Lucifer - Série 1

(série)
Fantasy / Mysteriózní / Komedie
USA, 2016, 9 h 12 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Scarlett Estevez, Rachael Harris, AnnaLynne McCord, Bailey Chase, Kayla Ewell (více)

Epizody(13)

Charismatický, šarmantní a tak trochu ďábel. Lucifera nebavilo tvrdnout věčně v pekle, a tak se usídlil mezi námi smrtelníky. Jednoho dne se připlete do vraždy své známé a rozhodne se to vyřešit za pomoci detektivy Chloe. Jenže ještě netuší, co ho vlastně čeká... (Varan)

Stinger78

Předloha je sice někde jinde, ale vůbec nevadí. Od výběru herců, po děj, kdy se při řešení jednotlivých vražd posouvá děj mezi hrdiny, tu máme seriál, který fakt sleduji a vím, že po několika dílech nepřestanu. ()

Orion12

První série Lucifera co o ní říct ? Těžký průměr , lehký nadprůměr. Neuchvátilo mě to , ale zabavilo. Seriál tahá a stojí na hláškujícím Luciferovi , kterému to jde skvěle , ale zbytek postav je dost v pozadí. Ale to ani nebylo to co by mi na tom nějak více vadilo. Spíš ty epizodní zápletky takhle faakt ne :). Každou epizodu , ale že každou se řeší nějaká vražda nebo únos od třetího dílu mi vlastně došlo že sluduju Krimiálku Miami nebo New york , kde jen místo horácia je hláškující Lucifer. Protože ono to tak je , měl jsem z toho feeling opravdu jak u těch televizních kriminálek z přelomu tisícíletí , které hráli a často hrajou na nově a dalších veřejno právních televizí od rána do večera. Čekal jsem více tajemna , více andělů , boha a víc , aby se řešila ta božská stránka seriálu , protože to má obrovský potenciál , tak snad další řada. Taky je problém se nějak o dané postavy bát , nebo bát se , že ten případ nevyřeší protože Lucifer je prakticky nejmocnější bytost v univerzu a ikdyž do něj vystřelí 3 zásobníky kulometu , prostě více že to přežije protože je to sakra dábel a je nesmrtelný ...To taky kazí jakékoliv kriminální vyšetřování , protože luciferovi si stačí s daným člověkem promluvit a on se automaticky přizná / jedna z jeho schopností... Ale jinak v seriálu perfentkně funguje chemie mezi Chloe a luciferem. Lucifer má každého u prdele a jasně to dává najevo , tudíž o skvělé scény není nouze.Tom Ellis si postavu užívá a je to vidět. Plno easter eggů od Lucifera na jiné seriályfilmy / biibli není nouze. Kolem a kolem je to fajn podívaná. Jenom to kazí stálé stejné epozodní zápletky na jedno brdo a prakticky žádný větší hlavní příběh. Ale od druhé série si slubuji více. ()

Jitka.D.2639

První série mne dostala od prvního dílu. Tom Ellis je okouzlující a tajemný, mluví krásnou britskou angličtinou, takže je radost seriál poslouchat v originále. Poznáváme zde všechny ty hlavní postavy a dobře se rozkreslují vztahy, příběh, tajemno. A přitom se v každém díle vyřeší vražda jako takový bonus. Jakožto dítě, které muselo přetrpět náboženství a pravidelné čtení bible v kostele, jsem se bavila násobně více při každé narážce na biblické téma. Opravdu mne dostalo, jakou dali seriálu hloubku a jak se poprali s konvencemi danými Biblí a kázáním farářů v kostelích. Tím, že vůbec neznám původní komiksovou předlohu, nejsem zatížena srovnáváním. Přijala jsem tu sérii tak, jak šla a ráda na ni koukám znovu a znovu a neomrzí se mi. ()

Wineology_

Tak já si nemůžu pomoct. Vždyť to mělo všechno: tajemno, humor, dobře provedené kriminální případy, postavy se kterými se sžijete, celková, dobře rozepsaná zápletka s výborným vyvrcholením a k tomu občas ta neskutečná zoufalost, kterou pociťujete pokud se vašim oblíbeným postavám nedaří na konci nějakého dílu a sžírá vás představa, jak to nakonec všechno vyplyne v dalších dílech. Nikdy jsem se asi tak netěšil na další sérii u jakéhokoliv seriálu, a to už jsem jich pár viděl. Už po první sérii putuje seriál mezi mých top 10, a to bez mrknutí oka. ()

stuj

Jednotlivé krimi případy vyšetřované v každém dílu nejsou vůbec zajímavé. Zajímavý je pouze hlavní děj procházející všemi díly. Což je blbé, protože namísto 13. dílů mohly být klidně pouze 4. ()

Liron

Nesnáším to. Nesnáším, když se bojím o hlavní postavu. Bojím se o Lucifera, že přestane být ďábelsky okouzlující, cynicky vtipný, sarkastický a božsky bezstarostný. Protože se dost bavím. ()

Michba

Super start pro Lucifera, který se vydal zkusit život v Los Angeles. Musím říct že mě to hodně překvapilo, protože jsem nečekal že se tam bude až tolik pracovat s tím že Lucifer je opravdový Ďábel a jak mu nikdo nevěří, ale ono ne. Vedlejší postavy jsou hrozně super. Velká bomba a překvapení, 8/10. ()

vimluk_CZ

1.série - Je zajímavá, skvěle tu funguje chemie mezi jednotlivými postavami. Co se týče příběhu (předlohu neznám, hodnotím pouze seriál) - ten tu jde na druhou kolej společně s případy, které sice krásně zasahují do témat jednotlivých epizod - ale bohužel jsou často nudné (hlavně případ v prvním dílu) a některé i vcelku nesmyslně vyšetřené, nebo i dokonce předvídatelné. Co se ale týče zábavy - tenhle seriál si mě získal převážně díky uvěřitelným a často úsměvným dialogům. Jistě - nejde o žádné mistrovské dílo na Oscary, ale o příjemnou zábavu. A ta je u filmů a televize nejdůležitější. Krásné odreagování. 90% ()