V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Nocturno culto

Vtipný film, přerod "čísla 5" v gangstera byl perfektní, trénování chůze, sešrotování luxusního auta, mluva atd..perfektní Hroch byl drsňák ale po poplácání lopatou trošku zvadnul a Ninja se nakonec ukázal jako charakterní člověk, byť jsem si od začátku přál aby to dostal jako první.Yo-landi vypadala opravdu cool a ve finále dopadla asi nejlíp jak to šlo, byla možná i o něco hezčí ;-) ....Závěr lehce dojemný a patetický ale jako celek to zabralo dobře, pobavil jsem se a o to mi šlo .. Doufám tedy, že se nikdy něčeho podobného nedočkám, aby se lidská vědomí přesunovala do strojů ...dokonce mi bylo i úplně jedno kdo v tom hrál, stejně jsem jich většinu ani nepoznal, hlavně teda " Wolverine", ten hrál pěknýho pošuka ale asi mu to za to stálo ..pro mě za 80 % ()

TomasRichtr

Solidní film, především mě překvapili Die Antwoord, jak se se svými rolemi poprali. Jak tu někdo psal, asi nejúchvatnější na celém filmu je vztah mezi Yolandi a Chappiem - to prostě romantičtější dušičky dostane do kolen. Co bych vytknul je celá ta věc okolo přenášení vědomí, což mi připadalo jako docela blbost, která měla jen zaručit happyend. ()

ER

Alegorie na lidství resp. jak dokážeme naložit s myslí,které je neposkvrněné a čisté jako nově zakoupený harddisk (narozené dítě=robot s prázdnou myslí). Místy trpce úsměvný,až komediální,posléze dramatický Chappie má však problém,že se s ním divák hůře ztotožňuje. Hold to není člověk,ale robot. ()

vikino1

Mám rád filmy Neilal Blomkampa. Líbí se mě jaký druh filmu si vybírá, líbí se mě lokace, jaké si vybírá, líbí se mě herci, jaké si vybírá, líbí se mě hudba, která v jeho filmech hraje, a hlavně - líbí se akce, kterou on dokáže natočit (teda až po Distriktu 9 - tam se mu ta kamera zbytečně moc třepala). Škoda jen, že neklade větší důraz na scénáře - tam bych viděl jeho jediné nedostatky. Přece jenom - řvoucímu malému kovovému spratkovi věnoval na plátně až zbytečně moc času.. Nicméně hodlám si tvrdit, že pokud v dnešní době dokáže natočit důstojné pokračování Vetřelce, tak je to právě Neill.. ()

markotter

Začátek ještě docela jde. Atmosféra je hutná, Johannesburg vykreslen tak, že na dovču bych tam nejel ani za trest a nápad s porouchaným robotem taky není špatný. Ale s přibývajícím časem přibývá debility, z ústřední dvojice z Die Antwoord se stávají šišlající plyšáci a Chappie neví, na kterou stranu se přidat, takže se chová jako debil. No a skončí to velkým happy-endem, takže posledních dvacet minut jsem to už sledoval jen tak přes displej mobilu. Ale aspoň jsem si na Youtubu našel Yo-landu a ta je teda fakt hustá. ()

bono22vox

Nejšílenější sci-fi akčňák? Ano. Vizuálně nadupaný Chappie je tak divně zajímavým sci-fi, jaké tady dlouho nebylo... A než si ho pustíte, měli byste vědět, že hlavní představitelé snímku nejsou herci, nýbrž kultovní jihoafrická dvojice kontroverzních rapperů. A ve své zemi jsou obrovským fenoménem. Ale i ve světě. A právě ve světlech těchto faktů, pochopíte proč další hvězdy filmu hrají vedlejší štěky. Režisér pojal snímek jako poctu zmíněné undergroundové dvojici a také jako svéráznou apologii své dosavadní kariéry... A kde jinde uslyšíte Wolverina mluvit ve filmu rodným australským přízvukem... ()

Mira90

Thug life, Joburg version. Samozřejmě, že se mi to děsně líbilo. Chappieho gangsta tiky jsou úplně nejvíc, DIE ANTWOORD buď milujete nebo nenávidíte a nebýt úplně zbytečné linky s Hughem Jackmanem, bylo by to naprosto dokonalé. District 9 byl asi lepší, ale Chappie ověšený zlatými řetězy si mě jednoduše získal. ()

bearmeedek odpad!

Proboha za co a pro koho? I přes posouvání filmu se to nedalo vydržet. Není mi jasná cílová skupina, a v podstatě ani netoužím po tom pátrat. Jen nechápu (a opravdu nechápu) ty nasbírané hvězdy tady. V momentě, kdy Chappie oslovil omšelou a vysmažkovanou bloncku na amerických sociálních dávkách : "Mámo!", jsem vážně zaváhal, jestli také nemám zkusit nějakou tu drogu ... ()

Karmin

Proč tam jsou Hugh jackman, Sigourney Weaver a Dev Patel, když jsou tam úplně nevyužití? Možná jen jako ukázka toho, že tohle je film z jiného světa. Tihle áčkoví herci jsou v tomhle jihoafrickém filmu stejně zbyteční, jako nablýskané polobotky v zabahněných ulicích Johannesburgu. Místo nich si zabrali film pro sebe vyšinutí gauneři z Die Antwoord a pro někoho, kdo tyhle úchyláky nezná z jejich hudebního prostředí, to musel být celkem šok. ()

GTS_PUNK

Juhoafrická republika blízkej budúcnosti sa zmieta v problémoch. Ľudské policajné zložky nestačia a tak sú poprvýkrát v histórii do boja so zločinom povolaní roboti. Ich tvorca, Deon (Dev Patel), ich chce upgradovať a vštiepiť im umelú inteligenciu, ktorá by predčila aj myslenie človeka. Na to však potrebuje vyradeného robota a práve v deň, keď ho tajne získa, sa Deon stane obeťou únosu gangu, ktorý chce robota používať v svoj prospech. Gangu musí robota aktivovať, ale tým sa kolobeh všetkého iba rozbieha. Zrodil sa Chappie. Filmov s robotmi existuje veľké množstvo a nazývať zrovna tento jeden špeciálny, by bolo pravdepodobne trochu odveci. Určite o ňom ale možno povedať, že je zaujímavý a väčšinu divákov upúta hneď z niekoľkých dôvodov. Prvotne zaujme hneď, keď sa človek pozrie na réžiu, herecké obsadenie a tvorcu hudby. Toto zloženie sľubuje veľmi kvalitnú záležitosť, ale zdanie neraz klame. Námet vyzerá na papieri celkom dobre a jeho prenesie na plátno takisto, problémom však je, že zo seba nedokáže dostať maximum. Príbehová línia je miestami buď to veľmi rýchla, inokedy zas zbytočná a viaceré faktory ako keby na seba ani nenadväzovali. Objavuje sa tu tradičný námet boja dobra proti zlu v trochu inej podobe, než sme zvyknutí, ale takisto aj vyobrazenie priateľstva, ktoré musí prekonať nejednu prekážku. Vyznieva to typicky rozprávkovo a ono to tak aj z veľkej časti je. Celý film je kvázi veľkou sci-fi akčnou rozprávkou a nedočkáte sa tu žiadnych väčších ani menších plot-twistov, ale niečoho, čo by vám ako divákovi mohlo vyraziť dych. Dá sa pri tom však solídne zabaviť a to je dôležité. Film neoslní, ale ani nenudí. Herecky sa tu objavuje pestrá zmes tvárí, ktorej dominuje známa ZEF-rap dvojica Die Antwoord, pričom vo filme väčšinu hudby tvoria práve ich skladby a prostredie ich "základne" takisto nesie umelecké znaky ich tvorby. Celkovo si vo filme spravili dobré promo aj so svojim merchandisom. Čo však prekvapuje je fakt, že Sigourney Weaver je "odtlačená" na druhú koľaj a je škoda, že vo filme nedostáva viac priestoru. Chappie ponúka viacero dobrých vecí, cez námet, hudbu, výpravu a aj herecké obsadenie, no rovnako však aj plejádu tých menej podarených, ku ktorým by sme mohli zaradiť rozháraný, miestami zvláštny storytelling a aj chýbajúci "IT factor", vďaka ktorému divák na film rýchlejšie zabudne. Stále sa ale jedná o podarenú akčnú sci-fi rozprávku s trošku hrubším juhoafrickým slovníkom, pri ktorej sa dá zasmiať. Skôr oddychová záležitosť, ktorá by k dokonalosti potrebovala výrazný upgrade. ()

Durgas

Ak má sci-fi béčko, tak je to tento film. V podstate to nebolo zlé, hlavne zo začiatku, len škoda tých 1000 nedomyslených vecí, vďaka ktorým sa to nedá brať vážne. Ale celkom sa mi páčilo, ako Die Antwoord hrali vymastených gangsterov. ()

mirakom

Na tento film jsem se fakt těšil, ale je pro mě velkým zklamáním. Pro příště by si Neill Blomkamp k sobě měl vzít nějakého zkušeného režiséra, který by mu s natáčením filmu pomáhal. Nechal by mu jeho styl atp., ale poukázal by na nelogičnosti, kterých zde bylo strašně moc. Myšlenka filmu a postava Chappieho byli dobré. Film měl na víc, ale příběh byl strašně špatně zpracovaný. Herecké obsazení špatné až na Hugha a Sharlta. Taky jsem čekal mnohem propracovanější vývoj Chappieho (nebude se furt chovat jako malé dítě, má být velice chytrý a učenlivý a přitom se chová nelogicky,....). Chtělo by to kvalitní remake od kvalitního režiséra ve spolupráci s Blomkampem. Distric 9 se Blomkampovi podařil, ale od té doby to s ním jde od 10ti k 5ti. Štve mě to, chtěl jsem dát aspoň 4*, ale bohužel. || 6/10 || HBO Max | Theatrical Cut: 120 min | 2Dtit | FullHD | 5.1 ()

dustur

A dal som si ešte jeden film od režiséra Neilla Blomkampa , ktorý má veľmi v obľube robotov ( Elysium ) keď že aj do tohto filmu ich nastrčil. Chappie je fajn milý sci-fi filmík , ktorý sa mi trochu tak skôr pre deti zdal. Ale vo filme ma veľmi potešili herci ako Hugh Jackman ( ktorý si krásne užíva svoju vedľajšiu úlohu - a radosť je sa na to pozerať ), tak ako aj na Sigourney Weaver. Film sa mi najmä ku koncu viacej páčil - kde sa to trochu rozbehlo čo sa týka po akčnej stránke . A režiséra Neilla Blomkampa budem sledovať a tešiť sa na každý jeden jeho niaky film - keďže vie krásne prekvapiť. Film Chappie nieje zlým filmom , ale takému Elysiumu poprípade filmu District 9 nesiaha ani po členky. Čo sa týka hodnotenia, tak filmu dávam ⭐️⭐️⭐️ ()

crashy

Už dávno som neprežívala film tak emotívne ako tento. Hravé, milé a dokonca aj dych berúce. 3/4 filmu na jedničku ale záver sa mi zdal už pritiahnutý za vlasy aj s prinášajúcim až priam prehnaným násilím. Chappie má svoj štyl a drží si ho do svojho úplného záveru. Dokonca sa to zdalo byť uveriteľné pokiaľ nedošlo k tej poslednej nešťastnej 1/4 filmu... Preto nemôžem dať 5 hviezd ako som zamýšľala. Odporúčam fanúšikom sci-fi. :) ()

Maniik88

Mne ťažko nesadol hiphopérkovský robot a potetovaný gangsta group, ovešaný reťazami, s otravnou hudbou a polodementným scenárom. Proste nič pre mňa, hoci mám Sci-Fi rád, špeciálne s robotmi...Rozumiem ale keď tomu niekto dá aj 4-5*. Však sa to všetko spriemeruje a vznikne tak objektívny ukazovateľ, ()

RAFT

At žije číslo 5 žije ,teda vlastně Chappie.I když svým způsebem mi Chappie připomínal ,takový film číslo 5 žije ale pro dospělé ve vylepšené verzi.A ted kdo zvás měl rád číslo 5 žije.Ne vážně,tenhle film je dobře natočenej ,docela dobré efekty,kamera se ,taky uklidnila jak to u některých filmů není zvykem.Herci vybráni dobře ,velmi mě překvapil herec Hugh Jackman ve filmu hrál konečně měl zápornou postavu.Chapie ve velkém stylu si užívá jak se dá ,trocha scén ve filmu se zužuje do té komediálnější verzi a vůbec, to na filmu nevadí a to dává filmu ,ten správný drive.A závěrečná scéna ,tak ta byla dobře natočená .No uvidíme ,jestli bude za pár let pokračování ale,jestli bych chtěl tak,za mě asi ne jeden díl bohatě stačí.Jestli bude tak bude.Ještě bych málem zapoměl za soundtrack filmu ,tak ten byl dobrej. Za mě 70% ()

oldy

Dobrej snimek. Určitě se na ten film kouknu znova. Libilo se mi to vic nez Elysium,lehce připomnělo District 9. Novy Alien je v dobrých rukou. ()

elent

ať už mi tady někdy někdo z těch rádoby kritiků z csfd k_rva vysvětlí, jak se pozná špatná režie?! To tam jako na tom place při natáčení byli?! :-D ()

Clark_Kent

Blomkamp umí, tohle je parádička. Číslo 5 žije dohromady s robocopem. Perfektní hudba a scény, tohle se povedlo na to vemte jed. ()

masino odpad!

Takto blbe a primitivne scifi som este asi ani nevidel. Pod krasnym vizualom sa tu skryva kopa nelogickych a hlupych dialogov, scen a hercov. Ano herci su velky kamen urazu a to hlavne Yo-Landu Visser, z ktorej vas bude boliet hlava este tyzden po pozreti filmu /ak pri nom vobec vydrzite/. Odkedy Chappieho prebudili k "zivotu" film isiel dole vodou. Nevedel som, ci sa pozeram na rodinny film, rozpravku pre deti, alebo akcny film. Ale skor mi to pripominalo parodiu na film, ktory sa hral na silne scifi. Neill Blomkamp natocil perfektny District 9, kvalitne Elisium a potom tento paskvil. Jednu hviezdicku za CGI robotov. EDIT : stiahnem aj tu jednu hviezdicku, lebo aj naaranzovane hovno je stale len hovno. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz