Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

(více)

Diskuze

Uživatel Lojz@ smazal svůj příspěvek.

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

Lojz@

Chápu vaši rozčilenost a v rámci duševního klidu jak poznamenal Castrator vynechte Promethea a Covenanta a navždy začínejte Alien sérii starou jedničkou. Zkuste na tuhle tragédii zapomenout. 😉   Já v tomhle mám zas opačnej problém. Jak člověk začne koukat antalogii od Promethea, tak mám problém přepnout z trikově úžasného Covenanta na pípající vtipné počítače na Nostromu..tam ten technickej vývoj hodně upadne i přesto, že si mám jako divák připomínat, že se to odehrává dalších desetiletí po Covenantovi.

na příspěvěk reagoval Lojz@, Lojz@, Duncan66

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Člověk si kupuje kolekce Aliena na BluRay za drahý prachy a pak si koupí takovou píčovinu, jsem to hodil z okna pryč ten disk, nějakej kluk si to vzal...

na příspěvěk reagoval Castrator, bobstock

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

bobstock

Já nemám co skrývat, mně to prostě zasáhlo, jak se dá kult zničit takovou píčovinou, od Ridleyho bych to nikdy nečekal...

na příspěvěk reagoval bobstock

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

Lojz@

Nezlobte se na mě, ale každým vaším dalším výrokem o Covenantovi nám tu prozrazujete čím dál více o sobě a přístupu k filmu jako takovému. 🙃👌  Oplodnění z houby vzduchem? Nezapomněl ste, že je to science fiction? 😁

na příspěvěk reagoval Lojz@

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Duncan66

Tohle nemá s Alienem nic společného, to je prostě píčovina, první půlka filmu se dá, ale druhou už jsem nevydržel, dívat se na nějaký buzerantský androidy a poslouchat ty fylozoficko-teologický kecy, to je něco na mě, jsem to vypnul, z Vetřelce udělali totálního kokota, jako třeba opodnění z houby vzduchem a podobný píčoviny, nejhorší je, že to točil Ridley Scott, co bere? Tipuju perník, protože takovou píčovinu nikdo nemůže natočit!

na příspěvěk reagoval Castrator, bobstock, bobstock

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Duncan66

Psychor nepsal, že geniálním dílem je to kvůli tomu zakomponování. 

Hodnocení jenom ukazuje, jak film hodnotili lidé. Vysoké hodnocení nevylučuje, že film je sračka, jako průměrné hodnocení nevylučuje, že film je geniální dílo.

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Castrator

S timto nazorem naprosto souhlasim. Jednicku az ctyrku si cas od casu rad pustim a nenapada me jediny duvod, proc by my mel zazitky ze sledovani kazit Prometheus a Covenant.

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Lojz@

Ohledne zamereni se na jine veci jsem hovoril o Prometheovi a Covenantu, to jsi me spatne pochopil, mozna jsem to blbe napsal.

Chtel jsem tim rict, ze Prometheus a Covenant nekritizuju a nelibi se mi proto, ze jsem cekal dalsiho Aleina a misto toho je pro rezisera radove vetsim tematem droid, nas puvod, redefinice boha atp.

Ostatne kdyz jsem sel do kina na Promethea, tak jsem vubec nevedel, ze to ma mit cokoli spolecneho s Alienem, vlastne jsem ani nevedel, ze za tim stoji Scott. Sel jsem proste na scifi film na zaklade letakoveho plakatu. Nic vic, nez plakat s velkou hlavou jsem o filmu nevedel a sel jsem na nej do kina totalne nezatizen vubec nicim, nic konkretniho jsem necekal, moje mysl byla cisty list papiru.

na příspěvěk reagoval Lojz@

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Psychor

April uz byl hnupe, mas zpozdeni....

To ze reziser do filmu, do ktereho to vubec nepatri, zakomponuje nejaka temata, z nej automaticky nedela genialni dilo. Ostatne hodnoceni jasne ukazuje, ze se mu to zakomponovani nepovedlo uplne nejlepe. 

Uplne nejvetsi picovina je tvrdit, ze to muzou pochopit a docenit jen nejvetsi fajnsmekri.... Nic sloziteho tam neni.

na příspěvěk reagoval Castrator

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Nicméně, jsem zvědavý na dalšího soudruha Aliena, jestli teda bude, ale ten režisér by to mohl dobře natočit, teda soudím jenom dle filmu Smrt ve tmě, který se mi hodně líbil. No ale záleží na scénáři, jestli tam zase budou hadi ve váze a trus vstupující do ucha způsobující narození Aliena ani ne toho malýho hajzla ale už v normální podobě, tak bude stejně v hajzlu... Někde jsem viděl scénař na "normální" Alien, pětku, ale to už je asi pasé...

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Castrator

Já nevím, ale prostě,  já nemám chuť ani čas přemýšlet o teologii a filozofii ve filmech, chci se prostě pobavit, protože mám co dělat se svým životem, tam můžu přemýšlet, ne u filmu, asi tak.

Uživatel Lojz@ smazal svůj příspěvek.

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Lojz@

Psychor je především expertem v žánru horor (na ČSFD je expertem největším), ale nejen tento jeho komentář ukazuje, že pro fundované expertízy je potřeba mít rozhled a vědomostní základ i mimo svůj hlavní obor. 

na příspěvěk reagoval Lojz@, Lojz@

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Lojz@

Alien se žádnými dalšími filmy nezměnil. Můžeš ho sledovat stejnou optikou jako před filmy, které nemáš rád. 

V AC a v Prometheovi nejde o vetřelce, ti jsou tam jen jako prostředek. Když je bereš jako další filmy o vetřelcích, tak se dá zklamání pochopit (podle mě jsou dobré i tak), ale ony to filmy o vetřelcích nejsou. 

Jestli hledáš důvody, proč některé filmy nemít rád, tak je najdeš vždy, ale můžeš k nim přistupovat i odlišným způsobem. 

Ale tvoje věc, když to takhle chceš, máš to mít, ale přicházíš o dva výborné filmy. 

na příspěvěk reagoval bobstock, Duncan66

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Psychor

Ty jsi filozof! Mně nejde vůbec o žádnou debilní teologií ani filozofii, ty vole, vztah k rodičům, vzmapatuj se, co to meleš? Tenhle film totálně zkurvil Aliena, já chci pořádnej horor, masakr, a né tyhle pseude-filozoficko-teologický nesmysly! Tenhle kripl se přeci vůbec nedá srovnávat s Alien (1979)!

na příspěvěk reagoval Castrator, Castrator

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

Lojz@

Není divu, že těmto snímkům nerozumíš. Však se nejedná o žádnou relaxační podívanou pro masové publikum... Scott ve svých nových filmech pracuje s teologickými a filosofickými otázkami o tom, kdo jsme a kdo byl náš stvořitel, stejně tak využívá i aktuální sociologická témata jako je třeba vztah k rodičům a k vlastnímu rodičovství, přičemž tyto motivy zároveň používá pro rozšíření či narušení konvencí žánru nastolených snímkem Alien. Jde o geniální díla, která cílí na skutečné filmové fajnšmekry.

na příspěvěk reagoval Lojz@, Duncan66

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Duncan66

Můžeš to, prosím, nějak přiblížit.... že je kladen u Ressurectionu kladen výraz na jiné věcoi než na ty potvory? Já asi vím, co myslíš, ale přece.... Covenant a Prometheus jsou pro mě mrtvoly... což tady dost lidí neskousne...

na příspěvěk reagoval Psychor, Duncan66

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Lojz@

Taky jsem mu prisel casem na chut a mam ho rad a mam tam svoje oblibene postavy, sceny atp. U Promethea ani Covenantu nic z toho konstatova nemuzu a to mi vubec nevadi, ze je duraz kladne na uplne jine veci, nez na Aliena.

na příspěvěk reagoval Lojz@

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

Jakkob

Asi tak. Co se týče Covenanta kritika se může hodit na tyto lidi jakožto autory postav O´Bannon, Shusett, námět Paglen, Green, scénář Logan, Harper s přispěním románové verze, ve které toho je o trochu víc je A. Dean Forster. Filmový tým udělal kostru k zůžení, dynamice a Ridley se snažil o umělecké a vizuální ztvárnění (zakotvené již v Prometheovi), které se povedlo pro mě jako fandy temnějšího vizuálu dokonale. Na tohle se prostě zlobit nebudu asi to není prdel udělat to tak, aby se v tom nesnoubila zloba kvůli soustředění se na téměř  mýtické postavy inženýrů či naší vlastní nesmrtelné náhrady androidů, když to tak vehementně prodali v Prometheovi. Vetřelec šel na vedlejší kolej už je to tak. Tohle snad aspon pár lidí uznalo a nebudou přehnaně kritičtí. Já si skutečně i těchto dvou filmů vážim jako přispění do alien universa i přes těch pár kiksů v jakémsi chování postav, či pořád dokola obehrané ´´PROČ SI SAKRA SUNDÁVALI TY HELMY???PROČ MUSÍM KOUKAT NA MUCKAJÍCÍ SE TEPLOUŠE ANDROIDY??? ´´ Nemusíte máte tlačítko[>>] :D Všechno ostatní tu už bylo první děs Gigerovi příšery to se už nedá zopakovat, Cameronova marine corp. válka, psycho alien Fiorina 161, která se také úplně nepovedla, jak si rejža představoval. Exotická 4 ´´je mourrai tous ici´´ pro popkornové tv večery... Romulus snad něčím překvapí a nebude to teenage naháněčka uplakaných hezounů v temném koutě.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Lojz@

To sice je, ale stran zdejších poměrů to není tak úplně samozřejmá věc. A co se týče těch filmů... Sice se mi nelíbí tolik, jako původní Aliení Quatrologie (tam jsem snad mimo čtvrtý film dal všem ostatním max. počet, tj. 5*), ale pořád mi přijdou jako velice slušné a kvalitní přídavky do alieního univerza. Obsazení je super, děj mi až na nějaké kiksy (proto ty 4* a ne 5*) taky sedí, atmosféra parádní... Nedám Ti žádnou podrobnou analýzu, ale pocitově to mám plus mínus takhle.

na příspěvěk reagoval bobstock, Lojz@

Lojz@

Lojz@ (hodnocení, recenze)

Jakkob

To je snad princip demokracie, ne? Jenže, řekni mi, co se Tí na tom sakra líbí? Já to furt nechápu...

na příspěvěk reagoval Jakkob

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama