poster

Příliš vzdálený most

 • Česko

  Vzdálený most

 • Česko

  Most

 • USA

  A Bridge Too Far

 • Velká Británie

  A Bridge Too Far

 • Slovensko

  Vzdialený most

Drama / Historický / Válečný

USA / Velká Británie, 1977, 175 min

Předloha:

Cornelius Ryan (kniha)

Scénář:

William Goldman

Hudba:

John Addison

Hrají:

Dirk Bogarde, James Caan, Michael Caine, Sean Connery, Edward Fox, Elliott Gould, Gene Hackman, Anthony Hopkins, Hardy Krüger, Laurence Olivier, Ryan O'Neal, Robert Redford, Maximilian Schell, Liv Ullmann, Denholm Elliott, Peter Faber, Christopher Good, Frank Grimes, Jeremy Kemp, Wolfgang Preiss, Nicholas Campbell, Paul Copley, Donald Douglas, Keith Drinkel, Colin Farrell, Richard Kane, Walter Kohut, Paul Maxwell, Stephen Moore, Donald Pickering, Gerald Sim, Mary Smithuysen, John Stride, Erik van 't Wout, Marlies van Alcmaer, Alun Armstrong, David Auker, Michael Bangerter, Hartmut Becker, Siem Vroom, Hans von Borsody, Michael Byrne, Michael Graham Cox, Hans Croiset, Lex van Delden, Garrick Hagon, Geoffrey Hinsliff, John Judd, Stanley Lebor, Barry McCarthy, Anthony Milner, Anthony Pullen Shaw, John Ratzenberger, John Salthouse, Peter Settelen, Chris Williams, Fred Williams, Simon Chandler, Ben Cross, Sean Mathias, Hilary Minster, Arthur Hill, Patrick Ryecart, Stewart Guidotti, Norman Gregory, Adolf Hitler (a.z.), Winston Churchill (a.z.), Franklin D. Roosevelt (a.z.), Erwin Rommel (a.z.), Charles De Gaulle (a.z.), Dwight D. Eisenhower (a.z.), Alfred Jodl (a.z.), Brian Gwaspari, Erik Chitty, Jon Croft, Jack Galloway, Brian Hawksley, George Innes, George S. Patton (a.z.), Johan te Slaa, Georgette Reyevski, Shaun Curry, Ray Jewers

Producenti:

Joseph E. Levine

Střih:

Antony Gibbs

Scénografie:

Terence Marsh

Kostýmy:

Anthony Mendleson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ****

  Jeden z mála válečných filmů, kde hutnost děje vítězí nad dechberoucí akcí. Co se týče obsahové stránky, jedná se dost možná i o nejpropracovnější válečný film co jsem kdy viděl. Attenborough přišel s trochu jiným přístupem než většina jeho kolegů. Nezaobírá se příliš boji na frotně, ustřelenými končetinami a válečnou vřavou. Soustřeďuje se na luxusní obydlí generálů, maršálů, jejich válečné taktiky a prožívání konfliktu. O napětí však ani tak nouze není, neboť herecké zastoupení je opravdu hvězdné a postavy jsou výtečně načrtnuté. Škoda slabší akce, přece jen v té době nebyla filmová technologie na takové špici jako za posledních 15 let. Být tento film natočen v moderní době, pravděpodobně by šlo o nejlepší válečný kousek vůbec.(31.5.2008)

 • misterz
  ****

  Tak ten most bol nakoniec vzdialený až príliš. Operácia Market Garden bola odsúdená na neúspech už v samotných začiatkoch, spojenci mali až príliš veľké oči. Aj zomierajúci pes ešte dokáže pohryznúť, a ten nemecký ich pohryzol priamo do gulí. Film nehral na bombastické bojové scény, vynikol skôr mimo akciu. Páčilo sa mi hlavne vykreslenie jednotlivých postáv a ich epizódne osobné minipríbehy. Ale tomu sa vlastne ani nemôžem čudovať, film nabitý hereckými hviezdami od podlahy až po strop v tomto smere jednoducho nemohol sklamať. 80/100(30.7.2015)

 • Tomco
  *****

  Excelentná filmárčina. Zase raz prípad, keď sa aj kurevsky dlhá stopáž zdá byť až neskutočne krátkou. Brilantné herecké výkony s precíznou réžiou a silne vybudovanou atmosférou. Doslova som sa reálne cítil schovaný za troskami domu, týždeň bez hygieny a s prázdnym zásobníkom. Klenot medzi vojnovými drámami! 100%(6.9.2008)

 • Radek99
  ****

  Skutečně až ohromující je velkovýpravnost válečného filmu Richarda Attenborougha. Že válečné filmy nestor anglické režie skutečně umí, prokázal již legendárním Velkým útěkem či třeba snímkem Pušky v Batasi, Příliš vzdálený most je ale ještě z trochu jiného ranku - řekl bych, že zjevně neomezený rozpočet měl na filmové zachycení operace Market Garden stejně neblahý dopad, jako na Svěrákův Tmavomodrý svět - absolutní koncentrace hollywoodských hvězd a neomezené zdroje daly vzniknout nejednomu nezapomenutelnému momentu, davové scény a vojenské operace točené s ohromujícím množstvím komparzistů a vojenské techniky jsou skutečně málokdy vídané a velmi efektní (skutečně ohromující seskok parašutistů, stejně jako vzlet spojenecké letky, mnoho bitevních scén atd.), celkové vyznění filmu se ale mimoděk trochu rozmělní jen do občasného rozpačitého obdivného nadechnutí... Je to bezesporu dobrý film, výjimečné dílo se ale profiluje především dramatickým obloukem, na který se v případě Příliš vzdáleného mostu tak trochu zapomnělo...Richard Attenborough by se mohl učit u Stevena Spielberga, jehož vojín Ryan je přesně takovou ukázkou toho, jak naložit s vysokým rozpočtem a nerozmělnit svůj záměr v přílišné honbě za mnoha zajíci... Výborný, leč na čsfd zjevně nadhodnocený film...(15.5.2011)

 • MartinezZ
  ****

  Dobře postavený a natočený snímek o tom, jak MOC se to všechno podělalo. Na můj vkus to ovšem vyznělo až příliš neutrálně na to, že si operace vyžádala životy a zdraví cca. 17 tisíc spojeneckých vojáků, na 10 tisíc německých vojáků a několik stovek civilů, kteří tuhle zpackanou operaci odprděli jen kvůli tomu, že žili ve městech u řeky. A to se vlastně takřka nic nevyřešilo, stálo se na místě. Ten zmar a průserovost situace mohly být ztvárněny i mnohem... depresivněji. ~~~ Přítomnost hereckých es nijak nerušila. Kromě Seana a Genea měli ostatní jen epizodní a nijak zvlášť důležité (ani moc zahrané) roličky, jejichž existencí a následným protahováním film jen zbytečně trpěl. 3,5*(13.5.2011)

 • - Vedoucí oddílu speciálních efektů John Richardson se v době natáčení vážně zranil při nehodě ve svém BMW. Jeho dívka nehodu nepřežila. (D3VIL)

 • - Postava Carlylea (Christopher Good), úředníka s deštníkem, který během bitvy zemře, byla inspirována mjr. Digby Tatham-Warterem, který válku přežil. (D3VIL)

 • - Mnoho vojenských úředníků a pracovníků ve filmu bylo pojmenováno po členech štábu. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace