Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Měli by konečně vyměnit scenáristy! Jde asi jenom o to vystřídat co nejvíce zajimavých lokací a nějak to "halabala poslepovat" - bez logiky. ()

darthhokro

Ušaté Torpédo alias Rákosníček Knedlík Knedlík Hokejka, zase předvedl že se na roli Bonda vůbec nehodí, ostatně tento film zase z Bondem nemá nic společného. Proč jako bondgirl vybírají čím dál hnusnější herečky? Nejspíš aby dorovnali pokroucený, krpatý xicht pana Krígla. Zaplať Perun, že tam byla aspoň milfka Monča, která i ve svejch letech vypadala líp jak paní-pan Sidolux.... Jinak jako akční film to není až tak špatný, tož ať nežeru, z odřenýmá lopuchama pana Krígla slabé 3. ()

1mArc0

Oproti Skyfall, menej pútavé dejovo. Hudba dobrá, kamera to šialenstvo.. Najlepší vizuál ponúkajú Alpy. James Bond by sa mohol premenovať na Bondminátor. /50 %/ ()

Franta

Spectre je povedený film, který by však neměl být vydáván za bondovku. Snímek má dobrý scénář, herce atd., jenže to tak nějak nesedí na Bonda. Vadí mi, že dříve se vždy jednalo o nějakou akci, ale nyní je to pro Bonda něco osobního. Rozebírá se jeho minulost, přehání se love story a kazí to celkový dojem. Filmu dávám čtyři hvězdičky poté, co jsem jej přestal brát jako další film o agentu 007. ()

Godhaj

,,I am sorry, we don’t serve alcohol.“ Přiznám se, že úvodní vymazlená scéna mě velmi navnadila a moje očekávání byla obrovská. Jenže pak jsem dostal studenou sprchu úvodní znělkou, která je prostě strašná a hned poté Herr Waltzem, jenž hraje pořád to samé, jen je tu po vzoru bondovských záporáků ze sedmdesátek neskutečně špatně oblečen. Belluci to ustála se ctí, škoda že dostala tak málo prostoru. Léa Seydoux je taková nemastná neslaná, ale ve výsledku mi její přítomnost také nevadila. Zato Craig je snad ještě ohavnější než ve Skyfallu a scénář mu zrovna taky nepřidává, když ze sebe loupe těžce stravitelné monology. Předčasný a zcela nelogický závěr je patrně odkazem na naivitu starších bondovek, ten úplný závěr je zase trochu moc přešponovaný a film by se bez něj obešel a mohl být trochu kratší. Co naplat, Sam Mendes mě prostě zklamal, čekal jsem po Skyfallu něco podobně dobrého, ale tohle je zcela nefunkční hybrid nového se starým. ()

Don82

Same, proč mi to jen děláš? Po nadupaném Skyfallu přichází utahaný a nepřesvědčivý Bond, který sice už už v některých momentech šlape na plyn ale scénárista ihned zadupne brzdy a divák se tak dál veze v konejšivém tempu, které jen občas přeruší nějaký akčnější prvek. Tento Bond je o pohledu do minulosti. O tom jak je "náš" agent pořád stejný, ale svět kolem něj se už dávno změnil. Musí se vnitřně vypořádat s moderní dobou a také se vnitřně přesvědčit proč pokračovat. Ve filmu jsou zcela jasné špičkové scény, odkazující stylem na celou sérii, ale v celku je to jen malá část v jinak prázdném rámu. Filmem prostupuje jaký si motiv smíření a ukončení jedné kapitoly. Nicméně, i když tam venku je nový svět, a James už v minulých filmech usekal chapadla chobotnici, je mu dopřáno se důstojně rozloučit a v Spectre té potvoře useknout hlavu. Hlavní padouch všech padouchů na stříbrném podnose. Mohlo to být epické! Ale nebylo. Bond se místo toho většinu času šťourá v minulosti zamotává se do vztahů v přítomnosti. Ve výsledku je to chození od ničeho k ničemu, závěr nevyjímaje. Nechci to uspěchat, ale možná je čas na restart bez Craiga. ()

Uesbe

Návrat ku bondovskej klasike - akcia, čierny humor a neuveriteľná estetika......proste ľudia nie sú zvyknutí, že tieto filmy na seba nie sú naviazané......nuž, my mileniáli pýtame série......prequell, sequell a možno aj urquell :-). ()

Knor

Řekl bych, že asi nejslabší Craigův Bond. Skyfall zůstává nepřekonaný. Craig jako Bond jako vždy skvělej, akční scény nabušený a skvělej záporák Waltz. To všechno je OK, ale ta zápletka mě nechytla. ()

papadoce

Tak JB dal výpoveď hej ? Spectre je vydarenou bondovkou. Pre mňa možno aj druhou najlepšou. Je tu dokonalá akcia, bitka vo vlaku je vyslovene lahôdka, rovnako tak explózie, prestrelky a všetko to čo k akčnému filmu dnes patrí malo vysokú úroveň. Od piatich hviezd ma odradil najmä akýsi nedotiahnutý úmysel s ihlami v mozgu na ktoré Džejms evidentne nereagoval (vylúčil som možnosť, že nemá mozog, či nervovú sústavu) a rovnako tak za vlasy pritiahnutá narýchlo zbúchaná romanca na konci. Inak Bondgirl nepatrila čo do tváre medzi najkrajšie, ale tá postava a v outfitoch, ktoré na ňu nahodili, teda waaaw. Mohla by hrať s prehľadom aj bohyňu. Ja som spokojný a opäť tu máme prípad nezaslúžených a nepochopiteľných 70%, najmä ak budeme brať do úvahy aké sračky tu lietajú v deväťdesiatkach. Nuž....povolenie zabíjať by na tomto portáli dávalo zmysel. ()

Shitonit

Na Spectre se mi líbí dvě věci. za A: Je to pomalu klesající Bondovka, ale furt Bondovka, a za Bé: Verbalův komentář. ()

Najt

Bond č. 24. Přesvědčil jsem se o tom, že prostě hodnocení na CSFD už vubec neodpovídá a že nemá cenu se řídit ostatníma. Za mě je tohle jedna z nejlepších bondovek a umístil bych ji tak do top 3. Kdyby bylo více akce, tak bych ji klidně označil za nejlepší bondovku vůbec. Tady byl Daniel Craig opravdu fantastický a tady si mě poprvé získal. Film není tak temný jak Skyfall a přibylo akce a ta je fenomenální. Začáteční scéna s vrtulníkem, prostě naprosto bravurně natočené a efekty jsou hitech level. Příběh točící se zpět do organizace Spectre byl taky dobrý a konečně zde James působil jako člověk se vzpominkou na dětství. Bond girl je skvělá. Léa Seydoux je prostě jedinečná a ja si ji zamiloval v Death Stranding, navíc ke Craigovi se hodí. No a to nejlepší na konec, hudba byla fantastická. Už boží úvodní skladba spolu se střípkami z příběhu a nádherným vizuálnim zpracováním až po skvělý hudební doprovod během filmu a akčních scén, díky které eskalovaly, až po typickou bondí hudbu na konci. Jednoduše tohle byla zase povedená a skvělá bondovka, díky které tu sérii mám fakt rád. Naposled jsem byl opravdu spokojen s o 9 let starším Casino Royale. Pořád ale přemýšlím na Skyfallem, proč se mi tolik nelíbil ? Proč mi Spectre prijde mnohem lepsi ? Je to tím, že jsem od Skyfallu měl obrovské očekávání a pak byl zklamán a naopak od Spectre nečekal nic a byl fakt překvapen ? Těžko říct, ale pokud mám být upřímný Spectre je prostě lepší po všech stránkách. Uvidíme až se na to jednou podívám znovu. ()

unrocker

Nějak se to snaží.. ale nějak to prostě nejede... nedostavuje se žádná pořádně pěkná bondgirl... akce jako sice nákladně natočené s efekty super one, ale celkově to prostě není tak dobré jako předchozí... když si člověk přečte kolik se rozbilo aut a kolik kamer sledovalo akční scény, je při filmu trošku zklamán, efekt se prostě nedostavuje v plné palbě. Každopádně film stojí za to vidět, jen to není za 100% ()

limbi

To co se mi líbilo na nových bondovkách bylo přiměřeně uvěřitelné akce. Tady to bylo opravdu za hranicí čehokoli a vypadalo to (jak řekla kamarádka která shlédla se mnou) jako Kobra 11. To co mě ale nejvíce překvapilo bylo, že jsem se opravdu nudil. Příběh negraduje a nedokázal mě vtáhnout do děje. Proti Skyfall je to tak o 3 úrovně níže. Pořád je tam znát ohromný rozpočet. Ani řemeslné zpracování není špatné, ale ten příběh je slaboučký jak čaj a po emocionální rovině je to strašně ploché až naivní. Dost mě mrzí nevyužití a nerozvedení charakterů vedlejších postav, jako byla třeba postava Christopha Waltze. Podle mě z něj mohl být skvěle ujetý záporák, ale skončilo to na půl cesty. ()

arbeit

Taký typický nadpriemer ktorý neoslní ale ani neurazí. Waltz nič moc, proti Bardemovi strašne slabučký a to celkovo ako postava ale aj herecky. A to je asi hlavná chyba pretože Bond je len taký dobrý ako hlavná záporná postava. Britský humor fajn zdvihol úroveň aj keď scéna so spievajúcim tučkom pri naháňačke bola ako z lacnej grotesky...3.5* ()

adamix

Sam Mendes po slušnom Skyfall dosť sklamal. Do kina som šiel s veľkou nedočkavosťou. Čakal som Bonda plného akcie, napätia, štipky humoru (ktorého bolo vo filme počuť, či vidieť len chabo), nejakú tú nahú scénku, alebo nejaký ten herecký výkon, kedže herecký výber bol veľký. Dostal som len nudnú, bez ducha opĺzlú 150-minútovú podpriemerovku, oproti ktorej aj Quantum of Solace bol hotový Casino Royale. Kinosála bola plná hlavne (aspoň podľa môjho názoru) preto, aby videla starého známeho esesáckeho zubára Waltza. Waltz bez šmrncu, ale aj tak ho vo filme vidíme len zriedka, ako nejakú poprednú postavu i keď hrá hlavného záporáka. Za to, že dostal najslávnejšiu bondovskú zlodušskú rolu, mohol toho zo seba vydať viacej. Popravde, nevydal zo seba takmer nič, len suché tlachy, ktoré dokázali len to, že scenár je len vytiahnutý zmočený toaletný papier zo záchoda. Craig už není ten Bond čo býval a bongirl je síce pekná, ale takisto nemá toho čo ponúknuť. Toľko ju ospevovali, až nakoniec ... Príbeh by si zaslúžil vylepšiť a hodila by sa aj lepšia zápletka. Niektoré scény priam nudili, úvodné titulky nič moc a soundtrack taktiež. Nemá čo ponúknuť. Nie je tu žiadna nezabudnuteľná scénka (ako napr. Casino Royale - masáž gulí, či Skyfall - skvelo zmáknutý záver). Ani už len slávna hláška ,, Bond, James Bond. '', či jeho nezamiešané martini, alebo staré bondovské fáro nestojí za to. Proste celkovo bol film len obrovským tohtoročným sklamaním a podľa mňa ubral slávu celej slávnej série. Škoda tých 5 eur, ale aspoň som si vychutnal tradičný kinový popcorn a mrazenú drť. Spectre by si zaslúžil aspoň nejakú tu nomináciu na Zlatú malinu. Dávam slabé 3*, pretože zatiaľ nejde o najslabšiu bondovku, no ani nie o najlepšiu.. ()

kiros179

Jednoznačně nejhorší Bond v podání Daniela Craiga, ne že by se sám Daniel nesnažil. Na míle daleko od Casino Royale, ale i horší než lehce nadprůměrný Quantum of Solace. Spectre nemá v podstatě jedinou zajímavou postavu - včetně záporáka (utírám slzu), ženské postavy naprosto zbytečné a nemá to ani žádný nosný příběh, příliš ukecané. Celkově to není úplný propadák, ale je to Bond, ke kterému se po prvním shlédnutí už nebudete vracet. 60% ()

Michal687

Rozhodně oceňuji rafinované vyprávění spíše obrazem nežli slovy, ale ani tak se nemůžu zbavit dojmu, že potenciál nebyl dohnán do extrému a plně využit. Taky se jedná snad o první bondovku kterou bych rád viděl někde v koutku sám abych případně dokázal pochytit všechny jemné nuance, které dokreslují pro někoho nevýrazný, pro mě pouze na kost očištěný, vypreparovaný až puristický příběh. Někdo se hold nebojí s mainstreamovým kultem zacházet po svém. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům