Producent Guillermo del Toro a režisér Jorge R. Gutierrez uvádí strhující animovanou komedii s jedinečným vizuálním stylem. Mladík jménem Manolo, rozpolcený mezi očekáváním rodiny a touhou vlastního srdce, se vydává na velkolepé putování, aby se znovu setkal se svou skutečnou láskou a bránil svou rodnou vesnici. Tohle není obyčejná pohádka. Kniha života je nádherné a fantastické dobrodružství plné kouzel, hudby a legrace! (Bontonfilm)

VanTom

Z výrazné výtvarné stylizace jsem se v úvodních momentech bezmála zhrozil, naštěstí vyprávěná mexická legenda (při níž počítačová grafika zdařile simulovala vyřezávané marionety) už vypadala o dost lépe a svět mrtvých nabídl i přenádherné a oku lahodící scenérie. Samotný romanticko-dobrodružný pohádkový příběh pak kromě pofiderní originality, přezpívaných písniček, mnoha kulturních svérázností / podivností přinesl bohužel i nemálo standardizované hlušiny. ()

Hanzisko

Hale sice to neni žádnej extra animák, ale rozhodně se na něj kouká dobře. A když tam Manolo začne brnkat I will wait nebo Creepa, tak si nějaký to procentíčko navíc vyslouží. 70% ()

Fox85

Netradiční animace a vizuální podoba tohoto filmu na jedné straně a trochu (ale jenom malinko) slabší příběh na straně druhé. Dlouho jsme se rozmýšlel nad hodnocením a jelikož se mi to ve výsledku líbilo, tak jsem tomu trochu přilepšil. ()

Firebug

Nehorázný nářez! Miluji Mexiko, Mexičany a jejich svátek mrtvých považuji za nejlepší akci svého druhu (kam se hrabe Halloween, nebo dokonce Dušičky :-). Do Knihy života se tvůrcům povedla narvat mexická hravost, přeplácanost, milá teatrálnost a radost ze života v té nejlepší formě. Ze začátku jsem byl k animaci skeptický, ale to co se pak rozjíždí ve světě mrtvých, to zkrátka nemá obdoby! Strašlivě pozitivní (i když se tam dost umírá) snímek, jež dokáže dojmout i rozesmát no a je to prostě bomba, kterou chci vidět ještě jednou, pak si to dám znovu ve španělštině a potom pro změnu zase v angličtině... _______poznámka pod čarou: Trochu škoda těch písní v americkém střihu, více latino-amerických rytmů by nebylo naškodu. ()

Seti

Já vlastně ani moc nevím, jestli mě to bavilo nebo ne. Netradiční stylizace mě příliš neuchvátila, tuctové dějové zvraty taky ne, takže jedinou zajímavost představoval námět v podobě mexické? legendy. Když to teď tak hodnotím, tak to bylo docela málo. ()

Hanys_

Původně jsem tady měl jednu hvězdu, ale druhé zhlédnutí všechno mění. Fakt originální příběh o lásce proplétající svět živých a mrtvých (ok corpse bride) a suprový soundtrack. ()

Ripley

Výtvarná stránka je úchvatná a atypická pro americký animák.Důvodem bude mexický animátor,scénárista a režisér Jorge R.Gutierrez.Postavy vypadají jako vyřezané figurky ze dřeva a film působí dojmem spíše Stop Motion animace nežli CGI.Někomu to nesedne,mě to uchvátilo.Horší je to s příběhem,který je průměrný a točí se okolo mexického svátku zesnulých Dia de Muertos.Mexičané budou jistě shovívavější a byl jsem i já,protože originální animace a exotické propriety tento animák posunují o level výše nad šablonkovité průměrné americké animované filmy.Pro zajímavost,producentem byl sám Guillermo del Toro. ()

Fary

Mám z toho filmu pocit, jako když se poblije malé děcko. Je to roztomilý, ale nechutný. Část je fajn, z části by se člověk taky pozvracel. Český dabing je tomu spíš na škodu (aspoň co se přeložených písniček týká). Jinak zajímavý námět a především neotřepané prostředí, ale příběhově stokrát ohraná hovadina. ()

Ledkodlaq

Za mě to mohlo být o trošku víc temnější, jako mrtvá nevěsta nebo nightmare, ale i tak mě to bavilo. Šíleně barevné, neokoukané animovaně loutkové zpracován, mělo to i příběh, gradaci, pointu. Za přeslazenost * dolů, jinak fajn pohádka. ()

Mauric

Hravý děj, roztomilá animace, skvěle napsané a ještě lépe namluvené postavy, vtip a nadhled - vše zabaleno s lehkostí přelétavé dětské mysli do výstavních cover verzí známých hitů v mexickém stylu. Jedna z nejlepších animovaných pohádek roku 2014. ()

lucijelucije

Jsou tady moc hezké songy, to musím uznat. Animace je horší, dělají mi trošku problém nesouměrné postavy, a příběh je taky průměrný. Ale koneckonců je to příjemená pohádka na příjemný večer. ()

Simbet

Zajímáte se o mexickou mytologii? Líbí se Vám dřevěné postavičky? Máte rádi gejzíry barev? Obdivujete špatné vtipy? Tak v tom případě je to film pro vás. Chvílemi jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet, naštěstí, když už jsem si myslela, že to nepřežiju, podařilo se mi usnout a byl tu závěr. ()

Mikeel

Krásná a naivní pohádka o lásce - takové jsou vlastně vůbec nejlepší a je jedno, že téma je stokrát omleté a tak moc schématické. Animace byla milá, celou dobu jsem si říkal, že něco takového by se určitě líbilo Burtonovi. Není divu, Kniha života má k Mrtvé nevěstě poměrně blízko, jak tématem, tak vizuálním zpracováním světa mrtvých, který hýří barvami. Trošku nadbytečnou složkou je přemíra hudebních vsuvek. ()

simply

Krásná animace a zajímavý příběh, ale to je tak asi všechno. Tak nějak jsem doufala v atmosféru Timových filmů jako jsou např. Ukradené Vánoce a jsem celkem zklamaná. Na to, že se příběh točí kolem smrti, tak mi tady chybí atmosféra, trochu té morbidity by taky neuškodilo, lepší prokreslení postav (ti teenageři na začátku mě vyloženě vytáčeli). Ve výsledku celkem promrhaný potenciál...škoda. ()

Renfield

Mexicky šílená a rádoby tradiční animace mi hodně sedla, postavy jsou opravdu originální (i když občasná podoba s Mrtvou nevěstou tu samozřejmě je), extrémně barevné, jen možná vzhledem k dění příliš málo "hororové". Příběhově je Kniha života vlastně také tradiční, dá se totiž nazvat telenovelou, která je navíc plná "poselství dnešní doby". Co se hudby týče, samozřejmě potěšil odkaz na Ennia Morriconeho, zbytek je hudebně fajn, za to textově opět přeslazen. Zaráží mě jediné, to si Joaquin při své dokonalosti opravdu nevšiml, že se k němu příšerná Maria vůbec nehodí? 45% ()

Martinius

opat raz sviezi originalny animak, prijemne utopeny v pirotesknej pestrosti fantaskneho sveta, obratne a sebavedomo balansujuci nad priepastou gyca. vizualom i nametom pripomina burtonov "nightmare before christmas", co mu vsak len sluzi ku cti. pribeh i humor pobavia, neunavia a nezriedka pozitivne prekvapia. (T2, ty uz konecne prestan pisat komentare, lebo tie tvoje sprsky bludov zahustovane informacnym spamom brania vo vyhlade na texty normalnych prispievatelov). ()

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky