Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

geek.ondra

Velkolepá nuda. Nikdo ze zúčastněných do toho nedává tolik co do Skyfallu a snad poprvé jde v nějakém velkofilmu tak moc vidět že to všichni dělají pouze pro peníze a pro dojení slávy předešlého filmu. Spectre aneb pro pár milionů dolarů navíc... 6/10 ()

pepa3rd

Po předchozím skvělém dílu je tohle tak snadno zapomenutelné, že už dnes v podstatě nevím o čem to celé vlastně bylo. 60 % ()

Urukhaj98

A zase sešup dolů. Craigovým Bondovkám zřejmé nesvědčí sudé číslovky a tak navzdory tomu, že mělo jít o ještě osudovější (a lepší) podívanou než u Skyfall, něco se šeredně nepovedlo a Spectre se babrá v bahně průměru. 5/10 ()

ktL

Mendes mě i napodruhé nadchnul. Natočil zábavnějšího Bonda, který je dobře obsazený a plný funkčních odkazů na své předchůdce. Údajné rozvleklejší tempo s příliš dlouhou stopáží jsem nezaznamenal do závěrečných titulků, kvalita scénáře (respektive míra nelogičnosti) mi přišla zcela na úrovni Skyfall. Ano, uznávám, že nedotaženost po celou dobu promítání visela ve vzduchu, občas to zaskřípalo, ale já si to i tak užil. Přestože Casino Royal zůstává neotřesitelným vrcholem nové éry 007, Spectre obstál a Craig se rozloučil (?) velmi sympaticky! 85 % ()

ppospisil

Tezke hodnoceni, film bych rozdelil do dvou casti, tu pred vlakovou scenou a po ni.Pred ni se dej neskutecne vlekl, byli tam skvele akcni sceny, efekty, emoce, ale tempo deje bylo silene pomale. Naopak v posledni hodine jsem nestacil temer vydechnout, zvlast posledni 20minutovka byla skvela, urcite vyrovnala Skyfall, jako celek asi ne, ale jisty si uplnenejsem. Prvkem navic ktery uz v Bondovce uz dlouho chybel byli humorne a sarkasticke poznamky jak Bonda, tak ostatnich postav, to bych vypichnul asi uplne nejvic.Dal bych ocenil skvele hudebni efekty, lokace, skvele herecke vykony a dokonaly casting, predevsim hlavni padouch mi tentokrat sedel skvele do role...no a samozrejeme Craig to opet cele tahnul.K nejlepsim scenam bych priradil helikopteru v Mexiku, vlak v Maroku a pravdepodobne i dravou scenu na horach.Myslim, ze Mendes odvedl dost dobrou praci, proto jistych 80%. [shlednuto v IMAX] Nejzajímavější komentáře: Bluntman, Marigold a cheyne. ()

Flexaret

Martin Campbell úspěšně restartoval bondovskou sérii, jeho nástupcům se však nedaří na něj navázat. Skyfall sice zastavil sestupnou tendenci, ale nejnovější počin pokračuje v sestupu dolů. Scénář je plný logických děr a při jednom ze zvratů už jsem se bál, že odněkud vyskočí Mike Myers v masce Dr. Evil. Sam Mendes neustále balancuje na hraně mezi novým a starým Bondem a nefunguje to. ()

rvp

Ano je to zase klasická bondovka na jedno brdo, ano je to možná zbytečně moc dlouhé, ano je to jako číst včerejší noviny, ale jednoduše to funguje a je tam něco navíc, ale nevím co. Má to prostě atmosféru. Líbí se mi ta mlha kolem organizace Spectre. Craig je perfektní a k tomu se zde přidává Waltz. Pasáž v Římě je dokonalá. Soundtrack nemá jako vždy chybu. Dávám čtyři kusy * * * *. ()

Veseldaa.!

Kámen úrazu nejnovější bondovky je scénář. Povrchně, bez sebemenšího zvratu a známky napětí posouvá agenta Jejího veličenstva z bodu A do bodu B tři čtvrtě filmu, kdy hledá něco, co je zjevné už pár minut po úvodní eunuchovské skladbě. Znovu se restartuje, další šťourání se v Bondově minulosti a hledání sebe sama a vytváření nosné půdy pro snad lepší díly, kterým nebude chybět drive a šmrnc. Návrat k závěrečné konfrontaci s úhlavním nepřítelem v jeho megalomanském sídle a detaily, s jakými je představena a "výroba" ikonického vzhledu patří k nejzapamatovatelnějším okamžikům. Za zmínku stojí i Van Hoytemova kamera, která na sebe upozorňuje hned při úvodní scéně v Mexiku natočené na jeden záběr. Je vidět, že Švýcar něco od Nolana při snímání Interstellaru pochytil, protože pro něj typické uchycení kamery z boku využívá při automobilové honičce v Římě, která je lehce inspirována tou ve Francouzské spojce a v této kombinaci jde o velice povedenou záležitost. Nezbývá, než doufat, že Sam Mendes bude na režisérské židli brzo vystřídán a s ním i dříve schopný scénárista John Logan a bondovská série tak znovu chytne druhý dech. ()

waska

Po delší době opět zábavnější Bond, který si umí dělat legraci sám ze sebe a který umí se zasmát. Tat trochu se vrací do svých starých Conneryovských kolejích a je to jen a jen dobře. Dobrá akce, dobrý scénář, dobří herci. Dave Bautista pronese snad dvě slova, ale je zábavný a tahle role mu sedí. Jen tak dál pane Bonde !! ()

Mira90

Kvalit Skyfallu a Casina Royale nedosahuje, ale taky je Spectre výrazně nad katastrofou nazvanou Quantum of Solace. Bond je tu unavený, otrávený a uštěpačně ironický - a je v tom skvělý. Ne už tak mr. Blofeld, který mohl být nahrazen plechovým strašákem a efekt by byl stejný (čti nulový). Auta má 007 tradičně skvělá (jen pozor, neodřít!), Q je parádní postavou a hudební podkres se fakt povedl (a už ani slovo o té příšerné titulní odrhovačce...). Řemeslně povedený film. Jenže není bez chyb. Monica Belucci je na míle vzdálená bond-lady ze Skyfallu, doslova jde jen o štěk. A Léa? Vážně je tohle Bondova osudová žena? Ach, přesladké to bylo. Jen chyběl závěrečný pohled na spokojenou Bondovic rodinku... Jako vyvrcholení čtyřdílné série je scénář mnohdy nedostatečný, jako jeden z bond-filmů asi nelze co vytknout. Rozhodně šlo mnohé udělat lépe, ale bond-fanbois jako já musí být spokojení. ()

Belieber

Nejlepší část celého filmu - počáteční titulky (což je trochu smutné). Ty byly vážně luxusní a chci je vidět ještě několikrát, abych stihla zachytit i detaily. A pak velká dead party v Mexico City stála taky za to, dokud tam nepřiletěl ten vrtulník. Zbytek filmu taky nebyl špatný, ale ani mě to nijak extra nenadchlo. Uklidňovala jsem se tím, že se dá aspoň na Daniela dobře a dlouho koukat. Ale taky jsem si přála, aby Monica Bellucci byla na místě té blondýny po celou dobu filmu, ale to spíš z osobních důvodů. ()

E lan

Normální průměrný Bond, nic víc, nic míň. Možná trochu ostřejší střihačské nůžky by slušely tomuto filmu, ale jinak není zas tak moc co vytknout. Snad jen zloduchové jsou překvapivě (na tak dobré) obsazení nevýrazní. To je trochu škoda. ()

RajAthen

Nemá smyslu láteřit nad kvalitním, rychle plynoucím, exotickým, s myšmi si povídajícím, hláškujícím a akčním novým Bondem. Od poloviny však tvůrci pro mě vůbec poprvé v posledních čtyřech filmech pozbývají akcentu na realitu (v rámci světa Jamese Bonda pochopitelně) a začínají se nořit do vod megalomanských klišé, překombinovaných plánů a bílých koček... Aby Bond v tomto novém světě obstál, stává se z něj daleko větší oblíbenec Štěstěny než v předchozích filmech dohromady a film tak pro mě pozbývá napětí. Jasně, všichni víme, že bolestivá smrt nemá šanci, ale nic proti napětí ve scéně. Skyfall i Casino pro mě mělo něco osobitého, nezkaleného vylomeninami z předchozích inkarnací Bondů. A bylo to fajn... ()

Henry Morgan

Osobní rovina Jamese Bonda se mi začíná čím dál více zamlouvat a Craigova primární nedostupnost, která postupně získává více a více trhlin ještě víc. Světe div se, jakým vývojem prošel tento Bond od Casina Royale, které drsně a neosobně mapuje začátky, k snaze spasit svět a svou duši prostě tím, že se občas zachová jako člověk. Veškeré další aspekty bondovské postavy jsou splněny a tak zbývá jen okomentovat výrok, že se Bond v příštím díle ožení a dá se k Amnesty International. Totiž, koho sere, že se chová jako člověk a ne vraždící mašina, nebo komu vadí, že má i vlastní minulost a dokonce osobnost, tak ať si pustí dokument ze světa hmyzu. Chtě nechtě, musím chválit, protože to bylo pestré, akční, zábavné, dynamické, odehrávající se v mnoha exotických koutech země s nevšedními charismatickými herci. Snad jen ten uletík s Monikou Belucci mohl proběhnout méně kýčovitě, ačkoliv na druhou stranu to bylo k tomu. Na okraj...Waltz, jakožto Blofeld, nezklamal. Shrnutí: Craig alias Bond byl na začátku nevybroušený drahokam, který časem získává jasné kontury, charakteristické opracování a nápaditý lesk, a nám nezbývá než doufat, že Diamanty jsou věčné. ()

BDMarty007

Předchozí bondovka Skyfall porušila spoustu pravidel a hodně se vzdálila pohádce o agentovi, který zachraňuje svět. Její úplný závěr byl ale příslibem návratu k tradicím. SPECTRE tento příslib do značné míry naplňuje. Je to opět pohádka o neohroženém agentovi, který zachraňuje svět za pět minut dvanáct, stará dobrá Británie drží tam, kde jiné mocnosti už selhaly... V mnoha ohledech se vrací někam ke Zlatému oku. Spektakulární honičky za pomocí letadel a vrtulníků pilotovaných agentem 007 jako by celý život ani nic jiného nedělal, na hranici fyzikálních zákonů (či dokonce za nimi), Bond přežívající bez zranění situace neslučitelné se životem. Film je plný situačních a vizuálních odkazů na předchozí bondovky (rvačka ve vlaku, sanatorium na vrcholcích Alp, pojetí honiček, katapultáže, hodinky... a mnoho dalších momentů). Navíc šarmantní a vtipný svůdník, který se ale nakonec docela romanticky zamiluje... V tomto smyslu absolutní návrat ke klasické formuli a příznivci bondovek si opravdu přijdou na své. Navíc po stránce filmařské a produkční je to dokonalost sama. Bohužel ale chybí něco, co k nejlepším bondovkám také patřilo: schopnost být velmi aktuální v kontextu společenské a sociální situace a vizionářský pokud jde o technologie, zejména vojenské. Zlaté oko se zabývalo situací rozpadajícího se Sovětského svazu, kdy se k moci a vyspělým vojenským technologiím mohl dostat kde kdo. Zítřek nikdy neumírá se zabýval problematikou manipulace médií, Jeden svět nestačí nestabilní situací okolo ropy v Kaspiské oblasti, dokonce i Quantum of Solace se trochu dotknulo ekologických témat. Poslední bondovka se velmi úzkostlivě vyhýbá reálným tématům, byť je na ně naše současnost bohatá a britský agent už by zase mohl mít dost reálných důvodů zachraňovat svět. Místo toho se potýká s imaginární zločineckou organizací s velmi pochybnou motivací. Ba co hůř, hrabe se zde již podruhé (po Skyfall) ve svém soukromí a dětství, a to je něco, co zaprvé do bondovek nepatří a je to navíc past pro další rozvoj. Pevně doufám, že se na to napříště už vykašlou a britský agent začne zase více řešit problémy Británie a světa, než své vlastní. Bond není Bourne. Pokud jde o technologické vizionářství, také jsem nic zajímavého nepochytil. A jako poměrně laciné považuji angažování Christopha Waltze jako hlavního padoucha. Ve velmi podobné poloze ho už dvakrát použil Tarantino a jeho herecký projev je tak specifický a stále stejný, že už je to velmi neoriginální. Takže ve výsledku jsem maličko rozpačitý. Je to klasická bondovka, návrat k tradicím, dobře natočená show, ale chybí tomu něco aktuálního, vizionářského, originálního, co by to posunulo mezi nejlepší bondovky historie. Nepochybně to bude jedna z finančně nejúspěšnějších, neboť marketingová strategie funguje skvěle. Například PR vytažení Moniky Belluci, která ve skutečnosti hraje velmi epizodní roli, byl výborný nápad. ()

bearmeedek

Neodstřelujte Bonda. Je to zbytečné. Byl tady, je tady a zase se vrátí. Vzhledem k v všeobecnému remcání jsem moc neočekával a (což je správné) byl jsem mile překvapen. Den před projekcí Spectre jsem si ještě připomenul Skyfall, abych totálně navázal. Děj přímo navazuje na minulé události a Bond již opět fyzicky ve formě. Zpracování skládá poklonu klasickým bondovkám a to u mě hodně bodovalo. Není postaveno jen jako tupý a nezastavitelný akčňák. S délkou filmu jsem neměl problém, jak jsem uvedl jinde, vadila mi spíše u Marťana. Několik volnějších a obyčejných scén dávalo bondovce punc "filmu". To potvrzuje i volba bond girl. Normální, obyčejná (to tu ještě nebylo). Žádná modelka ani sexbomba. A poslední deviza - hudba. Jednak výborná a jednak neustále připomíná divákovi, že je právě v bondovce. Motivy na té nejklasičtější bázi. Opět náznak návratu ke staré klasice. ()

Aurewen

Již přeplácané, a jakoby puzzle, na sebe však slepované, úvodní titulky ukázaly vše, asi jako vševidoucí oko. Nejen, že prozradily celý příběh včetně obsazení, ale taky dokázaly, že film je buď předčí nebo naopak. James svedl každou ženu, co potkal v cestě, některé scény byly až zbytečně dlouhé, od Waltze bych čekala víc. Vypíchla bych úvodní karneval v Itálii a skvělého Craiga. ()

PedroPo

Těšil jsem se a...odcházel jsem z kina zklamaný. Protože tohle už není ten Bond (hraný D. Craigem), kterého jsem si tak oblíbil. Když přišlo Casino Royal, byl jsem nadšený, protože se skoro odřízl od předchozích filmů. Neměl žádné vychytávky, nedělal vtipy, rval se jako pouliční bijec a celé to bylo krásně nové (pro mě). Po tom, co jsem viděl Spectre si troufám říct, že se vrací ten "starý" Bond. Ano, rozumím, je to držák a proč vymýšlet něco nového, když už to tady máme připravený celý 007 vesmír a padouchy, vychytávky a já nevím co ještě. Spectre je straaaaaašně dlouhý. Sorry, ale skoro mi připadalo, že filmaři si v každé scéně řekli: Hele, sou na to prachy, pojďme natočit ještě pár záběrů. Pak se jeden nesmí divit, že to má DVĚ A PŮL HODINY! Bond taky začne dostávat hračky. Proč, když to bez nich vydržel tři filmy? A co mě nejvíc naštvalo - vrátilo se mučení. To co bylo snad v každé "staré" bondovce, je tady sice zahráno ala 21. století, ale zase PROČ? Když Craiga "lechtali" po koulích provazem v Casino Royal, sedělo mi to tam, když se mu teď Waltz snažil vymazat z hlavy jeho milou, trpěl jsem. Ale z úplně jiných důvodů než co jsem viděl na plátně. Třeba příští bondovka překvapí a já si jí budu moct dál užívat. A nebo si prostě řeknu - tři filmy, taky dobrý. ()

LordMysti

Na Bonda pro mě nuda, čekal jsem větší jízdu. Pár záběrů bylo fajn ale celkově nic moc. A nezastírám že éra Brosnana je ta má oblíbená. Prostě Craig mi nikdy nesedl jako ten správný lamač ženských srdcí a ten kdo by soupeřil se záporákama kteří mají sídlo v nitru sopky nebo na vesmírné stanici. Tohle byla průměrná kriminálka s pár fajn záběry. ()

klasik79

BOND co dodat? Snad jen James. :-) No paráda, skoro jako vždy. Po dlouhé době zase v kině na odpoledním promítání, skoro sám, takže další plus. Za mě spokojenost. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům