• Gogo333

Nápad nebyl špatný a navíc v tom hraje Robert Knepper, tak jsem se docela těšil i když mi bylo jasný jak to dopadne, když to má na starosti CW. Po 7 epizodě seriál zrušen a stažen z programu a o prázdninách dovysílan zbytek epizod. Matthew Davis mi je strašně nesympatický, Knepper tam moc prostoru nedostal a celé je to takové divné. Ale nápad se mi líbil, tak škoda že se nepovedlo. Přednost dávám novince Following, kde také hraje prim kult, ale je to povedenější a krapet drsnější. Po dokoukání zbytku seriálu 50%.(27.7.2013)

• noriaki

Příběh špatný, atmosféra špatná, zápletka špatná. K seriálu mě přitáhl zajímavý námět. Postupem času jsem zjistil, že je to jeden z mála jeho kladů. Scenáristé se snažili se o netradiční krimi s mysteriózním přesahem a vyšel jim zmatený mišmaš plný iracionálně jednajících postav a za vlasy přitažených situací. Dokonce i když bych přijal vnitřní logiku děje, tak se všichni chovají jako pošuci. A to nejen ti s vymytými mozky. I ty dvě "rozumně" uvažující výjimky mají k normálnosti daleko. Vizuálně a prostoduchostí seriál evokuje braky osmdesátých let. A aby o tom nebylo pochyb, většinu scén podkresluje hudba připomínající filmy té doby. Vůbec se nedivím, že Cult nepřežil ani do druhé série.(5.1.2016)

Jsem u dílu č.6, a musím uznat, že tenhle seriál není vůbec špatný. Myslel jsem, že po seriálu Following, to bude slabší odvar, ale ono je to úplně o něčem jiném a v mnohém lepší. Seriál není tak výpravný a akční jako zmíněný ekvivalent, ale nahrazuje to atraktivním prostředím natáčení seriálu v ateliérech Hollywoodu, dobrý scénář, dobří málo známí herci mimo Kneppera, který je uhrančivě výborný a zajímavou hudbou, která k tomuto dílku sedí jak prdel na hrnec. Uvidíme, jak se seriál vyvine dále a jak dopadne, od Lost jsem vždy na vážkách, aby to zase neposrali.(3.10.2013)

Hodnocení po pilotu: Zatím poměrně slušná záležitost, která dokáže vybroušenou atmosférou chytnout. V jistých ohledech sice poměrně dosti naivní a přímočaré, někteří herci ovšem dokáží tento neduh solidně vyvážit. Zásadní problém mám ovšem se dvěma ženskými hrdinkami. Policistka ze seriálové reality je příliš nevýrazná a umělá, zatímco Aisha Hinds coby policistka z reality se zapomněla v béčkovém akčním filmu z osmdesátek. Je to právě díky těmto dvěma, proč získává poměrně nadějná show pouze tři. Uvidíme jak dál. --- Po druhém dílu se obávám, aby CW nezařízlo kult předčasně a nechalo dojet alespoň první sérii. Stále se sice jedná o silně naivní a prvoplánovou záležitost, nicméně větší prostor dostává Knepper, což je v jeho případě jen a jen dobře, dokonce to i prospívá celému seriálu.(20.2.2013)

• sir-dave

Seriál zrušený dříve než se stačil vůbec rozjet. Za tu krátkou dobu se nepodařilo nic podstatného z příběhu odkrýt, snad mimo "posledního" 7. dílu. Na jedné straně záhadný seriál především s jeho věrnými fanoušky, kde s tím herci neměli asi nic společného a na druhé straně novinář snažící se poodhalit tajemství onoho seriálu, zjistit zakódované vzkazy a nalézt svého bratra .. Mohlo to mít zajímavý děj, bohužel takhle bez významu.. edit: Ani po odvysílání ostatních dílů se na moc toho nepřišlo.. Naprosto zbytečné s tímto začínat.. (hodnocení za 13.dílů - konec)(11.4.2013)