X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Randwulf

Škoda, že jsem od začátku věděl, že se dívám na nové X-meny, protože bych to mohl klidně zaměnit za epický remake Hvězdné brány. To, co zdánlivě připomínalo Teal'ca, však nebyl Jaffa sloužící Apophisovi, ale mutant. Co víc, nejmocnější mutant všech dob. Zplozenec zla, bůh Sumerů, Egypťanů i Izraelitů, Mistr Modelář. Zajímavý námět? S trochou střízlivosti a jemnosti snad. To bych ale od kamarádů zpoza Velké louže čekal asi moc. Apokalypsa je tu a to ničivější než, kdy dřív. Noe se svojí archou stejně jako mimozemské civilizace ničící planetu Zemi můžou jít na párek. Přichází Mr. Sandman a s ním jeho jezdci. Svět, který známe, bude zničen a nahrazen světem novým, lepším. Po nešťastném výstřelu, za který by se nemusel stydět ani děda od Helmova žlebu, projevuje nadání pro modelařinu také starý dobrý Erik, vše se zdá být ztraceno… Naštěstí jsou s každou další epizodou silnější nejen ničitelé světa, ale i studentíci a další nadějné talenty. Rychlonožka evakuuje celou škola a záchranná mise může začít. Při ní se podaří nejen zachránit svět a porazit muže, od nějž by se mohl učit i temný pán Sauron, ale konečně je do přírody vypuštěn také Rosomák. Xavier sice přišel o vlasy, ale v porovnání s tím, čemu se podařilo zabránit, jsou to, myslím, přijatelné ztráty. Magneto a Jean spolu opraví celý svět, Storm do toho kápne trochu duhy a vše bude jako dřív. Ne, teď bez trochy ironie. Tohle se úplně nepovedlo. I když jsem se smál vcelku často, myslím, že to nebyl hlavní záměr tvůrců a já tak můžu jen čekat na další díl, ve kterém Charles vymaže vzpomínky celému světu včetně sebe sama, protože jiné východisko z téhle čalamády nevidím. ()

Illy

Slušná komiksová jízda. Singer je zručnej režisér...ale nic převratného nepřináší. A hlavně finále je totálně očekávatelnej. Jako letní blockbuster ok, Deadpool nepřekonán. ()

waits

Asi jako Muži v černém 2 nebo Harry Potter 2. Singer předvedl podobné - natočil něco už před tím natočeného, jen nudněji a únavněji. Neznám komiksovou předlohu, možná, že důvodem je důležitost původní látky v rámci serie. Každopádně filmové zpracování je jen pro opravdové fandy seríe,a to já nejsem. ()

Lilloos

Pojďme tenhle snímek brát jen jako akčňák a pojmenovat si, proč mě tak bavil: Egyptské prostředí - několik dějových linek, které i po spojení dávají smysl - teenage verze klasických postav (hlavně Storm, Jean a Scott) jsou za mlada podstatně víc cool - tak akorát již okoukaného Wolverina - Quicksilverova scéna - Michael Fassbender - a taky fakt, že jsem začala mít X-meny (sakra, jak se tohle správně skloňuje v češtině?) a jejich zamotané (a to je slabé slovo) osudy fakt ráda, jsou mému srdci zkrátka nějak blíž než namachrovaní Avengers (i tam mám však své oblíbence). ()

drozdy1

Akční podívaná, která je víceméně zaměřená na totální destrukci a to co jste viděli v traileru toho se také dočkáte. Záporák bez charismatu, který se nechá snadno přemoci, na to jakou má moc a jeho stoupenci - krom Magneta, také . Příliš mnoho náhod a takový nemastný a neslaný snímek na jedno podívání. Všechny X meny jsem tak vždycky nějak vstřebával, některé více, některé méně. Tohle se tedy povedlo méně a na to, že tohle měl být poslední film ze základních X menu, tak to skončilo asi tak jako na konci filmu - pod sutinami a hromadou prachu. PS + SPOILER: Magneto si zabije desítky tisíc lidí a nakonec si stejně v klidu odkráčí jakoby se nic nestalo a podobných nelogických momentů je tu víc. Hodnocení: 65%. ()

G900

Táhněte do háje! Mně se to líbilo... Je pravda že Singerův čtvrtý porod už byl poměrně těžký, pravděpodobně kruhový, ale stále je to jeho dítě... Whatever! ()

Matli

Podle mě níže uvedené komentáře trošku přehánějí, bál jsem se brutálně digitálně přehnané devastace celého světa, ale nic takového se nekoná (na to si počkám u Dni nezávislosti 2 :-) ). Prostě pohodové pokračování nových X-Menů se super efektama, standardním dějem a se souvislostma a návazností na První třídu. Samozřejmě filnální scéna je celá před zeleným pozadím, ale to se dalo čekat. Plnohodnotnou pátou hvězdičku musím dát za Quicksilvera a opět jeho zrychleně zpomalenou scénu, na to se dá koukat furt :-) 86% PS: Potitulová scéna je :-) ()

CJFlip

Určitě lepší než Batman vs. Superman! Celkově mi to nepřišlo, tak špatný, jak kritici píší. Neurazí to, ale ani nepotěší. Za mě asi jeden z těch horších filmů, kde nedostanete nic navíc, kromě většího bordelu a destrukce. Prostě průměr (6/10). ()

Tred2

Tři hvězdičky jen díky hlášce o Star Wars: "Aspoň se shodneme, že třetí díl je vždycky nejhorší". Taková míra sebeuvědomění se musí ocenit. ()

MiniMinion

Dobrý...docela dobrý... Čekal jsem víc, ale jsem spokojenej... Na X-Meny možná moc digitální, rozhodně změna oproti X1, ale změna je život a život jde dál... Každopádně, co se hereckých výkonů týče, celkem se to vyrovnalo; na jedné straně skvělé duo Fassbender/McAvoy, na straně druhé poněkud toporná Sophie Turner...ta mě trochu zklamala... Dalším zklamáním byl Apo a jeho Horsemen. Apo má vlastně neomezené (a blíže nespecifikované-bohužel) schopnosti, a přesto jen zabil pár lidí pískem, pak vsáknul pár dělníků, ukradl atomovky, postavil si pyramidu a šlus. Jasně, už to je sice dost ale APOCALYPSE by měl způsobit APOKALYPSU! No a teď k Horsemen... Po zjištění, že dokáže ovládat i kovy v zemi, je Magneto skutečně jedním z asi nejmocnějších mutantů, ale ti ostatní? Nó, Psyclock ok, ta má tu svojí energii a tak, s tim by se dalo pracovat, ale jinak? Storm se, zdá se mi, moc nepředvedla, ikdyž měla potenciál, a radši ani nemluvím o tom Archandělovi... Vždyť on má jenom křídla, to má i Falcon v Avengers, a ten si je ještě k tomu aspoň umí sundat... No nic, zpět k pozitivům; potěšila scéna s Rosomákem, sice krátká, zato však dobrá, Apův finální souboj s Xavierem v hlavě a Phoenix a s ostatními navenek byl líbivej a jedním z highlightů celého filmu byla scéna s Quicksilverem, která byla delší, zajímavější, vtipnější, působivější, lépe hudebně doprovozená a celkově lepší než její předchůdkyně v DoFP. 65% ()

pirko7

X-men aneb zbraň X, to je přeci několikrat zmíněný wolverine. A to už je další díl, kde ukazali jeho důležitost. Sice je to komické, ale pro fanoušky zárověň i smutné. ()

Monisek

Když si tu tak čtu komentáře, jsou tu přesně dva tábory - fanoušci a odpůrci... Já se bohužel nejspíš přidám k těm druhým, protože se mi to moc nelíbilo.. Nevím proč, ale něco mi na tom prostě nesedlo. Což je fakt škoda... Největším plusem byl Quicksilver, zbytek postav omšelý a nic moc. | Viděno doma, TV, titulky. ()

warrenur

Jeden z tych slabsich x-menov. Par scien je sice oku velmi lubivych a skutocne velkolepych a tiez potesila Sophie Turner, ktorej zjav ma vsak znacne prekvapil. Lez, na strane druhej som miestami stracal prehlad, kto je kto, "uzival" si hlupe dialogy a skratkovitost, co opat raz potvrdilo moju averziu voci filmovemu komixu. Nic moc. ()

molcan2

Najväčšiu sťažnosť mám na fakt, že tu nič nevyzerá skutočne. Myslím tým, že keď sa na celý deň obklopíte CGI, tak že zabudnete čo vyzerá reálne a čo nie? To nie. Úbohé efekty, nedostatočná réžia (toto by mohol režírovať hocikto) a nedostatočne presvedčivý príbeh. ()

TaanStari

Zdaleka ne tak špatné, jak všichni tvrdí, problém je, že tohle (narozdíl od X, X2, TFC a DoFP) je jen "blbá Marvelovka". S jednorozměrným záporákem a vším, co k výdělečnému patosu patří a bez jakýchkoliv původních témat X-Menů. No, Apocalypsova maska je skvělá, ale ty oči... Je vidět, že je to jen nějaký idiot pod maskou. V Deadpoolovi šly udělat oči bílé... Proč tady nešla dát krásná červená zář? Dál, Nightcrawler, wtf? Dejte mi Alana Cumminga a tuhle buznu si strčte do prdele. Mnohem horší, než smutný switch Romjin/Lawrence. Naopak se mi líbila scéna "v hlavě" a náznaky Phoenixe, a celkově z nováčků Sansa vede. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)