V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Najt

Dobrý film to určitě je, ale mám k němu moc výhrad. Technické zpracování je super, příběh zajímavý, ale ty postavy? Trojice gangsterů je strašná, Chappie je vizuálně povedený, ale projevem a chováním k němu je to spíše komedie a Jackman tady zahrál svou snad nejhorší roli. Zahrál ji skvěle, ale je tak odpudivá, že v ní působí jako idiot. Samotná pointa je pak nemastná, neslaná. Nápad super, ale trošku to pohřbil fakt, že se robotí novorozeně dostalo do rukou magorů, kde si se scénářem nikdo nelámal hlavu. Čekal jsem lidštější přístup a nějakou lidskou evoluci. Samotný film je na 3* ta jedna navíc je, že mám takovéto filmy rád a k tomu dobré technické zpracování. ()

george82

Líbilo se mi pojetí filmu. Učící se myslící robot s vlastním vědomím...to mě dostávalo. Účinkující kapela Die Antwoord byla už jen třešnička na dortu. ()

Vsheta

3* jsou málo 4 už mi příjde moc, ale za Die Antwoord se to přehouplo nahoru. Celkem zábavná oddechovka nemám co vytknout. Líbila se mi především díky těm podivínům a soundtracku. A příběh taky nebyl nejhorší ()

plo koon

Jsem nepochopil. Hugh Jackman honící velkým robotem zbytek postav bylo největší wtf za poslední dobu. Fok zet žit! ()

eljel

Chappie je roztomilej plecháč a Yolandi a Ninja to zachraňujou, ale jinak to je těžkej průměr. Nebýt supr soundtracků od Die Antwoord a jejich zjevů na plátně, tak tomu vlastně ani moc nefandim. I když by mě to ani tak neurazilo. ()

DavidUrbanCZ

Konečně po dlouhé době něco koukatelného! Tenhle film je pro mě bomba! Konečně se Amíci odhodlali vystrčit prdele z USA a zjistili že točil filmy se dá i někde jinde než v LA a New Yorku! Příběh byl suprovej, stejně jako vyobrazení Chappieho! Trochu jsem měl ovšem problém s Ninjou a Yo-Landi! Takové... neosekané! Die Antwoord jsou skvělí umělci, ale ve filmu to nějak prostě skřípalo! Možná je to tim že to byla jejich první role... Film je jinak skvělá kombinace akce, humoru a dojetí! Super páteční biják! ()

ratpile

První hodinu něco mezi Číslo 5 žije a Střihorukým Edwardem ve světě Deus Ex. Blomkamp do toho zručně servíruje spoustu oduševnělých pararel a prezentuje robota jako nepopsanou tabuli v tom našem zkaženém světě. Dokud se film držel schématu "čistá duše vs zkažení lidé", všechno dobré. Jakmile se ale zhoupne do poslední třetiny, nečekaně se transformuje do něčeho připomínající spíše Rkového Robocopa, nežli tu nesmírně citlivou, hravou podivnost z poloviny první. Blomkamp sice netočí podle klasického hollywoodského mustru, své příběhy ale neumí dokončit tak kvalitně, jako je začíná. Nicméně, nízká hodnocení si to nezaslouží. Atmosféra je, i přes pár lacinějších záběrů, parádní a ten indie feeling tomu vůbec nevadí, ba naopak. Die Antwoord jsem před projekcí považoval za autorovu manýru, ale jejich bizarní zjev s tradičním vizuálem Blomkapova světa dosti ladí. Superlativy mám pak opět k efektům. Roboti i přestřelky vypadají parádně a působí mnohem živějším/děsivějším dojmem, nežli obvyklé CGI taškařice. Chappie je zvláštní film. V mnoha ohledech nepříliš fungující, v závěru scenáristicky rozvrácený, občas laciný. Zároveň ale plný roztomilých drobností, emocí, skvělých scén a originální atmosféry. Neukočírovaný, neučesaný, absurdní, nelogický, přesto zábavný. Celkem se těším na Aliena. ()

Vykuk

Je to nuda.. první a poslední co mě ve spojení s tímto filmem napadne, vlastně pokaždé když si na to vzpomenu. Měli zrovna udělat reboot Čísla 5, pro dětičky a ok. Tohle.. blee, nuda, technicky fajn, ale.. no prostě co to okecávat, nic pro mě, ale ani jsem nečekal, že by mě to bavilo, nebudu cílová skupina:) ()

DassemUltor

Haha proč to tak haníte? Uznávám že chvílemi to působí divně, asi špatná režie nebo dramaturgie, nebo něco z těchto slov, kterým stejně moc nerozumím. Ale je to pecka. Die Antwoord jsou prostě boží, je tam nějaký vtip, nějaké ty emoce, nějaké ty myšlenky.. Jak si Chappie najel gansta styl a házel gumový kuřata na majizele GTR - nemá chybu prostě ()

Katka232

Chvílemi mi to připomínalo Číslo 5 žije v novém kabátě. Tak jako člověk se pobavil, ale dalo by se z tohoto tématu vytěžit víc. ()

Lucius55

Takový potenciál to mělo... Jakoby se to pořád nemohlo rozhodnout, jestli to bude Číslo pět žije, nebo Robocop. A ani Wolverine s Ripleyovou už to nezachrání... ()

carbono odpad!

