Producent Guillermo del Toro a režisér Jorge R. Gutierrez uvádí strhující animovanou komedii s jedinečným vizuálním stylem. Mladík jménem Manolo, rozpolcený mezi očekáváním rodiny a touhou vlastního srdce, se vydává na velkolepé putování, aby se znovu setkal se svou skutečnou láskou a bránil svou rodnou vesnici. Tohle není obyčejná pohádka. Kniha života je nádherné a fantastické dobrodružství plné kouzel, hudby a legrace! (Bontonfilm)

Aljak

Pekný príbeh, aj po scenáristickej stránke naozaj nadpriemerné a s viacerými úctyhodnými posolstvami. Z tohto pohľadu naozaj nadšenie, o tom niet pochýb. Atmosféra mexického mestečka so zakomponovaným bojom o Lásku a vzájomnej rivality hudobníka/toreádora Manola a mestského hrdinu Joaquina ma fakt bavila. Pozdávali sa mi aj pesničky, ktoré sa tu z času na čas objavili. Avšak často tomu chýbal tak žiadúci dôvtip a úsmevné dialógy. Namiesto toho to bolo v mnohých okamihoch až zbytočne presýtené rôznymi akčnými scénami a "nesmrteľnými" banditami. No čo sa mi nepáčilo na celej rozprávke najviac bola tá drevená animácia postáv. Neviem aký bol v tomto zámer, že niektoré postavy vyzerali ako nejaké marionety a netuším prečo niektorí ľudia v dedine mali kadejaké poskrúcané nosy a prasacie rypáky. Fakt neviem načo to bolo dobré... ()

M.i.k.e

osobitý animák,který se vizuálem viditelně inspiroval u Tima Burtona.Příběhová kostra sice není nic nového a první půl hodinku jsem celkem odzíval,ale ve chvíli kdy se děj přenese do země vzpomínání a zapomnění jsem se začal bavit víc než jsem do té doby čekal.Určitě existují lepší animáky,ale tahle jednohubka v žádném případě neurazí...70% ()

Wiikii

Sice si tady dost lidí stěžuje na tu vizuální stránku, no popravdě je to spíše subjektivní názor, podle mě to naopak dobře podtrhuje tu rozmanitou mexickou kulturu, která je spjatá i s jinými kulturami než jen tou španělskou. .. Ale jinak je Kniha Života celkově o ničem a dost jasná v příběhu. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Hees

Pekná rozprávka o sile odvahy a lásky a dá sa pozrieť vo dvojici s vašou milovanou osobou ako oddychovka. Animácia je taká ako sa len tak nevidí a je to zaujímavý štýl a občas je dobré vidieť niečo neobvyklé. Príbeh je dosť jednoduchý, ale následne sa tam udeje aspoň jeden zaujímavý zvrat, ale tak kto čaká zlý koniec od rozprávky? asi nikto. V podstate dvaja chlapci chcú jedno dievča a obaja sa vydajú rôznymi cestami a len jedna cesta je správna k odomknutiu jej srdiečka. Netreba zabúdať na hudbu, ktorá je podmanivá a celkom ujde. The Book of Life nie je pre každého a pokiaľ sa niekomu nebude páčiť ani animácia ani hudba a ani príbeh, tak môže túto priemernú do Mexika ladenú rozprávku hodnotiť naozaj dosť zle. Takže táto rozprávka je až príliš o vkuse svojich divákov a keď nie je pre každého mám to považovať za chybu? Ono každý hodnotí dosť subjektívne tak naozaj ťažko povedať čo je správne a nesprávne. ()

honajz2

Tak potenciál tam byl, v určitých chvílích mě to i bavilo a špatné to taky není. Škoda jen, že celá první polovina je jen prachobyčejný milostný trojúhelník a když už se v druhé polovině dostaneme do světa vzpomínaných, využívá to svůj potenciál snad jen 10 minut a pak to upadne do přeplácanosti. Vůbec celý ten film je úplně zbytečně přeplácaný a vlastně i nedomyšlený - SPOILER třeba když umře Manolův táta, což je sice "strašná sranda", když se objeví v té aréně, ale co se proboha stalo s těma dvěma dětma? Ten lupič/bandita je tam nechal v jeskyni? Protože po zbytek filmu se už neobjeví. KONEC SPOILERU A takových momentů by se tam dalo najít víc. Ani mi nesedlo, že celá zápletka je jen vyprávěný příběh pěti dětem (btw, byl to školní výlet, takže to byla nějaká soukromá škola, že mají ve třídě tak málo žáků? Málo děcek chtělo na výlet nebo co?) v muzeu, přičemž to tam ale nemá žádnou nepostradatelnou roli a celá Kniha života mohla být jen tím příběhem a nic by se nestalo. Ale aby to, že je to vlastně vyprávění dětem, nepůsobilo tak samoúčelně, tak se na konci dozvíme - bacha, velké překvapení! - že jim to nevyprávěla průvodkyně a uklízeč, ale La Muerte s Xibalbou! To tomu hned dodalo grády, že... Vlastně čím víc nad tím přemýšlím, tím míň se mi ten film líbí. A i když má místa, kde mě bavil docela dost, ve finále nemůžu dát víc, jak slabé tři hvězdy. A možná časem půjdu i níž. Ale zase je zajímavé vidět, kde se nejspíš inspirovali tvůrci Coco, protože některé scény a "zvraty" jsou nemlich to samé. Ale ruku na srdce, Coco je sice fajn, rozhodně je lepší než Kniha života, ale i tak se nejedná o nic extra. Sotva slabé 3* ()

Vyhy

Na animaci jsem si musel chvilku zvykat, přesto fajn pohádka. Jakmile ale zjistíte, že byla natočena před oscarovým Coco, tak najednou má úplně jiný vibe, protože Coco jednoduše Knihu života více méně vykradlo. Hezký příběh s několika zvraty, se skvělou dynamikou, a fajn hlavním sympošem. Písničky jsou sice známé, ale co si budeme, Coco je mělo lepší. ()

Streeper

Originální a krásný příběh plný chytlavé hudby a nevšední animace, která není až tak pokroková, ale vůbec neurazí, spíše naopak mě potěšila. Já jsem si film užívala. Dabéři byli skvěle vybraní. Jeden z nejlepších animovaných pohádek tohoto roku, co jsem zatím viděla. ()

C0r0ner

Aha, takže Pixar bere nenápadné projekty (Kniha života a Brain Divided) a mění je na své bezkonkurenční geniality. No, pánové, jen tak dál. Tenhle film byl fajn animák, který je optimální na jedno podívání. I nějaké to moudro se tam našlo, ale oproti Coco je to slaboučký odvárek po všech stránkách. 70% ()

pakobylka

Snímku dominuje velice extravagantní animace, která hýří křiklavými barvami i výstředními tvary, což může být svým způsobem kontraproduktivní - forma tak do určité míry odvádí a rozptyluje pozornost a tím pádem tříští a upozaďuje obsah. Nemůžu říct, že by mě takové ztvárnění přehnaně oslovilo, na druhou stranu proti němu nic zásadního nenamítám. Jenom si nejsem úplně jistá, nakolik je vhodné až nemístně jásavé vyobrazení pospolitého a po všech stránkách zábavného světa mrtvých, na které se nezapomnělo ... pokud se má jednat o animovanou POHÁDKU, určenou primárně menším dětem. Nemusí díky ní získat jen pozitivní vztah k životu, ale i ke smrti, což asi není úplně to pravé, čeho bychom měli chtít dosáhnout - popravdě, trochu bych se toho obávala. Na druhou stranu ... dějová linie milá robátka patrně nijak zvlášť nezaujme - troufám si tvrdit, že je pro ně ne snad nesrozumitelná, ale dosti nezáživná, takže ji nakonec přežijí vesměs bez větší újmy na duševním zdraví ... stejně jako všechny další nástrany, které si pro ně digitální jedenadvacáté století přichystalo ... 3,5* ... P.S.: V aréně jsem vždycky stála na straně býka, takže poselství jednoznačně vnímám jako přínosné - vpravdě nadčasové. ()

Dannysek4U

Krasne vystihnuta podstata vztahu Mexicanu k zivotu a smrti. Chvilema je to trochu bordel, ale rozhodne to neni prazdnej karneval. ()

majo25

Aj keď je animácia sofistikovaná, s jej sympatičnosťou by sa dalo polemizovať. Neviem, či autori sa nechali inšpirovať Felliniho filmami, kde beží neoficálna súťaž "Nájdi aspoň jednu sympatickú postavu", alebo sa nechali inšpirovať niečím iným. Každopádne, kubistiký morpho-nápad pri macho postavičkách je trochu bizardný. Príbeh ale pre deti asi nebude. Oni nie sú veľmi zvedavé na klišé kecy o láske, dôkazoch o láske a myslím, že toto asi neocenia. Má sa vôbec oceňovať to, čo je v každej druhej americkej puberťáckej komédii?? Inak, animák pôsobí trochu ako galimatiáš, zbytočne veľa postáv. Bôžikov by som jednoducho odstránil a ponechal zápletku s banditmi. Hlášky a sem-tam nápady ale pobavili. Z tohoto pohľadu sa to Reel FX Creative štúdio podarilo. ()

Noviik

Animace je bezesporu krásná, té nemám co vytknout. Ano, teď přijde ale... Kniha života postrádá posloupnost, která by mě bavila a upoutala. V průběhu jsem se sice v pohodě orientoval ale chyběla mi ta pohoda, logika, jednoduchost a zábava z podobných animáků (letos například Škatuláci byli o dost zábavnější i zajímavější). Škoda, trailer sliboval zajímavější i zábavnější podívanou. ()

misulka03

Hudebně jeden z nejlepších animáků, který jsem kdy viděla. Příběhově průměr. Vizuálně pro mě osobně přemrštěné. Dobrý nápad s mexickým prostředím, které je u animáků skutečně neotřepané, ale tohle už byla slátanina, která měla za cíl nacpat do filmu všechno, co jen šlo. A že toho bylo skutečně hodně. ()

mr.filo

Po freaky úvodu se naštěstí vizuál posunul k o hodně lepšímu stylu. Jinak by to bylo za slabé dvě hvězdy. A to nemluvě o praštěném ději. ()

tom88

Odpornejšie a nesympatickejšie animované postavičky som už dlho nevidel. Veľmi nudný animák s pre mňa celkovo odpudivou animáciou. Celkový dojem je podpriemerný. Tunajšie hodnotenie filmu je až moc veľmi zhovievavé. 40% ()

tatanapope

Romantická pohádka ve které mohlo být trochu více humoru , velmi jsem ho postrádala a věřím , že by nebylo těžké ho do děje vložit . Celá pohádka by tím získala na hodnotě . Nicméně bylo to v celku pěkné podívání a dětem se to líbit asi bude , ale pro dospělé to moc není . ()

Ryuuhei

Hodně pěkně a originálně zpracovaná pohádka s netradiční tématikou zasazenou do Texasu a s ním spojených zvyků a tradic. Taktéž překvapilo téma smrti, respektive posmrtného života, ale ne s typicky morbidní vizí, nýbrž spíše takovou uměleckou a odlehčenou. Mně se to líbilo. Má to akci, je to dynamické a příběh je sice jednoduchý, ale poslouží svému účelu dostatečně. ()

Yoshimitsu

Toreádor a zároveň zpěvák Manolo měl jakési kouzlo, tak jako svět nemrtvých, který byl hodně ořezaný jen asi mega býk potěšil. Příběh byl nudný až uspávací a Coco uteklo daleko v nedohlednu. Dávám 50% ()

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky