Timak

Přirovnal bych to k tomu prvnímu dílu. Dvojka je pořád u mě nejlepší. Ale teda musím říct, že Banderas a Snipes mě opravdu, ale opravdu velmi potěšili a konečně Arnold mi nevadil. Tahle civilnější podoba mu sedne víc. Příště to chce jít trochu do hloubky a už žádné nové tváře. ()

fefee

Tie Sylvestrove hlášky a sebakritické narážky skryté medzi riadkami vo filme na týchto starých pardálov akčného plátna sú mi sympatické a ako celok je to treba brať s nadhľadom. Za to hviezdu naviac. Popravde ale slabšie ako dvojka ktorá je najlepšia zatiaľ z celej trilógie. Uvidíme neskôr ;) 2,5* ()

Brandon

Sly krutě senilní! Tak špatnej scénář áčkového filmu jsem už dlouho neviděl. Pozitivem byl jen trhlá účast Banderase. ()

lykan9

Sice je to nejslabší díl trilogie, ale pořád je to hustej nářez a pořádná akční podívaná, kterou trochu akorát narušuje omladina. Kromě skvělých akčních harcovníků, co u tohoto projektu jsou již od začátku, je velmi milým překvapením Antonio Banderas. Vždy, když se on ukázal na scéně, tak jsem se opravdu bavil a budu moc rád, když v tomto stylu u projektu nadále zůstane. Jinak musím uznat, že trojka oproti dvojce má v něčem navrch. Tím je hlavní záporák. Mel Gibson je rozhodně ve své roli lepší jak van Damme. ()

fabecc1222

Trojka se svého času stala slavnou už premiérou, kdy jí někdo dokázal ukrást a její kopii dát online na internet. No možná i díky tomu se dalšího pokračování dočkáme až o mnoho let později. No ale taky možná i díky tomu,že trojka nedosahuje kvalit předchozích dvou dílů. Těžko říct, co se tvůrcům honilo v hlavě, možná myšlenky na spousty pokračování s omladinou a novými mladými hráči. Tak asi díky tomu do filmu nacpali několik mladých herců, kteří ale nikoho nezajímali a jejich účast byla pro diváka spíš na obtíž. Trojka už tak nefunguje jako odkaz akčních filmů z minulého století, ale asi jako nějaká snaha i o nakopnutí nové generace. No ale to se moc nedaří. Pochopitelně, když je na scéně stará garda, tak to šlape, ale už to přecijen nenabízí nic moc nového a neokoukaného a oproti dvojce, která to zakryla jinými kvalitami, tak zde ještě více do oči bijí odporné digitální efekty. Trojka tak jako klasický akčňák stále obstojí, ale nedosahuje kvalit svých předchůdců. ()

Kali4

Arnold řve podesáté „get to da choppa,“ perníkový dědek Banderas blábolí něco španělsky (víte, že ČR je největším producentem pervitinu v Evropě? – ne že by to s filmem nějak souviselo), do toho rakety, tanky, vrtulníky, vlaky, motorky, ..., počkat, i motorky?! (Ano, tušíte správně, někdo se skutečně inspiroval tím nejnabubřelejším akčním hnojem!) Nahodilý a zcela nekonzistentní kolotoč nabral s blížícím se finále takové obrátky, že jsem chvílemi skutečně nevěděl, kde mi hlava stojí. Asi mi to pak už přišlo až moc zbytečné a debilní, že už jsem se ani nesmál (trapné cirkusové momenty á la xXx a vizuální patlanice ve stylu F&F2 už na mne byly skutečně příliš). Nesmyslnost zápletky nechte plavat, válečné historky a „psychologizující“ intermezza také a přeneste se přes nudné náborové pasáže - to všechno už tu dřív bylo a pro mne nebyl problém něco takového v určitých případech skousnout. Pořádně se ale připravte, protože jste ještě zdaleka neviděli všechno. Režisér totiž evidentně v půlce ztratil nad projektem kontrolu a pustil se na kvalitativní horskou dráhu, kde jedinou konstantou zůstává kvantita - víc akce, víc hrdinů, víc masa na porážku, víc samoúčelnosti a... víc stupidity. Pouze té soudnosti a především skutečného konceptu se nedostává. Ale když toho na vás bude moc, dejte si pivko, chipsy a řekněte si: „Alespoň si ti kluci plesniví užili při natáčení dostatek srandy.“ Jako jsem to udělal já. P.S. Příště bych raději viděl Michaela Dudikoffa nebo Christophera Lamberta než všechna ta „cool“ mladá kuřata. :-( ()

m.a.t.o.

„Takže celé toto miesto je jedna veľká bomba?" – „Možno nie, skúsim zablokovať signál." – „Prečo si nato neprišiel ty?" – „Ja to používam na kontrolovanie počasia." Jednotka síce nebola dokonalý film, no isté čaro sa jej proste uprieť nedalo. Dvojke do dokonalosti tiež chýbalo veľa, ale vyvažovala to kvalitnou akciou, snahou nabrať do obsadenia čo najviac akčných dôchodcov a, samozrejme, kvalitnými hláškami. No a čo trojka? Čaro je fuč, akcia poslabšia (alebo skôr kvôli ratingu so žalostne nevyužitým potenciálom), no čo bolo najhoršie - riešiť vo filme ako Expendables krízu stredného veku a namiesto obľúbených postáv sa väčšinu stopáže pozerať na nejakých odkundesov - to bolo pre mňa ako fanúšika najväčšie sklamanie. A nezachránil to ani démonický maniak Mel Gibson, na hrane otravnosti ukecaný Banderas či stratený syn Wesley Snipes. 45 % ()

R1CH1E

Skvělě akční scény, i když místy mírně digitální a přepálené, děj má tempo a člověk se nenudí, ale stejně jsem nepsokojený. Tenhle film totiž totálně zabil ranking PG-13, díky kterému můžou být akční scény jaké chcou, ale nic z nich nemám, pokud nikde není ani kapka a vše se řeší střihem. ()

rumczeis

Teda Expendables 3 jsou opravdu plný keců a 20 minutová akce to moc nezachrání. Někam se vytratil vtip a nadhled, ačkoliv pár narážek tam bylo. V závěru překvapila česká verze Budweiseru. Celkem 2/5. ()

blackJag

Ford místo Willise? Respekt, že do toho starouš šel (a už už běžte na toho pátého Indyho nebo nám tu někdo stačí umřít). To stejné Gibson. Škoda jen, že už tu zase někdo šije stříleníčka pro dětičky. PG-13? WTF?? Tahle připosranost mě vytáčí (navíc to - soudě podle tržeb - stejně nenese ovoce), ALE (!) zas takový problém to kupodivu nebyl (snad díky hláškám, kupě chlapského charisma nebo něčeho takového). Ne že bych se bál dalšího dílu (tržby jsou fakt slaboučké), ale Crews už mohl zůstat tuhý :-) Tenhle parchant mě sere stejně jako PG-13...75% ()

ghatos

Je to takové přestárlé plnění klukovského snu (stylem i obsahem). Jednička byla trefa do černého, dvojka byla už nastavovaná kaše, ale dalo se to pochopit vzhledem k úspěchu jedničky. Trojka je už za čárou. Vykrádá svůj vlastní koncept, který je velmi jednoduchý. Delší sérii nelze postavit jen na defilujících vyhaslých hvězdách, co si hrají na vojáky. Musí tam být také něco hlubšího. Hughes/Sly se o to vlastně malinko pokusily (temná strana Expendables v podobě M. Gibsona), ovšem výsledek je hodně rozpačitý... . Rezultát? Přebujelá střílečka osmdesátkového ražení, jenž ztratila sama sebe. 43%. PS1: M. Gibson je herecky úplně někde jinde (Sly ani Arnie na něho nemají). Je před všemi o parník. Kdyby nebyl magor, tak sbírá jednu cenu za druhou. PS2: Co ty hnusné digitální triky? Co ta ošklivá drsňačka? ()

KASUGI

Jde to už do sraček a nízkým hodnocením se nedivím. Trojka toho hodně podělala: nízým ratingem, "bulharskou" produkcí a viditelným CGI (hlavně závěr) , ale je to film, u kterého asi hodně záleží s jakou náladou na něj jdete. Něco baví, něco uráží, je to jak na houpačce. Tedy průměr (tj. 50% (tj. 5/10 ( tj. tři hvězdičky (tj. narážka na lidi, co neumějí počítat a za průměr považují dvě hvězdy))). Přidám ale čtvrtou hvězdu za Slyho fenomenální nápad , který v historii filmu nemá obdoby - přecpat jeden film hromadou holyvůdských TOPSTAR, z nichž každá má své vlastní trháky a mě by ani ve snu nenapadlo, že uvidím v jednom filmu byť jen polovinu z nich. Z Expendables série bude navždy kult a pokud to tvůrci nepodělají nějakým šíleným způsobem, budu k této sérii vždycky přistupovat s přimhouřeným okem. ()

Roseinka

Jednoznačně zatím nejslabší díl. Místy to bylo nudné, na expendables příliš moc řečí. Na druhou stranu mě moc příjemně překvapil Banderas, který mě nesmírně pobavil. Při první scéně jsem si teda nejdřív říkala, zda tohle myslí vážně, ale potom to bylo bomba. Taky Lutz mi zde byl dost sympatický. Akční scény byly skvělý a Gibson jako záporák je prostě strašně super, žeru ho. Ta ženská mi tam zas vůbec nesedla a Arnold je už takový dědula vedle Sylvestra, ale i tak tam nesměl chybět, to je jasný. Kvůli hláškám, oblíbeným hercům a supr akčním scénám dávám 7/10. ()

Killda

Do třetice všeho zbytečného, aneb tento film je (jako jeho dva předchůdci) totálně postradatelný. Přehlídka tupých hlášek, vystřílených nábojů, výbuchů, výbuchů a výbuchů, to vše zabaleno do ohromné nelogičnosti. Jednu hvězdu navíc vytahuje jen přítomnost Mela Gibsona a Banderase. ()

JohnSmith

Sice je to oproti předchozím dílům pokles, který tkví především v mladíčcích, kteří měli nahradit veterány, ale i tak je to pořád super zábava. ()

V.Silver

Asi jsem se neměl těšit. Mladý tým opelichánků byl o ničem (a ta ženská je WTF), starý tým se tentokrát moc nezapojil, Harrison Ford byl jako nový Kostelník překvapivě nudný, ale pokaždé, když se na scéně objevil Mel Gibson, učurával jsem si do kalhot. Potřetí jsou Postradatelní filmově opravdu postradatelní, protože kromě zaíjmavého intra a velkolepé střílečky na konci se tentokrát ve filmu vlastně nic neděje, vtip nějak upadá, hlášky skoro žádné... tak nějak to prostě ztratilo dech. Doufám, že do příště vymění božský Sly režiséra a ke tvorbě scénáře si přibere někoho trošku schopnějšího. Je strašná škoda, že si Mela Gibsona vyplýtval zrovna na tenhle díl... 55% ()

Kosmik 1

Bezpochyby se jedná o nejslabší díl celé série a to jsem velký fanda Expendables. Přesto nejde o žádný velký průšvih. Jen byla předchozími díly nastavena tak vysoká laťka, že ji nebylo možno překonat. Po fantastickém prvním díle přišla ještě fantastičtější dvojka a teď pro změnu přišel pád. S tím se ale dalo počítat. Myslím si, že čtverka nám to zase vynahradí. :) Nebo v to budu alespoň doufat. Hlavní slabiny tohoto dílu jsou v nedostatku prostoru pro "starou gardu", nevýrazní "mlíčňáci" a málo prostoru pro záporáka Mela Gibsona včetně trochu odfláklého závěru a hlavně nepodařeného a neuctivého finálního souboje. Klady filmu jsou především v tom, že když se objeví na plátně stará garda, stojí to opět zato. Nejvíc vyniká Arnie a především Wesley Snipes. Kdo mě ale nejvíc potěšil je Antonio Banderas, který sice mírně přehrává, ale jako komik a hláškovač je neuvěřitelnej. Dále jako plus bych viděl akční scény, hlavně pak ta finální v paneláku. A Dolph v tanku, o tom radši ani nemluvit. :D Na závěr nezbývá než dodat, že určitě šlo udělat něco lépe, ale na druhou stranu buďme rádi, že to nedopadlo mnohem hůře, páč očekávání po dvojce byla od všech obrovská. 75% ()

vyfuk

SPOILER ALERT WUSS: Prvních pár minut to vypadá na klasickou Expendablovku. S odpuštěním to posere hned první efekt s vybouchnutou helikoptérou, který byl asi stejně kvalitní jako záběr na splachování jogurtu do záchodu. Ne, ne, ne. Stallone dal dohromady tým jen aby ho mohl rozpustit a vy se ptáte... kde je sakra Jet Li? Pak se dozvíte na konci filmu jak a proč to s ním je. Schwarzenegger se alespoň projevil jako dobrý starostlivý tatínek baby Stallona. Prostor postavy Mela Gibsona odpovídá zřejmě jeho slovní zásobě. A co se týče "Kostelníka"... smazat ho ze scénáře bylo stejně jednoduché jako smazat záznamy o nevinných zabitých v rámci americké mise v Afghánistánu. Ford jako veterán Indiana Jones bez biče, byť s helikoptérou. Maník, který je schopen strhnout svou jmenovku a postavit se zlu, tím, že řídí helikoptéru mezitím co jeho poskoci kropí rumunské vojáky (film by mohl být v této zemi právem zakázán), kteří je mohli zabít ani by naši hrdinové nemrkli. Pro stejnou věkovou kategorii, pro kterou by byl schopný Stallone ve dvojce umírat, se nyní rozhodl na vše vykašlat a dostat se k pomstě jako slepý ke kokainu. Proč Banderas vypadá najednou jako Clooney? A proč mluví jak kdyby si šňupl guarany? Ne, ne, ne, prostě NE. Film odpovídá kvalit béčkového akčňáku, který chce jen nabídnout béčkové efekty a už odřenou snůšku akce, střeliva a zabíjení. Jednička byla teoreticky nuda, ale měla příběhovou fasádu i stavbu. Dvojka měla jak příběh, tak i míru akce, kterou očekáváte. Trojka je jako armaggedon, takový, který ale nechcete vidět. Zklamání... nic jiného. ()

mrx.friend

Úvodní akce, nábor novýho týmu, závěrečný zúčtování a 126 minut v prdeli. Chvílema dost roztahaný, dojem z třetího dílu nejvíc kazí právě posila v podobě mladých tváří. Ale koho nováčci zajímají, když na ně nezbyde vůbec žádnej prostor, aby se divák pořádně seznámil s jejich charakterama, a když jsou Postradatelní předně o "vysloužilých" akčních hvězdách? Ve finále jsou tak na plátně upozaděný skoro všichni. Mel Gibson je jako záporák výbornej, škoda tedy, že samotnej konec, kdy si to vyřizuje se Slyem, je utnutej sakra rychle :P ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy