinu docela slušelo. Takový ideální film na sobotní odpoledne. Milý, romantický, místy vtipný a né nějak moc dlouhý. ()

Doomedx

Jako film sam o sobe nejak neprekvapi ani neurazi. Chtel pusobit emotivne coz se mu na me vubec nepodarilo, je to prijemne zkraceni chvile s jakousi metaforou o "cestovaní časem" v podtextu celeho filmu, ale jak jsem psal vyse jako milé odreagovani se sympatickými herci bez hledaní cehokoliv jineho je to opravdu velmi enjoyable movie - 70%. ()

Qeo

Ideální film o ideálním životě. Rodina, vztahy s otcem, s manželkou, sestrou...všechno je ideální a když na ne, tak se prostě vrátím v čase. Dohromady to vše balancuje na hraně kýče. Naštěstí to nesklouzává do patosu. Sečteno a podtrženo: ideální při "svých " dnech... ()

Kopi1

Parádní romantická komedie! A to jako chlap na romantiku samozřejmě moc nejsem, ale tohle bylo skvělý. Mělo to všechno, humor, emoce, romantiku, drama, výborný herce a co já vim....Rozhodně doporučuju ;). Těším se na další film od Richarda. ()

Anduril

Veľmi pekný film so super nápadom a príbehom. Sú tu ponúknuté pekné ideály rodiny, vzťahu, vernosti, manželstva, prístupu rodičov... Miestami sú až moc naivné, ale prečo nie. Môžu nás k tomu pozitívne povzbudiť. Jediné čo musím vytknúť sú niektoré nevhodné zábery. Aj keď to ešte pomerne dobre tvorcovia zvládli. Ale mrzí ma ešte že sa "museli" sobášiť a že tvorcovia neponúkli ideál predmanželskej čistoty. Ale to by som asi chcel príliš veľa. Škoda. Celkovo. Veľmi pekný povzbudivý, veselý a dobrosrdečný film. Odporúčam všetkým mladým nad 15 +. ()

finn

Šlo to lehce prostříhat, šlo první hodinu pracovat víc na tom, aby vám aspoň trochu záleželo i na tom "nesmělým jedenadvacetiletým Britovi" . Má to vtip, má to šmrnc, ale obojího pomálu. V závěru se vám definitivně potvrdí, že vůbec nešlo o cestování v čase ani o romantiku podle šablon s několika povinnejma zvratama. A to je paradoxně největší klad i zápor filmu. Silnější 3 (nebo slabší 4?) za závěr, scénu s nevěrou a Nighyho. ()

rekkky

Romantická komedie s sci-fi nádechem, kde prvek cestování v čase zajišťuje hlavní dějový zvrat a bez něho by hodnocení bylo ještě slabší. Všechno je to takové neoriginální a moc nového či divácky zajímavého se ve filmu neobjevuje, ale je to věc názoru. ()

Brunky odpad!

Najskôr by som sa rád vyjadril, že romantické komédie si veľmi rád pozriem. Bohužiaľ, túto už nikdy, vlastne som ju ani celú nedopozeral. V prvom rade, hlavná postava ,,nesympatický Ír,, na ktorého som sa nedokázal pozerať, inak proti Írom nič nemám :D V druhom to bolo úplne nelogicky používané cestovanie v čase ,,nesympatickým Írom, ktorého logika bola úplne mimo. Vlastne žiadnu to nemalo. Nie nehľadám logiku v podobných žánroch ani realitu ale keď sa to hrá na veľký film a je to od začiatku presýtené nelogickým uvažovaním a debilizmom postáv tak áno to ma vytáča. Ešte by som prešiel k takzvanej ,,komédií,,. Bohužiaľ mi tam nič vtipné neprišlo. Film bol nudný a po celý čas ma iba rozčuľoval, naozaj neviem, či som mal iba zlý deň alebo čím to bolo. O to viac ma to naštvalo keď som tu našiel 83% ....Odpad...Vďaka bohu za verbala a jeho jednu hviezdu. ()

GOREGASM

Ten pověstný feeling Richard Curtis navodí s absolutní samozřejmostí a jistotou. A čtenář se oprávněně ptá: "Jaký, sakra, feeling?" About Time (marketingový český název nemám rád) neobjevuje Ameriku, ale kráčí v duchu těch nejlepších filmů, které podle nejotřepanějšího recenzetského klišé pohladí po duši. Cestování časem je krásná věc, ale pořád platí, že žijeme jenom jednou a nejenom tuhle pravdu Curtis napsal a zrežíroval. A doufám, že opakovatelně odzbrojujícím způsobem. Gleeson junior svou první velkou roli zvládá perfektně, Rachel již léta neumím nic vytknout a Bill Nighy je prostě Bill Nighy. About Time není Curtisův nejlepší film, ale když on je od začátku v úplně jiné dromantické lize než všichni ostatní... 90% ()

Radek.SCH

Místy dost milé, vtipné a originální (setkání po letech s jeho první láskou - girlfriend). Ale upřímně - až příliš idealizované a bezkonfliktní. ()

Evander

Tak nějak jsem čekal více, v tom je asi největší problém About Time. V mých očích to nezachránili ani opět vynikající Bill Nighy nebo roztomilá Rachel McAdams. ()

derek007

Kdyby se vychytaly některé hrubé nedostatky v logice, tak by to byla pecka. Taková fajnovka, co člověku zlepší náladu. ()

S.Dedalus

richard curtis tentokrát až příliš tlačil na pilu a sentimentem kolem sebe rozhazoval plnými hrstmi i tak ale strčí about time většinu romantických filmů do kapsy ()

Skawin

Ze začátku se mi zdál film trochu "jednoduchý". V druhé polovině, kdy začala na povrch "vyplouvat" pointa, jsem svůj názor změnila. Vím, že téma "prožívání přítomného okamžiku" není nové, ale zde bylo nadnesené naprosto pohodově a srozumitelně. Každá situace, ať je jakkoliv příjemná nebo nepříjemná, se dá vnímat různě - a to je umění prožívání života.. ()

Hapretor

Vtipné a milé. Na jedno kouknutí dobré. Sci-fi ani omylem. Romanťák to taky není. Ani kočka ani pes. Ale funguje to. Zvlášť u opakované, vylepšované soulože jsem se musel zasmát. A on ten zrzoun je dost sympaťák. ()

char_t

Tohle že má být další Love Actually? Jasně, konec je podobně sladce pozitivní, jako u o dekádu staršího Curtisova počinu, ale nemůžu si pomoct, celé mi to přijde tak nějak příliš triviální - zvlášť ve srovnání právě s Love Actually. A ještě aby ne, když hlavní hrdina není úplnej blbec, s každým problémem mu pomůže jeho superschopnost, a když náhodou narazí na limity, zamyslí se, a na druhý pokus už najde řešení na všechno (příp. se rychle smíří s tím, že řešení není a jde dál). A slečna, kterou oslní kdejaká lichotka, mu to taky dost usnadňuje, stejně jako ideální rodina, přátelé... Kde jsou nějaké překážky, kurňa? To si pak ještě s úctou vzpomenete na učení portugalštiny... Jinak viz například POMO nebo Cival. ()

PF 2014

PF 2014