Vlaky jedou dál a málokdy se vrátí, praví klasik v jedné letité existenciální písni. Tenhle vlak se vrátil, měl veliké zpoždění a je vůbec otázka, jestli byl nějaký racionální důvod vyhlížet ho na peróně. Očekávání, jak velká šmouha po něm zůstane a jestli má šanci přiblížit se originálu, berou za své, hned jak se potvrdí, že ho autoři vyslali na slepou kolej scénáristických klišé druhých dílů. Renton se po dvaceti letech vrací do Edinburghu (btw. do reálií novějších o třicet let).. Ale proč vlastně? Kromě mizérie proflákaného života a kocoviny nemá s bývalými kumpány ani s námi moc co sdílet. Kde si vybavuju lehkost původního Trainspottingu, tam T2 těžkne doslovností. "Vyber si život (...)" je pořád replika, která nutí k přemýšlení, ale zatímco v jedničce byla ústředním motivem, od kterého se odvíjel celý film, tady je jen pouhým postesknutím u pressa. Je to dostatečný důvod k boření mýtu?(22.5.2018)

Z chalanov s problémami zrelí chlapi s problémami.... Naháňačka super, lúpež tatka so synom pobavila, retro zábery nostalgia, hudba parádna, bolo tam všetko a bolo to pokračovanie hodné kultovej jednotky.(19.2.2017)

V průměru je to fajn a hlavně jsem rád, že to nedopadlo tak špatně, jak to dopadnout mohlo. Ale Danny asi vyloženě špatný filmy neumí a tak nedostatky ve scénáři dohání našlapanou režií a soundtrackem na steroidech. No a v pár jednotlivostech je to vyloženě silný. Třeba když Mark povídá o tom, co všechno si můžeš vybrat tak z toho vyloženě mrazí a pocit bezútěšnosti a bezcílnosti života je úplnej. Kdyby se povedlo podobnou atmosféru, jako je v této sekvenci, nacpat do celýho filmu, byla by to událost roku.(20.2.2017)

Jo, je sice půlka února a tak když napíšu, že je T2 prozatimním filmem roku, vyzní to trochu hubeně, ale pořád lepší, než kdybych to samé prohlásil 3. ledna, žeano. Pro pamětníky jedničky jasná nostalgie a rozhodně ne nějaké přátelské setkání kamarádů po dvaceti letech. Scénář funguje, herci, spíš než hrají, prožívají, a hudba je skvělá. Pár momentů je fakt skvělých, včetně jednoho Markova exceletního monologu, který je nezapomenutelný a do současné doby TAK extrémně trefný. Velká spokojenost a posílám pět, ANO, nadhodnocených hvězd.(20.2.2017)

Nostalgie a to velká. Ještě dlouho mi v hlavě zněl Rentonův monolog v geniální choose life scéně. Filmu není moc co vytknout, snad jen to, že ikonický soundtrack Underworld z jedničky v T2 Boyle ani jednou pořádně nerozbalil. Pěkně dlouho jsem neodcházel z kina takto spokojený.(22.2.2017)

Poměrně zbytečný film. Žádný příběh. A i přesto vás to zaujme. Rozhodně mnoho zajímavých myšlenek ve mě ještě bude chvíli doznivat. Shodli jsme se, že ale klidně půl hodiny méně by klidně film snesl. 3/4* a nezachrání to ani opět skvělý soundtrack...(23.2.2017)

Nepočúvajte týchto kritikov, tie všetky scény a že ich bolo. To si musíte zažiť. Rovnocenný brat jednotky a kto s tým nesúhlasí, nech mi napíše do pošty, rád mu to vysvetlím. 20 rokov je ku*** dlhá doba, a krásne to odzrkadluje aj charakter postáv, ktoré sú skúsenejšie, ale predsa nugátové jadro sa im nemení. Áno, neni to už len o fete, o ňom to neni skôr vôbec, ale to POSOLSTVO! Načapal som sa s otvorenými ústami a niektoré flashbacky mi robili husiu kožu na celom tele. Vďaka ti Boyle za to :)(28.2.2017)

T2 čerpá především z nostalgie, těch prostřihů a odkazů na jedničku bylo až příliš. V menším množství samozřejmě potěší, ale tohle bylo zbytečné. Naopak to chtělo něco nového, trochu více jiného... on totiž ani scénář tentokrát není nejlepší, ale Danny Boyle umí, takže jsem nepostřehl žádné vyloženě nudné pasáže. Každopádně scénu "Renton, Begbie na záchodech" nepřekonalo ani povedené finále... ta se pro mě pravděpodobně stane legendární. Všechno je to o té nostalgii, bylo fajn je zase vidět spolu, především agresivního Begbieho, který tentokrát hodně pobavil a věčně vykuleného Spuda, ten zase v závěru překvapil. Celkově ale T2 nic moc nového neřekl, snad jen něco málo k tomu, jak to bylo dál. A tak i proto je o nutnosti jeho vzniku možné pochybovat. Já jsem ale v rámci možností spokojen, nebo možná trošku nadhodnocuji, ona ta nostalgie vlastně potěšila a také jsem si zapřemýšlel... opravdu už je to dvacet let? Sakra. 70%(28.2.2017)

Tak tohle jsem opravdu nečekal. T1 je promě naprostý kult, tudíž by mě ani ve snu nenapadlo že dám i T2 absolutní hodnocení. Jenže příběh, nádherná návaznost a nostalgie na první film, kamera, herecké výkony a feel prvního filmu zůstávají, i bez heroinu. Super, i OST je na skvělé úrovni, jež se samozřejmě s jedničkou nedá srovnávat.(28.5.2017)

• SpaceOdyseus

Nebavilo. Jak miluji jednicku, tak me dvojka nudila. Proc z toho udelali prehnane nostalgickou sragoru? Kdyz se primo necituji slavne sceny z jednicky, tak alespon hraje puvodni hudba a nebo puvodni film prachsproste a doslovne kopiruji. Novy pribeh, ubec nepusobi nove a hlavne ani nejak zajimave. A co proboha mely znamenat Spudovi eskapady? Danny Boyle z nej udelal postavicku z ranku Bustera Keatona. Je to proste zklamani a ja mam chut si spravit zahu dalsi projekci genialni jednicky.(6.6.2017)

Já sice nejsem moc velký fanoušek originálního a uctívaného Trainspottingu, ale tento (ne)chtěný depresivní derivát posunutý o 20 let dopředu jsem si docela užil. Řemeslo má Boyle v malíčku a hlavní čtyřka zde očividně není proto, aby si nehrabala pár drobáků navíc. Soundtrack tak výrazný není, Born Slippy slyšeno v pozadí a Wolf Alice krásně příběhy všech krásně uzavírají. Vytkl bych zejména fakt, že se na nostalgii Boyle upíná až příliš a to včetně hlavního příběhu.(6.6.2017)

Keď je niečo, prečo sa oplatí pozrieť si dvojku, je to Markov (McGregor) speech o "Choose life", ktorý bude pre mňa jeden z najlepších a nezabudnuteľných speechov vo filme a v ktorom sa zlomil dej filmu. Dvojka Trainspottingu je hybrid - vola pokračovaním prvej časti, ale sa zároveň vo viacerých myšlienkach tvárila, že to chce hrať aj na úplne nový film. Mňa to bavilo, vyžívam sa v scénach, keď sa nálada hercov zmení v priebehu sekundy a z pokojného človeka je vybuchujúca sopka, čoho som sa v Trainspottingu dočkal, hoci by som týchto hraničných situácií prijal v tomto filme ešte viac. Na záver vyzdvihnem parádne herecké výkony, z ktorých ma na totálku dostal Ewen Bremner ako Spud.(10.6.2017)

Film často brnká na nostalgickou strunu a na první díl odkazuje většinou vtipně a originálně, zároveň ale také hodně vypovídá i o dnešní době, zvláště o vyčpělém životě generace McGregora a spol. Navazovat na kultovní film je vždy tak trochu riskantní, Boyle to ale s mírnými výhradami zvládnul na výbornou.(11.6.2017)

Nikdo nemohl předpokládat, že Renton, Begbie, Spud a Sic Boy poté co nám předvedli před dvaceti lety, budou sedět někde pod kravatkou v zastrčené kanceláři a žít tak zvaný spořádaný život. Přece jen jsem však očekával, že s přibývajícím věkem trochu zmoudří. Opak je pravdou! Naše čtveřice se chová ještě nezodpovědněji, než v mládí. Begbie sedí v base nejspíše za nějaké loupeže a možná i vraždu, Sic boy se živí vydíráním majetných chlapů, přistižených " in flagranti", zoufalý a stále těžce "závislý" Spud se dokonce pokouší o sebevraždu a Rentonovi se také moc nedaří a tak pomáhá Sic boyovi v jeho pochybném podnikání. Až do poloviny jsem se dobře bavil, protože jsem sledoval několik absurdních a zábavných situací, do kterých se naši přátelé (?) dostávali. Od chvíle, kdy Spud začíná psát svou knihu, jde úroveň filmu do háje. Celým filmem se line jako nit ta dvacet let stará křivda, kdy Renton okrádá své kamarády o 16000 liber. Všichni se bojí Begbieho, protože ten jediný si to chce s viníkem vypořádat. To jak s tím nepříčetným pošukem nakonec naložili je hodně nepřesvědčivé. Je to takové tápání, jak s příběhem naložit dále a vše korunuje sice logický, ale přece jen zvláštní závěr, kdy všechny převeze krásná Bulharka. Myslím, že Danny Boyle věděl, že svou kultovní " jedničku" nemůže překonat. Já musím dodat, že se jí ani nepřiblížil.(14.6.2017)

"Kultovní" jednička mě nesložila, T2 mě také nesložila, ale alespoň pobavila. Nečekal jsem toho moc a tím pádem setkání po dvaceti letech bylo příjemné. Legrační vysmažené postavičky zápasí se současnou dobou, každý po svém. Právě ta současnost a známé tváře opravdu starší o dvacet let jsou zábavné. Postavíme si vlastní bordel a správným okecáním dostaneme evropskou dotaci. Synek se pomátl a dělá vejšku, tak ho vezmeme na vloupačku. Begbie neztratil nic ze své "energie" a jeho oslovení Pičus šlo do desítek. A protože se hoši mezi sebou podrazili už hodně krát a dokonale se znají, tak to tentokrát musí udělat někdo jiný, třeba z Bulharska.(31.7.2017)

Je krásné dívat se znovu po dvou dekádách na Boyleův nezaměnitelný rukopis, stejně jako na všechny postavy a jejich posun v čase nebo se nechat unášet hypnotizujícím soundtrackem. To vše je ale poslepováno nemastným neslaným scénářem, který tohle všechno tříští a díky kterému jsem v sobě měl po shlédnutí filmu až nečekaně prázdný dojem, který se až s odstupem času narovnává. Rád si ale některé scény pustím znovu a soundtrack mi ještě nějakou chvilku asi taky bude hrát.(10.8.2017)

Ještě teď se usmívám. Nečekal jsem, že na mě film takto zapůsobí. Původní film jsem měl docela rád, v té době to byl kultovní snímek, ve kterém člověk obdivoval borce na plátně. A teď, super setkání po tolika letech, uvěřitelné příběhy, super zpracování, obrazově a zvukově zase nad standardem. No prostě tohle se povedlo!(31.8.2017)

Zbytečné pokračování, které se ve Vás snaží vzbudit nostalgii. Můj problém tkví v tom, že jsem první Trainspotting dokoukal 2 minuty před začátkem druhého, a tak je sice zajímavé sledovat postavy po 20 letech, ale to je tak celý. Příběhově je T2 vyčpelý nic, vtipný momenty chybí úplně (jediná opravdu humorná scéna je na pánských toaletách v klubu), což je největší škoda, a nemůžu se zbavit dojmu, že Danny Boyle chtěl jen vycucat z kultovní jedničky nějaký ten dolar.(14.10.2017)

• El Gato c.B.

V půlce vypnuto. Nuda.(21.10.2017)

Nebylo to úplně špatné. Ale bohužel až moc se recykluje z kultovní jedničky. Jak muzika, tak snad 1/4 filmu se vzpomíná na to, co bylo. Boylovi nezávidím - navázat na první díl? Složité, ba přímo nemožné. Toto má i trochu nostalgický nádech, ale nic nového pod sluncem. Za mě nejlepší postava Begbie, stejně jako dřív:)(7.1.2018)

Takhle se dělá pokračování kultovního filmu!(16.8.2018)