Reklama

Reklama

Tým Expendables bude tentokrát čelit přímo jednomu ze svých zakladatelů a bývalých šéfů. Conrad Stonebanks s tváří Mela Gibsona stál přímo u jejich zrodu, pak se z něj ale stal odpadlík a dokonce jeden z Barneyho úkolů na zabití. Přežil a teď má bezcitný a bezskrupulózní obchodník se zbraněmi jediný cíl. Bývalého parťáka a celý ten tým postradatelných vysloužilců sprovodit ze světa. Plány Expendables jsou ale přesně opačné. Každopádně to tentokráte bude hodně osobní. Barney navíc vážně uvažuje o tom, že své staré spolubojovníky pošle do důchodu. V řadách Expendables se proto objevuje čerstvá mladá krev s novým stylem a se znalostí něčeho tak opovržlivého jako jsou moderní technologie. Novou krev zastupuje Kellan Lutz (známý ze série Twilight), Glen Powell, boxer Victor Ortiz a také žena! Olympijská medailistka v judu a zápasnice smíšených bojových umění Ronda Rousey. (Bontonfilm)

(více)

Videa (29)

Trailer 4

Recenze (1 354)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Kde je ten pocit, že se dívám na akční film vzniklý před 30 lety s největšími hvězdy své doby? V třetím díle už nemám vůbec pocit, že tenhle film mi má hrát na sentimentální strunu (tolik digitálních triků a přitom často zbytečných!), ale naopak cítím, jako by si Sly chtěl udělat facelift a doufat, že to všechny bude bavit. No, nebavilo, řekl bych, že i některé zúčastněné film nepotkal v nejlepší náladě (tím rozhodně nemyslím Antonia, který viditelně umí být hodně nad věcí). Co na plat, že se tu setkává jinak neuvěřitelná plejáda jmen, když výsledek je nemastný neslaný film, předchozímu dílu nesahající ani po kotníky. A ta nová "parta" postrádá charizma až to není pěkné (kam se hrabe za young verzí xmenů...). No co, třeba ten čtvrtý díl bude lepší a opravdu k tomu nestačí jen víc krve... PS. hodnocení i postoj možná drsný, ale po dvojce podle mě adekvátní ()

castor 

všechny recenze uživatele

Zase pěkně pohromadě. Nějaký velký kvalitativní sešup jsem teda nezaznamenal. Dvojka mě bavila víc, než jednička. Trojka je zase trochu jinde, ptákovina trvá, je znovu poctou béčkové akce a jednotliví lišáci si ze sebe zase dělají příjemnou legraci. I když přátelské popichování mezi Stathamem a Stallonem ve větší míře schází. U dvojky jsem měl problém s akcí. Střihač měl tehdy dostat pořádně přes prsty, akce lehce štvala, protože se střílelo a nemířilo, nikdo neměl ani šrám, ale soupeři do kulek naskakovali jako snad nikdy předtím. Trojka (vyjma závěru) taková není. Možná nazvedne ze židle nevěrohodnými výbuchy i místy rezignací na vyšší level. Stallone, který naštěstí shodil pološílený knír, dál pokračuje v oživování stagnujících kariér svých kolegů, dál vzdává poctu žánru osmdesátých a částečně i devadesátých let, jen až moc svolil ke snaze vyjít vstříc mladým divákům. Nižší věková přístupnost je jednoznačně špatným krokem. Dlouhé scény rekrutování mladých posil jsou nudné. Dočkáme se tak situací hloupých (mračící se vyhazovačka v červených šatech), stejně jako herců z kategorie zbyteční (takový Jet Li jen tupě střílí a pronese zhruba desítku slov). Potěší naopak nové slavné posily (dočasný návrat do první ligy si zejména v úvodu užívá Wesley Snipes a v druhé polovině zase ukecaný Španěl Antonio Banderas). Některé staré gardy bohužel melou z posledního (hodně neesteticky vypadá Dolph Lundgren, u kterého to tvůrci maskují zřejmě tím, že mu neustále cpou do ruky flašku; sešle a unaveně vypadá i Arnold, který v Konečné předváděl něco úplně jiného), ostatně i závěrečný duel mezi Slyem a Melem je dost odbytý. Pozitiva nicméně určitě převyšují ty mírné i velké přešlapy. Čtvrtému setkání se tak bránit rozhodně nebudu. Uvidíme!! ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

"Naozaj fajčíš pri nádrži s naftou?" Najslabší diel série. Jednotka mala svoje muchy, ale pre fanúšikov akčných filmov bola zhmotneným snom, o ktorom nerátali, že im ho raz niekto zhmotní. Dvojka nahradila vážnu atmosféru odľahčenou. To mi príliš nevyhovovalo, ale zasa ponúkla mohutnejšiu akciu a ešte nenormálnejší kasting (Chuck Norris, JCVD, oveľa väčšie úlohy pre Arnolda a Willisa). Trojka nie je ani prvá, čiže prišla o moment šoku, a ani nemá brutálne tromfy ako dvojka (hoci treba uznať, že Mel Gibson je sľubný záporák). Šokujúce pre fanúšika je ponižujúce cameo pre Jeta Li, opäť ku škode veci chýba Mickey Rourke, Harrison Ford je absurdná WTF náhrada za Willisa a hoci je finále obrovské, sčasti ma nudilo. Nová generácia nebola úplne od veci, detto verbovač Kelsey Grammer, ale proste už to do tretice nefachčilo tak, ako malo. V neposlednom rade snímke čiastočne ublížila absencia krvi. Netvrdím, že dobrý akčniak musí byť krvavý. Naopak, občasné prehnané špliechance krvi v jednotke ma rušili. Ale vyložená absencia krvi občas predsa len bije do očí. V ostrom kontraste s týmto "rodinným" prístupom je potom strašidelný Wesley Snipes s vyvalenými očami, ktorý obrovským nožom podrezáva ľudí a má to byť (asi...?) vtipné (!!!). Potešia hlášky ("Vlastne je mi ho tak trocha ľúto."). Antonio Banderas to dal na, pozor spoiler, kocúra v čižmách. Cinemax Trenčín 2014 ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Prišiel na psa mráz, Slyho postrašila mŕtvica a ani dvojica nádejných scenáristov ho nedokázali usmerniť správnym smerom. Nápad vybudovať komando postrádateľných juniorov bol totálny krok za hranicu tradičnej vízie konceptu Expendables. Úplne stačilo doplniť starú partu ohláseným návratom Wesleyho Snipesa, Banderasov ultra-mega-zábavný Pepino bol skvelou náhradou za cameo Chucka Norrisa, no a ostatní borci Ako Grammer, Gibson, či Ford boli už len takou sladkou čerešničkou na torte. Za túto partu by som hlasoval pri štvrtej časti a totálne vymazal mladíkov, ktorí to celé úplne posrali. To už ale nezmením a tak mi ostáva len smutne pokývať hlavou, zalomiť rukami a dúfať, že štvrtá časť vznikne aj napriek nelichotivým výsledkom v pokladniach kín. Stále majú čo ponúknuť, veď pokiaľ boli na pľace dedkovia, tak sa diali neskutočné veci, dialógy sú tradične odľahčené a vtipné, akcia pompézna, Gibsonovo záporácke úsilie bolo snáď najdominantnejšie zo všetkých troch častí a ani nuda to nakoniec až tak veľmi nebola. Ja to teda ešte neodpisujem, ale teraz mi ostáva len dúfať v návrat do starých koľají. No a ešte informácia pre tých idiotov, čo očierňujú Jeta Li, že sa objaví v závere v jednej scéne a len strieľa a nefightuje - Jet Li má obrovské zdravotné problémy, takže predtým ako niekoho ponížite, tak si overte fakty a nepíšte bludy! 80%. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

V životě každého uživatele ČSFD nadejde chvíle, kdy bez výhrad souhlasí s verbalem! Nebavil jsem se, vůbec. Až na poslední uběhanou čtvrthodinu. První hvězdička za "GET TU DA ČOPA!!!", druhá za Budwara. Jo, jsem tím odkojenej, sakra, ale každej z těch důchodců by už si to konečně měl přiznat, střihnout si vlastního Harryho Browna, a následně utýct k minimalistickejm dramatům. Not kidding. ()

Galerie (293)

Zajímavosti (82)

  • Závěrečná bitva v ruinách hotelu se má odehrávat v Rumunsku. Na bývalém hotelu je ale bulharský nápis „hotel“ napsaný azbukou. (blondak16)
  • Filmovanie trvalo dohromady 56 dní, pričom natáčali dva štáby. (Paldiny)

Související novinky

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy

13.05.2017

Sylvester Stallone opustil Postradatelné a vrhá se do vysněné spolupráce s Jackiem Chanem. Jejich společný projekt se jmenuje Ex-Baghdad, točí se kolem útoku na ropnou rafinerii v Mosulu a bude ho… (více)

Expendables 4 se rozpadají

Expendables 4 se rozpadají

09.04.2017

Od třetího dílu Postradatelných uplynuly 3 roky a je dost možné, že se nikdy nedočkáme pokračování. Důvod? Neshody mezi producentem Avim Lernerem a Sylvesterem Stallonem, které skončily Slyovým… (více)

Expendables 4 jsou na cestě

Expendables 4 jsou na cestě

10.10.2015

Po třetích Expendables to s populární akční sérií moc růžově nevypadalo. Američané nechali v kinech tristních 39 milionů dolarů a nebýt tržeb ze světa, které film nakonec vytlačily přes stěžejní… (více)

Expendables míří do televize

Expendables míří do televize

07.03.2015

Akční parta Sylvestera Stalloneho si naposledy nevedla moc dobře. Ať už to bylo únikem Expendables 3 na internet, absencí krve nebo něčím jiným, jednalo se o nejhůře přijatý a nejméně výdělečný díl… (více)

Reklama

Reklama