Pohledný a úspěšný vědec Will Caster (Johnny Depp) má velký celoživotní sen: vytvořit stroj obdařený umělou inteligencí i schopností vnímat emoce, který by dokázal soustředit kolektivní vědění a vědomí lidstva. Jeho kontroverzní experimenty z říše snů mu přináší slávu i nepřátele. Extremisté z řad odpůrců umělé inteligence se ho pokusí zastavit a spáchají na něj atentát ve chvíli, kdy je jeho dílo téměř u konce. Sami tím však „božský experiment" uspíší a Will osobně se v projektu transcendence stane hlavním hrdinou. Pro jeho ženu Evelyn (Rebecca Hall) a dalšího vědce Maxe (Paul Bettany) zde totiž neleží otázka, zda je to možné, ale zda je to správné. A co se vlastně stane. Willovo vědomí připojí k super počítači a obřímu vesmíru umělé mysli, kterou sám vytvořil. Důsledky záhy pocítí celý svět. Willova původní touha obsáhnout vědění celého světa se však rychle mění v jiný cíl: získat nad celým světem kontrolu. (Bontonfilm)

kingik

Ještě před pád dny si profesor Will Caster užíval spokojeného života se svojí sympatickou manželkou, teď je z něj umělá inteligence, která v kyber prostoru i mimo něj dělá bordel. Jeho manželka vybudovala v nevadské poušti po odchodu manžela z tohoto světa nanotechnologické centrum, ve kterém bude jeho vědomí působit a nikoho neohrožovat ani nepohoršovat. Jeho vědomí se však začne nepředpokládaně vyvíjet negativním směrem a kyber prostor už mu po čase nebude připadat dost vyhovující. Jakmile se Johnny Depp objeví v nějaké scifárně, je mu přisouzena negativní role. Tady to není přímo bídák, který chce triviálně a jednorozměrně ovládnout svět, ale je to v podstatě sympaťák, který chce změnit svět a udělat ho lepším, i když jde na to kontroverzním stylem. Divák jde na tenhle film s vědomím, že v něm hraje prim jeho miláček Depp, ale v živé formě si ho je možné užít sotva polovinu filmu, z větší části na diváka promlouvá jen z monitoru jako holograf. Je tedy nutné se spokojit s hereckým týmem kolem něj, který přece jen dostal více prostoru. Nutno dodat, že Rebecca Hall, Paul Bettany, Kate Mara, Morgan Freeman a Cillian Murphy hrají, i přes menší hereckou hvězdnost, poměrně snaživě. Příznivci zběsilých akčních spektáklů si budou muset dát pohov. Jedná se o komorně pojatý příběh, ve kterém je jen minimum prostoru pro akční složku. Přesto není komfort diváka nijak extra narušen. Scénář je neotřelý, mnohé sekvence mají svoji originální působivost, je zachována i dobrá srozumitelnost story i pro ty, kteří logaritmy a matematické vzorce neoblibují. Dominantou filmu je určitě jeho vizuál, který je dostatečně zajímavý. Debut zkušeného kameramana Wally Pfistera si vzal pod svá produkční křídla Christopher Nolan, který dbal na to, aby film byl koncepčně zajímavý, případně měl nějakou nosnou myšlenku. Myšlenkových pochodů je ve filmu méně než Deppa a spol., i kompaktnost story je sporná, snímek je i místy emocionálně plochý, ale pokud chcete vidět neotřele natočený traktát na téma lidstvo vs. nebezpečně nevyzpytatelná umělá inteligence, máte kvalitní (scifi) možnost. 80% ()

Payushka

Nevidim to az tak dramaticky, zrejme tu zafungovalo nateseni na sci-fi "pod zastitou" Christophera Nolana, a tak je vetsina divaku/kritiku doma i v zamori zklamana. Vyrazne vady tu jsou (nudne ubihani filmu bez tempa, protoze tusite kazdy "zvrat" ctvrt hodiny predem; slaba uveritelnost nekterych prvku, ktera jde ruku v ruce s nelogicnosti a az priblblou "slunickovosti"). Ale porad to podle me neni nejaka obr-tragedie, zachranuji to charismaticti herci s umirnenym Deppem v cele a tech nekolik nakousnutych zajimavych temat, ktera by si zaslouzila spis beckovy serial. ()

dr.horrible

Obyčajné nudné béčko, pod záštitou miliardovej značky Nolan. Asi jak keby Uwe Boll točil Upstream Colour. Tupé, nelogické, ku koncu smiešne. Iba tá blonďatá Kate Mara potešila. ()

IQ Tiqe

Líbí se mi myšlenka, nelíbí se mi provedení. Nemuselo to být zrovna v Bayově stylu, ale trochu víc akce nebo „něčeho“ by neškodilo. Plno herců zvučných jmen tu je prakticky nevyužito. A v poslední řadě mám trochu pochybnosti, že ukázaný pohyb nanočástic je fyzikálně možný. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh **** | hudba **** | humor – | akce * | napětí * | pustil bych si znovu ** ()

Anderton

Wally Pfister sa nás prostredníctvom mega áčkového obsadenia a solídnym námetom snaží presvedčiť, že sa pozeráme na filozofické sci-fi. On sa nás ale o tom snaží presvedčovať počas celého filmu a najmä v závere, keď už po pár minútach po začiatku je jasné, že tu niečo neklape a že je to čisté béčko. To platí bohužiaľ aj pre vizuál. Množstvo rozpačitých scén, ktoré majú vzbudiť dojem odhaľovania hlbokých myšlienok nefunguje, pretože Transcendence je film, v ktorom asi najviac hapruje elementárna logika. Asi viac, ako vo všetkých Transformers dokopy. On sa totiž musí odohrávať vo svete s jedným mestom a jedným mestečkom, o ktorom toto veľkomesto nevie a preto je všetko tak spoľahlivo tajné (keby aspoň tí idioti nespomenuli Washington, mohli sme si myslieť, že to tak aj je). Otázku "prečo" a "ako je to možné" som si pokladal vlastne pri každej sekvencii, scéne a možno aj zábere.....Mne záverečná myšlienka a povedzme že aj pointa prišli zaujímavé, ale bohužiaľ ich potenciál do budúcnosti tento film navždy pochoval. ()

Frajer42

Tak strašně zajímavý námět podaný hrozně neatraktivní formou. Značnou část stopáže jsem soupeřil se spánkem a ani nedovedu říct, kdo z nás vyhrál. Takhle to dopadá, když svěříte režii filmu kameramanovi. Na Johnnyho jsem se dost těšil, protože jsem ho dlouho v ničem neviděl. V tomhle snímku ho taky není moc vidět. Spíše pouze slyšet. Jsou tu vážně zajímavé jen určité futuristické myšlenky, či určité pasáže. Rebecce Hall jsem nepřišel na chuť. Je poměrně ošklivá a ani se mi nezdá, že by oplývala nenahraditelným talentem. Ta se bohužel šponuje před kameru skoro celou stopáž. Jako celek je pro mě film velkým zklamáním. ()

AppleCore

Jeden z nejsilnějších zážitků posledních několika let s fantastickym příběhem a myšlenkou! Tak přesně to Transcendence neni! O to víc mě sere, že přesně TO to být mohlo! ()

Dzeyna

Otřesná nuda. Už dlouho mi nedělalo problém dokoukat film, ovšem tenhle snímek s Johnnyho hrozným "výkonem" mi dal opravdu zabrat. ()

Kothy

Nevím, proč to má tak negativní kritiku. Mně se to celkem líbilo. Nápad sice moc originální není, ale myšlenka je docela zajímavá. Nolanův kameraman si chtěl natočit film. Sice to očekávání nesplnilo, ale tragédie to taky nebyla. Možná že lidi od toho tématu a výběru herců čekali větší pecku. Johnny Depp je tam za celý film fyzicky asi 30 minut, jinak je tam jenom digitálně. Po nehodě ho nahrají do počítače. Jak to pokračuje dál si asi každý sci-fi fanoušek může domyslet. Vymkne se to kontrole. Proto ho musí vláda spolu se skupinou hackerů zastavit. Paul Bettany hraje jeho kámoše programátora, který se pak postaví proti němu. Pohledná Rebecca Hall s Johnnym drží skoro celý film. Škoda že tam Morgan Freeman neměl víc prostoru. Má své kouzlo. Takže to vlastně špatné nebylo, ale konec byl trochu trapný.. "Já nereplikuju. Já transcenduju." ()

Okara

Varování! Pokud se na Transcedence chystáte do kina nebo se na ni v nejbližší době podívat, rozhodně se před tím nedívejte na trailer. Podle mě je jednou z příčin zdejšího nízkého hodnocení! lll Jako vážně. Tento teaser se řadí do skupiny "Nalákat lidi do kina a tím to hasne". Je takovým shrnutím filmu a lidé, co jej viděli, tak převážně zívají a hypnotizují pohledem dveře ze sálu. Jednak to také může být samotným rázem filmu. Nečekejte totiž strhující sci-fi řežbu z aktuálního spektra blockbusterů za poslední tři měsíce. Spíše takový těžší úvahový snímek s pomalou gradací, kdežto o to silnějším vyzněním. A pochopitelně fanoušci zdejšího nejoblíbenějšího herce by si rovněž Transcendence neměli nechat uniknout; přestože se mu zde dostává málo prostoru, tak i na něm potvrzuje svoji pověst. Více zde. 70 % ()

StevenW.

Celé to působí,jako několik vzájemně propojených dílů seriálu Krajní meze.Film nepřináší nic nového,na téma propojení člověka a počítače bylo natočeno několik lepších filmů např.Trávníkář.Moje kamarádka se v kině nudila,tak mi alespon stále mačkala ruku.Bohužel ta slečna za mnou se nudila o dost více,tak mi chvilkama kopala do sedačky.Tu asi nikdo za ruku nedržel.:-) Milé fanynky,né každý film ve kterém hraje váš oblíbený Johhny Depp je takový trhák jako Piráti z Karibiku nebo třeba Čokoláda. ()

predators

Slabounké! Lituju bývalé přítelkyně, že jsem ji na to vzal, no, čekal jsem to lepší! Tentokrát to Johnnymu těžce nevyšlo a až na pár hezkých efektů šlo o prázdný příběh bez špetky překvapení nebo zosobnění. 35% ()

Slartibarkfast

Film o ušlechtilé myšlence, která hraničí až s utopií a nesplnitelným snem. Nic nového pod sluncem, jelikož takových snímků tu máme již dlouho celou řadu. V tomto případě ovšem hrál největší roli lidský faktor. Rozhodně si nemyslím, že Transcendence by byl špatný, nudný či špatně zpracovaný. Počáteční rozčarování a zápasy s řešeními, které odolávají lidské genialitě, postupně přechází v prostý boj o život až k samotnému lidství a přijetí svého údělu. Mám za to, že hlavní myšlenka dost divákům utekla a doufám, že já vše pochopil, jak to bylo myšleno. Proto jsem měl na konci dobrý pocit a s tím rozhodně nelze toto zábavné a hloubavé sci-fi odsuzovat. Nadprůměrných 70% ()

nash.

Mohou se i ti nechytřejší mýlit? Mohou lidé ve strachu z neznámého zničit své naděje? Opravdu tím co děláme bojujeme za to dobré? Hodnocení Transcendence tady bude lítat od 5hvězdičkového k odpadu a mistři světa s ním budou určitě rychle hotoví. Není to žádná akční pecka, vizuální zázrak ani revoluční filmařský klenot a chyb v logice i detailech má, že je ani útočné komando kritiků na prstech nespočítá. Od nesmyslného prologu, přes celý „odboj“ až po kapitální logický lapsus, který odstartuje závěrečný dějový zvrat (Breeina hrozba). Shrnout vše do jedné věty, řekl bych, že je filmařsky nablýskaná, to jako hezky vypadající, béčková historka o „duchu ve stroji“, ovšem s nečekaným přesahem. Která navíc nestojí na podívané, ale na pocitech. Odvíjí se zvolna a zdánlivě nevzrušeně, přesto vibruje znepokojivou atmosférou a tísnivým napětím, které mi po celou dobu nedopřálo klidu. A přitom nenápadně vysílá řadu podnětů k zamyšlení, které pak zpětně aktivuje nečekaně silným závěrem. A tím rozhodne nemám na mysli ekologii. ()

Slarque

Zdařilé sci-fi boduje slušným scénářem (byť nějaké ty nelogičnosti v něm jsou), soustředěnou režií a neošizenou produkcí. Jistě, po Johnnym Deppovi teď všichni budou chtít, aby se pitvořil, vždyť to přece dělá už léta, možná jeho cesta k méně střeleným postavám nebude tak snadná. Také trailery zvaly spíše na akční film, což Transcendence je jen v několika scénách. I název značně přesahuje její kinematografický význam (nehledě na to, že spousta lidí ani netuší, co ten výraz znamená). Filmové sci-fi sice stále desítky let zaostávají za fantastickou literaturou, ale tohle byl aspoň sympatický pokus o trochu chytřejší filmovou sci-fi (70%). ()

jarous

Čeho se víc bojíme? Toho že nás "ovládne" stroj s dobrými úmysly a nebo, že nás vlastně jistým způsobem ovládají politici, vlády sekty, církev a v neposlední řadě média? Najdeme si vždy výmluvu, že nikdo a nic. No není to k zamyšlení? ()

eLeR

Pfister mal vskutku výborného učiteľa a k dispozícii päť naozaj skvelých hercov ... ja som celkom spokojná. ()

Happens

Utahané, unylé, příliš sci-fi bez věrohodného podkladu. Film se snaží moralizovat a nadnést lidskost nade vše, ale vytváří válčící slátaninu. Film jsem musel mockrát vypnout, abych neusnul. ()

Chrustyn

Marný pokus dvorního (a oskarového) kameramana Chritophera Nolana o režijní prvotinu. Po všech směrech nepovedený paskvil tvářící se jako sci-fi s velkou myšlenkou a do kin lákající na hvězdné obsazení. Špatné, nudné skoro až hloupé. Wally, vrať se raději ke Chrisovi a vytvářej obrázky, místo myšlenek. ()

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Avengers 2, Prometheus 2, Spider-Man 3 a 4...

Avengers 2, Prometheus 2, Spider-Man 3 a 4...

19.06.2013

Co nového u pokračování (nejen) komiksových hitů? Nebudeme to zbytečně natahovat. Sin City: A Dame to Kill For mělo mít premiéru letos v říjnu. Rodriguez a Miller ale údajně pořád nedotočili a to je… (více)