Zfilmování jedné z nejznámějších nevydařených operací spojenců za Druhé světové války. V zásadě jde o výborný a zajímavý snímek, který se snaží zabrat všechny úhly pohledu, takže se podíváme jak do štábních stanů kde se určuje taktika, tak do zásobovacích jednotek tak i přímo mezi obyčejné vojáky do první linie. Bohužel film nemá příliš dobrý scénář. Díky neskutečnému množství hvězd se tvůrci rozhodli dát každé tu "její" scénu, ve které bude mít dostatek prostoru se předvést. Výsledek je tedy slepencem výborných samostatných scén, které však moc nefungují jako kompaktní celek. Spousta postav se zjeví odnikud, odehrají si svých pár minut a pak se již pouze mihnou či se dokonce vůbec neobjeví. Chtělo to ze strany Attenborougha trošku pevnější ruku a lépe si ujasnit priority.(26.1.2007)

Tak ten most bol nakoniec vzdialený až príliš. Operácia Market Garden bola odsúdená na neúspech už v samotných začiatkoch, spojenci mali až príliš veľké oči. Aj zomierajúci pes ešte dokáže pohryznúť, a ten nemecký ich pohryzol priamo do gulí. Film nehral na bombastické bojové scény, vynikol skôr mimo akciu. Páčilo sa mi hlavne vykreslenie jednotlivých postáv a ich epizódne osobné minipríbehy. Ale tomu sa vlastne ani nemôžem čudovať, film nabitý hereckými hviezdami od podlahy až po strop v tomto smere jednoducho nemohol sklamať. 80/100(30.7.2015)

Nadprůměrně natočená neúspěšná akce Market Garden s propracovaným, pestrým a hlavně taktickým scénářem bez příkras. Zajímavá je orchestrální skladba, nebo některé kamerové zaběry tzv. "first-person". I přesto že se jedná o tříhodinový snímek, já se ani na minutu nenudil. Tomu říkám skvěle odvedená práce.(23.2.2010)

Na nepovedenou spojeneckou akci : Operaci Market Garden ve 2. světové válce navázal bohužel siilně nepovedený dabing na MGM channel, který dokonce může ovlivnit moje hodnocení. Nevím totiž, zda to bylo dabingmem nebo filmem, ale nemohl jsem se vůbec dostat do děje. Jednou jsem byl v německém štábu, pak na bojišti, pak ve spojeneckém štábu, pak jsem sledoval přesun. Kdybych zůstal jen na jedom místě mělo by to větší smysl. Nevylučuji však, že je to vina dabingu, protože sledovat výbuch tanku a současně slyšet ticho a následně se koukat na řeč generála a slyšet výbuch tanku a řeč generála si poslechnout v době kdy jednotka už dávno bojuje skutečně na orienatci nepřidá. Z hereckých hvězd , kterých je filmu tolik, že by zaplnili Titanic se mě nejlépe líbil Sean Connery a Robert Redford. Slibuji, že až film uvidím ve správné podobě k hodnocení se vrátím .(2.2.2007)

Ak by som mal vyjadriť celkový dojem z tohto výpravného vojnového filmu o jednej operácii spojencov počas druhej svetovej vojny, stačili by mi na to štyri slová: "menej by bolo viac". Menší rozpočet, menej hereckých hviezd i komparzu, menej epizód trieštiacich dej a nakoniec aj menej minút celkovej stopáže. To všetko by filmu prospelo. Bohužiaľ scenárista s režisérom opití množstvom prostriedkov, ktoré dostali k dispozícii, zabudli na striedmosť i súdnosť. Výsledkom je film, v ktorom sa množstvo výborných epizód, výborných hereckých výkonov i dobrých dialógov neposkladalo do rovnako dobrého celku. Štyri hviezdičky teda vyjadrujú ľútosť nad tým, že ich mohlo byť päť a nie pocit, že Vzdialený most je iba o čosi viac, než priemerným filmom.(26.5.2011)

• - S tímto filmem je spojeno 14 oscarových vítězů. Sedm z nich jsou herci (žádný z nich ale nevyhrál Oscara za tento film). (Poker_Face)

• - Vedoucí oddílu speciálních efektů John Richardson se v době natáčení vážně zranil při nehodě ve svém BMW. Jeho dívka nehodu nepřežila. (D3VIL)

• - Robert De Niro odmítl cameo roli, kterou později přijal James Caan. (D3VIL)