Nemám slov... o 115 minut přetaženej videoklip Antwoordu, kterej působí stejně komicky a trapně jako "skupina" sama. Asi nemá cenu zabíhat do podrobností, proč je to celé nesmysl a kolika nelogických absurdit byl člověk svědkem. Člověk aby poprosil hradního mluvčího, aby mu v tom našel nějaký smysl, ale všichni víme, jak mu to hledání neexistujících věcí jde.....ztráta času. Bezpáteřní vykrádačka sebe sama (District 9 by se asi v hrobě obracel) je jen ostudnou tečkou za celou touhle absurditou. ()

warhammer

Když člověk přehlídne nějaký ty přehnaný nesmysly je to dobře koukatelná záležitost. Nenudil jsem se od samýho začátku až do konce a to mluví za vše. Za mě dobrý! ()

Guran

Režisér Blomkamp má možná řadu fanoušků milující žánr sci-fi, pro mě však tento Afričan zůstává spalovačem potencionálně silných snímků, jako Chappie. Pokud jste viděli film Číslo 5 žije, pak pro vás bude tento film totální s*ačkou, kde za pochvalu stojí jedině ty efekty, které film zachránily od odpadu. Film má potenciál, ale jeho zpracování a herecké podání je naprosto ubohý. Zvlášť ta partička gangsterů a ta otravná holka, která mě vytáčela už pouhou svou přítomností. Nepochopil jsem, proč Hugh Jackman dostal roli takového záporáka, zde by se mi hodil někdo jiný, někdo, kdo se musí v herectví teprve otrkat. Scénář je totální blábol a holý nesmysl s nepřesvědčivými zvraty a velkou předvídavostí. Opět zde zavladné nelogické chování postav, kterým se musíte jenom smát. Akce téměř žádná, za to hromada trapných keců + robotí dítě číslo 5, maminka jako gangsterka, Dev Patel jako stvořitel, který čistě náhodou vynalezne program, kterým robotům umožní "volnou" AI a čistě náhodou to vyzkouší na porouchaném robotovi, který se čistě náhodou porouchal při střelbě s gangstery a čistě náhodou ho cestou domů přepadnou onen gangsteři, kteří po něm budou považovat "vypínač" proti robotům a samozřejmě, že jeho robota najdou v autě a už to začíná. Jedno trapný klišé vedle druhého. Z relativně očekávaného filmu roku se stala trapárna propadák. Jestli Blomkamp tímto způsobem natočí Vetřelce, tak to pohřbí celou úspěšnou sérii podobně, jako hra Stronghold 3. ()

MartinTerran

Hodně povedené sci-fi, které se za několik let může stát skutečností, jde jen o to jestli to úřady povolí. Chappie je takový novodobý číslo 5, ale o dost akčnější a ještě lidštější. Film je vydařený ve všech ohledech ať už jde o příběh, postavy, herce, hudbu a všechno dohromady funguje. Jestli zde byly nějaké nesrovnalosti či chyby tak jsem si jich nevšiml, jelikož mě film vtáhl a celou dobu bavil. Jackman jako záporak je skvělý. Hodnocení: 88/100. ()

Kortexo

Kvalitní spojení filmů: Robocop a Já, robot.Boužel filmů chybí nějaký smysl, nebo zajímavější zápletka.Tohle je jen akční film.Neill Blomkamp v předchozích filmech dokázal pokládat zajímavé otázky a jeho filmy měli atmosférů.Tohle je jen bezmyšlenková komerce... ()

boumik

Čekal jsem akční nářez a dostal jsem lehce drsnější versi čísla 5 . Opět efekty super , hudba dokonalá,příběh zklamaní. Die Antwoord příjemně překvapily ovšem zklamal nevýrazný Hugh Jackman a Sigourney Weaver tu už by jednou provždy měl sežrat vetřelec a nevytrávit . Dev Patel ? tak teplého Inda už jsem dlouho neviděl a vubec mi tam neseděl :/ ()

Brano

Na Chappieho som sa tešil, ale film ma sklamal. Vizuálne je to dobré, ale obsahovo slabé. Potenciál to malo veľký, ale miestami, akoby sa autori nevedeli rozhodnúť, akým smerom sa to má uberať. Nepáčilo sa mi, že dej sa odohráva v Afrike a takisto polovicu filmu sa pozerať na detského robota ma nebavilo. Chýbalo tomu viac akčných scén, rýchlejší spád deja a hlavne normálnych záporákov a nie vybrať tu najväčšiu spodinu, akoby som pozeral nejaký postapokalyptický sci-fi. Niektorí herci mi tu nesedeli. Namiesto Yo-Landi Visser mohli nájsť charizmatickejšiu herečku. Takisto aj jej partner Watkin Tudor Jones. Vyzdvihnem okrem vizuálnej a zvukovej stránky skvelý záver, ktorý sa mi z filmu páčil najviac. Našlo sa aj zopár emotívnych scén a to najmä vďaka skvelej hudbe od Hansa Zimmera, ktorá tomu dodala tú správnu šťávu. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz