Kniha džunglí

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA, 1967, 78 min

George Bruns

Walt Disney

Další z téměř dokonalých disneyovek. Povedená animace, jednoduchý, ale celkem napínavý příběh, hezké písničky, prostě ideální snímek na relaxační odpoledně. Co na tom, že zápletka je chvílemi trochu šílená a některé vtipy nedopadají na úrodnou půdu. Líbila se mi knížka, líbí se mi i animované zpracování. Finální hodnocení: Velmi povedený filmek.(21.4.2016)

Oscar 1 nominace: Píseň - "The Bare Necessities"(22.4.2004)

Jedna ze slabších klasických Disneyovek. Ale i tak velmi slušná podívaná nejen pro nejmenší publikum.(15.3.2004)

Budu si muset doplnit vzdělání o nová zpracování Knihy Džunglí, protože by mě opravdu zajímalo, jestli i v současné ustrašeně korektní době jde natočit film s hudebními čísly, kde orangutani - a jenom oni - jedou regulérní černošskou muziku:) Ale k původní Knize - viděl jsem sice jakousi výroční remasterovanou verzi, ale to nic nemění na tom, že ta plynulost animace, která plně respektuje anatomické zvláštnosti jednotlivých zvířat (a není opravdu jednoduché udělat věrohodně se pohybující kočku), je dokonalost sama. Nemyslím si, že by dnes takto koncipovaný film mohl udělat nějakou díru do světa, ale je to rozhodně oprávněně žánrová klasika, která vám hrozí implantovat do mozku tak na jeden až tři dny nějakou ze svých chytlavých písniček:) 70%(31.1.2019)

Klasický,dokonalý, Walt Disney(15.3.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $141,843,612Tržby Celosvetovo $205,843,612Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,301,833 //počet predaných kusov 715,481Tržby za predaj DVD v USA $274,595,330 //počet predaných kusov 11,162,275/80%/(16.11.2005)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $205,843,612(4.5.2007)

Soundtrack George Bruns : 1. Overture [2:43] ,2. Baby [2:11] ,3. Colonel Hathi's March [2:32] ,4. The Bare Necessities [4:51] ,5. I Wanna Be Like You [4:39] ,6. Monkey Chase [1:06] ,7. Tell Him [2:16] ,8. Colonel Hathi's March [2:00] ,9. Jungle Beat [1:22] ,10. Trust In Me [2:50] ,11. What'cha Wanna Do [3:09] ,12. That's What Friends Are For [2:06] ,13. Tiger Fight [2:43] ,14. Poor Bear [1:08] ,15. My Own Home [3:32] ,16. The Bare Necessities [0:57] ,17. Interview With The Sherman Brothers [12:26] ,18. Baloo's Blues [3:02] ,19. It's A Kick [1:42] ,20. Brothers All [3:41] ,21. Song Of The Seeonee [2:29],(10.5.2011)

S hodně velkým odstupem jsem měl možnost tenhle můj dětský poklad znovu vidět a zjistil jsem, že nostalgie je ošemetná věc. Přestože je zub času na Jungle Book mnohem víc znát než třeba na o čtvrt století starším Bambim, nedokážu nakonec jít s hodnocením níž. Asi kvůli jednomu z nejkouzelnějších disneyovských závěrů.(30.3.2006)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(21.2.2009)

Osobně bych asi plný počet nedal, ale byl jsem donucen mou tříletou dcerou, pro níž tohle byl první pořádný celovečerák a byla nadšená...(11.4.2011)

|| Scenár: Larry Clemmons, Ralph Wright, Ken Anderson, Vance Gerry / Based on The Jungle Book by Rudyard Kipling | Hudba: George Bruns (Score), Terry Gilkyson, Richard M. Sherman, Robert B. Sherman (Songs) | Produkcia: Walt Disney | Distribúcia: Buena Vista Distribution | Štúdio: Walt Disney Pictures | Tržby: 205,843,612 $ || Krásna rozprávka s príjemnými pesníčkami na dokonalý námet. Animácia je skvelá, no tempo a rytmus celku ma nijak neoslovili. Pre dieťa ale dokonalá, pomalá a hlavne čistá rozprávka na zahryznutie.(29.1.2012)

19. celovečerní Disney Velice příjemné a to i s příměsí dobové alegorie anebo bez ní.(3.3.2010)

Kiplingova známa knižná predloha o chlapcovi vychovanom zvieratami džungle v typicky presladenej disneyovskej úprave. Napriek nostalgickým spomienkam na moje prvé kinopredstavenie, ide o len sériový produkt známej firmy, štruktúrou deja, charakteristikou postáv, chytľavými pesničkami a mäkkou animáciou neveľmi odlišný od predchádzajúcich celovečerných kreslených úspechov. Zaujímavý je tým, že ide o posledný, na ktorého výrobu osobne dohliadal sám Walt Disney. Samotnému filmu, a najmä jeho akoby náhle useknutému koncu to však príliš nepomohlo.(15.3.2005)

Je to dobré, jindy tak nenažraný zub času nechal Knihu džunglí naštěstí na pokoji - je to pořád tak krásná zábava jako před lety. Navíc je velmi pěkně animovaná, nepřeplácaná, znějí v ní ty nejchytlavější písně ze všech "klasických" disneyovek a ponaučení o hledání sebe sama není ani trochu křečovité.(17.4.2016)

Malá to miluje...(27.6.2019)

80%(6.10.2007)

Napriek prevahe zvierat ma to nikdy nelákalo.(14.1.2013)

Poslední Disneyho celovečerák vzniklý za Waltova života, premiéry se legendární tvůrce již nedožil. V každém případě jde o důstojný konec jedné éry, která změnila dějiny nejen animovaného filmu (1937 - 1967). Adaptace Kiplingova románu je samozřejmě velmi volná, nicméně atmosféra snímku je i po více než půlstoletí fantastická. Charaktery postav jsou jasně srozumitelné a písničky nápadité. Knize džunglí se nedá nic vytknout a baví mě i jako dospělého diváka.(3.1.2019)

Opravdu hodně slabá disneyovka, jejímž jediným kladem jsou naprosto úžasná kukadla dívčiny na konci. PROČ DĚLAJÍ Z MÉHO MILOVANÉHO BALÚA TAKOVÉHO IDIOTA?!(8.10.2006)

Pro starší deseti let v podstatě nekoukatelné, ale na to se tu nehraje - malé děti mají rády veselá zvířátka a veselé písničky, a že v tom "filmu" během jeho hodiny a čtvrt není nic jiného jim ani zbla nevadí. Nepopiratelným faktem je že průměrná pětiminutová epizoda Toma a Jerryho stihne odvyprávět složitější příběh než tenhle kinder-atlas fauny asijské džungle. A samozřejmě tu nechybí ani důležité morální ponaučení bez kterého se žádný pořádný film pro děti neobejde, poučující malé šklebánky tentokrát o tom že až s nimi začnou mlátit hormony, tak jdou všechny jejich dřívější ideály okamžitě do kopru. 5/10(4.10.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7