Producent Guillermo del Toro a režisér Jorge R. Gutierrez uvádí strhující animovanou komedii s jedinečným vizuálním stylem. Mladík jménem Manolo, rozpolcený mezi očekáváním rodiny a touhou vlastního srdce, se vydává na velkolepé putování, aby se znovu setkal se svou skutečnou láskou a bránil svou rodnou vesnici. Tohle není obyčejná pohádka. Kniha života je nádherné a fantastické dobrodružství plné kouzel, hudby a legrace! (Bontonfilm)

ARI50

Tihle dřeváci jsou prostě škaredí a vůbec se nedá na to dívat opět hrozná dřevěná výroba a příběh ani nemluvím. ()

Grran

Je to šílená slátanina, která nenadchla svou animací mě osobně, ani společnost, která se na to dívala se mnou. Příběh, možná pro mexikánce dobrý, ale pokud nemáte mexickou krev, nijak moc nezaujme.. Dvě hvězdičky za animované malé prase a pár povedených hlodů, jinak film opravdu nemá moc co nabídnout. ()

JohnCZ

I přes slabší technickou stránku to má dost unikátní animaci, zlehka připomínající Corpse Bride či další burtonovky. Příběh čerpající z mexické mytologie a obzvláště dne mrtvých zní také lákavě. Jenže je tu o pár let mladší a emocionálně mnohonásobně silnější Coco, se kterým Knihu života prostě nelze nesrovnávat. Zaujalo mě použití netypických songů (od Radiohead nebo třeba Mumford & Sons), které jsou ale upraveny tak, že tam překvapivě dost dobře zapadají. Co mi ale na celém zážitku nejvíce ubíralo bylo překotné nefilmové tempo a místy příšerná dětinská gagovitost, která v kombinaci s až nepřehledně přeplácanou stylizací způsobovala to, že jsem nestíhal, nedokázal se do postav naplno vžít... a prostě se celkem nudil. ()

DEXTER099

Tohle pro mě byl hodně ošklivý animák (velké hlavy,nohy jak tyčky) až jsem to musel přeskákat.Za mě 30 % a tři hvězdy. ()

SlecnaSmilly

Milé děti, protože jste byly dneska neskonale hodné – vyfikly jste mi v obývacím pokoji krásné graffiti, na procházce jste se ztratily jen třikrát a jasný, ten podpálenej slamník je moje chyba, anžto jsem zaheslovala trezor, kde mám schovaný sirky, příliš jednoduše, proto vám teď za odměnu povím mexickou telenovelu. Jak už to na pobřeží Tichého oceánu bývá, tak zde na jednu spanilou dívku, která je rozumu sice mdlého, ale o to bývá hodnější a nevinnější, připadnou minimálně dva nápadníci. Čím je to dané si nedokážu vysvětlit, protože tady ve střední Evropě mi bohatě stačí, když se na mě v trolejbuse usměje někdo s více jak dvěma zuby a hned pelášim domů oznámit mamince, ať chystá svatební koláčky. Prostě mexický holky maj vždycky na výběr, je tu archetypální krasavec alá José Armando, přitažlivý, duševně i tělesně na výši a ještě k tomu charakter, což je vlastně i na škodu, protože než Maríu požádá o ruku, tak musí osvobodit rodné město z područí padoucha. Volné večery tedy Maríe začne vyplňovat sošný Fernando, osobnostně velmi nevyvážený mladík z bohaté rodiny. Teď přijdou ty pravé nervy, zvítězí-li pravá láska, nebo dá ta bláhová dívka přednost pomíjivému životu v luxusu?! Hele, pohádky a mexický telenovely vždycky končí divně, takže ta chuděra dožívá někde na předměstí s dobráckým Josém, kterej dá i poslední peso na Konto Bariéry. ()

ConanVJ

Taková průměrná animovaná pohádka s divně vytvořenýma postavickama. Příběh je celkem pěkný a nenudí. Jen mi zde chybí víc vtipných scének. 65% :) ()

hous.enka

Kdyby to nebylo tak americky uřvané, bylo by to mnohem lepší. Ale na druhou stranu příběh z prostředí latinskoamerického (pouze mexického?) dne de la Muerte mě zaujal - jak se Xibalba vsadí s La Muertou o to, kdo bude vládnout v kterém posmrtném světě, to mě nadchlo. Možná i víc než Manolův příběh lásky samotný. Je to vlastně taková kreslená telenovela s krásnou Mariou a sympatickým Manolou v hlavních rolí. ()

depony

Vtipné, animačně ojedinělé, příběhem neurážející pohádka o lásce a o tom, co vše jste ochotni udělat pro to, abyste v sázce vyhráli. A o rodině, o cestě za svým snem a přáním. A mně se to prostě líbilo. Melodické, hudebně velmi příjemné. A bavilo mě to. Nevím, jestli je to pro děti, ale já si v tom to svoje našel. Děkuji. ()

zdepapepa

Na film jsem se podíval na základě doporučení od jedné kamarádky, se kterou jsem měl pak kvalitní diskusi na téma Book of Life vs Coco - směr, kterým se ponese celý tento text. Čili - cokoliv bych tomuto filmu chtěl vytknout, musel bych vytknout i Coco. Zároveň to, že každý film si jde vlastní cestou, takže by bylo akorát na škodu srovnávat, když filmy v pohodě koexistují a "nelezou si do zelí". Připomíná mi to trochu ony dávné diskuse na téma Pixar vs Dreamworks. Příběhově a realističností vede Pixar ("cause dat Disney dough, also - experience"), ale co jsem teď zkoumal, tak art direction je minimálně na stejné úrovni - BoL má skoro všechny scény a postavy vyrenderované hezky komplexně. Zbývá tak jen fakt, že jsem se víc ztotožnil s Miguelem než Manolem a Joaquinem. ()

MartinezZ

(Spoilery!) -- A maminko, to ten jeho tatínek jako taky umřel? -- Ano, miláčku, celá jeho rodina je teď už mrtvá. Líbí se ti ta pohádka? -- Moc! A kdo umře další? ~~~ Ano, jedno nelze filmu upřít: Skutečně neokoukaná výtvarná stránka, kdy postavičky z vyprávění vypadají jak vyřezaní ze dřeva a pospojovaní po kouscích. Výsledek tak připomíná spíše nějakou variaci na Tima Burtona. Na druhou stranu to není nic tak zvláštního, připočtete-li si jako jednoho z producentů Guillerma del Tora :) Prostě takový trhle morbidní mexikánský příběh o poměrně rychlém vymření jednoho rodinného klanu, cestě za svým snem a vlastním životem bez cizího nalinkování, mnohačetném zmrtvýchvstání a vzpomínání na odešlé blízké. Nejsem si moc jist, že by to bylo pro děcka - ani ne tak vyznění, mrtvoly, vraždy, znásilňování, loupení, podvody, krev, mozky a sex děcka vidí od rána v televizi mezi reklamami - spíš mi to přišlo místy poněkud překotné až přeplácané, člověk si ani nestačí prohlédnout tu animaci a podrobnosti a furt se píská, ječí a rajtuje bez kochání se prací animátorů a renderovacího softwaru :) Ve výsledku je to tedy až nečekaně překvapivě pěkné a i dobré, ale popravdě: Necítím ani krátce po zkouknutí nějaké nutkání to vidět znovu. Pěkná neokoukaná jednohubka. El Finito. ()

Tayen

Začalo to hezky. Když se však děj přesunul do "podsvětí" animátoři se zbláznili stejně jako postavy. Stal se z toho barevný guláš s rozjívenými vtípky a infantilním koncem. ()

numi

Úžasně charismatický animák! V záplavě pixarkartových animací a příběhů působí až neuvěřitelně svěže a sympaticky. ()

kaylin

Čekal jsem, že to bude zase celkem nuda a on ten příběh, ve svém základu, vlastně je jen tím, jak dva muži bojují o jednu ženu, ale to, že je to zasazeno do mexických kulis a do mexické mytologie, tomu přece jen dává něco navíc, stejně jako styl animace, který byl zvolen. Není to animace nutně podbízivá, ale rozhodně má své kouzlo. ()

harfuska

Vamos, mučačos! Vyskočte na svojho tora, popadnite svoju siňorínu a nechajte sa unášať týmto príbehom živých aj mrtvých mexikános. Ale držte si sombréros, pretože vás čaká farebne bláznivá jazda plná spevu, toreádorov a umierania. ()

..Lucas..

Spolu s Jak vycvičit draka 2 nejhezčí animák tohoto roku. Krásná animace, výborní dabéři a neobyčejný příběh. Snad takovýchto animáků bude víc :) ()

gegina31

Naprosto skvělá animovaná pohádka. Ta hudba mě tak dostala, že kdybych si ji nenašla na youtube, tak mi asi pukne hlava. Když jsem se před shlédnutím dívala na galerii čsfd, tak mě trochu odradila neobvyklá animace, ale při sledování jsem se bavila od začátku do konce. Nejde ani tak o vtip jako o krásný příběh. A že jsem se tady někde dočetla, že film není pro děti, protože tam umřeli něčí rodiče? No tak Karkulka, Jeníček a Mařenka nebo pohádka o koblížkovi je teda větší masakr. ()

Trevor

Del Toro by sa mal držať skôr fantazíjnych príbehoch ako Faunov labyrint, tam je zjavne vic doma (ako režisér, možno by to lepšie zvládol aj ako prodeucent) ako v rozprávke, ktorá nie je ani pre dospelých, ani pre mladých dospelých a už vôbec nie pre deti. Pekná grafika doplnená dobrou hudbou, príbeh však celkom dosť zaostal.55% ()

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky