Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu" v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. (CinemArt)

sumperacek

Při večerním sledování filmu jsem si hlavně říkal, že je škoda že se nemůžu vrátit k polednímu obědu a nevzal bych si místo čočky raději něco jiného. Když ležíte se slečnou s nafouklým břichem v posteli, není to extra příjemný. K filmu asi jen to, co zmiňují ostatní. Příliš sentimentální, parazitující na Butterfly effectu, v druhé polovině slabší tempo, až nepochopitelná idylka ze strany obou hlavních představitelů vnucujících vám pocit, že všechno běhá jak na drátkách. Já osobně převlíkací scénu moc nemusel. Byla velmi účelová. ()

Petyas

Dobrý nápad, krásně natočené, jen zrzavý hlavní hrdina tak děsně nesympatický, až to bolelo. Jinak výborná podívaná. ()

frbulka

Velice milý film, s velmi hlubokým a krásným poselstvím. Ideální pomocník k připomenutí si hodnotového žebříčku. ()

frype

Odhliadnuc od logiky a iných somarín.... No dlho počas filmu som váhal či je to na 3 alebo na 4 ale od polky filmu sa mi tam vyfarbila určite štvorhviezdičková dojímavá záležitosť. Takže oplatilo sa to dopozerať až do konca. Úvod filmu ma popravde vôbec neoslovil ale dojimavá aj keď v celku optimistická záverečná časť ma zaujala. ()

Dm1tr1j

Je to pekné pozeranie, nekomplikovaný dej aj napriek časopriestorovým skokom, dobré herecké výkony. Ja som spokojný dávam 5. ()

TheMraca

Pouštěl jsem si tento film s tím, že se jedná o jednoduchou romantickou komedii okořeněnou prvkem sci-fi, ale je to úplně jinak je to drama o lásce s dokonalou oslavou života takový jaký je. Musím říct že jsem nadšen, první dvě třetiny jsem se dobře bavil ale poslední třetina film posouvá na samý vrchol dramatické tvorby. Nejedná se o žádnou hollywoodskou nabubřelost ale poctivou scénáristickou práci. Film dokáže zaútočit na city i tak jednoduchou scénou jako je procházka otce se synem po pobřeží, či jejich vzájemným objetím a takových scén je film plný. Vřele doporučuji za mě plný počet. ()

joker30

Sympaticka netuctova romantická komédia, naozaj jedna z tých lepších. Viacmenej nechápem komenty niektorých o tom, že tu je nesympatický hlavný hrdina. Pre mňa práve naopak veľmi sympatický a ľudský obyčajný chalan , ktorému dokonca verím jeho lásku, jeho snahu a túžbu po nej v prvej fáze filmu a jeho herecký výkon. Vďaka bohu, že tam nehrá niekto typu Efron... Chémia funguje medzi predstaviteľmi. Ano je to milé a sladké, toho dobrého je tam v porovnaním s tým zlým naozaj veľa. Žiadne manželské hádky atď . Ale veď už len tým ľahkým vyvedením z reality , že ma hl. hrdina schopnosť cestovať v čase nám autora asi skôr chce dať najavo nie to aký svet skutočne je , ale aký by mohol byť, ak by sme viac chceli, viac sa snažili a dávali si viac lásky. 85% ()

redwik

Keďže predchádzajúce Richardove Curtisove filmy (Love Actually, The Boat That Rocked) sa mi páčili a About Time má momentálne 83%, išiel som do filmu s veľkým očakávaním. Predtým som si neprečítal ani obsah, a tak som bol z cestovania v čase prekvapený. Čim ďalej som sa však do filmu dostával, tým viac sa mi to podobalo na Butterfly Effect, akurát, že toto bolo až príliš sladké. Výber hercov, najmä Rachel McAdams, bol síce perfektný, no aj tak sa mi vo filme nepáčilo zopár nezrovnalostí. K tomu takmer žiadny koniec a celkovo z toho vzniká taký trošku lepší priemer. Domhnall Gleeson - Tim /:/ Rachel McAdams - Mary /:/ Bill Nighy - Tim's dad /:/ Lydia Wilson - Kit Kat /:/ Lindsay Duncan - Tim's mum /:/ Richard Cordery - Uncle D /:/ Joshua McGuire - Rory /:/ Tom Hollander - Harry /:/ Margot Robbie - Charlotte /:/ Will Merrick - Jay ()

Kingjiri

Škoda, že motiv vracení v čase nevyužívá scénář ještě víc. Ubrat na romantice a zaláskování hlavní dvojice by taky neuškodilo, občas už toho bylo příliš. Naopak by bylo fajn přidat ještě víc inteligentního humoru, jako na začátku snímku (spoustu potenciálního humoru nabízela právě možnost cestovat do minulosti). Jinak ale většinu času příjemná podivaná a feel-good záležitost, která by nebyla tam, kde je, bez sympatickýho hereckýho obsazení (McAdams, Nighy i pro mě neznámej Gleeson byli super). Jenže jak snímek ukazuje - kdyby bylo všechno dokonalý, byl by život nudnej, takže jsem vlastně z projekce velmi spokojenej :) ()

Ondr@932

Sci-fi romantika která celkem ušla, ale že by to bylo přepichový tak to určitě ne! A ten zrzek nebyl moc dobrý výběr no :-( 60% ()

dalziel

Čo??? Prečo??? Ale hlavne načo???Načo je toto dobré??? Nesypantický týpek ,ktrorý ma nekonečný počet možnosti ako to poväčšinou znovu a znovu posrať.Keby mal ten kreten, len jednu príležitosť,možno by sa snažil viac.Hrozný ogrgeľ :-D ()

SiMMaS

Má to nápad, má to hlavu a patu a po ramenou plácám scénáristy. Nějak jsem si nevšimla žádného ryze trapného vtipu, valná většina u mne padla na úrodnou půdu. Rozumná kombinace dramatu a komedie. Jsem vděčná za příliš neokoukané herecké obsazení. ()

Torgal

Romantický priemer, čo je na Curtisa veľké sklamanie. Hlavný problém vidím v tom, že ústredná dvojica mi veľmi nesadla. Rachel McAdams je stále rozkošná, ale pre Gleesona predsa len pristará, a Gleeson sám mi sympatický nebol (Bill Nighy ako jeho otec samozrejme super). Film navyše vôbec nerešpektuje svoje vlastné pravidlá cestovania časom a ustavične ich prekrúca a porušuje, to mi veľmi vadilo. A hrdina prirodzene svoju superschopnosť využíva úplne hlúpo a na samé banality. Koľko zaujímavých zápletiek sa len z toho dalo vyťažiť... a (skoro) nič z toho. 6/10 ()

darkreider

Slušná melancholická romanca. Možno je trochu škoda, že druhá polovica je podstatne pomalšia a rozťahanejšia než začiatok. Naštastie je Bill velký káder a Ráchel sympatická. Spokojnosť. ()

pepa3rd

V podstatě skvěle vyladěná vtipná romantika, které vlastně ani nechci nic vytýkat. Bylo mi jedno, že by podobným cestováním časem vznikaly paradoxy, je mi jedno, že tu není vlastně žádná záporná postava a už vůbec mi nevadí, že jsme hodně z toho už někde viděli. Jednoduše proto, že je vše namixováno v tak skvělém poměru, že jsem měl radost z keždého dialogu, záběru i herců. Dokonce jsem rád, že se nenaplnilo mé očekávání a komedii, kde se hlavní hrdina stále znovu snaží získat jednu dívku, nahradil příjemně plynoucí, nekonfliktní a lehce úsměvný příběh. 85 % ()

Stíba

Je to snový, hodně idealistický příběh ale i takové sou čas od času potřeba. Navíc je naservírovaný s britskou decentností a takovým přirozeným způsobem, že se vám jen těžko může nedostat alespoň trochu pod kůži. ()

siloalampa

V prvej polovici filmu som mal pocit, že konečne sledujem svoj film roka 2013. Trápny humor, škaredý inteligentný trtko a pekné ženy okolo - to je akoby môj svet. Druhá polovica však zachádzala mimo hru, stratila na dynamike, odbočila z príťažlivej témy a zámerne nasadila mravopoučnú hru na diváka a tak som bol svedkom svojho filmu roka 2013, ale iba v kategórii romantická komédia. /Po druhom videní - čert to ber! Dávam plný počet.../ ()

PF 2014

PF 2014