K Jasonu Stathamovi, Dolphu Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesteru Stallonemu, kteří se znovu setkávají v roli týmu elitních žoldáků, se poprvé připojují Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipio, Levy Tran a Andy Garcia. Vyzbrojeni všemi zbraněmi, které se jim dostanou do rukou, a schopnostmi je použít, jsou Expendables poslední obrannou linií světa a týmem, který je povolán, když jsou všechny ostatní možnosti mimo hru. Noví členové týmu s novými styly a taktikami však dají „čerstvé krvi“ zcela nový význam. (Vertical Entertainment)

bourec

Expendables mám rád. Ale tohle poslední pokračování je už trochu slabší. Nebejt tam můj oblíbenec Statham, tak půjdu ještě níž. Triky jsou úděsná sračka. Ovšem co mě nejvíc vadí na takhle zbabraným filmu jsou zadní projekce. No nic, zapomenout, a jedem dál. 40%. ()

S.W.A.T

Řekněme si to na rovinu, je to nejhorší díl série? Rozhodně ano, ale slabších 70% to k mému překvapení dokáže vytáhnout bez problému. Ale na druhou stranu to šíleně dobře odsejpá a Statham má neskutečný charisma a bez problému jím zakryje hromadu problémů co ten film má. Dále je potřeba pochválit Slye, který ač má věk, tak pořád nepůsobí vyloženě mimo. A co je potom vyloženě super (a fungovalo dokonale i v předchozích dílech) je vzájemné špičkování právě mezi Stathame a Slyem. Hodně potěšující je, že se nějakým způsobem odkáže ke každému předchozímu dílu série, hlášky šlapou (nečekal jsem, že nejukecanejší bude Couture) a Tony Jaa je docela fajn (ač je vtipný poslouchat jak evidentně neumí anglicky, takže ze sebe nevypotí nic víc než jednoduché holé věty). No a teďka druhá strana barikády. CGI je vyloženě tragický, ale díky traileru to bylo očekávaný, takže nic překvapivého. Záporácká strana je vyloženě žalostná (jak Iko Uwais, který má s tou angličtinou problém taky, tak "nečekaný" hlavní záporák) - časy perfektně slizkýho Robertse, zábavnýho Van Dammea nebo démonickýho Gibsona jsou pryč. V případě hlavního záporáka je třeba říct, že všechno kolem něho je evidentně ten úplně prapůvodní scénář pro dvojku slitej dohromady se scénářem pro Stathamovu sólovku a proto o to víc štve, že jim to trvalo tak dlouho to natočit, protože se bohužel nemohl té role chopit ten kdo jím měl hrát původně a s ním by to fungovalo výrazně líp. Nováčci sice nakonec nejsou tak hrozný, ale zároveň nic nepřidávají - Fox je děsivě umělohmotná a zmalovaná jak štětka, 50 Cent a Scipio jsou ve filmu zcela evidentně, protože Crews nebo Snipes a Banderas buď neměli čas nebo se na to vysrali (v případě Scipia je to, že nahrazuje Banderase dokonce zakonponováno do děje). Akce je celkem rutina, ale tahle série se nikdy nevyznačovala dechberoucí akcí, takže tady se to drží v lajně. Jo a na Dolphovi je vidět, že byl v době natáčení nemocněj - moc nemluví a když jo, tak to není úplně ono (nemá snad ani jednu pořádnou hlášku), tak snad už mu bude jenom líp. Zjednodušeně - kdo měl už problém s předchozím díly, tak tohle pro něj rozhodně není, protože tady ty problémy nazakrývá luxusní obsazení a špičkování mezi postamava. Možná bych se nebránil pětce, ale s lepší režisérem a lepším obsazením vedlejší rolí. ()

Adaamos21

Nenápaditá, ničím zapamatovatelná akce, velmi slabé obsazení, levně vypadající triky a prostředí. Tohle nejsou Postradatelní, ale spíš Zbyteční. ()

C0r0ner

Triky jak z prdele, scénář jak z prdele, látané obsazení, ale zase hromady mrtvol, sem tam povedený vtip a docela to uteklo. Dohromady tedy tak na půl cesty, což je u téhle značky vážně špatné skóre. Expendables skončili dvojkou, pak už je to celkem trápení. 50% ()

necisty

Dnes se mi zdál sen, že jsem přepral Sylvestera a držel jsem ho pod krkem. No a pak mi zazvonil budík. Dívejte, musíte na to chodit jako na Rychle a zběsile... Totálně sjetí. Ne :D, prostě s očekáváním na drsnou akci s hláškováním vysloužilých akčních hrdinů podtrhnuté Megan Fox. Jako vážně, za mě je to její životní role :D. Důležité nehrát si na filmové kritiky. Pro vás, pro které to není, tam nechoďte a vy ostatní si to zkuste užít. Já si to užil. ... GA Cinema ()

Ondatra

Pořád to stejný dokola a dokola. Čtvrté pokračování nepřináší extra nic nového až na dva nové herce. A právě ti mě aspoň navnadili a proto jsem dal dvě hvězdičky místo jedné. Megan Fox funguje v týmu dobře a aspoň se dá na co koukat. 50 Cent to skvěle doplňuje a na tu roli se mi prostě hodí. Zbytek týmu je stejný, akorát zase o něco starší. Akční scény jsou taky podobné jako v minulých dílech a ty fungují docela dobře. Já jsem se u nich nenudil a uteklo mi to docela rychle. Děj je ale takový nijaký, chtělo by to buď něčím obzvláštnit a nebo přinést něco nového. Proto dávám dvě hvězdičky a jestli přijde někdy ještě pátý díl, který doufám že už bude poslední, tak snad přinese něco nového, něco lepšího. 5/10 ()

c.tucker

Film "Expend4bles" od režiséra Scotta Waugha bohužel nedokázal splnit očekávání. Jedná se o unavený film, který trpí velmi špatnými triky a akčními záběry, které jsou nepřehledně sestříhané. Obsazení, které zahrnuje jména jako Jason Statham, Dolph Lundgren, Randy Couture a Sylvester Stallone, bylo zřejmě nevyužité a jejich potenciál nebyl v plné míře využit. Přidání nových členů týmu, včetně Curtis "50 Cent" Jacksona, Megan Fox, Tonyho Jaa, Ika Uwaie, Jacoba Scipia, Levy Tran a Andyho Garcii, mělo potenciál přinést do příběhu čerstvý vítr. Bohužel, noví členové s novými styly a taktikami nepřinesli dostatečnou inovaci a příběh zůstal povrchní. Celkově mi film "Expend4bles" silně připomněl film "Americký ninja 4", což není dobré srovnání. Je to zklamání, že takový talentovaný soubor herců nedokázal vytvořit lepší a poutavější film. ()

LasT_Olt odpad!

První dva díly byly docela v klidu béčka, třetí už trpěl na únavu materiálu a tohle je hotový poločas rozpadu. Směšnější film jsem už dlouho neviděl. ()

alchac

V podstatě veškeré kouzlo série spočívalo v účasti akčních ikon let osmdesátých a devadesátých, resp. jejich vzájemnému pošťuchování a (sebe)ironizování, takže nelze považovat za překvapivé, že když došli důchodci – dílem vlivem neúprosného zubu času, dílem kvůli jednopoužitelnosti padouchů (tj. nejpozději po nic moc trojce, ovšem fakticky po druhém dílu – pokud tedy člověk pomine vepřového taváryšče Seagala, v současnosti již toliko obskurního pomatence, páně Solovjovova přicmrndávače a mediálního rozkuřovače cara Vladimíra) – byl vskutku nejvyšší čas parkinsonovsky roztřeseně zamávat publiku francouzskou holí, nostalgicky zamáčknout slzu a svěsit oponu. Leč chechtáky jsou chechtáky a Holé Wůdů je třeba páchat až do vyždímání oběti do posledního centíku, a tak zde máme další díl, nyní již zcela nepokrytý pásový recyklát, který je i v rámci žánru Expendebilní naprosto mimořádně, ke vší hrůze navíc v jedné z ústředních rolí osazený patrně nejodpornější jedovatě plastickou… nepěknou věcí současného filmového prů(j)myslu nacházející se vzhledem a nehereckým projevem někde na pomezí voskové figuríny a oživlé nafukovací panny, paní Liškovou, zde navíc opravdu děsivě zmalovanou tak, že mi z ní permanentně zalézaly kulky (doufám, že Statham si za zápasnickou a postelovou scénu vydupal pořádně macatý příplatek za před kamerou provozované zvrhlosti), jíž v otravnosti, akční nepoužitelnosti a trapnosti zdatně sekunduje ten jakože Desperádistův ústřik. Mé dojmy z utrpěného zážitku by se tak daly směle přirovnat k tomu, jako kdybych naklusal na koncert Železných Paniců, přičemž z plakátu u vstupu bych se ke svému nesmírnému poděšení dozvěděl, že Harrisovu basu nahradí Michal David se svým ikonickým nástrojem, za bicí zasedne Ringo a po úvodní Aces High, kterou ještě Murray s Dickinsonem udrželi v mezích jakés takés snesitelnosti, byl druhý jmenovaný skopnut z jeviště a nahrazen Britny Spírsovou, která s kompletní suitou Luneticu po boku okamžitě začala bez jakýchkoliv skrupulí výt The Number Of The Beast. Byť jsem předem čekal, že propad směrem žumpa zahájený ve trojce bude uděšeně pokračovat, tak i já jsem byl zhrozen, o jak žluklou kejdu se jedná, a nebýt stále poměrně funkční chemie mezi původními členy týmu (zejména mezi Slájem a Jasoňěm, ovšem ani Couture a zdravotními problémy očividně limitovaný Dolfi v tomto ohledu nezklamali), kteří to uhláškovali na slabší nostalgické dvě, zcela určitě bych nyní splachoval. ()

okkac

Ty triky!! Bože, to CGI a zadní projekce! Moje oči! Scott Waughn je břídil, který neumí pracovat s trikama. Nehledě na to, že je to skoro solovka Stathama a zbytek týmu má jen minimální roli. A hlavně když už máte dvě asijské legendy jako Iko Uwais a Tony Jaa a vůbec je nenecháte se spolu porvat, tak jste mamlasové. 4/10 ()

Sabrewulf odpad!

No ty krávo, tahle AMATÉRSKÁ FUŠEŘINA se fakt promítala v kině? Jako já jsem z negativních reakcí už čekal, že to bude mít škaredý vizuál i triky, ale že tu bude úplná rezignace na filmařinu na všech postech? Vždyť tam naprosto chybí byť jen náznak dramaturgie, to je tak strašně bez hlavy a paty naplácané na sebe, scény vůbec nemají nějakou stavbu a posloupnost, střihy přichází moc brzo, či příliš pozdě, všechno je to jakoby psané a točené za chodu, žádné scéně se nevěnuje alespoň malá péče, prostě se co nezbrkleji sfoukne. Už ten úvod mi fyzicky ubližoval - probíhá akční scéna, kdy někde na východě jednotka Uwaise napadne něčí základnu, najednou je v půlce utnutá (!), následuje, Bůh ví proč, sled záběrů, jak Sly nasedá na motorku a naskočí jalově nápis Expend4bles. Jako by se nechumelilo, film pokračuje dalšími dvěma scénami a teprve po nich se vracíme zpátky na úvodní přepadení za Uwaisem. Hrozně WTF. Obraz naprosto příšerný (to točili na mobil?) i moje digitální zrcadlovka vydá hezčí obraz než toto hovno. Občas je  celkový look hnusně vybledlý, zoufale tam chybí kontrast. Triky ještě horší než od Asylum, se slzou v oku vzpomínám na Ex2, kdy až z breakdownu na youtube jsem zjistil, že spousta věcí byla CGI či matte painting, zatímco zde se prohání na první pohled viditelná, opravdu odporná CGI plastová autíčka, CGI plastová letadýlka, CGI plastové vrtulníčky, či CGI plastové lodičky. V akčních scénách kolikrát chybí hudba, která by to nakopla, třeba při prohánění se plastovými autíčky Couture několikrát "zahláškuje" a za každou hláškou je vždycky takové trapné ticho, jako když řeknete vtip a nikdo se mu nezasměje. Hrůza. 80% herců je tam abnormálně zbytečných, většina hraje doslova komparz (zdravíme 50 centa a jakousi blondýnu), až si říkáte, proč je tam vlastně obsadili? Na všech hercích jde vidět, že jim naprosto chybí jakýkoliv zápal. Viditelné nadšení a užívání si z prvních dílů se zcela vytratilo a všichni se tváří strašně znuděně, až otráveně, jakoby roli dostali za trest ve formě veřejných prací. Že Uwais i Jaa nedostanou prostor něco předvést (to jsem naprosto očekával) a že Jaa k sobě potřebuje jakousi blondýnu, aby dokázal přemoct jednoho protivníka, už je jen smutnou mouchou na hovně. Film má při stopáži 103 minut pocitově tak půl hodiny, sotva začne, za chvilku jste na lodi a je konec filmu. Díky té neprofesionalitě jsem se během sledování tvářil jak Nicholas Cage u sledování snuffu ve filmu 8mm, u každého projevu amatérismu jsem poskočil, jako by mě nědko bodal špendlíkem, což bylo prakticky nonstop. Nevím, jestli mi kdy jiný film způsoboval takové permanentní návaly VZTEKU, jako tady. Za všechno hovoří fakt, že jsem několikrát vážně, ale opravdu vážně koumal, jestli se mi do rukou nedostala nějaká nedodělaná verze filmu, který má projít minimálně ještě jednou postprodukcí. Brutálně mě polije horký pot, když si uvědomím, že jsem na tuto "fan made" sračku málem chtěl jít do kina. 100 melounů je samozřejmě tunel jako kráva, ani z poloviny to neodpovídá výsledku. Odfláknutý nepodarek. Totální urážka filmařiny, zasloužený propadák a NEUVĚŘITELNĚ NEPROFESIONÁLNÍ PIČÁRNA.  () (méně) (více)

sir-dave

Tak tady už ani Stallone nechtěl hrát. Úplně zbytečné, až směšné pokračování, kde nepomůže nic. Od povedených prvních dvou dílů se zřítili na dno akční žumpy. Podobné zklamání jsem pociťoval, když po Plánu útěku natočili dvojku, ty kvalitativní propady jsou si podobné a jde jen o to podojit značku. Iko Uwais jediná cool postava, záporák, co to drží nad odpadem. Stathama si může každý pustit v X dalších explodujících filmech. Megan se mi plastikami hodí spíše do Love Island. ()

Deyw

Po 9letech konecne dalsi expendables..no jako stallone to vychytal a hlavni roli prebira podle me skvelej statham, spickovani se slyem je porad top, s ostatnima to slabne, ale furt dobry, sestava nejslabsi co kdy byla, naslapany to je hodne, ale zelene platno je citit skoro vsude..bozska megan je tu taky skvela, hele me to bavilo..ja takovejhle vyplach fakt potreboval 🙂 pro me zabavny a silny 3/5 🤌 ()

Aargh

Produkce na úrovni studia Asylum. Triky jako z videohry na PS3. Trapný scénář. Apatičtí herci, prkenná Megan Fox. Akční veteráni, kvůli kterým série vznikla, tu prakticky nejsou. Vůbec nechápu, pro koho to točili. ()

Johnny.ARN

Megan Fox. Je lepšie, keď sa fotí. Uvedomuje si, že má cecky a nebojí sa ich použiť. Prečo ju ale stále niekto obsadí do filmu?? Elitná vojanda ide do misie v latexových legínach a holými krížama? A jej autorita pri velení tímu je, no neni. Najhoršie na tom je, že toto je minimálne druhý film, kde mala takúto vodcovskú postavu a obidva sú napiču. Áno, pri trojke som si myslel, že keď celý tím dokázal vyliskať armádu aj s tankáma, že to je už dno. Nie, tu, jeden Statham, prestarnutý ale stále mrštný, dokáže sám vyliskať, no všetkých. Zvyšok je smiešny komparz, kde jediný badass je Lundgren nad hrobom a zvyšok už len pozbierali z ulice tých, čo im to podpísali. Porovnajme to s jednotkou a myšlienkou, prečo ten film vznikol. O efektoch a greenscreenoch sa ani nebudeme baviť. Aby takúto amatérčinu niekto vypustil von a tváril sa, že je to ok a vyzerá to perfektne, nemám slov. Nedovolím si povedať, že je to najhorší film série, ale keby už nikdy nevznikol žiaden ďalší, neprotestoval by som. Kino je úplná zbytočnosť, dokonca ani Meganine bradavke na konci v bielom tričku za to nestoja O chvíľu budú aj tak fotky všade. Ultraslabé 2 z 5 (CC, VIVO, premiera) ()

Jizni Tlapa

Je to vlastně klasická expendoblo šablona! No a že to už tu bylo 3x? Bylo ale pokaždý to zafungovalo, což je vlastně i případ 4ky! Když obrečim absenci Chucka, Terryho, JCVD, Arnieho a Bruce zbyde mi pocit ze slušně odsejpajícího akčňáku se skvělým záporákem, nabušenou akcí a sranda dialogy, kde si už i vrásčitý Statham s polomrtvým Slyem a dlouhovlasou máníčkou Dolphem pořád uměj ze sebe udělat legraci.... ()

ywo666

Otrasny trailer, slabe hodnotenia, zle financne vysledky, absencia mnohych akcnych hviezd a na tych co ostali, uz citit vek. Vsetko toto nastavilo moje ocakavania spravnym smerom. Lebo 4ka je najslabsi diel serie. Pritom to tak nemuselo byt. Tony Jaa, Iko Uwais a viac casu pre Stathama davali potencial. Ale cele je to nejake lenive. Niektore hlasky su umelejsie ako Megan Fox (preco tak pekna baba potrebovala tolko botoxu?). Scenar a dialogy slabota. Rezia bez pridanej hodnoty. A cele je to take rezignovane, bez iskry. Aby som len nepindal. Stale tu mame kopec akcie, stale sa najdu hlasky, ktore pobavia, efekty su menej zle ako sluboval trailer a obcas to ma 80tkovu atmosferu. Joke s 50 centom paradny. 70% ale je to skor cena utechy pre nas najskalnejsich, ako dobry film. Kto nevie ocenit aj horsie akcne filmy (99% divakov) bude zdeseny, aka je to chujovina. ()

Zek

První díl expendebles odstartoval něco, na co jsem čekal dvacet let a to je vzít známé herce z akčních filmů a narvat, je do jednoho filmu. Povedlo se, i když někteří tu nedostanou tolik prostoru pro začátek to bohaté stačí. Druhý díl, je absolutně jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Prostě vidět vedle sebe Stallone, Schwarzenegger a Van Damme to byl vždycky můj sen. Pak přijde třetí díl, který sice přivede další známé tváře, ovšem filmu strašně ublížilo snížení ratingu a upřímně si ani moc nepamatuji co se ve filmu odehrálo. Očekával jsem, že u čtvrtého dílu se ponaučí a znovu se vrátí ke skvělé dvojce. To se vůbec nestalo místo toho se natočilo zbytečné pokračování. Do kterého jsou narvaní herci třetí cenové kategorie a tím pádem, je vše co dělalo expendables výjimečný, zničeno. ()

drake31 odpad!

Sedem rokov v Anglicku, a so slovenčinou je to čím ďalej tým ťažšie pre mňa, ale ak má niekto záujem prečo odpad! a prečo je Expend4bles najhorším filmom roku 2023, moje kompletne kľudné a pokojne a zenové myšlienky sú na Letterboxd - rozhodne som nebol vytočený každým jedným aspektom filmu od začiatku až do konca :) ()

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (více)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny