Příběh o tom, jak novodobí vizionáři Bill Gates a Steve Jobs změnili svět. Na počátku digitálního věku stáli dva géniové Bill Gates a Steve Jobs vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý závod rozvoje technologií, souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských kolejí až po křesla v ředitelských pracovnách jejich život nikdy neprovázela nuda, ani to nebyla žádná selanka. A nechyběl v něm ani humor. (oficiální text distributora)

Ace.Anita

"Můžete to zopakovat?" "ZEMĚ" "Neznám.. Co tam momentálně frčí?" "Počkejte, najdu vám to.. kolonka f,f,f.. filosofie, tady: "Nezáleží na tom, jestli jsi kretén. Záleží na tom, co dokážeš a jak to dovedeš prodat." "Aha. Jo.. A nemáte tam náhodou ještě něco jiného?" "Bohužel, i tu je už jen pár volných míst." "Ach tak. Myslím, že tu reinkarnaci nechám až na další století.." ()

zdenny

Nejsem počítačový expert a o historii a vývoj počítačových systémů jsem se nikdy nezajímal. Takže pro mě šlo především o to poznat blíž Gatese a Jobse a jejich cestu na vrchol opepřenou vzájemnou rivalitou. Zajímavým momentem bylo, kterak dokázal Gates ojebat Jobse. Ale jak říkal: "Ty jsi tamto ukradl těm, já tobě zase toto. A já jediný jsem zloděj?" (volně parafrázováno). PS: Dobří kopírují, nejlepší kradou. PPS: Zajímavé bylo, že Jobs za celý film prakticky za klávesnicí neseděl, zatímco Gates několikrát. Co z toho vyplývá? Pro mě to, že Gates se v počítačích vyznal více než Jobs. ()

romajz15

Dost dobrý životopis těhle dvou velikánů, podložený řadou pravdivých informací. Najdeme zde hodně podobného se současným filmem Jobs, ale pouze co se týče děje. Vizuální a hudební stránka už není tak dobrá, dnes se holt životopisy točí hlavně tak, aby upoutaly oko i ucho, a na pravdivé informace se až tak nehledí. ()

Ichabod

Velice zajímavý film zejména pro ajťáky, ačkoliv jeho filmové kvality nejsou vůbec k zahození. Spousta věcí již byla k vidění v o mnoho novějším filmu jOBS, tady se jen záběr tématu rozšiřuje i o začátky Microsoftu. Televizní formát ani tolik nevadí, naopak překvapí řada scén kde je Ballmer dokonale stvárněn Johnem Dimaggio, který absolutně na minimální ploše zastíní ostatní a veškeré prostředí se jeví naprosto věrně. Trošičku zamrzí absence technického vhledu vzhledem k tomu, že o tom celý film je. ()

MiGi87

Zcela jedinečný (alespoň ve své době) vhled do života Jobse a Gatese, navíc výtečně natočený. Jasných 5*. ()

Molir

ROTFL ... pokud ma clovek trochu prehled o tematu tohoto filmu, tak se z dramatu (ehm) chte nechte stava az sarkasticka komedie, a obzvlaste postava Billa Gatese hazi jednu hlasku za druhou :-))) a mozna je to i diky genialnimu ceskemu dabingu (ani nejak nemam potrebu tenhle film videt v originale ;-) ), kde Bohdan Tuma dela ze Steva Ballmera naprosto dokonaleho komika :-) (ostatne kdo videl nejake ty klipky Ballmera "v akci", tak ho uz nemuze snad nikdy brat vazne :-)) ) ()

Pecival

Cesta vzestupu dvou dnes význačných firem, ukázka obchodního génia Billa Gatese (a člověka, který jak ukázaly mnohé další akce Microsfotu opravdu neštítil ničeho) a důkaz, že geniální myšlenky ještě nejsou všechno. Zpracování nic moc, ale to téma je pro mě natolik zajímavé, že se mi film celkově moc líbil. Herci také ušli, nejvíce pozornosti na sebe strhává Noah Wyle v roli poněkud vystředního, arogantního a blábolícího vizionáře Steva Jobse (z tohodle ztvárnění asi moc radosti nemá jak on tak zarytí fanoušci jabka :) . Pro člověka aspoň s minimálním vztahem k počítačům poviná četba. ()

Babous

Příběh popisuje okolnosti vzniku Applu a Microsoftu, jejich boj s giganty IBM a Altairem, pak mezi sebou navzájem a nakonec i boje vnitřní. Pro lidi, které historie osobních počítačů zajímá - a je to historie velice zajímavá - určitě doporučuji. Jinak je to ale moc televizní a zbytečně podrobné na to, aby to u laika vyvolalo větší dojem. Jako by scénář psal počítač a vynechal srdce, abych to popsal ve stylu Steva Jobse. ()

kenkaku

Film který popisuje Billa Gatese jako zloděje (člověka co rozjel svou firmu na tom že okradl Apple) a Stevea Jobse jak arogantní hovado ...a zloděje (člověka co NUTIL dělat zaměstnance 90hodin týdně ...a rozjel svou firmu na tom, že okradl Xerox) je celkem odvážný počin. Tedy na můj vkus. Vážně nejsem expert na historii a životopis těchto dvou gigantů,ale pokud je na tom co je ve filmu vidět alespoň něco pravdy, přesně chápu ty co nemůžou na Microsoftu/Applu přijít na jméno. Co tedy nelze filmu upřít je "nezaujatost" (jako parchanty jsem identifikoval oba dva stejně), ale mám pocit, že o toto asi autorům moc nešlo ;). ()

SjamK

Slušné, žel stručné shrnutí začátků počítačové éry. Nadšenecká nálada té doby je z filmu cítit, což považuji za veledůležité, možná naprosto zásadní, plus. Přitom se film vkusně drží při zemi a nešpiní si sako přehnaným patosem. Stejně tak ukazuje i ty méně populární stránky "otců zakladatelů", přičemž si pochutnává hlavně na Jobsovi. O poctivé prácičce svědčí i překvapivě trefný výběr herců, kteří snad až na Wozniakova představitele jako by z oka vypadli svým skutečným vzorům. Jen si říkám, že dané téma ještě není zdaleka vyčerpané. Určitě by se na něm uživilo několik dalších celovečerních filmů, neméně poučných, zábavných a zajímavých. Už se na ně těším! ()

matolas

Veľmi dobrý tv film, ktorý však často ruší nasilu dosadzovaná hudba. Inak Noah Wyle výborný, no Anthony Michael Hall mi ako Gates moc nesedel. So všetkým však pekných 3/5. ()

keoma26

tady je Jobs vykreslenej přesně tak rozporuplně, jak na mě působí i všechny jeho hračky a celý ten jeho kult, jako předehra k filmu Jobs asi ideální, protože končí drtivou výhrou Gatese ... ;-) ()

iXtr3m3

Na pomery TV filmu maxilmálne využitie látky, páči sa mi to ďaleko viac ako všetky adaptácie Jobsa, či Zukerberga. Toto bol zážitok, ale je pravda, že každému to nesadne, najmä odporcom PC techniky :) ()

baXter

Velmi dobrý, dnes již historický, dokument, který vypráví o tom jak to ZHRUBA bylo. Gates je prostě Gates a musím uznat, že je fakticky šikovnej. Nedávno jsem viděl jeho rozhovor s Markem Ebenem "Na plovárně" a teď tento film. Je to dobré vidět a slyšet, a ne o tom pořád jen číst. Pro lidi které historie SW zajímá, mohu doporučit. Ostatní pokud o tom nic nevědí, tak uvidí asi jen podprůměrný skorofilm. ()

Stružák

Drama? Snad ani ne. Povedený dokument? Životopis? Ano, to už sedí víc. Chcete-li se dozvědět něco o společnostech Apple nebo Microsoft, je film skvělou volbou. Čekáte-li něco víc, budete zklamáni. Naštěstí je stopáž relativně krátká a 95 minut je na dokument adekvátní. ()

cab

Televizni zpracovani historie dvou konkurencnich pocitacovych korporaci by mohlo byt okazalejsi, protoze si jedni z nejmocnejsich muzu konce 20.stoleti zaslouzi dustojnejsi zpracovani. Film ale byl ocividne stvoren k reprodukci dulezitych informaci o minulosti Apple a Microsoft smerem k sirsi verejnosti. To se podarilo. Herci jsou unosni. 60% ()

Scytale

Na televizní zpracování velmi příjemný počin mapující divoká 70. a 80. léta v průmyslu osobních počítačů. Po pravdě jsem se bál objektivity tvůrců, ale nakonec jsem byl potěšen, když i ve filmu je B.Gates zobrazen jako zlodějská prolhaná krysa. ()