Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

PetrPan

Nejen geologové vědí, že frikční pohyby vedou k uvolnění napětí. Třou-li se pak o sebe některé ze zemských desek ve Spojených státech amerických, přichází na scénu hrdina, který zachrání půl světa a íránské dítě s jeho adoptivní afroamerickou matkou. Přesně tohle nebo něco podobného jsem od mainstreamu tohoto typu čekal a ono ejhle, chyba lávky. Hrdinu tu sice máme, a to asi toho nejhrdinovatějšího, totiž největšího Johnsona na světě. Toho času je to dokonce záchranář, samosebou elitní, jenže ani katastrofa hollywoodských rozměrů jej nedokáže přinutit, aby dostál především své povinnosti, cti a jistě i některému z dodatků nejlepší Ústavy na širém světě a svou rodinu zachraňoval až jako poslední a spíš náhodou. Překvapivě se ve službě vysere úplně na všechno a vydá se na sobeckou výpravu proti zdivočelému zlomu, aby mu z jeho tektonických spárů vyrval své nejbližší. Kdyby při ní navíc sejmul pár panikařících a překážejících spoluobčanů, byl bych hodnotil ještě výš. Bohužel místo toho si Peyton v závěru vzpomněl, kde, pro koho a za čí prachy vlastně svůj film točí a v pokusu o záchranu své prdele vyvěsil aspoň digitální fangli. Škoda, takhle je to jen pohledné digitální domino, byť sympaticky jen mírně patetické. ()

Arsenal83

Keď sa Saša Daddario objaví vedľa Dwaynea Johnsona, tak chvíľu vyzerá, že vie aj hrať. Lebo The Rock patrí akurát tak do Jumanji, Zúbkovej víly či Pobrežnej hliadky, kde môže vystavovať svoje grimasy a nabúchané svaly, ale žeby bol extra herec? Skôr taký novodobý Chuck Norris, jeho nezlomí nič. Americko-patriotický katastrofický film si zaslúži viac, ako pátos, herecké odvary a popieranie fyziky. A tá vejúca vlajka vo vetre bola naozaj na slzu. Ale nie od dojatia. ()

Rocky62

Asi nejsmutnějším faktem, je že zkáza Kalifornie měla zde mnohem větší dopad ať už z hlediska emocí či apokalyptického nádechu, než konec světa v Emmerichově 2012. San Andreas je stravitelnější co do patriotismu, klišé i scén, v nichž přeživší hrdinové unikají o vlásek smrti. Formální stránka takřka bezchybná. Destrukce, triky, nálety či panoramata jsou zpracovány s patřičnou inovací. V rámci žánru nikterak neurážející záležitost se slušným The Rockem, který protentokrát nestál za stolici. 70%.PS:Alexandra Daddario je výstavní roštěnka a její dekolt jakbysmet. Pokud bych věděl, že se muj prašivej život chýlí ke konci, asi bych věděl jak si náležitě užít poslední chvilky... ()

eLeR

Už po prvej akčnej scéne s autom som mala nutkanie vypnúť film, ale držala som v ruke žehličku. Toľko nemožných kravín na jednej kope som asi v živote nevidela, ale vydržala som to s tým Dvejnom až do konca .. gratulujem si. ()

classic

Pre mňa sa jedná o neopakovateľný zážitok plný desu a hrôzy, že už nikdy v živote sa nepozriem na otrastnejší výplach mozgu, aký neuznávam !!!! To radšej volím vízie Rolanda Em. ()

Chrustyn

Ne, že bych čekal hodně, ale přesto jsem dostal o mnoho méně, než jsem si přál. Po všech směrech maximálně béčkový katastrofický snímek, vedle kterého vypadají i poslední Emmerichovky, jako realistické bijáky. Nevýrazný Dwayne, příšerné ostatní postavy, nulové napětí a překvapivě mizerné triky. Veliká škoda. ()

klerik

Úvodná scéna ešte celkom nápaditá, ale následne tá záchranárska bola fakt zle natočená (veľa kecov, málo obrazov), dialógy absurdné, konanie postáv dementné (vďaka bohom za slovenských záchranárov), napätie tým pádom nulové. Pozerať ďalej ma už nič nedonútilo... ()

SeBig

Hned v prvních minutách dal film najevo jaká to bude nelogická mrdka na vypnutí mozku.. jenže problém byl vtom, že mě se poslední dobou ten mozek nějak vypnout nechce a chci už vidět něco pořádnýho a tyhle rádoby akční, klišoidní mrdky s nesmrtelným Dvejnem už mi lezou na nervy.. o tom to asi bude že jo? Hvězdy aspon za ty povedený efekty. ()

korbitch22

Typická katastrofická podívaná podle nalajnovanýho scénáře a plná typického Hollywoodského klišé.Správnej tatík/rádoby dramatická rodinná zápletka/tuna efektů/kundičky/hloupé patriotitské kecy atd. atd.Tenhle typ filmů buď máte rádi, nebo ne a upřímně nechápu, proč se na to někteří lidé zde vůbec dívají, když už jsou předem zaujatý, to je fakt na ban takový sráči.Já tyhle filmy žeru a na San Andreas sem se těšil, Peyton sice není Emmerich, který přeci jen zvládá tyhle velkofilmy malinko lépe, hlavně co se týče destrukce.Je to prakticky stejný jako 2012 ale San Andreas má zase lepší herecké obsazení a Dwayne je prostě aktuálně asi nejlepší akční zabiják v Hollywoodu.Efekty mě tady úplně nedostávali, přeci jen rozpočet nebyl největší, což je třeba patrný při tý děsný bouračce na začátku, když to autíčko padalo do stráně, málem sem se posral, to vypadalo směšně.Naštestí zemětřesení už je v pohodě a destrukce mého milovaného San Franciska monumentální.K dobru tu máme navíc úžasně šukézní milfku Carlu Gugino a jednu z nejkrásnějších hereček součastnosti Alexandru Daddario, přes jejíž obří, mokrá a hebká ňadra sem občas ani nevnímal ty padající mrakodrapy.San Andreas je typický film tohodle typu a i když některý scény jsou hodně idiotský (ten konec s umělým dýcháním byl fakt děsný) mě to nezklamalo a splnilo to svůj účel.70%. ()

heyda

Už roky čekám na pořádný katastrofický film. Naposledy splňoval moje nároky snad jen Den Poté a Nic nás nerozdělí, ale od té doby se bohužel nic dobrého neurodilo. San Andreas sice netrpí Emmerichovskými manýry, ale pořád je to skrz naskrz hloupý, efekty občas skvělé a občas hnusně předigitalizované, no a scénář se vleze na jednu A4. Je to škoda, protože katatrofické filmy velmi rád vyhledávám, jenom se furt nemůžu dočkat něčeho, co má vysokou kvalitu. 45% PS: Daddario je fakt sexy... ()

lillien

Moc hezky ty paneláky padaly. Pravda, Skleněnému peklu stačil jeden mrakodrap a pár "dobrých chlapů", tady ty vytříbené charaktery a kvalitní psychologické drama musely dotahovat, neřku-li nahradit, skoro celé zborcené kusy spojených států a Dwaynovo nadliské nasazení v posilovně. To co ten chlap páchá v rámci nárůstu hmoty na svém zdraví, abychom měli po Arnieho odchodu do důchodu opět nějakou akční gorilu, je opravdu obdivuhodné a člověk mu za to odpustí i prkenné herectví, které stejně jako u Arnieho začíná a končí u "hasta la vista, baby." Nicméně očekávání jsem měla ryze efekto-vizuální, takže jakýkoli scénář, který by překonal Krtečka, mě mohl jedině překvapit. Tím pádem jsem si to v kině náramně užila a hodnotím krásnou a vytuněnou trojkou. Edit: když se namátkou začtete do komentářů pouhé první stránky pod filmem, objevíte zajímavý fenomén.V jakémkoli filmu napříč všemi žánry rozptýlí mužskou pozornost od vnímání všeho ostatního ženské ňadro, pokud jeho nositelka špatně odhadla velikost a nasouká se do trička o čísla menšího. U těch hodně nevystříkaných dokonce stačí i ňadra v roláku. Nebylo by jednoduší sem pro pány (rozuměj přeceňovaný obal na testosteron) zavést hodnocení ve stylu odpad - Film neobsahuje žádné záběry na dámský hrudník, pouze chlupaté mužské prdele, 1 - Ve filmu je záběr pouze na nahý hrudník Keiry Knightley, 2 - záběry na kozy rušeny dialogy a dějem..atp? ()

Stanislaus

San Andreas by se dal zařadit vedle Emmerichových katastrofických filmů jako 2012 a Den poté, přičemž by si rozhodně neutrhnul ostudu. V rámci svého žánru jde o zdařilý kousek, který je sice v mnohých směrech průměrný, nicméně tak to u podobných filmů bývá. Film je řádně prošpikován akcí a slušnými vizuálními efekty zobrazujících drtivou destrukci, a co se hereckého obsazení týká, tak je vesměs sympatické. Zkrátka taková líbivá jednohubka, která potěší oko a nevyžaduje moc přemýšlení nad dějem. ()

Flego

Tektonický zlom nastal určite aj pri písaní scenára, lebo ten postráda kompaktnosť a omáčku, ktorá by to všetko držala pokope. Neberiem to však ako zásadný problém, snímok sa nehrá na nič, je vizuálne nápaditý a správne ohurujúci a herecké výkony sú na úrovni žánru. Nenáročná zábava. 3+ ()

BMW12

Výborný katastrofický film v čele s hvězdným triem The Rock, Carla Gugino a Alexandra Daddario. Už hned v úvodu nás čeká akce, ze které vás zamrazí. Následně se přesouváme do San Andreas, resp. San Francisca, kde nastává mohutné zemětřesení. Vizuálně i scénáristicky je to hodně dobré, režisér taktéž odvedl kvalitní práci. Řekl bych, že tohle je jeden z nejpovedenějších filmů o zemětřesení. ()

Roman.Ticka

Film splnil veškeré atributy amerického klišoismu. Zkráceně řečeno to bylo plytké jak voda v lavoru a pateticky nabubřelé jak tsunami v San Franciscu. Dwayne se mi nějak do role hodných taťků a zhrzených manželů nehodí tolik, jako do akčňáku jedno či A, B, C, D nebo horší kvality, ale jeho nepřehlédnutelný imidž mezi troskami LA či SF je holt jednoznačně zařaditelný natvrdo jak skála. ()

anais

Nebojím se napsat, že je to v dobrém slova smyslu zábava. Divák k filmu možná přichází s představou rádoby věrohodného katastrofického filmu. O to režiséru Peytonovi ale zdaleka nejde. Spíš inklunuje k jeho vlastní, dobrodružné Cestě na tajuplný ostrov 2. Fyzikální ani pravděpodobnostní pravidla žádná, jedna krkolomná akční sekvence střídá druhou a to prokládají emotivní klišé o soudržnosti rodiny. Stejně nepravděpodobně jako se vyvíjí příběh, pak dopadá sám film. Rozhodně jsem se nenudil, a zdá se mi, že Peyton s Rockem natočili přesně to, co chtěli. Je-li to dobře, musíte posoudit sami. ()

honajz odpad!

Bože, proč ten Dwayne Johnson alias The Rock nehraje v normálních béčkových akčních filmech, jako to dělal Arnie? Proč se snaží pořád o nějaké umění nebo rodinné filmy, kur.va? Ať jde do háje. Já chci vidět něco ve stylu Kráčející skály nebo Vítejte v džungli, a ne tyhlety digitální s.račky, kde i Paul Giamatti musí přehrávat jak stará k.urva ve špatně osvětleném bordelu. Mizerné triky, předvídatelný scénář, rodinné hodnoty, dcera, kluk, co se jí líbí, jeho brácha... a máme jasno po 20 minutách intra. Fuck this, sorry jako. ()

hansel97

Katastrofické filmy jsou pro mě guilty pleasure a myslím si, že i pro většinu lidí. Koho by nebavilo sledovat filmové hrdiny jak bojují o svůj holý život a vzdorují přírodním anomáliím neuvěřitelných rozměrů. Zvlášť když vy sami jste při sledovaní v bezpečí, teda snad... Jsem opravdu překvapen, protože ač se u těhle filmů nedá vymyslet nic extra originálního, není špatný. Jasně, že jsou tam klišé a prostě zažité věci, které obsahuje každý takovýhle film, ale je jednoduše dobrý a mezi katastrofickými filmy poslední doby je zlatem. ()

Rattus Rattus odpad!

Vynikající sci-fi + (výtečná komedie), kdy nemyslím možnost zemětřesení na zlomu San Andreas (ta je reálná), ale ostatní příběh a dialogy. Měl jsem možnost film viděl při jeho premiéře dne 29.5.2015 v Los Angeles, a tak dobře jsem se dlouho nenasmál, dokonce i hloupí američané se těm neskutečným nesmyslům a blábolům, které pro nás dramaturgové a scénáristé vymysleli, smáli. Čekal jsem, zda třeba film, a toto utrpení, neukončí zemětřesení ze San Andreas, a ono nic, tak jsem tu hrůzu nakonec byl nucen přetrpět. ()

Janek

Sharknado s o něco lepšíma efektama a s lepší PR kampaní. Kdyby to mělo ještě horší herecké výkony, tak to mohlo být paradoxně lepší. 20% ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)