Reklama

Reklama

Tým Expendables bude tentokrát čelit přímo jednomu ze svých zakladatelů a bývalých šéfů. Conrad Stonebanks s tváří Mela Gibsona stál přímo u jejich zrodu, pak se z něj ale stal odpadlík a dokonce jeden z Barneyho úkolů na zabití. Přežil a teď má bezcitný a bezskrupulózní obchodník se zbraněmi jediný cíl. Bývalého parťáka a celý ten tým postradatelných vysloužilců sprovodit ze světa. Plány Expendables jsou ale přesně opačné. Každopádně to tentokráte bude hodně osobní. Barney navíc vážně uvažuje o tom, že své staré spolubojovníky pošle do důchodu. V řadách Expendables se proto objevuje čerstvá mladá krev s novým stylem a se znalostí něčeho tak opovržlivého jako jsou moderní technologie. Novou krev zastupuje Kellan Lutz (známý ze série Twilight), Glen Powell, boxer Victor Ortiz a také žena! Olympijská medailistka v judu a zápasnice smíšených bojových umění Ronda Rousey. (Bontonfilm)

(více)

Videa (29)

Trailer 2

Recenze (1 353)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Z týmovky Expendables rozhodně ta nejslabší část, která jede bohužel už příliš "Over The Top". Koukat totiž na třináct neprůstřelných super lidí (z nichž jeden je po celou dobu uvízlý ve výtahový šachtě), jak úspěšně vzdorují tisícové přesile a masakrují Gibsonovu armádu (která navíc vlastní bojové helikoptéry a tanky), automaticky se musí dostavit pocit sebeparodie a humorného flashbacku do let osmdesátých, kdy vládli právě dva Johnové - Rambo s Matrixem. Očividně se to tak ale musí brát, i když přibylo až příliš CGI. Posila v podobě Bladea a Zorra vítána, naopak mladá parta se ukázala jako právě ta postradatelná. Takže jako oddychovka slušná, i když samosebou už ne tolik konzistentní jako jednička. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Ale no tak, dámy a pánové, proč ta spousta dvouhvězdičkových hodnocení? Expendables 3 určitě nedosahují kvalit výjimečného druhého dílu, ovšem s jedničkou se mohou téměř rovnat. Téměř. Jsou trošku více crazy a několik scén je zde možná zbytečných (např. skok člunem na náklaďák či brečící Expendables u nemocničního lůžka), ale je to pořád neskutečná jízda. A o to tady jde. Bavit se. Hromada akce, trefné hlášky (při Arnieho - utíkejte k vrtulníku - mi srdce zaplesalo), skvělé obsazení a hlavně velká zábava. Na dvě hodiny vypnout mozek a nechat se bavit těmito pány, kteří už tak nějak po třetím filmu začínají patřit do rodiny. Gibson byl obstojný záporák (i když nedosahoval chladnosti Van Dammeho), ale z nových tváří mne nejvíce zaujal Wesley Snipes - to byla trefa do černého. Bez nadsázky. Závěrečné připíjení Budvarem také nemá chybu a my, fanoušci akce a osmdesátkové zábavy přenesené do nového milénia - už vyhlížíme čtvrtý díl. Snad už i se Seagalem, nechme se překvapit. Tak na vás, chlapci. ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Hm, neřeknu nic novýho, když prohlásím, že tenhle třetí přídavek už chutnal věru mdle, asi jako neochucená ovesná kaše. Krom úvodní Wesleyho akce (potěšivé), psycho Gibsona (proč nehrál víc psycho rolí?) a pár pidi scének s koframa jako Lundgren, Jet Li, Ford apod. (to vžene slzy do očí) tam za něco stál jen naspeedovanej ultrapošuk Banderas, scény s ním jsou fakt prdel. Jo, a ty mlaďoši byli tak neuvěřitelně nudný, otravný, na prd a bez charizma schválně nebo se to stalo omylem? Radši snad, aby to Sly už pustil... ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Škoda, že se čtyřky asi nedočkáme, protože Expendables vs. Sharknado by tenhle kvalitativní fail dokonale podtrhlo. Ostatně CGI má trojka na stejné úrovni jako lecjaké céčko, které běží v 1 ráno na Nova Cinema (předtím, než pustí opravdu dobrou klasiku), a Hughes oproti očekáváním nenabídne ani vtahující a nápaditou akci. V podstatě nejde ani poznat, že trojku točila mladá krev. Spíš byste to tipli na Waltera Hilla, nebo podobnou vykopávku, která už dávno zahodila ambice a jede na žánrový neutrál, který občas padá do zpátečky. Vadilo vám u dvojky, že neexistuje napětí a jede se záběr/protizáběr? Hughes točí úplně stejně! Jen přidává odporné greenscreeny (ty helikoptéry v komínech, proboha!) a má v rukách trochu soudržnější příběh, který ale kromě Barneyho nemá postavy a nechává ostatní nasazovat krk v totálně divných cameo roličkách, ze kterých dokonale prýští nikoli testosteron, ale artritida. Bože, vždyť Arnie sotva chodí. Ford vypadá, že zapomíná text. Li a Stath si ani nekopnou. A Slye jsem neviděl zadýchanějšího ani nepamatuju. A fakt to nevychází ze scénáře. Tady nejde o to, že trojka úsměvně podkuřuje ratingem a obsazením mládežníkům, kteří se na podobnou sešlost v konkurenci digi-želv, prdelky Scarlett a hláškujícího mývala beztak do kina nepoženou. Ale o to, že Expendables definitivně padli se žánrem tam, odkud se ho pokusili vzkřísit. Rozdíl mezi posledními Univerzálními vojáky a tímhle je akorát v tom, že se trochu víc fakturovalo. 3/10 ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Kým môj kolega dal z úcty k hercom hviezdy štyri, Ja dávam z úcty k nemu hviezdy dve. Keby mám v tomto komentári vyjadriť svoj názor, musel by som s hodnotením k odpadu. No to si k toľko minutej munície proste nemôžem dovoliť. Obzvlášť, keď si v snímku zahrali aj "naše štyri slovenské" tanky. Ja proste tieto sračky nedokážem len tak prehltnúť. Veď samotný záver už hraničil so žánrom scifi a fantasy. Za poslednú dobu jeden z naj-extrémnejších snímkov kde logika siaha na dno mozgovej kôry. ()

Galerie (293)

Zajímavosti (82)

  • Tržby ze severoamerických kin byly 39,3 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 214,6 mil. (NIRO)

Související novinky

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy

13.05.2017

Sylvester Stallone opustil Postradatelné a vrhá se do vysněné spolupráce s Jackiem Chanem. Jejich společný projekt se jmenuje Ex-Baghdad, točí se kolem útoku na ropnou rafinerii v Mosulu a bude ho… (více)

Expendables 4 se rozpadají

Expendables 4 se rozpadají

09.04.2017

Od třetího dílu Postradatelných uplynuly 3 roky a je dost možné, že se nikdy nedočkáme pokračování. Důvod? Neshody mezi producentem Avim Lernerem a Sylvesterem Stallonem, které skončily Slyovým… (více)

Expendables 4 jsou na cestě

Expendables 4 jsou na cestě

10.10.2015

Po třetích Expendables to s populární akční sérií moc růžově nevypadalo. Američané nechali v kinech tristních 39 milionů dolarů a nebýt tržeb ze světa, které film nakonec vytlačily přes stěžejní… (více)

Expendables míří do televize

Expendables míří do televize

07.03.2015

Akční parta Sylvestera Stalloneho si naposledy nevedla moc dobře. Ať už to bylo únikem Expendables 3 na internet, absencí krve nebo něčím jiným, jednalo se o nejhůře přijatý a nejméně výdělečný díl… (více)

Reklama

Reklama