V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

DavidS.

Číslo 5 s výcvikem Robocopa je ta správná známka punku...Blomkamp se všemi svými pozitivy i prohřešky...Na jedné straně originální, precizní modelář a hračička v Cameronově duchu, na straně druhé režisér, který nenaplňuje očekávání a nepřináší kompaktní filmové zážitky kvůli slabým scénářům a dramaturgickým přešlapům...Ultra realistické zakomponování robotů a sci-fi elementů do městské zástavby a slumů, smysl pro detail...Akce pomálu, ale je úderná, nesmlouvavá a s řadou lahůdkových záběrů...Emoce...A rozpaky z celkového vyznění... ()

Seti

Tak i po třetím filmu musím konstatovat, že mě Blomkampův režisérský styl stále baví. I ve své variaci na Číslo 5 je tenhle Afričánek svěží, rázný a nápaditý s vypiplaným vizuálem a parádní atmosférickou akcí. Zároveň se nebojí experimentovat a to jak při kombinování žádnrů, tak v castingových otázkách. Z jeho práce čiší nadšení a nespoutanost, přičemž diváka dokáže vždy něčím překvapit. Všechny tyto aspekty se však projevují také v jakési rozháranosti, která rozhodně nemusí sedět každému. U mě však po režisérské stránce dobrá práce a spokojenost. Bohužel po té scénáristické už je to s Blomkampem horší. To se projevilo už v Elysiu, u kterého byl jednoduchý a místy dost pitomý scénář největší slabinou. A u Chappieho si taky nejednou budete říkat, že to nedává moc smysl. Třeba když se mi někdo snaží v dnešní době namluvit, že se moderní plnohodnotná umělá inteligence musí učit tak, že odkoukává vše od lidí (stejně jako v 80.tých letech stará dobrá pětka), tak se musím smát (stačilo by Chappieho na půl dne připojit k netu, a celou první půli by Blomkamp mohl vystřihnout). Působí to obzvlášť hloupě, když to ke konci při hrátkách s přenosem vědomí Chappie stejně více méně udělá! On ten přenos vědomí za pomoci PS4 taky působí úsměvně (ať žije product placement :-). Především by se ale Blomkamp měl z pozice scénáristy zamyslet nad konci svých filmů, protože jak u Elysia, tak u Chappieho to jsou docela zabijáci a rozhodně ne v dobrém. S Chappiem je to asi tak, že se na první ochutnání jedná o docela sladkou filmovou třešničku plnou zajímavých režisérských nápadů a odvážných žánrových obrátek, která vám však při hlubším zamyšlení nad scénářem trochu zhořkne v ústech. ()

KoRner

Smutné vidieť, že Neill Blomkamp sa kreatívne už vyčerpal, pretože Chappie každou scénou pripomína iné dobre známe filmy. Mám pocit, že tentokrát to s tými nejednoznačnými postavami trochu prehnal, pretože všetci sú tu proste grázli, ktorým sa nedá fandiť. Špeciálne duu Die Antwort, ktorý si snáď propagáciu svojej hudby vo filme zaplatili. Chappie je celkom milý, ale v porovnaní s ostatnými robo-sympaťákmi aj tak stráca. Aj ten svet už nie je taký živý a funkčný ako v Neillových skorých výtvoroch. Priemerný film, na ktorý sa pre jeho vykrádanie iných filmov ľahko zabudne. ()

honzii

Je to jasné, Neill Blomkamp točí prostě nesympatické filmy. Každá postava je trapná nebo otravná (ten gang? wtf?) a samotný robot to svým dětským kuňkáním nijak nezachrání. Gangsta nápad až na pár fórečků nefunguje a zvlášť po čerstvém shlédnutí filmu Ex Machina Chappie působí jako naprosto promarněná šance napsaná a natočená puberťákem. ()

korndaddy

Pěkná pohádka která občas působí až moc dětským dojmem, ale i přes to vše celekm zaujala a bavila. Trochu přidat vážnosti z district 9 a neměl bych problém. ()

Han22

Číslo pět žije potkává Robocopa, to vše v cikánském pardon jihoafrickém ghettu s hrdiny v podání indického technika a trojice pouličních gangsterů. Chvílemi je to infantilnější než Číslo pět, chvílemi si říkáte že není komu fandit (a ne Chappie si moje srdce fakt nezískal) a pak přijde režisér s brutální akcí ve stylu Robocopa, kdy to v ulicích a v kanceláři vypadá jak ve válečné zóně. Zkrátka podobná slátanina jako District 9, kdy se na jednotlivosti kouká dobře, ale celkově se o žádnou klasiku fakt nejedná. ()

Wally

Zaujme myšlenkou, nezaujme provedením... Ve finále tomu něco chybí..škoda, že se nezrealizovaly další díly, to mohlo být zajímavé a dát tomuto snímku větší kredit. ()

jakeer

Videné v kine na predpremiére ---- Môj prvotný postreh po záverečných titulkoch, ktorý som povedal vedľa sediacemu kamarátovi bol v znení: "Na to, aká to bola blbosť to bolo celkom dobré". Aj cez všetky klišé a predvídateľnosť bola myšlienka filmu naozaj originálna. Niekomu môže prísť otravná aj tá gangsta štylizácia, ale tú možno tiež pripočítať k originálnemu spracovaniu. Celkom sa čudujem, že herci typu Hugh Jackman a Sigourney Weaver prijali v tomto filme postavy nie druhého, ale rovno tretieho sledu - ale to už je ich voľba. Hodnotenie tohto filmu sa môže pohybovať od dvoch po štyri hviezdičky (záleží podľa nálady), ja volím zlatý stred a dávam hviezdičky tri. ()

bloodline

Chappie pôsobil oveľa vábnejšie exkluzívnym dojmom ako to našľahané žrádlo pre psy. V tejto zmeske pre sci-fi žrútov sme si mohli v zložení všimnúť výrazný podiel Short Circuit, The Terminator, RoboCop a stopový prvok konzervantu I, Robot. Blomkamp síce nerozmetal moje strohé očakávania ako pri District 9, ale úroveň zaškatuľkoval na vysoko kvalitnej a pozerateľnej úrovni. Z krevetovej hordy si opäť s geniálnou nonšalantnosťou požičal výpravu (tú geograficky lokálpatriotickú JAR mu kvitujem všetkými desiatimi, pretože s ňou umyjem toľko prebytočného sci-fi odpadu a navyše mi po nej zostávajú tak hebké ruky). Ľahko prízemné futuristické videnie sveta, vyšpekulované herectvo, efektová salva a záblesk esencie sentimentu, mi ale aj tak neubrali pocit krivdy na logickej ujme. Nemal som poňatia, že do zbrojárskej firmičky sa chodí po všetko dôležité know-how ako do Kampflandu a do uveriteľného konceptu im akosi zabudli dokúpiť kamery a aspoň Linux (nejde o nanuk). Ale kde sa hrabe Apartheid. Blomkampovi úprimne prajem honor James Cameron 21. storočia a pevne verím, že nový Alien mu titul nenávratne nerozleptá. 4 a 1/2* ()

Jierl

gangsta robot tu ještě asi nikde nebyl. V místy hodně odlehčené atmosféře se snaží najít si svojí cestu do světa, k jeho smůle v Johannesburgu.. nevidím v tom dokonalost, ale hodně se jí to blíží - 90% ()

Zmrv

District 9 to sice není (zdá se, že tenhle stín už Blomkamp nepřekročí), ale oproti Elysiu se poučil. Určitou kritiku společnosti si zase neodpustil, není už ale tak explicitní. Oproti všem mým obavám, se mi v roli gangsterů Die Antwoord líbli, role jim poměrně sedly. Lehce nostalgicky a příjemně mně zahřály jakoby dokumentární záběry na začátku. Příběh sice není nic objevného, ani překvapivého, každopádně to ale splnilo, ba i trochu předčilo moje očekávání. Po technické a vizuální stránce je to stále stejně dobré a na pohled líbivé. PS. Nevím jestli měl Jackmann paruku, ale ten účes byl fakt otřesnej. 75% ()

Corpsegrinder

Číslo 5 žije pro 21. století. Už třetí recyklace rekvizit Districtu 9 s dle mě menší šancí na znovuzkouknutí než Elysium. Čapík ožije, Čapík pozná krutost okolního světa, Čapík se nasere, použije PS4 pro analýzu vědomí a dojde na závěrečnej masakr s kopií ED-209. Nic novýho pod sluncem. Co film ale hodně sráží dolů je ta dvojice zrůd z Die Antwoord, nejenže hrajou jak ochotníci z Babovřesků ale zřejmě měli bejt cool element filmu což se teda fakt nepovedlo. Tohle fanouškovství si mohli odpustit. Hudba je ovšem hodně super obzvlášť ve scénách Chappieho oživení nebo pod mrakodrapem Vodacomu. Ani nevim zda jsou to silnější nebo slabší tři. ()

divak84

hmm... Dev Patel vyborný výkon a konečně Hugh Jackman dostal na prdel, na to sem čekal velmi dlouho. Blomkamp sám sebe hanil, že elysium dostal do prdele svou nekoncentrovatelností, avšak já si myslím, že Chappie je horší počin. Výborné okolí i postavy (Die Antwoord jsou vtipní, retardovaní, vychrtlí ale sví) , příběh je klišé a opakovaná látka, ovšem proti tomu nic nemám.. Jen to že mi ve filmu chyběl pořádný 2nd act, konec byl spíš takový přeplacaný. Rozhodně DOBRÝ film. ()

Fary

To je tak neuvěřitelně pitomý, že se divím, že se Jackman a Weaver k něčemu takovýmu propůjčili. :-/ ()

Junglista

Neill si pomalu koleduje o vyškrtnutí ze str... mojí topky. Je to kvalitativně zhruba na úrovni Elysia (jenom bez kameramanovy epilepsie), ale tady už sem radši přehnaný očekávání neměl. Vyplatilo se, protože za tejden na to sice zapomenu, ale bez pachuti. Zimmerova hudba jako obvykle nezklamala. Velký mínus má ovšem rejža za to, že Copley byl jenom "slyšet". Slabý 3*. ()

baXter

Die Antwoord a jejich hudba tomu dává určitý zajímavý rozměr a nádech, ale jinak to je průměrná, špatně režírovaná a herecky tragická blbina. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz