V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Brano

Na Chappieho som sa tešil, ale film ma sklamal. Vizuálne je to dobré, ale obsahovo slabé. Potenciál to malo veľký, ale miestami, akoby sa autori nevedeli rozhodnúť, akým smerom sa to má uberať. Nepáčilo sa mi, že dej sa odohráva v Afrike a takisto polovicu filmu sa pozerať na detského robota ma nebavilo. Chýbalo tomu viac akčných scén, rýchlejší spád deja a hlavne normálnych záporákov a nie vybrať tu najväčšiu spodinu, akoby som pozeral nejaký postapokalyptický sci-fi. Niektorí herci mi tu nesedeli. Namiesto Yo-Landi Visser mohli nájsť charizmatickejšiu herečku. Takisto aj jej partner Watkin Tudor Jones. Vyzdvihnem okrem vizuálnej a zvukovej stránky skvelý záver, ktorý sa mi z filmu páčil najviac. Našlo sa aj zopár emotívnych scén a to najmä vďaka skvelej hudbe od Hansa Zimmera, ktorá tomu dodala tú správnu šťávu. ()

frxXx

Po trailery trošku sklamanie. Zapracovanie Antwoordu do filmu bol super nápad, bez nich by tam nebolo pre mňa nič zaujímavé. ()

elishia

Je to prasarnicka no. Kdo nezna, nebo nema rad Die Antwoord, ten to nedoceni. Ja ty hovadka videla nazivo a i kdyz je klidne priste ozelim a jejich hudbu tak casto neposloucham, film byl dobry. Jen je skoda, ze to na nich stoji a pada a film sam o sobe je nic moc. Ale zabava byla dobra, takze neco mezi 3-4*. ()

XXXXXXXX

Víte co vznikne zkřížením Robocopa a Čísla 5? No přece Chappie. Když jen pomyslím, že rejža Chappieho je stejný člověk, který přišel s District 9 a Elysiem... ()

Mr.nachos

Táááková sračkoblbina.... Ten maník, co má tohle na svědomí by měl položit hlavu pod buldozer. Kdysi frčela hloupost jménem Číslo 5 a tohle je skoro to samý. Šmejdovina o ničem. Film jsem viděla s dabingem a toho vašnostu, kterej obsazoval herce na dabing bych položila hned vedle režisérskýho maníka. ()

pekas

Ano je to pohádka pro dospělé a to ještě jen pro ty naladěné na vlnu Neilla Blomkampa. Já jsem s ní mnohem spokojenější, než s předchozím, ještě méně povedeným Elysiem. District 9 byl určitě lepší, ale Chappie mi ho dost připomněl. Robotí pohyby byly super. 76% ()

Joiner

Pěkné vizuální zpracování, stálé tempo děje.. a už mě toho moc nenapadá. Jak bylo již řečeno, děj není kdovíjak originální. Podobnost s Číslem 5 žije a Robocopem je do očí bijící a charaktery postav jsou tak jednoduché a povrchní, že to nevěřím nikomu- ani hlavním postavám. Není to vyloženě špatný, ale k předchozím Blomkampovým filmům je tenhle dost nedotaženej. ()

vieriX

Nemůžu ze bych byl vyloženě zklamán ale připadá mi to pořád stejné jako District 9 nebo Elysium chudé město bojující s kriminalitou stejné záběry a tak. Čekal jsem mnohem více a konec ten byl celkem fail!. Je třebas aby se Neil trošku více snažil a změnil přístup. ()

Kovboj

Téma s ktorou sa dalo tak výborne pracovať.. Namiesto toho tu je gangsterský robot s IQ 13 ročného dieťaťa, ktorý sa za celý film v podstate nič nenaučí a vyvinie si akurát tak plochý vzťah k dvom úplne nezaujímavým kriminálnikom. Tento film patrí medzi moje najvačšie sklamania tohto roka a Neill Blomkamp je v mojich očiach jeden z najpreceňovanejších režiserov dnešnej doby. ()

kubas369

Některé věci nepochopím. Jak rejža kterej předvede takovej dechberoucí vpád pomocí Distriktu 9 mě potom zcela nesmyslně vyštaví blbím Elysiem a nakonec mě dodělá takovouhle sračkou. Prostě nechápeš ()

RyanRainheart

Ono to s tím Chappiem není vůbec jednoznačný. Chappie není akční film, ale spíše akční drama s robotem, který hledá sám sebe. Nebudu lhát, v kině mi byla skoro po celý film většina postav nesympatická, včetně postavy robota, kterého sice bravurně pomocí potion capture zahrál Sharleto, ale jinak mi byl tak nějak svým vyjadřováním protivný. S postavama v tomto filmu jsem měla opravdu problém, protože není zde komu fandit, nikdo s kým by se dalo sympytizovat. S tou akcí je to taky nějaký, pořádná akce je až na konci filmu. Jenže on ten film má tak výborný soundtrack od Hanse Zimmera, že když jsem na to kvůli němu koukala v letadle po druhé, tak jsem si nakonec přiznala, že to není taková hrůza, jak se může zdát a ten film má přece něco do sebe. ()

dzberry

Ne o moc sympatičtější než oživlý plyšový Tedík. Čapíček je infantilní, dezorientovaný a dost protivný plechový ňouma...nicméně za všechno můžou lidi okolo něj, takže dávám o jednu hvězdu víc než prvoplánově sprostému Méďovi. Neillík Blomkampíček přes víkend spíchnul slohové cvičení na téma: „roboti a reinkarnace – vliv na kriminalitu v Jihoafrické republice“, a pak to během následujícího týdne i zfilmoval. Odvážnej borec. Proč v tom ale kuwafix hráli Jackman a Weaver?!? ()

kslaww

Robot vychovávaný gangstery!...jak to může dopadnout? dost dobře...Die Antwoord, akce i emoce tu mají svou roli a anvíc Chappie je fajn ()

Dinsberg

Neill Blomkamp opět nezklamal. Sice to může být pro někoho nestravitelné, zvláště pak pro fanoušky Transformers. Jak snadné je někoho svést na scestí? Jak je možné zachovat duši po smrti těla? A co je vlastně vědomí. Otázky, které se místo odpovědi mísí v jednu VELKOU otázku. Máme ještě vůbec duši nebo už jsme jen roboti? ()

Hawaj

Taková paráda to mohla bejt a místo toho je to jen filmový torzo podle jalovýho scénáře. Jak chce Blomkamp s takovouhle béčkovostí vůbec natáčet nějaký Alieny? Ten dopadne jako Beson. Spojovat pohádku, trhání těl, cákance krve a drsnou mluvu to je vopradu přitroublý. Skvělej dizajn robota a jeho vize. Jo-landa hrála jak lempl a vedle Dev Patela se lehce chytal jen Ninja. Postava Huge Jackmana byla ve scénáří totálně nedotažená a šéfová Sigourney tam byla totálně zbytečná protože když šlo do tuhýho tak ji Blomkamp ze scénáře jednoduše vyzmizíkoval. Konečné emocionální a humanisticko-robotické poselství se u mě sice dostavilo, ale tolik školáckejch chyb jsem v holywůdským bijáku už dlouho nezažil. Ten parádní pocit z Tetra Vaalu se v mžiku roztál jak nanuk na Sahaře. ()

Kimkong

Moderní verze Číslo 5 žije. Prvních 40 minut Chappieho vývoje jsem se opravdu nudil. Výchova malého dítěte s důrazem na to, co je správné a co ne. Film začne být zajímavý až od chvíle, kdy se z něj nevědomky stane padouch, a film sklouzne více k akčnímu sci-fi. Ke konci začne být film až nečekaně brutální, vzhledem k infantilnímu začátku. Hugh Jackman se na padoucha příliš nehodí, ale jako válečný magor vypadá věrohodně. Závěr není úplně nečekaný, ale přesto zajímavý i pro další pokračování. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz