To Kapitola 2

• USA It: Chapter Two (více)

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy. (Vertical Entertainment)

Doctor003

Druhé Pokračovaní dobrého hororu Jednička byla super za to dvojka trochu zaostava je dost vzpomínkova na jedničku fakt nemá Ale jinak paradní zakončení Dost mě pobavilo když si sám autor zahrál v tomto filmu ()

Insomniac

V rámci žánru stále nadpriemerné, ale osobne som bol sklamaný. Viac núteného vtipu, strach takmer žiadny, Pennywise málo priestoru, zbytočne dlhé (toto píšem, aj keď milujem dlhé DOBRÉ filmy)... Škoda. ()

matolos1

Neskutočná naťahovačka, množstvo nesúvislých odbočiek od predlohy ( ktorá bola v dospeláckej časti famózna), absolútna nulovosť výkonu a charizmy u postáv a opakujúce ľakačky bez efektu. Vďaka za jednotku, dvojka nech odpočíva v pokoji. ()

jokino

Čo k tomuto dodať..? Už prvá časť tohoto remakeu bola pre mňa slabá, ale toto..??? Len čistý CGI bordel, dokonca okopírované veci z "The Thing", v podobe pavúčej hlavy, atmosféra pre mňa prakticky bez gradácie, dej zbytočne roztiahnutý a klaun, najmä ten záver, až nešťastne komický.. Z úcty k pôvodnej Tv verzii, z 90-tych rokov, ktorá bola a je pre mňa neprekonaná, so skutočne dobrou atmosférou a proste originál, tomuto dávam tú 1*, ale inak, slabota a škoda reči.. ()

Agonie

A znovu kompilace hlasitých zvuků a příšerného CGI. S tím rozdílem, že druhý díl vyhodil tempo z okna, ale zas nabízí víc zajímavých a dobrých shotů a přechodů. ()

Dejf4

It: Chapter Two má jeden velký problém již dopředu. Prakticky víme do čeho jdeme, jakým směrem se vydáme. Takže o nějakém momentu překvapení tu nemůže být řeč. A tím bych to celé zakončil. Tohle je totiž celý problém druhého dílu. 7/10 (Kino) ()

IZFNP

Film zabitý stopážou. Prvá hodina funugje výborne, tiahnu ju hlavne dospelí herci, ktorí sú profíci a ktorých charaktery je zaujimávé po tých rokoch nájsť každý na inej ceste. Všetci nováčikovia sa presvedčivo vtelili do svojich postáv a dokonca nadviazali na špecifické prejavy detských hercov. Kontinuita príbehu funguje, dej dáva zmysel a príjemne z plátna mrazí. A pri tom to i príjemne laká, nijak objavne, ale účinne. Avšak v polovici snímok začne byť ťažkopádny a to, čo mohol zachrániť úderný koniec, sa natiahlo do ďalších 85 minút. Posledná hodina už bola len mierne znudeným čakaním na koniec, z ktorého za zapamätanie stojí len scéna McAvoya na púti - tej tlieskam, ide o jednu z najnepríjemnejších a najdesivejších v sérii. Od nej už to však ide len k horšiemu až ku koncu, ktorý bol... hm, ok. Chýbala milá osemdesiatková atmosféra, na druhú stranu humor z jedničky vďaka slovným prestrelkám Loserov ostal. Najviac som si asi užila Hadera, ktorý exceluje v humornej i dramatickej rovine a jeho vtipy sú často tým naj na filme, ale je tiež jednou z viac postáv, ktorých arch zostal neuzavretý. Napriek muchám teda nutno uznať, že hereckú zostavu a naozaj, naozaj vydarený humor som si užila. 50 % ()

RobinPM100

Shlédnuto - se zpožděním - a je čas na nějakou tu ultimátní recenzi 😄 Film začíná netradičně, mohutnou dvojitou gay líbačkou, naštěstí byl LGBT kujón sežrán klaunem a já věděl, že toto je TO 😄 Předně, skvělý casting, výborná chemie mezi herci a typově celkem připomínali své dětské předlohy. Velmi potěšilo i vtipné cameo se Stephen Kingem. Délka filmu je poněkud přestřelená, skoro 3 hodiny, to jsem nečekal, to je zároveň největší průser, svělé horrorové momenty střídá zbytečná vata. Vše působí jako pizza sestavená z několika druhů. Velký prostor dostali dětští představitelé z jedničky, což je rozhodně pro film plus, divně ovšem působilo to, že všichni znatelně vyrostli a zde logika dostávala na frak, rozešli se v určitém věku a v určitém okamžiku v jedničce, ale vzpomínky je ukazují jako starší, nicméně to je drobnost, hlavně, že tam byli. Jedny z nejlepších momentů - bohužel už tradičně - uvidíte v trailerech aneb scéna s bábou atd. Nejlepší postava - dospělácká - Ritchie, pálí solidní hlášky, které byly opravdu vtipné :-) Konec je stejně blbej, né-li ještě blbější než v původním zfilmovaném To před mnoha lety. Přijde mě, že režisér prostě nevěděl, jak klauna odpravit, aby se už opravdu nikdy nevrátil a vymyslel plejádu strašnejch píčovin, které působí nechtěně vtipně, takže konec digi show kombinovaná s nebetyčnejma ptákovinama, kdy se dělo páté přes deváté. Suma sumárum 4/5, horší než jednička. Paradoxně původní staré zfilmované TO je jeden z mých nejoblíbenějších filmů a tak to zůstane i nadále. Remake velmi kvalitní, nicméně originál nepřekonal. ()

wallax

Ubehli 2 roky od prvej kapitoly no príbeh sa posunul o 27 rokov. Naši mladí kamoši sa opäť stretávajú aby porazili zlo, ktoré sa vracia do Derry. No na rozdiel od Kapitoly 1 sa Kapitola 2 snaží ponúknuť viac, ale podľa mňa tým naopak stráca. Neviem či v knihe je nejaká Kapitola 2, ani to či v nej sú príšery ako boli vo filme, no práve to skvelé pracovanie s postavou v Kapitole 1, kde vystupoval "Šáša" a pracovalo sa s atmosférou jedného zloducha, presne to chýba Kapitole 2. Viac príšer neznamená automaticky viac strachu či atmosféry. Toto bol podľa mňa hlavný kameň úrazu a slabšej kvality filmu. Ak ešte naviac odpočítam atmosféru, ktorú dodali prvej Kapitole detskí herci a ktorá sa s ich dospelými verziami mierne vytratila tak dostávam len slabší vývar predošlého dielu. Prepálená dĺžka na druhej strane nebola až tak citeľná, príbeh sa pekne odvíja a na plátne sa stále niečo deje, takže takmer 3 hodiny uleteli celkom slušne. Za mňa určite slabšie ako jednotka a je to škoda, Šašo bol opäť skvelý. 3/5 ()

Charvy.666

Taková bída to určitě není ale na zadek si z toho nesednete. Už u prvního dílu sem věděl že originál nepřekoná... Co mi na tomhle díle vadilo nejvíc je vizáž "monster" všechny vypadají jako variace na Gluma... ()

Han_Quintet

Starý horor IT považuji za velice kvalitní snímek, remake It jedničky za super horor, jak je možné že dvojka byla k uzoufání nudná slátanina noční můry z elmstreet a the Thing? Bohužel takhle to končí, když si někdo přestane scénáristicky a režisérky věřit. Instantní nuda v prášku, kterou mi ještě totálně znechutil odporný ksicht samotného Kinga a jeho neumětelské neherectví. Po dvou hodinách jsem to prostě vypnul, totální nuda. ()

petrsponar

TO je zpět a opět řádí,no a není to tak zlé jak jsem se bál,dobré je že tu opět zachována skvělá atmosféra,charaktery hlavních postav,přirozené chování,lidský strach,emoce tohle všechno funguje na jedničku,ale filmu možná i moc škodí přepálená stopáž,která se dala opravdu zkrátit též mě mrzí že to ubralo na tej jedinečnosti co měla první kapitola,která byla v jistých ohledech lepší a ohodlanější. 6/10 ()

Marcas

6,5/10. Velmi jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami. I přesto, že měl film pěkné momenty, kdy jsem se trochu bál, někdy smál a někdy napjatě sledoval, co bude dál (viz scéna, kdy se postavy sejdou v hospodě), tak jsem se rozhodl pro tři hvězdy. Není to tak dobré, jako první TO, kterému jsem dal 4 a proto nyní nemůžu jít s hodnocením výš. Myslím, že filmu bohužel uškodila vysoká očekávání, která na film, tvůrce a všechny okolo vytvářela tlak, se kterým se pro mnohé fanoušky bohužel nedokázali vyrovnat. Film má 2 hodiny a 50 minut a bohužel je to znát. Já si představuji kvalitní film tak, že tento čas uteče jako voda a to se tady neděje. Na druhou stranu chápu proč tomu tak je, protože převést tisíci stránkovou knihu do filmové podoby je opravdu velmi složitý úkol, takže si zase myslím, že tvůrci se s tím ještě popasovali celkem dobře. Ale jak říkám, první TO je jinde a proto dávám "jen" 3 hvězdy. ()

krumlajs

O něco horší než jednička a asi o půl hodiny delší než by bylo zdrávo, ale pro mě pořád solidních 70%. Obsazení na jedničku (Hader si to neskutečně dává). Klidně bych lůzry ještě někdy viděl. ()

djbarrel

Po prvním díle malinko zklamání. Dospěláci mě prostě asi tolik nebavili. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, nebo tak, ale ta atmosféra byla o dost slabší a ačkoliv se ve filmu vlastně moc nedělo a na skutečný rozvoj postav by bylo potřeba vyloženě o dost delší stopáž, tak jsem se u filmu dost nudil. Dost možná je to dané i tím faktem, že jsem viděl originál a nic moc mě nemohlo překvapit, ale nevím no. Některé triky mi taky přišly docela slabé, ne snad po řemeslné stránce, ale místy jsem měl pocit, že se nedívám na horor, ale na Harryho Pottera. Suma sumárum, asi jsem dostal co jsem čekal, ale na druhou stranu, to vlastně asi bylo málo. Pravděpodobně jsem chtěl být o něco víc překvapen a to se nakonec nestalo. 65% ()

PTomA odpad!

To (2017) jsem si docela užil, tak mě zajímalo pokračování. První reakce byly určitě smísenější než u prvního, ale i tak jsem se vydal do kina, no a upřímně, lituji svých peněz. Postavy jsou docela fajn, některé jsou zbytečnější (třeba ten Žid, pořád zapomínám jeho jméno), ale tohle je snad jediné plus filmu. Film je natáhnutá slepenice nefungujících jumpscarů, v druhé třetině se opravdu nic neděje, vše jede ve své šablonce, která je stupidní. No vlastně celý film je STUPIDNÍ, postavy jsou hloupé, takže dělají hloupé věci. Prostě strašná hloupost, škoda peněz. 0/10 ()

WeeLass

V žádném případě to nebylo lepší než jednička, což už je ale ve většině případů u filmů předem jasné. Film ode mě ale získává plné hodnocení a to už jen kvůli jedné jediné scéně. Konkrétně mám na mysli scénu, když jedna z hlavních hrdinek jde hledat svůj vzpomínkový předmět a skončí na návštěvě u staré dámy, která bydlí nyní ve starém bytě Bev. Nechci to nikomu vyspoilovat, kdyby si můj komentář někdo náhodou četl, ale povím jediné. Než v této scéně nastoupilo úplné CGI monstrum, byla to jedna z nejděsivějších scén, které jsem viděl nejen v posledních pár letech, ale možná i v celém životě! Je i skvělým soutěžícím mezi filmy jako je Mama nebo Citadela. Zbytek tohoto filmu vůbec také nebyl k zahození, finální scénu jsem možná čekal trochu velkolepější (a nemluvím o velikosti), ale film mi utekl jako voda, protože jsem se náramně bavil a to je hlavní. ()

ZHODNOTITEL

Téměř tři hodiny vyprávění jakéhosi slepence všemožných zážitků, které se prakticky navzájem nepotřebují. Odebrali bychom jeden, nebo jiný, film by stále fungoval / nebo spíš nefungoval. Přijde mi, že to bylo celé vyrobené pro jeden účel - pobavit na Halloween americké náctileté publikum. ()

J.Mayen

Asi jsem se trochu nechal zvyklat negativnima komentarema, predtimnez jsem film videl. Ale takovej je bohuzel zivot. Ze bych si obcas protirecit a radil nedavat na komentare? No asi take. Ja mam porad nutkani srovnavat s puvodni verzi, co je za me nesrovnatelne. Zde chabemu vykonu vsech ucinkujicich, pretvareni a podivnym trapnym vtipkum nepomohou ani skvele efekty. No oni zase tak skvele nebyly, spis detinske, pohadkove, animovane. Jsem fanousek Kinga, takze me i velmi potesilo jeho obsazeni, jen by me zajimalo co si pan King mysli o kvalite filmu. Spatny. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

08.09.2019

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (více)