Expendables: Postradatelní 3

Expendables 3

The Expendables 3

Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2014, 126 min

Akční důchodci ve své třetí akci pro mne zase byli dokonalí, ale, bohužel, nenacpali se do každého filmového políčka. Já tedy osobně nemám nic proti žádnému ze členů nového týmu, ale za Postradatelné považuji ty původní veterány, takže příchod nováčků považuji za zbytečný, i když jejich výběr je docela zábavný. Hlavní však je, že to pořádně bouchá, dědci dokazují svou nesmrtelnost a jestli to někomu nedává smysl, tak mně je to jedno. Já totiž nehodlám dospět ani v důchodu a tak budu vždy dětinsky stát po boku Barneyho, Leeho, Gunnara, Halea, Tolla, Yina, Mausera a vlastně všech, kteří dokáží synchronizovaně za letu střílet z rotačního kulometu, házet granáty a trousit suché hlášky.(6.1.2015)

Po ne úplně vydařené dvojce rozhodně krok správným směrem. Hrozně tomu pomáhá skvělý záporák Mel Gibson. Je to prostě dobrej herec a i ty dialogové výměny se Stallonem, měli díky němu sílu. Samotná akce a hlášky jsou fajn, akorát škoda, že Arnold měl opět málo prostoru. Každopádně noví členové Wesley Snipes a hlavně Antonio Banderas jsou super. Nečekal jsem, že z Banderase udělaj komickou postavu, ale bylo to příjemný oživení a navíc se dal do formy a vypadá o hodně mladší, než třeba v reklamě s mluvící koblihou. A i ten Harrsion Ford by fajn. Když kosil tanky z vrtulníku a zahlásil Drummer's in the house, tak jsem fakt upřímě zagebil. Mimochodem ty bitky vrtulníků mezi továrnímy komíny vypadaly nečekaně efektně. Za mě velká spokojenost, rád si to dám znovu.(17.8.2014)

O fous lepší než dvojka a to především díky závěrečnému dvacetiminutovému akčnímu nářezu, kde se konečně do hry navrací stávající tým (do té doby nepochopitelně odstavený na vedlejší kolej) a přepálené seznamování s nováčky se začne jakžtakž vyplácet (brokovnice, Ronda Rousey předvede víc, než obvykle stihne v zápasech UFC). Stará parta se tváří unaveně až nezúčastněně (hlavně Sly už méně hláškuje, více nostalgicky vzpomíná a tváří se nasraně), nejvíce si svou účast kupodivu užívá Ford a z řetězu utržený Banderas. Gibsonův záporák je postačující. Jinak překvapivě vážné, s minimem nadsázky nebo snahou o naplnění žánrových formulek (absence osobních soubojů a ikoničnosti hrdinů) a s odporně umělým pozadím. Nejúsměvnější momenty jsou ty nezáměrné, když si uvědomíte, že víc než Banderase nebo Snipese si na plátně často užijete jen jejich dablérů. 5/10(15.8.2014)

• verbal

A je to v piči. Tedy pardon, chtěl jsem ve skutečnosti říct, že třetí Ekspendebils jsou jako první skutečně Postradatelní. Po něčem takovém by všichni zúčastnění starci měli sebrat lopatu, znovu si vykopat jámu, uložit se do ní a zahrnout se třemi metry zeminy, aby už opět nevylezli. Ti, co mě znají, vědí, že jsem kvůli pánům Konanovi a Rambovi schopen nadhodnotit kdejaký řídký průjem, ale i já mám svou hrdost. Árnieho role zde až nápadně připomíná Zindulkův part z Babího léta, jen si Stanislav v mládí nepíchal tolik steroidů, a kamera stráví půlku filmu nalepená na krabatém Silvestrovském xichtě, na který jsou zvědaví snad už jen v útulku pro opuštěné basety, aby jen sem tam zabrousila na nějakou tu ultradementní a nudnou akci, jenž proti minulým dílům není ani klacek, natož kůl. Sympatického Mela jako hlavního záporáka máte celý spektákl spíš chuť obejmout a poslat mu pár drobných na kořalku do domova pro antisemitské, vychlastané seniory a situaci bohužel nezachrání ani pár vcelku kulantních hlášek, ani dokonalý Banderas v životní roli bratrance Pepina od zelených baretů. Ač jsem v jádru pravoslavný, ikony neikony, pomrdej to Rasputin. Tak vidíte, nechtěl jsem být příliš lapidární, ale je to prostě v piči.(8.8.2014)

,,CO SE STALO?“ … ,,SPADLI JSME DO PĚKNEJCH SRAČEK. A BUDE TO HORŠÍ…" /// Úvod dobrej – včetně Snipese (a fóru s vězením). Další pozitiva jsou, že se mi Sly nezdá tak voteklej, pršící Somálci, svině Gibson – tohle beru, má to bejt akční zábava. Pak sice zamrzej ty mladý náhražky, ale naštěstí ,,Španělovi“ bláznivý kreace připomínaj, že jsou to Postradatelní a ne nějakej (ucházející) akční film. Nechybí pár dobrejch hlášek, neplká se vo sračkách a zničení armády jak z Ramba celkem jasně hovoří, že tahle parta je u nás doma nepostradatelná. Za mě lepší než dvojka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám tým s přáním umřít. 2.) Zjistím, že Sly ještě furt nenašel toho pravýho režiséra. (Scénáristi už celkem jdou…) 3.) Thx za titule ,,fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ ne(31.10.2014)

• - Kým prvé dva filmy série mali rating R, trojka putovala do kín s prístupnosťou PG-13. (Paldiny)

• - Jason Statham oslavil během natáčení 46. narozeniny. (S.W.A.T)

• - Filmovanie trvalo dohromady 56 dní, pričom natáčali dva štáby. (Zdroj: fandimefilmu.cz) (Paldiny)