X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Hapretor

Ach jo, to byla zase blbost a nuda. Zase jsem naletěl. Dal bych nejradši odpad. Ale přišlo mi, že se Oscar Isaac dost snažil, a nebylo to na škodu, Sophie Turner to moc slušelo a na zabití času to posloužilo. Jinak Lucas Till je strašná držka - hyzdí každý film, ve kterém hraje. Je to ale zase škoda peněz. Už asi nevymyslí něco pořádného ?! ()

char_t

Zase jednou půjdu proti proudu. Apocalypse mě kupodivu bavila stejně nebo i o chlup víc, než Days of Future Past. Nové postavy a jejich linky stojí za to, akce a efekty jsou super, a ani ta recyklace Quicksilvera mi nevadila - na rozdíl od předchozího dílu ho aspoň vyřadili ze hry smysluplně a ne jen "vysazením u mámy" :-) Na rozdíl od většiny bych se dalšímu dílu rozhodně nebránil. ()

Gaia.M

Chce se mi brečet. X-Meny od prvního dílu miluji, nicméně tenhle díl mě obrovsky zklamal. Vždyť co se tam dělo?! Skoro vůbec nic! Jen Xavier přišel konečně o vlasy, ale jinak.. :( Pro mě osobně opravdu velké zklamání. Btw. taková vsuvka, že mi tam narvali vlasatého Alexe Summerse, to bych jim ještě odpustila, ale že mi ho sebrali! to teda sakra šlápli vedle!! :D Bráška mu nesahá ani po kotníky.. ()

MikeeTheory

Řekněme takový průměr. Neurazí, nenadchne ani se extra nevryje do paměti. Jako večerní jednohubka proč ne, ale v konkurenci velkofilmů (nebo předešlých dílů) to trochu ztrácí dech. Ubral bych méne digi a přidal více chytrosti v příběhu. Takhle to přece jenom spěje až k nudně předvídatelnému konci, takže když se objeví závěrečné titulky, není moc důvodů litovat, že film skončil. Každopádně co potěší, je třeba hudba Johna Ottmana, která dokonale umocňuje celou apokalyptickou tématiku, nebo některé hlavní postavy, se kterými i přes všechny nedostatky víceméně sympatizujete. ()

Toka

Já si tenhle díl neskutečně užil. Nepochybně za to může ženské obsazenstvo a charismatický James McAvoy, ale ti by sami film neutáhli. Pevně stojí na silných základech humoru, plynulému vyprávění příběhu a audiovizuálních efektů. Když se řekne X-Men: Apokalypsa, už navždy se mi vybaví, jak epický nářez to byl. ()

zelda82

Hodne slabe tri hvezdy...Novi X-Meni serviruji hromady digitalniho balastu, ale malo pribehu a zajimavych postav. Aspon ze ten uvodni hudebni motiv je porad badass ()

P.J.2

No uprimne jsem to cekal horsi. Konecne se v xmenech neco deje. Ale wolverine tam byl bohuzel dost zbytecnej. ()

sadlokan

Ale,jak již naznačuje název-Apokalypsa-,co se dá většího ještě zničit???Já nevim.Stejný problém mám i u Dna nezávislosti,ten ještě navíc recykluje. ()

pilarius

Ačkoliv jsem to v předchozích dílech tak nějak bral, tady mi prostě chyběla stará parta. Nemastnej neslanej záporák a tuna nudného CGI tomu taky nijak zvlášť nepomohli. Destrukci prostě nejde stupňovat donekonečna. Nebýt dlouhé scény Quicksilvera, která byla nehorázně povedená, silně bych zvažoval nižší hodnocení. ()

loki5

Je to v podstatě jako všechny letošní komiksové filmy. Prázdný mišmaš všeho. Zajímavá scéna s quicksilverem ? Ano, ale není v nic nového. Finální souboj s barevnýma prskavkama ok, ale je to už nuda. Navíc má film 2,5 hodiny a v podstatě se v něm nic nestane. Víte že nakonec zlikvidují hlavního záporáka a nikdo neumře a trvá to 2 hodiny než zlikvidujou hlavního záporáka a nikomu se nic nestane :-D A co s Magnetem ? Co mu dát novou rodinu a tu zabít aby byl důvod k tomu, aby byl zase zlý. A on zase na konci prohlédne. Vývoj postav nula. Akční scény nuda. Záporák tradičně nezajímavý. A dialogy vatové. A opět cameo s Rosomákem bez důvodu. 40% ()

fr3ak

Vážně tohle točil TEN Bryan Singer? Už u Ratnerovi trojky jsem tehdy nadával na kurvení universa, který právě Singer vybudoval a fakt bych nevěřil že něco takového napíšu, ale zlatá trojka... ()

BOURQUE

Ďalšie (pred)pokračovanie príbehu X-Men neprináša extra veľké prekvapenie. Samotný príbeh síce občas dá nabrať (hlavne vtedy, keď si neviete rýchlo spomenúť, že ako to bolo predtým, čo ste už videli), ale je to celé zabalený do známej šablóny. Mohutné využitie zvláštnych efektov je tu fakt na úkor príbehu. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Faila

Pořád jsou to ti staří dobří X meni, pořád je to část historie některých známých postav, pořád je to akční a zábavné, ale oproti předchozím dílům je tento už hodně přehnaný, chvílemi až trochu hloupý. ()

strikeman

Spousta kritiky, no mně se to líbilo. Od filmů řady X-men totiž neočekávám hluboké filosofické drama, nýbrž popcornovou jízdu a rozumupustou zábavu ;-) 80% ()

Nerd4Dreaming

Čekal jsem teda větší apokalypsu, záporák, i když ho hraje můj oblíbenec Oscar Isaac, se moc nepředved, a celkově dojem z filmu vyšumí ein zwei.. Jak to říkaly postavy ve filmu? "Trojky jsou vždycky nejslabší" Platí to i u trojky týhle "First class trilogie" ()

hEROic

Ajaj tady něco ošklivě začíná drhnout. Pár dobrých scén nedokáže podržet tu spoustu věcí co tu již byla, navíc záporák o ničem... Dost možná nejslabší X-men vůbec... 60% ()

Trešlson

Tak jsem konečně dohnal Apocalypse a musím říct, že jsem příjemně překvapen. Po všemožných recenzích a kritikách jsem čekal opravdu nejslabší díl série a ejhle.. pro mě spíš xmenovský nadprůměr, který se nevyrovná První třídě ani Loganovi, ale líbil se mi víc než třeba celá první trilogie. 8/10 ()

slaskounext

Always the same, and now all this. No more stones. No more spears. No more slings. No more swords. No more weapons! No more systems! No more superpowers. . . . ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)