Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

Raziel_cz

Spectre měl po dokonalém Skyfallu těžkou pozici. Ale hej, je to bondovka, což bych o Casinu Royale (moc malé) a Quantum of Solace (moc špatné) opravdu neřekl. Jiná než osobně pojatý Skyfall. Výpravnější, s větším příběhovým záběrem, ale pořád samozřejmě skvěle natočená a zahraná (mimochodem – jak je sakra možný, že je Monica Bellucci v padesáti víc sexy než třicetiletá bondgirl?!), s parádní akcí, humorem a vším, co k pravé bondovce patří. Pokračuje v rozvíjení craigovské série a dál se veze v odkazu starých bondovek – dokonce je tu postava ve stylu Jawse – (čili v pětadvacítce už ten vytuněný Aston Martin snad dojde pořádného využití), ale scenáristé bohužel tentokrát trochu ujeli. Začátek je skvělý, ale někde v polovině se to zvrhne a místo Spectry se řeší vlastně jen Blofeld a C a film tak působí jen zpola uzavřeně. Nemluvě o tom, že konec je vážně divný a očividně se tu někdo připravoval na nového představitele hlavní role, takže příští díl musí pár věcí dořešit. Ve výsledku sice mírné zklamání, ale pořád mě to ohromně bavilo a to je hlavní. To, a že je to pořád o několik tříd výš než první dva craigovské díly. ()

helloween93

Spectre je oproti Skyfallu krok zpět. Zaprvé už tu Spectre i s Blofeldem byla, a to v bondovkách s Connerym a Moorem, kde Moore Blofelda usmrtil. Mendes tu pracuje s motivem Spectre proto, aby propojil tuto bondovku s předchozími Craigovkami. Všichni záporáci od Casino Royala byli tedy součástí organizace Spectre, kterou vede Blofeld. Tím se dostávám k další věci a tou je zoufale malý prostor pro záporáka. Christopher Waltz je můj oblíbený záporák prakticky všude, kde se objeví. Bohužel zatím zůstal hodně nevyužit, protože se v první hodině čtyřicet objeví jednou a potom má prostor až ke konci. Třetí věc je, že stopáž je pořád delší a delší a akce pomálu, největší část příběhu tvoří Bondovo pátrání po minulosti, film se rozjede až s příchodem Bonda na Blofeldovu základnu v poušti, což nastane zhruba po hodině a třičtvrtě. Příběh předvídatelný, přesně se daly odhadnout Blofeldovy úmysly, děj je bez výraznějšího momentu, oproti Skyfallu suché. Škoda, na Waltze jsem se těšil, tak snad příště. 3* ()

lemonova

Áno, má to zopár scenárových skvostov typu "What do we do now?" Ale mňa skrátka tento "craigovský" Bond baví ako jediný zo všetkých nula nula sedmičiek. Trochu mi v tomto prípade chýbal ťah na bránu, ale Craig to skrátka vyvážil  sám sebou a jeho verná partia je mi tiež sympatická. Akoby aj nemohla byť, ked ju tvoria také esá ako Ralph Fiennes či Ben Whishaw. Takže za mňa spokojnosť. ()

kkarx

Bondovky s Craigem mají sestupnou tendenci. Sam Mendes podruhé ukázal neporozumění této sérii. Casino Royal i Quantum of solace si drželi alespoň atmosféru bondovek, když už nic jiného a Casino Royal je objektivně dobrý film. Skyfall i Spectre už bondovky nepřipomíná snad ničím. Tohle je jen o tupé akci, která přestane brzy bavit. Příště věnovat víc času scénáři a dialogům. No nemám velké vyhlídky, co se týče příštího dílu. ()

P. J. D.

Snímek již na první pohled vypadá kolosálně. Nadupané akční scény, zajímavě zkombinovaný příběh, či jen rozuzlení celé zápletky s velkým finále. Něco tomu ale chybí. Film se snaží jít ve šlépějích předešlých úspěšných dílů, ale příliš se mu to nedaří a to ani tehdy, kdy se je šikovným způsobem pokouší propojit s tímto. Zkrátka – často se tváří dost laxně. Hlavní ženská postava působí poněkud nudně, záporák číslo 2 („C“) je poněkud nedodělaný, nedořešený a nedotažený (kolem jeho postavy je stále spoustu otázek, na něž film neodpovídá – byť jsou klíčové) a některé akční scény spíše působí úsměvným dojmem, než aby z nich šel mráz po zádech. Dost jsem přemýšlel, že dám pouze tři hvězdičky (protože tu není možnost dát 3,5) – a snímek by si je i zasloužil. Avšak když se podívám na složitou komplexnost samé zápletky a až na pár děr vcelku vkusného scénáře, dávám čtyři s oběma přimhouřenýma očima. ()

bararich8

Bond se sice elegantně loučí, ale výsledek není moc přesvědčivý. Sice je všude vidět zručnost tvůrců (skvělá, napínavá, barevná úvodní scéna v Novém Mexiku je asi nej; často roztřesená kamera, ale stále je to přehledné a máte přehled, hutná hudba), ale poslední Bond se už dostává někam jinam mimo své mantinely a jistým způsobem se nám poameričťuje (časté vtípky, bitka s Bautistou ve vlaku a jeho poslední "fuck" - wtf? To v týhle míře prostě do bondovek nepatří) a čím dál více se také tlachá, filozofuje, což je bohužel někdy až příliš únavné. Ale zase třeba Christoph Waltz si tu roli záporáka vyloženě užívá. 3,5* ()

Professor Zoom

Ako veľký Bondov fanúšik som sa (samozrejme) celé 3 roky tešil na ďalší film. Čo som dostal, bolo veľmi milo prekvapujúce. Parádna akcia, herecké obsadenie na výbornú, hudba taktiež graduje. Čo sa týka úvodnej hudby, Sam Smith zvládol ako 2. mužský spevák pre Bodnovku úlohu parádne. Osobne neviem, či už Craig s Bondom skončil (vyzeralo to tak), a tak celý film je taktiež akou si poctou k predchádzajúcim trom. Hlavný záporák (fanúšikovia starých si veľmi radi prídu na svoje) je skrátka úchvatný. K tomto filmu vážne nemám čo iné dodať a podľa mňa robí poctu všetkým 23 predošlým (+ 2 neoficiálnym). 97% - 5* ()

hijacker

Nuda, šeď. Bez děje se film točit nedá a už vůbec ne film jako je Bond. Spectru nepřidá ani slabý scénař, takže i když se Dan s Chrisem velmi snaží, urvat to nedokáží a ani nemůžou. Pro mne jediné plus, že se natáčelo v Söldenu, kterýžto mám rád. ()

FanKalEl

Pozerám že sa najnovší 007 "slečinkám" nepáčil. Jediné čo by som vytkol je ten titulkový song. Zábavnosť alebo teda pútavosť filmu Spectre závisí na tom, či daná téma filmu zaujíma sledovateľa. U mňa je to na plnú paľbu, presne takúto tématiku milujem a nikdy nebude pre mňa otrepaná. Má to neuveriteľné spády, miestami už fakt ani neviete čo čakať a stále myslíte na najhoršie. Akcie je tu tak akurát, nová bondovka ide pomalším tempom a nie je neustále prehlušovaná bezhlavou akciou, za čo som ja rád. Samozrejme dravosť tu je, ale v presne decentnej rovine. Akcia je napínavá a roztrasená kamera mi nevadila, tá tu patrí. Príbeh prekvapil, má viacero liniek, ktoré nakoniec budú spadať do seba. Ako hovorím, nie je tu čo vytknúť, ba naopak pochváliť. Thomas Newman vytvoril výborný ost ktorý taktiež buduje atmosféru a ako bonus film miestami fakt syčal atmosférou 60 rokmi. Oberhauser v podaní Waltza je geniálny, hnusný, pomätený a mazaný. Cez tie dva a pol hodiny sa mi vryli do pamäti kopec scén, z niektorých som bol mimo a to ani teraz nespomínam úvod. Tú kritiku fakt nechápem ale je to asi tak že niekomu tento bond sadne a niekomu nie. Ani chvíľu som nerozmýšľal o inom počte hviezd. (100%) ()

Dejvid007

Pro mě nejlepší bondovka, co jsem viděl. V předchozích dílech mi scházel ten bondovský nádech, ale Spectre to využívá naplno. Zatímco Pierce Brosnan byl až moc upravený a z padouchů si spíše utahoval, tak Daniel Craig ve Spectre je přesně v tom bodu, kde by agent 007 měl být. Bondovská atmosféra by se dala krájet, Léa Seydoux je ta nejkrásnější bondgirl(jestli teda za bondgirl nepovažují Monicu Bellucci, která se tam objeví asi na 30 sekund) Thomas Newman udělal z toho koncert......... a ten Aston Martin, slintám! I když Spectre má své mouchy, jako například délka nebo scénář, tak i přesto se jedná o velmi povedený bondovský kousek, který by žádný bondovský fanoušek neměl minout! ()

chrispe

Viděno v kině. Pravda je, že to byl můj první Bond, tak nemám s čím srovnávat. Děj odsýpal, občas mi akce přišla přitažená za vlasy, ale to beru tak, že to nejspíš k postavě agenta s povolením zabíjet patří. Hned začátek, oslavy Dia de los muertos, mě vtáhl do děje a musím uznat, že jsem se nijak výrazně během filmu nenudila. Nicméně si nemyslím, že bych to ještě někdy musela vidět. A taky jsem myslela, že Bond je větší tvrďák :-) ()

darkreider

Je to skutočne prvý Craigov Bond, s ktorým som spokojný. Veľmi Bondovský, veľmi elegantný a britský. Hneď prvá scéna bez strihu absolútne dokonalá, síce to už spravilo mnoho pred ním, ale aj tak musí jeden uznať krásu takého záberu. Som veľmi rád, že Q už nepôsobí ako decko, že Bond má väčšinovo sako a glanc a že sa vecí dejú nonšalantne. Je tu pár momentov, čo škrípu ale som ochotných vziať ich na milosť, pretože tých 150 minút ma skutočne bavilo a zaspomínal som na staré bondovky a ich atmosféru. ()

Kultak

Tajná zločinecká organizace. Bond pracuje na vlastní pěst a nikdo mu nevěří. Záporák, který měl být dvacet let mrtvý, zná se s Bondem ze "starých dobrých časů" a má sídlo vysoko v horách, na dně moře, v sopce, v poušti, v džungli nebo na odvrácené straně měsíce. Jako třešnička na dortu je tu neslaná nemastná Bondgirl. Mám pocit, že už jsem ten film někde viděl... ()

Kadas97

Konečne bondovka, kde sa vlákna spájajú a dávajú finálnu podobu príbehu predostretému v predchádzajúcich epizódach s Danielom Craigom. Vôbec by som nebol prekvapený ak by po Spectre Craiga vymenili. Koniec koncov dobehol svoj bondovský run a môže dať priestor niekomu inému. Film je plný zbesilých scén a suchého anglického humoru. Do každej scény je vynikajúco napísaná hudba. Jediné čo ma sklamalo bola úvodná pieseň, ktorá stála za čabajku s tým kvíliacim trtkom. Vtedy som si uvedomil, že Adelle dala bondovkám najlepší úvod v Skyfalle. 8 z 10 ()

KOOHA

Scénář by zasloužil trochu pofackovat, trochu to probrat a prostříhat, zejména to s tím sledovacím zařízením bylo ve filmu úplně zbytečné. Ale jinak se mi teda líbilo, nic proti tomu nemám. ()

misbos

Já se fakt snažil, opravdu. Ale pak na tý ROH schůzi začala ta bába brebentit německy, já si vzpomněl na Austina Powerse a jeho Frau Farbissina, a bylo to v řiti! :-) . Teď vážně : Pokud jednou překonáte (jako Bond ve Skyfall) to maminkovský drama a skrze to si uvědomíte, že nejste superman, ale obyč. chlap, co už blbě vidí a všechno ho bolí, tak potom poslouchat maminku za záhrobí a bejt znova ten neprůstřelnej ostrostřelec geroj musí bejt nutně REGRES. Což ten film JE, proto se na něj nedá koukat (teda dá...jako na Austina Powerse). To, že Bond po svým vznešeným nepříteli přejímá starost o dceru, a pak s ní spí, což je INCEST (takže zase REGERES), nechám stranou. Dvě za Bautistovu chvilku " hergot zašpinil jsem si ruce", v tomhle filmu vrchol herectví. Mendes... Kanaďan si Tě letos dává se šesti... VOSTUDO! ()

Gixian

Nevím, jestli jsem byl nějak špatně rozpoloženej, ale tohle se u mě fakt neujalo. Jako casting perfektní, exteriéry (až na trochu nudné Rakousko) výborné, celkově produkce špičková. Mám Craiga jako Bonda rád a první dvě třetiny filmu pro mě šlapaly na čtyři hvězdy. Ale jak se ty nesmyslné, přetažené, až parodické scény hromadily, tak moje "to neřeš, to je Bond" trpělivost přetekla. Jako těch WTF momentů tam bylo už opravdu moc. SPOILER ALERT: Nemám nic proti edge-technology/sci-fi prvkům (vybuchující hodinky či auta s plamenomety jsou ok), ale když začnou být ignorovány základní fyzikální zákony (hlavně scény s vrtulníkem či letadlem), nebo když nezničitelný protivník s Bondem doslova rozmlátí půl vlaku, aby ten v následujících minutách (bez jediné modřiny či škrábnutí) neměl na práci nic lepšího než souložit (asi nějaký druh masochismu), když se hlavní padouch začne chovat jako úplná p**a (minule jsem tě měl zcela pod kontrolou, a chtěl jsem tě zabít pomalu a užít si to, ale málem mě to stálo život, tak tě teď budu zabíjet ještě pomaleji, úplně bez dozoru a ještě z toho ani nebudu nic mít) nebo když se ve scénáři začnou objevovat úplně kokotí prvky (DNA hlavního vůdce supertajné organizace na prstenu poskoka ze středního managementu), tak mi to fakt vadí. PS: První cenu v kategorii nejzbytečnější filmová scéna roku vyhrává automobilová honička v Římě - děsně dlouhá, nudná, prázdná, bez gradace a i bez vyvyrcholení. ()

katmandzoo

Spectre by som kvalitatívne prirovnal ku Skyfall. Oba filmy mali zaujímavú zápletku, charizmatického záporáka, sexi bondgirl a dychberúci záver. V Spectre sa mi páčila postupná gradácia deja, obsadenie hlavných postáv (predovšetkým Waltza v role alfa záporáka), famózny opening, skvelá pesnička v podaní Sama Smitha a nadväznosť na predchádzajúce Craigove bondovky. Kino tomu dodalo väčšie grády a ja som z neho po skončení filmu odchádzal nadmieru spokojný. Lepšie 4*. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům