V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

dopita

Film na mě po celou dobu působil jako ňáká hodně naivní rodinná podívaná, cílená především na děti. Přitom pro malý děcka film určitě není. Je to především rutinní podívaná plná klišé a všelijakejch podivností. No nevim. Přitom film celkem odsejpá a nudných pasáží není moc, vzhledem k tomu jakej je Blomkamp břídil, což je mimochodem s podivem a vlastně je to největší klad filmu. S hercema to je taky spíše zklamání. Ti méně známí ještě ušli, Weaverova s Jackmanem ale vypadaj, že vůbec nechápou, kde se to octli. ()

SpaceOdyseus

Blomkamp filmovy svet velmi zajimave a poutave vystavel. Je radost se na nej koukat a zjistovat, co a jak v nem funguje. Jen je skoda, ze v prvni pulce vazne vypravecska rovina. Postavy postradaji motivace a ne vzdy se chovaji zrovna logicky. Film zachranuje titulni hrdina CHappie, ktery je technicky velmi dobre vyveden a i jeho postava zaziva nejzajimavejsi katarzi. Obsadit Die Antwoord byl zajimavy napad a docela se vyplatil. Jejich postavy jsou hodne netradicni a kdyz se zrovna nesnazi byt hybatele deje, jako humorne odlehceni funguji. Diky skvele vygradovanemu finale jde o nadprumerne sci-fi, ktere ze zacatku skripe, ale nakonec nenudi. ()

ZdenoLo

Hnusil by som sa sám sebe keby som zvýšil hodnotenie filmu kvôli dvojici z Die Antwoord (ako to tú podaktorí hodnotia). Nieže by som ich nemal rád (práve naopak) ale v tomto tretom pokračovaní čísla 5 žije fakt hovno zahrali. Drvivá väčšina to prirovnáva kvalitou k Distrctu 9 ale podľa môjho názoru to Districtu nesiaha ani po členky. ()

Hanys_

Vysloužilý policejní robot jako adept na nejdrsnějšího gangsta, kterému chce zle zatopit samotný Wolwie. Scénář je sice takový kostrbatý, naštěstí to ale není nic strašného a nestíhá to nudit. ()

ti88na

Sterilná a nudná hovadina, ktorá v sebe nesie veľmi zaujímavú myšlienku, ale zaobalenú do blbého príbehu s ešte blbšími postavami. Vážne tá partia asociálov, čo sa hrala na rodinku bola nechutná a jediný kto pobral aké také sympatia bol napodiv ten robot, ktorého spracovanie celkom ušlo. Záverečná akcia to už nezachránila a akože emocionálne finále tiež nepôsobilo príliš dôveryhodne. Ani obsadenie známych tvári ma neoslnilo, ich postavy neboli príliš výrazné. ()

HArna

Velký zklamání. Blomkamp režisér, který v minulosti natočil tak velkou pecku District 9 pomalu uvadá. Po průměrném Elysium natočil podprůměrný film Chappie nebo možná číslo 5 žije či Robcopa. Co je platný, že vizuálně film vypadá fakt skvěle, když Blomkamp absolutně rezignoval na scénář. Všichni herci ve filmu se chovají divně a největší debilitou tohoto filmu jsou ty dvě divné bytosti - Yo-Landi Visser/Watkin Tudor Jones. WTF??? A to má natočit nové Vetřelce, vážně?? 10% ()

Milan25

Tady jsem s tím hodnocením na vážkách. Neilla mám docela rád, ale tady to nějak nebylo ono. Koncept filmu je dobrý, ale směřoval jinam, než jsem myslel. Paradoxně postava která mě ve filmu nejvíc štvala, tak byl Chappie samotný. Z robota prostě člověka neuděláme, a ta jeho dětinskost a ukecanost byla už v půlce filmu otravná. O chlup lepší než Elysium, ale pořád hodně hluboko pod Districtem. ()

Ripley

Neille Neille,kdyby jsi nenatočil tohle,tak by ti možná ten sequel Vetřelců přiklepli.Po bezchybném Districtu a solidním Elysiu mě Blomkamp velice zklamal.Natočil gangsta variaci na "Čislo 5 žije" s iritujícími členy podivného jihoafrického hudebního projektu Die Antwoord v rolích pouličních gangsterů s myšlením mentálně nevyzrálých individuí.S umístění robota jménem Chappie do této společnosti jsem měl zásadní problém.Role a celkově obsazení Hugh Jackmana a Sigourney Weaver je pro velké WTF! ()

Greenpeacak

Režisér snímkov "Mimozemská metamorfóza 9" a "Rotujúce koleso vo vesmíre" prináša príbeh výnimočného komunistu, z ktorého urobia smrtiaceho kapitalistu. Režisér prichádza s nadčasovou ideológiou. Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy sa humanoidní proletári stali novými strážcami zákona, poriadku a pravidelných päťročníc. Sú neomylní, presní a lobotomizovaní. Jeden z nich je však iný, Chappie je výsledkom ojedinelého kapitalistického experimentu, zásadným zlomom vedeckého výskumu sa stal moment, keď mu dali do rúk Coca-Colu a niekoľko Cheeseburgerov... evolúciu nezastavíš. ()

Michalechal

Tak tady mám pocit, že to je trochu "podhodnoceno" :-) Je to takový to sci-fi, u kterýho máte pocit, že už v podstatě tak moc sci-fi za pár let nebude. A aspoň jsem se dozvěděl o kapele Die Antwoord, ze který je ten "záporňáckej" pár. A závěr mi dal i naději na pokračování ... ;-) ()

Ebon

Číslo 5, teda 22, žije v Johannesburgským ghettu. Má to dost chyb. Robotí továrna je zabezpečená méně, než skladka v Čechách. To bylo až naivně debilní. Chudáci jihoafričani, po eMZáckým ghettu v Districtu mají další betonový. V první půlce jsem nechápal, jestli to není parodie. Ale v druhé půlce mi přišli postavy vtipně zábavné a začal jsem si to užívat. Sranda ghetto pohádka. ()

F.W.Colqhoun

I fink u freeky and I like you a lot! (Die Antwoord) Blbost, označkoval Chappieho známý, a měl svým způsobem pravdu. A přesto byl úplně vedle. Chappie samozřejmě komerčně rupnul. Není divu. Jde totiž o dobrý, lidským způsobem vadný a vrchovatě zábavný film. Neil Blomkamp ve svém dosud posledním celovečeráku sice opakuje osvědčený koncept, je na místo emzáka či dělňase s fyzignomií Matta Damona umísťuje číslo 22, které pochopitelně žije. Přesto jakoby se v opakování triku film od filmu lepšil. Přes všechny tlaky, jimž byl při nákladné produkci nepochybně vystaven, si i napotřetí svěřepě udržuje punkové postupy: film esteticky rámují reálně odporné lokace (Joburg, Vancouver), maniakální Andy-Serkis-wanna-be Sharlto-Copley a béčkově nekonzistentní vyprávění, přetékající naivním techno-optimismem a všemi možnými ilustracemi čistě lidského kreténství. Žánrové veletoče drama-komedie-sci-fi-akční trhák nedělají komerčnímu filmu dobře, protože divák s popkornem na klíně často neví, co si má tak narychlo myslet, či je možná dokonce uražen, že je k tomu vyzýván. A pak jsou tu samozřejmě Yolandi a Ninja, pochybní nehudebníci neherci a možná též nelidi, které může do hlavních rolí áčkového blockbusteru obsadit jen naprostý blázen. Kdo tyto kvality ocení, snadno Chappiemu odpustí, jaký je to suma sumárum bordel, neboť jde o bordel okouzlující. Natahovali jste někdy moldánky, když se ubližuje [policejnímu] robotovi? Škoda tedy, že z původně plánované trilogie nebude nic. VEDOMI.DAT. ()

Mafiapau

Hugh Jackman, Sigourney Weaver. Supr. Kdyby v tomhle filmu hráli jen tyhle dva lidi. Tamto co nedokážu ani pojmenovat, ale vypadalo to jako překontrastovaný h*vna padající z p*dele, zkazilo celej film, a kdyby "tamto" zde nebylo, a film by se přetočil aby nebyl natočen pro idioťáky s moskvičem v garáži, ovinutýho tortillama páč to nedává smysl, takže je to kůl, dám filmu klidně i 4*. Pokud máte někdo nějakej Cut kde ty odpornosti byli vystřiženy/odeditovány či vyšla nějaká normální verze, prosím poslat. Souhlasím s Verbal. ()

Milodar

Zajímavý příběh s puncem neoriginality, s pečlivě zpracovanými detaily. Obsadit do role padouchů známé a vtipné exoty z youtube je rozhodně zajímavější, než nějaké gangstas vyrábět ve stopáži filmu. Příběh je tak nějak komorní, a to vůbec nevadí. Patosu a megalománie je ve filmech až trochu příliš hodně. Zato nepřemrštěného humoru málo. ()

Warle

Neill Blomkamp si plní své své sny a přetváří své krátké filmečky z minulých let na velké monstrózní projekty a já mám pocit, že zraje jako víno, protože každým dílem se blíže přibližuje k tomu, abych ho začal žrát. Chappie je jako roztomilé štěňátko, které by každý chtěl. ()

bloodcountes

Neil Blomkamp je ještě dítě, nechtějte ho napasovat na holywoodské kopyto! :)) Je roztomilý jako Chappi, plný nadšení, rozporů, dojmů, nápadů, plánů a hlavně plný bezelstného optimismu. Jako dítě vstřebává všechny možné podněty, knihy, filmy, hudbu, prostředí a příběhy stokrát zopakované a přetavuje je ve svém alchymickém kotlíku na osobitou speciální směsku, která je vždycky nejednoznačná, kontrovezní a diskutabilní. Každej si k ní najde svůj vlastní přístup a možná i úplně rozdílnej - jeden takhle v pondělí večer 15. ledna a opačnej v neděli dopoledne 12. července. Co se týče mě a dopoledne 30.5., tak největší pohoda. Ale u mě to není tak proměnlivé, já mám Blomkampa ráda pořád, nějak mu prostě rozumím. Nechci po něm žádnou žánrovou čistotu, nejnovější, ještě nikým nepoužitý náměty a kdovíjaký jiný věci, takže jsem velmi spokojená. Neil ten mišmaš prostě podává s nějakým tajuplným dresingem, který mě zkrátka uvede do naprosto smířlivé a konejšivé nálady, takže se jenom čistě bavím. 3/4 filmu jsem si pochvalovala, jak je to celý poměrně střízlivý a reálný, pak nastoupila ulitba davům (asi) v podobě patetického rodinného dramatu s přeháněním ve všem a s veškerými archetypálními situacemi, které právě proto, že jsou archetypální, člověka stejně vždycky nějak dostanou. Skončila dřív, než jsem se stačila opravdu naštvat, takže pohoda. Konec zůstal pěkně otevřený, takže Chappieho dobrodružství můžou pokračovat:)) Nesnáším rap a bez čtení komentářů a biografie Yo-Landi bych ani nezjistila, že jsou s Ninjou slavní rapeři, ale jako osobnosti a herci mě zaujali i bez rapu velmi moc. To byl vynikající casting. Jackman konečně hraje opravdu padoucha, což mu jde podle mě nejvíc, (ačkoli jeho Wolwerina respektuju, stejně mi pořád i po všech těch filmech úplně nesedí). Tady mi sedl úplně výborně. Hudba Zimmer? Hm, to jsem ani moc nezaregistrovala. Takže spokojenost. Komentář: LIMA ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz