V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

vozralec

Dobrý začátek, pak se to nějak zvrtlo v cosi podivného. Chvíli komedie, chvíli pro děti, chvíli drsňárna. Zpracování na úrovni. ()

El Patron

Nesourodá roboťárna s hloupými, nekontrolovatelnými herci a parádní režií. Vzpomněl jsem si na District 9, X-Meny(asi jak tam byla ta napodobenina Lady Gagy) a trochu i na Ex Machinu ale to už fakt jdu na jiný šálek kávy. Nejvíce se mi ale líbil vývoj robota a jeho pomalé vnímání a učení věcí, jinak to byl poměrně krypl. Ale co už, je tu spoustu dalších kteří mě přání UI splní na větší úrovni. ()

misar3

It was something... Pro někoho těžko stravitelné, že člověk může být více než maso a kosti. Blomkampův rukopis je zde hodně čitelný. ()

darthhokro odpad!

Tak se vám těším na scifi akční komedii ve stylu číslo 5 žije a dostanu na talíř nechutně nudný výblitek o indyjánech, sazečích mrkve a petržele. RobočaPýča mluví jak momentálně posunutý nepřízpusobivý tmavočech. Paní Vyser má opravdu příznačné jméno, něco podobnýho jejímu ksichtu jsem vyprodukoval do mísy po zkaženým mlíku s třešněma. Wolverín se ani nesnažil předsírat hraní. Bohužel film nemá ani hudební doprovod, jen nějaký pazvuky a skřeky sazečů mrkve a petržele. ()

Maskott

Zhodou okolností som pred pár dNámi bol na koncerte Die Antwoord tak film som si vychutnal s maximálne. Úplne som si zamiloval "záporakov" Ninju a Yo-Landi ktorý do filmu preniesli celý svoj Zef štýl a tým vznikli celkom unikátny gangstri. Soundrack ani komentovat netreba keďže sa nesie v znamení pesničiek kapely. Ale k filmu taký krásny novodobý gangsterský číslo 5 žije, proste preneseniue AI do železa a neskôr aj zo živej bytosti do titánu. Akcia podarená, scénar detto, štýl Anwordovský. Áno toto môžem! ()

beso74

Neill Blomkamp nemá rád priamu cestu, pokiaľ sa Alex Proyas v Ja, robot uspokojil v jednoduchom nahraní spomienok a naordinovanie 3 zákonov robotiky, on sa po vzoru známeho osvietenca j.j. Rousseaua rozhodol poňať zrod robota disponujúceho citami ako postupné zapisovanie údajov do úplne čistej pamäte robota. Vytvoril tým (takmer akčné) sci-fi s jasným filozofickým posolstvom, pokiaľ majú ľudia problémy s prirodzenou inteligenciou, nemali by sa snažiť oduševniť tú umelú. Samotná vízii strojov slúžiacich v radoch polície či vojska nie je už vôbec hudbou vzdialenej budúcnosti, od dronov a exoskeletov je k tomu už len krok a tak zamyslenie sa nad tým, či to bude na osoh celému ľudstvu alebo len poniektorým jedincom privádza človeka ku viac ako znepokojujúcim záverom. Ináč, tí čo sa tešia na akčné orgie, tak tí budú asi veľmi sklamaní, ale ak bažíte po príbehu, dostanete takmer vo vydaní, aké servírovala múdra a krásna Šehrezáda kráľovi Šahriárovi. Pravda nedostatky tu síce sú, ale veď nikto nie je dokonalý... ()

DaweForeman

Hodnotil bych to jako hodně dobrý "béčkový" film. Povedlo se jim opravdu povedené prostředí, i když je to docela hodně podobné různým jiným filmům jako Elysium, nový soudce Dredd aj. Ale přesto by to chtělo trochu širší rozhled. Co se týče postav, tak i když jsou tam celkem dvě známá jména, tak přesto zde vůbec extra nevynikají a obecně se člověk skoro s nikým nesžije. Co musím vyzdvihnout je rozhodně design a efekty, které mi hodně připomínali starý dobrý akční film typu Robocop. Dalším velkým plusem bych viděl soundtrack, který do tohohle prostředí naprosto sedí a je trochu na styl posledních dvou Far Cry. V závěru bych zmínil děj, který se jim opravdu povedl, i když je příliš široký na to, aby to tam všechno dokázali pořádně rozpracovat - ať už ta myšlenka tý zločinnosti a používání robotů nebo otázka umělé inteligence nebo onoho vědomí. Akorát mě trochu zklamalo ono zasazení Chappieho do takového gangsterského prostředí, který mi tam úplně nesedělo a nevyvolávalo úplně ten nejlepší pocit. ()

papadoce

Číslo 5 žije, volá sa Chappie, je o poznanie menej vtipný, ale o trochu akčnejší. Neill Blomkamp opäť dokazuje, že District 9 bola len motyka, ktorá vystrelila. Každý jeho ďalší počin od Districtu ho približuje k absolútnemu režisérskemu dnu. A vyzeralo to tak nádejne. Inak....nenechajte sa pomýliť úvodnou scénou, je to totiž z akcie na dlhé minúty všetko s výnimkou finále. Aby toho nebolo málo, celé zúfalstvo podčiarkuje neherecký neustále vypúlený výraz Deva Patela. Za tento výkon si zaslúži zlatú malinu, alebo aspoň kopačku na varlatá. A teraz keď som Chapiemu slovne naložil, udelím úprimné tri hviezdy, pretože to malo skvelú hudbu a Hrocha, Ninju, Ameriku, Kurvysynov a proste som sa pritom nenudil. Moje sklamanie je však veľké, v Blomkampa som proste veril. ()

-henry-

Opět nechápu univerzum, ve kterém se film odehrává: týpek je designér droidů, který jsou možná nejdůležitější obživou miliardové společnosti, ale sedí v openspace jako ten nejposlednější zaměstnanec. Jeho šéfová zcela z nejasných důvodů protěžuje psychopata, který tam sedí taky, ale ten teprve testuje ani z poloviny tak efektivní systém, oproti tomu co už perfektně funguje (nebo se zaměřuje na úplně jiný segment robotů, takže nejde ani o konkurenci). K tomu všechny ty zlomový údálosti, při kterých si kdokoli může brát super nejdůležitější USB klíč a dělat si s ním co chce apod.. Zmatečný, nelogický a nakonec ani nepříliš zajímavá akce. Myslím, že Číslo 5 žije nebo původní Robocop je v přímém srovnání ukázkově fungující fikce. Neil Blomkamp potvrzuje, že je spíš conceptartista a designér než scenárista a režisér. ()

Marty7CZ odpad!

Co tenhle nehereckej hnus měl jako znamenat??? Takovou žumpu, kde nikdo nevěděl, co hrát, kde se to hemžilo odporně hnusnýma postavama(ty dva lovefeťáci byli maximál odpor) jsem neuvěřitelně dlouho neviděl! Blomkamp je ůplně mimo a myslím, že District9 byla náhoda na entou...0% ()

boo-boo

Chappie je v prvom rade prepálený guláš asi miliardy vecí, ktoré spolu v niektorých prípadoch ladia, v iných vôbec nie. Vo výsledku je značne nekonzistentný a zanechá v divákovi asi všetko od dojatia až po potláčaný výbuch hnevu. Potenciál látka má, spracovanie je sem-tam dokonca skvostné (už len všetky tie posprejované steny a exteriéry všeobecne), ale čo na tom, keď Blomkamp ani nevie, čo chcel vlastne točiť. ()

Lavinia

Má to náboj, který chyběl novému Robocopovi, zdánlivě paralelní a přesto jiné, akční a přitom vtipné. Nesrovnatelné s patetickými okecávačkami typu Ex-machina. Blokamp se pro mě stává sázkou na jistotu, jakkoli na režiséry obvykle nehledím. Mimochodem: nejde o boj proti myslícímu robotovi, jako spíše o potírání vnitropodnikové konkurence méně úspěšným megalomanem, jak už to člověk zná z vlastního života, a bezbarvou manažerku s orientací na zisk a mentalitou po mně potopa. Vřele doporučuji!!! ()

ForGump

Tedy, ať se na mě nikdo nezlobí, ale osmdesátkové Short Circuit bylo stotisíckrát lepší a roztomilejší, o Robocopovi nemluvě. 30% ()

Knor

Neill Blomkamp se pro mě stává čím dál tím zajímavější a je ho styl se mi hodně líbí. Chappie je stejně originální jako předchozí Blomkampovi filmy i když jsem čekal něco trochu jinýho a akčnějšího. Chappie hraničí tak trochu s komedií a akční thrillerem, ale pořád působí dostatečně syrově. Blompkamp prostě zase válí a tohle se mu zase povedlo i když musím taky říct, že je to jeho nejslabší kousek. ()

goodnic

Chápu, že pokud na to někdo šel s očekáváním, že uvidí něco jako District 9, tak byl velmi nespokojen. Já od toho nečekal nic a dostal jsem fajn scifi komedii. ()

Don82

Yes! Blomkamp jede dál svoje futuristické bomby a nemíní ubrat. Chappie je plný nekompromisního cyberpunkového motivu na jedné straně a lehce dětinského příběhu na straně druhé. Je to šílená kombinace, ale tady to prostě funguje. Scény jak na houpačce a nikdy nevíte, co pan režisér vytáhne za minutu. Hudba duní, postavy komicky přehrávají, všechno vybuchuje a lítá a do toho je zde ona nezodpovězená: může člověka nahradit robot? Blomkamp si s touto ústřední myšlenkou krásně hraje a váš názor asi bude přelívat sem a tam po celou dobu filmu. Ve filmu je několik celkem povedených filozoficko-morálních narážek na otázky, na které se v rámci běžného myšlení jen těžko hledá odpověď. I to, dělá z filmu hodně dobrý počin v sérii scifáren od Blomkampa. ()

Scraffy

Technická stránka filmu je dobrá a hlavný robotský hrdina vyzerá veľmi reálne. Avšak tu sú veľmi otravné postavy a scenár je absolútne odfláknutý, takže z dobre vyzerajúceho filmu z ktorého sa dalo vyťažiť oveľa viac vznikol takto priemerný film. Škoda. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz