feszani.cz

Bylo mi hned jasný, že tuhle skvělou akční oddechovku místní komunita elitních odborníků na recenze totálně strhá.. Nemýlil jsem se, a proto upozorňuji pánové chytrolíni, že tohle je akční film. Nemusíte nad tím slintat žvásty. Pusťe si Feliniho a naše akčňáky nechte nám, jejich miliovníkům. Jediná škoda, že tenhle film mi unikl v kině kde mohla být tahle epická vyvražďovací akce daleko šťavnatější a objevil jsem ho úplnou náhodou v Tescu za pár kaček. ()

PowPow

Tak první dvě třetiny jsou jen nuda, ale epická závěrečná akce to zachrání. Mladí herci jsou totálně nevýrazní, bez špetky charismatu, ale za to oddřou většinu bojových scén, do nichž se staříci už moc nehrnou a raději jen střílejí. To sice dodává filmu na "realističnosti" (snad u každého bojového filmu jsem si říkal, proč toho týpka někdo prostě nezastřelí), ale přesto mě štvalo, že mistr bojových umění Jet Li tam jen několikrát vystřelí ze samopalu, což by zvládl i rumunský komparzista. To samé pro Dolpha, který je na svůj věk v brutální formě. Až na Arnolda a Harrisona Forda, kteří už zdědkovatěli a do větší akce se radši nepouštěli, jsou všichni staří herci na svůj věk v neskutečné fyzické formě, jako by ty staré xichty k těm tělům vůbec nepatřily. Co se ženského oživení týče, byl jsem rád, že ta nová členka nepatřila ke staré generaci (koukat třeba na šedesátiletou Rachel McLish by už asi takový zážitek nebyl), ale na druhou stranu, Ronda Rousey je příšerná neherečka, která se celou dobu snaží držet "drsný" výraz, ovšem mezi ty ostatní mladé neherce zapadne. Dnes jen 3, ale za vidění to určitě stojí. ()

SNCIS

"Jak těžké může být zabít deset lidí? Můžete jich aspoň, pár zranit? Jste k ničemu!" Gibson jako bývalý člen postradatelných na opačné straně barikády. Jeho výkon byl ok, ale závěrečná bitka Stallone versus Gibson zklamání. Celkově oproti dvojce je zde akce průměrná. Sly přitáhne do příběhu i omladinu, nicméně nadšený jsem nebyl, ale spíše mi tam překážela. Proč? Možná proto, že to byli nezajímavý herci, kteří ve finále měli minimum prostoru. "Dejte mi práci! Umím jen zabíjet lidi! A dělám to velmi dobře!" Banderas, kterému se po celou dobu filmu nezavřela huba - byl asi jediné plus. Málem bych zapomněl na vrhače nožů Snipese. "Za co tě dostali?" - "Daňové podvody." Ten krásně zapadl do týmu. Jinak to nic nového nepřineslo a ve srovnání s bezchybnou dvojkou je to velké fiasko. "Tváříš se jako pyšnej, dementní taťka." - "To slovo dementní sis mohl odpustit." - "To byl kompliment." - 50%. ()

hmyzovrah

Dvě hvězdy. Jedna za Banderase a druhá za finále. Jinak je to velice špatný film a nevím proč tam pletli tu mladou generaci ubožáků. ()

enforcer

Po slušné jedničce a parádní dvojce je tohle průser, který začal už oznámením ratingu PG-13. Akce je nezajímavá a chaoticky natočená. Místo ducháčů dostávají až moc prostoru mlaďoši, kteří ale vypadají spíš jak casting do homoupířích deníků. Jako kdyby se tvůrci snažili pohřbít vše, co v předchozím díle fungovalo. Nezachrání to ani kvalitní záporák Gibson, za kterého přidávám hvězdičku navíc. ()

vampvegetar

klesajúca úroveň so stúpajúcou plejádou akčných hviezd - no a tak ostáva menej a menej miesta pre tých kľúčových a až keď k tomu finálnemu krváku dôjde, tak i tak tam práve oni "zavedú" tie kľúčové riešenia a scenérie akčnosti aké im náležia a aké im idú v ich fachu. iste, je to mierne prehnané a "budovárska" epizóda úplne, no "ako vyrábajú" - tak sa systém stavia a padne, navyše slávny akčný hrdina musí mať aj to nejaké odvrávacie "ego", tak i rozpory medzi vlastnými sú bežné. slabé ale udržateľné 3* ()

Dalajlada

Oproti jedničce a dvojce propad. I vtipů ubylo. Ale stále je to koukatelné a zabaví. Pomyslné předání štafety mladším je pěkná tečka a snad už se nikdy nepřidá další díl. ()

BigJohn02

Prodloužení na 2 hodiny tomu neprospělo, navíc ta nová parta nic moc, ale když se do akce vrátili "old boys", tak to začalo mít grády. "Jsem Galgo, ne Gogo - to je jméno pro pařížskou šlapku!" - to by asi Josefa Hlinomaze nepotěšilo. ()

Antimat

Hm... začnem plusmi - 1.Starí herci - napchať do filmu čo najviac veteránov z akčných filmov je super myšlienka za čo si S.Stallone zaslúži veľký obdiv. 2.Starí herci - ako herecké podanie a charaktery jednotlivých postáv /Mel Gibson ako hajzlík je celkom .... efektný,niečo ako v smrtonosnej zbrani ,Banderas ako otravný esperanto - ale osobne sa mi ľúbil 3.Myšlienka o záchranu priateľov (Nejdem spoilovať dôvod) A teraz mínusy - Noví herci - bez charakteru trošku tupé "kvalifikácie" Veľa veľa efektov /nevyzerali ani najkrajšie Sem-tam malá účasť niektorých hercov čo v pôvodných verziách tiež veľa neodohrali - Schwarzenegger,H.Ford,A.Banderas Pri takej šarvátke si myslím že mohli lepšie využiť ich potenciál ()

KarlN

Namísto slavné rozlučkové derniéry s akční historií všech zúčastněných, se mi dostalo nepřehledné a dost překombinované podívané...a co hůř, s účastí "nehereckých" děti, které ději rozhodně nepřidaly. Zejména pak protivná a trapná Ronda, jež měla působit drsně, byla opravdu zbytečná. Celkem by mne zajímalo jakou protekcí se tam dostala. No nic, slabý průměr. ()

Pavlis.xxx

Bezpochyby scénaristicky nejslabší díl série, ale zas tak tragicky jako zdejší ufňukánci, pardon experti bych to neviděl. Další "nové" xichty a plno skvělé akce, která stále baví. Nábor nováčků mě sice moc nebral a byla to "nejnudnější" část filmu, ale jako protiváha důchodců neurazilo. Pořád mi tenhle projekt servíruje to co mě od začátku baví, víc a víc postav a pořádnou porci dobré akce, takže není proč být nespokojen. Samozřejmě to mohlo být v mnoha ohledech lepší, ale překoná to i spoustu dnešních akčňáků tak proč se hned vztekat. S chutí si počkám na závěrečnou čtvrtou tečku. ()

Jurgen1488

Tento film jsem dlouho odmítal vidět. Na mě v něm bylo a stále je, příliš moc akčních hvězd najednou, ačkoliv jsem celou triologii viděl vícekrát. Tak jde vidět na tom filmu že Stallone chtěl udělat starý dobrý typ devadesátkových akčňáků a celkem se mu to povedlo. V každém díle jsou okamžiky které jsou fajn a ten kousek správného typu vtipů. Až na velký počet hereckých akčních hvězd, je to celkem fajn novější typ akčních filmů, podobající se těm klasickým z devadesátek. První díl hodnotím 3/5, druhý díl se mi líbil mnohem víc takže 4/5 a třetí díl kde navíc ještě zahrál ještě Mel Gibson tak ten hodnotím opět 3/5. Je to proto že první díl mi příjde v něčem, jako test jestli se tento typ akčního kousku ještě chytne. Druhý díl je na mě správně akční a Van Dammeho parta plus Scott Adkins tomu sedí (parta proti partě). A ve třetím díle mi nesedí Mel Gibson a Chuck Norris ten je zkrátka zhouba. Místo Gibsona mohli zkusit Seagala, možná by i za zkoušku stál Gerard Butler. ()

Lukango

Postradatelní se nám tu vrací se spoustou výbuchů a mrtvých, tak jak jsem zvyklí. Jako problém však vidím, že se tato série pokouší být další v pořadí akčních filmů a zapomíná nato, proč vůbec vznikla. Ta plnohodnotná nostalgická osmdesátková jízda už se nekoná, a i když film baví tak na kouzlo předchozích dílů zapomíná. Upřímně se mě film na poměry série líbil a další osvěžení v podobě další dávky akčních legend pomohlo. Ford místo Willise funguje. Banderas jako komediální prvek filmu pomáhá. Snipes jako další člen týmu tu také má své místo. No a Gibson v roli záporáka tu také není k zahození. Problém je, že se série pokusila postavit na nohy a být plnohodnotnou akční sérií a zkusit nahradit starou bandu novými členy. No a jak to tak bývá, tak to moc nevyšlo a je nám v podstatě jedno, co se nováčkům stane, protože jsou bez charakteru a jsou jen vložení do zajeté +- fungující série. Jak už jsme v Postradatelných zvyklí, tak tu logika a fungování světa moc nebere konce a opět tu máme spawnující se těžké vybavení, tam kde jej naši hrdinové potřebují, bezbranné npsčka, superhdinost našeho týmu atd. Herci tu opět odvádí výkon, na který jsme zvyklí, což je dobře. Co postavám škodí jsou opět mdlé dialogy, které psal nějaký teenager. Nějaké to cgi, když se objeví, tak jsem rád, když zase zmizí. Exploze tu jsou všude, kam se podíváte, a i když jsou celkem dobře zvládnuté, tak jich je prostě moc. Akce je dobře sestříhaná a s ikonickým hudebním doprovodem od Tylera je radost poslouchat. Celkově se podle mě nejedná o takový průser, jak si ostatní myslí. Film má horší části jako je humor, dialogy a noví mladí členové týmu, ale i tak si myslím, že se na poměry série povedl a kvalitu silně nesráží. Co však filmu zcela určitě chybí, je nostalgie, která byla v předchozích dílech tahounem. Známka: 6/10 ()

gggggg

Bohužiaľ, pokus omladiť túto gardu sa mi moc nepáčil a som tak trošku rád že to nevyšlo. Po tomto filme to už ale mali zabaliť. Akčné scény boli katastrofické, Stalloneho humor ani nehovorím a z Antonia spravili debilka. Potešilo, že konečne mal film schopného a charizmatického záporného hrdinu. ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy