Reklama

Reklama

Expendables: Postradatelní 3

  • USA The Expendables 3 (více)
Trailer 4

Tým Expendables bude tentokrát čelit přímo jednomu ze svých zakladatelů a bývalých šéfů. Conrad Stonebanks s tváří Mela Gibsona stál přímo u jejich zrodu, pak se z něj ale stal odpadlík a dokonce jeden z Barneyho úkolů na zabití. Přežil a teď má bezcitný a bezskrupulózní obchodník se zbraněmi jediný cíl. Bývalého parťáka a celý ten tým postradatelných vysloužilců sprovodit ze světa. Plány Expendables jsou ale přesně opačné. Každopádně to tentokráte bude hodně osobní. Barney navíc vážně uvažuje o tom, že své staré spolubojovníky pošle do důchodu. V řadách Expendables se proto objevuje čerstvá mladá krev s novým stylem a se znalostí něčeho tak opovržlivého jako jsou moderní technologie. Novou krev zastupuje Kellan Lutz (známý ze série Twilight), Glen Powell, boxer Victor Ortiz a také žena! Olympijská medailistka v judu a zápasnice smíšených bojových umění Ronda Rousey. (Bontonfilm)

(více)

Videa (29)

Trailer 4

Recenze (1 342)

verbal 

všechny recenze uživatele

A je to v piči. Tedy pardon, chtěl jsem ve skutečnosti říct, že třetí Ekspendebils jsou jako první skutečně Postradatelní. Po něčem takovém by všichni zúčastnění starci měli sebrat lopatu, znovu si vykopat jámu, uložit se do ní a zahrnout se třemi metry zeminy, aby už opět nevylezli. Ti, co mě znají, vědí, že jsem kvůli pánům Konanovi a Rambovi schopen nadhodnotit kdejaký řídký průjem, ale i já mám svou hrdost. Árnieho role zde až nápadně připomíná Zindulkův part z Babího léta, jen si Stanislav v mládí nepíchal tolik steroidů, a kamera stráví půlku filmu nalepená na krabatém Silvestrovském xichtě, na který jsou zvědaví snad už jen v útulku pro opuštěné basety, aby jen sem tam zabrousila na nějakou tu ultradementní a nudnou akci, jenž proti minulým dílům není ani klacek, natož kůl. Sympatického Mela jako hlavního záporáka máte celý spektákl spíš chuť obejmout a poslat mu pár drobných na kořalku do domova pro antisemitské, vychlastané seniory a situaci bohužel nezachrání ani pár vcelku kulantních hlášek, ani dokonalý Banderas v životní roli bratrance Pepina od zelených baretů. Ač jsem v jádru pravoslavný, ikony neikony, pomrdej to Rasputin. Tak vidíte, nechtěl jsem být příliš lapidární, ale je to prostě v piči. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Na třetí pokus už bohužel můžu říct: "A je to tady." Třetí Expendables jsou hlavně oproti dvojce velké zklamání. Samozřejmě že o příběh tu moc nejde, ale pospojování jednotlivých scén je prostě něco, čemu se určitá pozornost věnovat musí - zvlášť když už existuje něco jako Serbuan Maut 2. A pokud tohle není úplně na té správné úrovni, a hlavně nezbytný výběr kandidátů probíhá tak, že k angažmá stačí nakopat zadek pár ožralům na parketu, pak se můžete upínat už jen ke hláškám, týmové chemii a vizuálním vychytávkám v akčních scénách. Jenže... původní tým se "radši" ze Stalloneho vůle rozpustí, aby nepomřeli ve válce (ano, válce) s opravdu povedeně zlou sviní Melem Gibsonem, mlaďáci jsou až na Rondu Rousey nezapamatovatelní a mně zcela ukradení a Banderas hraje překvapivou roli, která se kvůli kulometné dikci ale hodí spíš pro Policajta Z Beverly Hills než Mariachiho. Jenže2... přibyly tuny CGI (hlavně "spektakulární" tankové a davové scény a demolice budov, ale taky helikoptérová mise pro staříka Harrisona Forda, usazeného zcela viditelně v simulátorové sedačce, kolem které se kývalo s kamerou...) a podivných kamerových vyfikundací. A Jenže3... je to celé PG-13. Nutno ale uznat, že bojové scény "tělo na tělo" jsou svižné a oku libé (tedy až na Gibsonův final fight, kterým má film vrcholit, ale místo toho jde o největší výsměch v celém filmu) - čímž se oklikou vracíme k Serbuan Maut, protože režisér Hughes (jehož bych nejraději přejmenoval na Huggies) má přivést na svět jeho americký remake... S tím, co jsem viděl tady, o něj mám docela obavy, protože na rozdíl od prvních dvou dílů Expendables bych u třetího hořce litoval, že jsem vyhodil peníze za lístek do kina. Dobrého je tu pomálu, a většina toho, co v téhle sérii bylo a fungovalo, zmizelo a bylo nahrazeno něčím slabším/nefunkčním. 50% ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Slyovo scenáristické ujištění, že stará košťata pořád metou lépe, než mladá nezkušená ucha, mě vlastně ke štěstí stačí. Bez genderově emancipační vložky v podobě nepřemožitelné bojovnice v sukni (které měl režisér vysvětlit, že věčně zamračený výraz z ní tvrdou mlátičku neudělá) bych se obešel, naopak příjemně potěšil ve své sebeironizující roli Banderas, který si to tady „dává“ jak fretka na speedu. Že těm mladým chybí absolutně jakkékoliv charisma, je vlastně dobře, o to více vynikne osobnost starých akčních pardálů. A závěrečná akční dvacetiminutová masáž to nakonec zvedla na ty těsné 4*.____Musím se smát některým zdejším výtkám (ale i stejně uvažujícím recenzím na zpravodajských webech) ve znění, že třetí Expendables „jsou jenom o střílení“. Co jiného jste, milí dotyční, od ryze akční série a ve scénáři od člověka jménem Sylvester Stallone čekali? Kantovské zamyšlení nad smyslem bytí a všehomíra? ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Možná moc přísné hodnocení, ale každá série má svou nejslabší část. ... Po vynikající dvojce jsem ovšem tak velký pád nečekal. Kouzlo prvních filmů je pryč a vzniknul pouze průměrný akční film. A nebýt toho, že se na plátně sem tam objeví známá tvář, tak by tohle dílko patřilo rovnou do televize. ... Právem. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Největší nesmysl, jaký lze o Expendables 3 napsat, je to, že jde o další poctu osmdesátým létům, neboť právě tenhle koncept většinu času film (nutno říct, že zcela úmyslně) nabourává. Pryč je okázalá akce plná testosteronu, krve a hlášek. Nadsázka se, až na pár dobře mířených slovních střel, vytratila a ten jediný, kdo trochu připomíná energii předchozích dílů, je přepálený (ale dle mého poměrně zábavný) Antonio Banderas, jehož role byla nejspíš psána na tělo Eddiemu Murphymu. Klasici jsou tentokrát bohužel naprosto nepodstatní. Buď je jejich prostor na hraně camea (Li, Arnie, Crews, Statham, Lundgren), nebo zkrátka nemají jak excelovat. Mladíčci jsou NAPROSTO nezajímaví a to do jednoho a jediný, kdo celkový dojem trochu zachraňuje, je Mel, který má zase minimum prostoru a totálně nedůstojný finální fight. A Sly poprvé vypadá, že se celé natáčení nevyspal. Není to vyložený průšvih, jen skrz naskrz průměrný akčňák, který upozadil legendy, aby se přiblížil nové generaci. Děkuji, nechci. Expendables vznikli jako připomínka velké akční éry a jejich úspěch dokázal, že pořád ještě žije dost fanoušků, kteří na tuhle partu rádi vyrazí do kin. Trojka se původně zvoleného konceptu vzdává. Nic proti tomu, ať si série žije vesele dál. Ale už není paradoxně pro fanoušky osmdesátek. 50%. K UNRATED verzi: Jen pár fuck navíc, žádná krev, žádné drsnější scény. Jen více padlých a tím to končí. Tak jsme se ani na Blu-ray pořádné necenzurované verze nedočkali. Takový podraz na fanoušky jsem vážně nečekal. ()

Galerie (290)

Zajímavosti (81)

  • Ve scéně v úvodu, kdy Postradatelní nastupují do vrtulníku, Gunnar (Dolph Lundgren) nastupuje zleva a Lee (Jason Statham) s Tollem (Randy Couture) zprava. Když však útočí na vlak, Gunnar sedí napravo a Lee s Tollem nalevo. (JackBurda)
  • Jako letoun Postradatelných tentokrát posloužil Antonov An-26 s bulharskou registrací LZ-ABR. Letoun se na konci srpna při přeletu do Bulharska na natáčení zastavil v Bratislavě. Při cestě z Bulharska na počátku října pak provedl palivovou zastávku v Praze, stále ve svém filmovém zbarvení včetně loga havrana s lebkou. (Foxhound#1)
  • Sylvester Stallone o hereckém týmu ve filmu prohlásil: „Každý z nich je jedinečný a dostat je dohromady všechny na jedno místo je velmi, velmi vzácné. Život nás zavedl různými směry a cestami, takže sejít se všichni dohromady je velká událost. Ano, událost – to je pro nás klíčové slovo." (Lucasion)

Související novinky

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy

13.05.2017

Sylvester Stallone opustil Postradatelné a vrhá se do vysněné spolupráce s Jackiem Chanem. Jejich společný projekt se jmenuje Ex-Baghdad, točí se kolem útoku na ropnou rafinerii v Mosulu a bude ho…

Expendables 4 se rozpadají

Expendables 4 se rozpadají

09.04.2017

Od třetího dílu Postradatelných uplynuly 3 roky a je dost možné, že se nikdy nedočkáme pokračování. Důvod? Neshody mezi producentem Avim Lernerem a Sylvesterem Stallonem, které skončily Slyovým…

Expendables 4 jsou na cestě

Expendables 4 jsou na cestě

10.10.2015

Po třetích Expendables to s populární akční sérií moc růžově nevypadalo. Američané nechali v kinech tristních 39 milionů dolarů a nebýt tržeb ze světa, které film nakonec vytlačily přes stěžejní…

Expendables míří do televize

Expendables míří do televize

07.03.2015

Akční parta Sylvestera Stalloneho si naposledy nevedla moc dobře. Ať už to bylo únikem Expendables 3 na internet, absencí krve nebo něčím jiným, jednalo se o nejhůře přijatý a nejméně výdělečný díl…

Reklama

Reklama