Rodina Towainových se chystá opustit zalesněný měsíc Endor, když je přepadne armáda nájezdníků vedená zlým králem Terakem. Armáda zabije rodinu a pochytá Ewoky, se kterými se mezitím Towainovi spřátelili. Uprchnout se podaří pouze dívence Cindel a Ewokovi jménem Wicket. Oba se na útěku seznámí s poustevníkem Noahem a jeho zvířátkem Teekem, které se dokáže pohybovat neuvěřitelnou rychlostí. Ale pronásledovatelé jsou Cindel neustále v patách, protože král Terak chce pochopit a spoutat sílu vesmírné lodi, která patřila Towainovým.

Snímek The Battle for Endor vznikl v roce 1985 jako pokračování snímku The Ewok Adventure z roku 1984. Oba filmy vycházely z Hvězdných válek George Lucase. Konkrétně z šesté epizody Návrat Jediho, kde roztomilí medvídci Ewokové bojovali po boku Luka Skywalkera a jeho přátel. (Vitason)

Shadowrat

Tento film je celkem v dobrý, kdyby se člověku v hlavě stále neozýval hlásek, který vám opakuje: Star Wars. Když se odprostíte od světa Star Wars, dostanete se do světa pohádek, fantasy a spousty legračních situací ať už záměrných nebo úsměvných svou nelogičností. Ale co, užijme si pohádku s našimi oblíbenými medvídky. ()

Mach Tom

Film navazuje volně na Ewok: Karavana Statečných. I když se jedná pouze o výpravný TV Film, ve své době by mohl být vysílán i v kině. Technicky jej můžeme zařadit do nově vznikajících Star Wars Story. Možná kdyby se zremástroval a doplnil o pár lepších efektů jak měl Lucas občas v oblibě, možná by mohl dopadnout lépe. Film jsem měl dříve vždy zařazený ke Star Wars na kazetách a tak je to pro mě dětská srdcovka. U mnohých asi propadl, ale mě se vždy líbil a rozšiřoval mi svět Star Wars, který se skládal jen ze tří filmů. ()

Rhaegar odpad!

Co to mělo být!? Jednička byla špatná, ale tím že se tam nic nestalo se toho moc nepokazilo. No a tady během prvních pěti minut naběhne ženština co vypadá jako by utekla z céčkového fantasy filmu. Vede oddíl skřetů a pomocí kouzelného prstenu se mění na vránu. O to má ještě další esa v rukávu, z kterých mi rotovali oči v důlcích. Ještě, že široká veřejnost o těchto filmech neví a ti co ano to ve vlastním zájmu nevytahují :D ()