• noriaki

Příběh špatný, atmosféra špatná, zápletka špatná. K seriálu mě přitáhl zajímavý námět. Postupem času jsem zjistil, že je to jeden z mála jeho kladů. Scenáristé se snažili se o netradiční krimi s mysteriózním přesahem a vyšel jim zmatený mišmaš plný iracionálně jednajících postav a za vlasy přitažených situací. Dokonce i když bych přijal vnitřní logiku děje, tak se všichni chovají jako pošuci. A to nejen ti s vymytými mozky. I ty dvě "rozumně" uvažující výjimky mají k normálnosti daleko. Vizuálně a prostoduchostí seriál evokuje braky osmdesátých let. A aby o tom nebylo pochyb, většinu scén podkresluje hudba připomínající filmy té doby. Vůbec se nedivím, že Cult nepřežil ani do druhé série.(5.1.2016)

Jako byly loni v kurzu seriály s pohádkovou tématikou, tak letos to jsou kulty. A je fakt, že The Following se Foxu povedl o dost víc. Podle traileru mě sice Cult zaujal, hlavně záporák Robert Keeper mě lákal, ale od pilotu to bohužel nepotvrzoval. Cult je přesně ten seriál, který místo jedné odpovědi položí hned dvě otázky. A jak se to tak nabaluje, tak je otázek víc a víc, konspirační teorie se rozrůstá do obřích rozměrů. Konec je spíš k naštvání, než k uspokojení zvědavosti. Líbil se mi hlavně Robert Keepeer v roli Billyho Grimma, i když neměl roli jakou jsem očekával. Taky jsem byl rád, že Alona Tal (Supernatural) konečně dostala nějakou delší roli.(6.8.2013)

Hodnocení po pilotu: Zatím poměrně slušná záležitost, která dokáže vybroušenou atmosférou chytnout. V jistých ohledech sice poměrně dosti naivní a přímočaré, někteří herci ovšem dokáží tento neduh solidně vyvážit. Zásadní problém mám ovšem se dvěma ženskými hrdinkami. Policistka ze seriálové reality je příliš nevýrazná a umělá, zatímco Aisha Hinds coby policistka z reality se zapomněla v béčkovém akčním filmu z osmdesátek. Je to právě díky těmto dvěma, proč získává poměrně nadějná show pouze tři. Uvidíme jak dál. --- Po druhém dílu se obávám, aby CW nezařízlo kult předčasně a nechalo dojet alespoň první sérii. Stále se sice jedná o silně naivní a prvoplánovou záležitost, nicméně větší prostor dostává Knepper, což je v jeho případě jen a jen dobře, dokonce to i prospívá celému seriálu.(20.2.2013)

• NEkrom4nT

Když máte v celém seriálu jediného herce s troškou charisma (Knepper) a necháte mu za celou epizodu pár minut prostoru a to ještě jen jako imaginárního záporaka, nevíte, co děláte. Z námětu by se při trošce snahy (a při vyškrtnutí linii těch scén ze "seriálu v seriálu) dalo vytřískat i něco zajímavýho. Takhle je to jen nějaká rádoby metadetektivka, ve který se ale nic neděje, jen se tam pár pošuků chová jak pošuci a dva lidi se bezradně snaží přijít na to proč. Jestli tohle dostane druhou řadu tak se oblíknu jak Billy a půjdu podřezat všechny co zařízli DOBRÝ seriály. Hodnoceno po 3tím díle...(9.3.2013)

Jsem u dílu č.6, a musím uznat, že tenhle seriál není vůbec špatný. Myslel jsem, že po seriálu Following, to bude slabší odvar, ale ono je to úplně o něčem jiném a v mnohém lepší. Seriál není tak výpravný a akční jako zmíněný ekvivalent, ale nahrazuje to atraktivním prostředím natáčení seriálu v ateliérech Hollywoodu, dobrý scénář, dobří málo známí herci mimo Kneppera, který je uhrančivě výborný a zajímavou hudbou, která k tomuto dílku sedí jak prdel na hrnec. Uvidíme, jak se seriál vyvine dále a jak dopadne, od Lost jsem vždy na vážkách, aby to zase neposrali.(3.10.2013)