Resurrection (TV seriál)

Drama / Fantasy

USA, 2014–2015, 14 h 52 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvůrci:

Aaron Zelman

Blake Neely

Omar Epps, Devin Kelley, Samaire Armstrong, Matt Craven, Frances Fisher, Sam Hazeldine, Mark Hildreth, Kurtwood Smith, Tamlyn Tomita, April Billingsley, Michael Harding, Gary Weeks, Shawn Shepard, Adam Boyer, Claire Bronson, Veronica Cartwright, Kristin Erickson, Nicholas Gonzalez, Tyler Lee Allen, Kathleen Munroe, Landon Gimenez, Katherine Willis, Michelle Fairley, Donna Murphy, Christopher Berry, Glenn Fleshler, Garrett Kruithof, Katelyn Nacon, Karen Ceesay, Scott Michael Campbell, Kevin Sizemore, Nadej K. Bailey, Montrel Miller, Mike Pniewski, Jimmy Ray Pickens, David Reynolds, Jody Thompson, Cheryl White, Wanda Morganstern, Ned Bellamy, James Tupper, Jwaundace Candece, Elizabeth Ludlow, Jody Thompson, Kyle Secor, T.J. Linnard, Assaf Cohen, Cullen Moss, Jim Parrack, Bailey Anne Borders, Lars Gerhard, Sandra Ellis Lafferty, Travis Young, Lori Beth Sikes, Michael Tourek, Tiffany Morgan
  • Spike23

Po zhlédnut prvního dílu mi nezbývá nejspíš nic jiného, než radši doporučit seriál Les Revenants (The Returned), pro ty, kteří to neviděli, a raději chtějí upřednostnit Resurrection, pro které byl tento seriál očividnou inspirací. I když po první epizodě nemohu Resurrection hodnotit, rozhodně si mě nezískal tak jako první díl Les Revenants a co se týče nových seriálů, ze zkušenost mohu říct, že neexistuje snad žádný, který by za něco stál, pokud nezaujme na první pohled.(10.3.2014)

• Morholt

Pokud jste viděli francouzský originál Les Revenants, je pro vás Resurrection naprosto zbytečnou záležitostí, protože zaostává prakticky ve všem. Asi nejmarkantnější je to u atmosféry, která má daleko k přívlastku znepokojující a to je na příběhu o místě, kde se dějí podivnosti, celkem zásadní nedostatek. Někoho můžou nalákat relativně známé tváře, ale ty nejprofláklejší, tedy Omar Epps a Frances Fisher, tady zůstávají daleko za svými možnostmi. Kdybych viděl jako první americký remake, nejspíš bych hodnotil výš, ale takhle je to u mě jen za 40%.(22.4.2014)

• M.i.k.e

po pilotu za 4.záhada je nastíněna dobře a (zatím) nutí diváka ke shédnutí dalšího dílu.Je jen na tvůrcích.jak s tím naloží.Je hodně těch,kteří seriál sllibně rozjeli,ale jen málo těch,kteří ho dokázali udržet...80%...super atmosféra pilotu se v následujících 4 dílech rozmělnila v nečekanou nudu.šanci seriál ještě dostane,ale měl by rychle přestat přešlapovat na místě...a po druhé řadě jde ještě hvězda dolu a i kdyby pokračovalo (jakože nejspíš nebude),nemá cenu koukat dál.Pár dílů druhé řady celkem ok,ale zbytek je nuda k uzoufání...40%(14.3.2014)

Nápad je dobrý, ale příběh je podán docela nudně. Žádná akce, nic se pořádně neřeší, vše jen pomalu přichází. Ale to mi vůbec nevadí, mám ráda klidné filmy i seriály, u kterých nerozumím spoustě věcem a často se stane, že odpověď nepřijde. Ressurection není nic průkopnického, obyčejný seriál, který nenadchne, ale můžete si ho oblíbit.(8.7.2014)

Děj seriálu je strašně rozplzlý a natahovaný. Potenciál, který má na začátku neni vůbec využit a brzy se utopí v řešení rodinných sporů. Po čase vůbec nikomu nepřijde divné, že se objevují lidé, kteří jsou mrtví a že jejich těla leží třeba v márnici, vůbec nikdo neřeší, kde se ta těla fyzicky znovu berou a duplikují. Seriál ani za dvě serie nezodpoví žádnou z otázek a přijde mi, že byl scénáristy psán za pochodu tak, jak se to natáčelo a vlastně ani neměli vymyšlené řešení. Vše vyvrcholí na konci, kdy se jako obvykle v americké produkci vše ztočí k bohu a toleranci odlišných lidí. Seriál postrádá občas jakoukoliv logiku a chování lidí je často nesmyslné, takže není divu, že zřejmě pokračovat nebude a je to tak dobře.(29.4.2015)