V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

ondrula

Největším hrdinou je pro mě samosebou můj oblíbenec Sharlto Copley, jeho nezaměnitelný hlas, kterým dabuje robůtka, mě chytil za srdce hned zkraje. Chappie mě nechal chladným, jeho roztomilé chování a hlavička s psími oušky na mě nezapůsobily vůbec. No a to je průser, protože to je celá deviza tohoto filmu. Kdyby oproti tomu byl film o tom, jak se otroubený robůtek postupně mění v dokonalého bojovníka, to by byla jiná... ale není. Nekonečné tanečky kolem toho, zda se robůtek nechá přesvědčit, aby přepadl obrněný vůz, jsou dost o ničem. Hugh Jackman je poněkud nezvykle za záporáka (za tím účelem ho v maskérně učesali jako kokota), moc mě nebavil a celou dobu běhal zcela nelogicky po kanclu, kde pracoval, s pistolí na prdeli. Docela mě zaujalo, jak ti gangstři (Yo-Landi a ten pokérovanej chcípák), co dostali ve filmu opravdu veliký prostor, vůbec neumí hrát a pak jsem se dozvěděl, že to jsou nějaký muzikanti a ne herci, ach jo. ()

Danken

6,5/10 Robot sympaťák, Hugh Jackman se stylovým účesem a Die Antwoord? Jedno velké WTF...dobrý úleťáci :D ()

Jespi

Blomkampa jsem si oblíbil, ale po velmi nadprůměrném Districtu 9 přišel nemastný neslaný Elysium a po něm průměrný Chappie. Blompamp měl zaděláno na nejlepšího sci-fi makera druhého desetiletí, ale nevím jestli má tolik nápadů, které chce vrhnout, nebo jeho 5 minut slávy vypršelo s Districtem, každopádně Chappie nebyl nijak extra. Trochu komedie, trochu akční, trochu psychologie, trochu thriller, trochu cry emoce. Buď měl být film jedno nebo druhé, ale takhle dohromady splácat žánry dohromady jsem už dlouho neviděl. Velká jména absolutně nevýrazná a jejich herecký potenciál absolutně nevyužit, maximálně na přilákání do kin. Chappie působil ze začátku milým dojmem, ale jeho proměna nevyvolala ani vztek, ani smutek, ani radost. Blomkamp nechal Chappieho s kokotama a kokot z něj vyrostl. Buď to měla být opravdu komedie, nebo Chappieho situovat do jiného prostředí, kde se mohla více rozvinout psychologická stránka. Na druhou stranu pěvečtí neherci z Die Antwoord zahráli své role až moc dobře. 50% ()

kill-tec

Nostalgická vzpomínka na Johnyho Pětku. Chappie sice není tak komorní, ale rozhodně minimálně roztomilej a sympatickej. Zprvu se zdálo, že to bude klasická sci-fi střílečka s neoblomnými stroji, nakonec se z toho vyklubala celkem roztomilá pohádka. S kupou olova a titanu ovšem. Duo herců z kontroverzní kapely Die Antwoord mě před shlédnutím lehce znervózňovalo, ale nakonec jsem byl celkem rád za jejich obsazení, kdy jsem je poprvé v životě viděl chovat se tak nějak "normálně". Hugh mi tam teda neseděl vůbec. On se pro takové postavy prostě nenarodil. Jinak báječná podívaná, která mě nikdy nenudila. Mně se to fakt hrozně líbilo. CHICKEN! ()

lucijelucije

Jsem tak zklamaná, a přitom jsem se tolik těšila na druhé číslo pět žije. Co si budeme říkat, dopadlo to katastrofálně, ale ten začátek nebyl zase tak špatný, byl vlastně dobrý, vtipný, emotivní, akční, ale ten závěr to všechno zabil. Nevím, kde se stala chyba, ale tak dobře našlápnutý film přece nemohl skončit tak nedotaženě. I pohádky mají větší koule, než tento film pro děti. ()

MadChick

Nápad pěkný, technicky zdařilé ale vše má díky otřesným dialogům a podivnému chování zůčastněných postav nahořklou pachuť... 55% ()

Gray Wolfman

podle mě je to to největší lejno, co sem tenhle rok viděl, fakt k zblití a číslo 5 žije je proti tomuhle oskarový trhák, pač mi přišlo, že ten stupidní scénář o hodných banditech psal desetiletej smrad, Jediný, na co se dalo koukat, byla kamera a efekty, ale to film neděla. jestli Blomkamp fakt natočí (dokurví) toho Aliena 5 tak si myslim, že to bude pruser stoleti, ne-li tisíciletí.... A jestli to fakt podělá jako tohle hovno, tak mu osobně proženu kulku hlavou a věřim, že za mnou na tuto akci bude stát fronta nasraných až do nekonečna ()

peetriss

Velký Hollywood Blomkampovi prostě nesvědčí! Chappie je ještě o něco slabší než jeho předchozí Elysium. "Chappie 22 žije" je velmi klišovitá směsice mnohém dříve viděného, a až "zaprděně" se držící v mantinelech amerického mainstreamu, kdy si lacinými "trendy" prvky snaží získat mladé publikum a další část se snaží vtáhnout emocionálním nátlakem. Na druhou stranu se nejedná přímo o utrpení, stále se něco děje, takže jako rutinní blockbuster Chappie určitě obstojí. Kupodivu zajímavými jsou svými extravagantními výstřelky i neherci z Die Antwoord. Jak píše xxmartinxx - Blomkamp by měl zaměstnat pořádného scénáristu. A to akutně. Jeho hollywoodská díla jsou vizuálně i řemeslně na vysoké úrovni, ale co z toho, když mu podřezává větev ušmudlaný scénář. Ternem je účast hudebně neomylného Hanse Zimmera. ()

Paldiny

A cenu za najnaivnejší film poslednej dekády si odnáša.. Chappie! Skutočne niečo tak jednoduché a nevinné som nevidel už veľmi dlho. Chappie je akýsi mix Johnny Päťky a Robocopa, ktorý sa dostane do kontaktu s oboma stranami, pričom sa musí rozhodnúť za ktorý tím bude kopať. Tvrdší rating je falošná reklama, scenár si vystačí iba s ostrejším slovníkom aký stačí v dabingu vynechať a naše televízie môžu film vysielať s vekovou prístupnosťou od (do?) 7 rokov. Žiadne jatka nečakajte, akcie je pomenej a ak už príde, sterilitou neosloví. Po väčšinou hľadíme ako si Chappie kreslí obrázky, ostatní herci vytrvalo hrajú detské role z pieskoviska, kto je tu väčší šéf, kto dobručký a kto pomstychtivý. Film drží pohromade pre pekný vizuál a netradične poňatú hudbu, dohromady ale sklamanie. ()

Prochy38

Vynikající Číslo 5 žije roku 2015. Efekty skvělé, zasazení do doby i příběh vynikající. Akce dost, místy vtipné. Pohoda. ()

jarmik

Velmi povedené, sice jsem čekal Velkého Dantona v kladné roli, ale nakonec mi nevadila pozice, kterou dostal (neviděl jsem trailer a nic o filmu nevěděl). Hans odvedl opět kvalitní práci. Byl to takový lepší District 9, který byl velice slušný, mimochodem. Jen je zvláštní, že jeden člověk má na svědomí obojí... ()

Jaro_slav

Cotokrucinál bylo za výsměch divákovi do očí i prdele? Naprosto úžasná animace robota/robotů je v tomhle díle je neuvěřitelně zavražděná a pohřbená v zapomnění fascinujícím způsobem imbecilním vším ostatním - scénářem, režií, výpravou, kamerou a "herci" (ne, Ripleyová to nezachrání). Průser. 20% za kvalitu animace POUZE robotů, protože všechny ostatní efekty (hlavně výbuchy) byly jak z laciný videohry. Zklamání a nasrání. Nejbizarnější na tom celym je, že Mirka tomu dala 70%. Edit 22. 3. 2015: Ten film je tak neuvěřitelně strašnej, že jsem si vůbec neuvědomil obsazení samotnýho Wolverina do role hlavního záporáka. Došlo mi to až při shlédnutí jednoho dílu Odvážných palců. Go fuck yourself! ()

Milky.

Blomkamp je génius co se týče světa, vytváření postav, efektů a celkově. Takhle detailní efekty jako v jeho filmech najde člověk jenom málokde. Ovšem neměl by psát scénáře sám nebo jenom s manželkou. Nedomyšlenost příběhu a celé pointy bije do očí a kazí mi celý film. Jinak překvapil mě Ninja, jakožto všemi nesnášený kokot, kterého nemohl nikdo na place vystát, hraje asi nejlíp a nejlepší roli v celém filmu. Tleskám. Na druhou stranu když si vezmete postavu Ninji, tak asi nemusel ani moc hrát. Stačilo když tam jako pičus byl. ()

kamigava

Předem jsem věděl, co očekávat. Chappie je napůl dětský a dospělácký film s pár drsnýma scénama. Mrzelo mě ale, že celá půlka filmu je o sebepoznávání Chappieho, který pak má hodně málo prostoru předvést, co všechno takový policejní droid dokáže. Místo seriózního droida se Chappie předvádí v posteli, jak se učí číst dětskou knihu o černé ovečce. To byl pro mě jeden z mála WTF momentů. Hans Zimmer v této scéně navíc přidal na naivitě robota svojí uspávajíci a dětskou hudbou. Nic proti Hansovi. Byly tu i scény, kvůli kterým bych si i rád dohledal OST. Hans stále umí přitlačit na pilu, když si to situace žádá a stejně tak umí i ubrat (viz nedávný Interstellar). Takže s hudbou jsem byl na 70% spokojen. S hercema jsem také neměl moc problém až na tu "maminku" Chappieho, tu blonďatou barbínu s barevnejma chráničema. Přišla mi moc cholerická. Alespoň měla docela slušnou smrt, ale to se nechte sami překvapit v kině. Hugh Jackman je můj oblíbenec a myslím, že mu role záporáka celkem sedla. Abychom si rozumněli, nešel jsem na film díky Jackmanovi, ale hlavně proto že jsem měl 50% narozeninovou slevu jako člen klubu Cinema City. Mimo jiné mě po Interstellaru znovu lákalo zažít nějaké sci-fi v IMAX kině. Takže tak. Asi největším WTF momentem byla asi scéna, kdy Deon nandavá Chappiemu helmu, která ale funguje na lidským mozek ne na robotí dráty, jak už bylo řečeno dříve ve filmu. Také mi nejde do hlavy, jak mohl teprve učící se droid dítě nalézt způsob, jak volně přenášet vědomí lidí do těl robotů. Málem jsem film kvůli tomuto nedostatku zatratil, ale naštěstí si Blomkamp dokázal v závěru vzpomenout a slušně odkázat na svůj nedávný počin District 9. Vidět dva prchající droidy, z nichž jeden je Deon, je ten právě ten moment, který mi naopak spravil chuť. Stále balancuji mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale spíš to bude jen průměr. V celku Chappie ničím nenadchne ani nezklame. Ano, výtečné byly scénky s gangsterama a Chappieho poznávání skutečného světa kolem mi přislo dojemné. ()

Alien220

To, že je hlavní myšlenka a základní charaktery jako přes kopírák Districtu 9 a Elysia, jsem tak nějak už podle traileru očekával. S námětem si Blomkamp poradil lépe než Ibáñez u Automata (což není zas tak těžké), ale proč prohoba tolik prostoru pro Die Antwoord, kteří totálně rozsekali celý snímek a u každé scény, kde byli v přítomnosti zbraní jsem doufal, že je už konečně oddělají. Hugh Jackman by naopak toho prostoru zasloužil víc. I přes naprosto dementní roli zeleného mozku podal maxium. Hloupá zápletka a ještě hloupější hlavní hrdinové. Opravdu se divím, že taková Sigourney Weaver má tohle zapotřebí. I přes to všechno koukatelné a v jistém smyslu originální. Bohužel až moc využití Die Antwoord a až moc málo nedotažené myšlenky, řekněme transcendentální. Škoda :/ 60% ()

peto580

Videné v kine. Takže akcia super, herci ktorych som sem tam aj popčúval uplne super (ozaj srar na odbornikov ktorým vadili). Hudba a nasilie boli ceresmnička na torte toho všetkeho. A aj napriek trošku slabšej strednej pasaži davam plny počet. ()

NaughtyKoopa

Tak to by jsme měli dvě hodiny dlouhou reklamu na Die Antwoord, ve které se, pokud jsem počítal dobře, nachází 8 jejich songů. Já mám Die Antwoord rád, líbí se mi jejich šílená hudba a co víc, žeru jejích ještě šílenější klipy. Na to aby utáhli celovečerní film už Yo-Landi s Ninjou ale nemají... Námět vypadal velice slibně, ale celý jeho potenciál spláchli do hodiny dlouhého hraní si na gangstu. Chappie byl vytvořený skvěle, i přes to, že to byl robot, dokázal jsem s ním navázat pouto a během několika scén mi ho bylo dost líto. Hudba Hanse Zimmera mi tentokrát vůbec neohromila jak to většinou dělává, spíš mi seděla do nějakého Battlefieldu. Konec mi připadal jako super nápad, opět ho ale zkazili zbytečným happy endem. Čekal jsem víc na téma A.I. roboti versus roboti ovládaný člověkem, větší boj mezi Jackmanem a Patelem a ne tyhle gangsterský shity. 4/10 ()

SICK_BREED

Chappie je trochu akční, trochu thriller, trochu sci-fi, ale především hodně povedená komedie, což z nějakého nepochopitelného důvodu v klasifikaci filmu chybí. Moje hodnocení je určitě ovlivněné tím, že jsem po dlouhé době navštívil kino, ale tak či tak, filmu na který jsem šel s očekáváním zábavy nemůžu nic vytknout. Moje největší obava se týkala hereckých výkonů hudebního nehereckého dua Yolandi a Ninja, ale byla lichá. Buďto oba umí hrát, nebo jejich neschopnost někdo bezchybně zamaskoval. Za zmínku určitě stojí i soundtrack, který mají kompletně pod taktovou zmínění Die Antwoord a nemůžu ho proto nemilovat. ()

Ant_Antony

Scénaristickej guláš se spoustou přešlapů... Ale funguje a dokonale baví. Ačkoliv si nejsem jist, jak by celek dopadl bez Zimmerovi hudby, ta opět povyšuje film do úplně jiných výšin. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz