X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

Mouchal

Vlastně překvapivě zábavná vylomenina. Když člověk pomine fakt, že ten nejzlomovější moment celého filmu je naprostý výsměch realičnosti (ano, myslím to prošpikování jeho rodinky šípem, který by měl co dělat, aby i papír škrábnul) a tudíž přeběhnutí Magneta opět k "temné straně" působí vykonstruovaně až běda. S tím musíte ignorovat i naprosto hloupé zborcení pyramidy dvěmi pidi-kvádry, které si střihli skluzavku ala kokosi na sněhu a bum bác, pyramida do základu v tahu. Ten šmoulomutant si taky mohl vybrat lepší jezdce, protože krom Magneta to byli jen usoplení cucáci. Když se oprostíte od tohohle všeho a nevadí vám/už jste si zvykli na občasný digibordel, rozhodně budete spokojení. Když jsem tu vypíchl taková negativa, měl bych to asi vyvážit něčím, co se vydařilo. První, co mě a asi i všechny napadne, jsou scény s QS, který si vždy ten moment ukradne jen pro sebe a je vám jedno, že svět končí. Teď prostě hraje písnička a QS to rozbaluje! Daaah! Když může mít sólovku už i Tatum Karbaník tak proč ne sakra tenhle rychlík? Samozřejmě potěšila i Weapon X, kterou snad ještě někdy uvidíme. Ani záporák mi nepřišel nějaký vyloženě špatný. Holt byl občas díky své bezmezné aroganci trochu hloupější a občas zase moc věřil svým schopnostem ("jéé já dokážu lusknutím prstu vymazat celou generaci lidiček a támhle se proti mě formuje nějaká opozice... asi jí nechám žít, ať mi muže nakopat pr*el"). Holt problém nevyváženě silných komiksových zaporáků. Nakonec musím sdělit svou radost, že už tu nafrněnou a herecky plochou (a i po první scéně celkově plochou) Lawrenceovou nebudu vídat v příštích X-Meních omalovánkách, protože sakra! To je tak otravná ženská! Člověk by při jejím hereckém výkonu utrousil poznámku "eeeeh do péčka dobrý" a ona stejně furt hraje vážné role. Jo a abych nezapomněl, koho ještě furt baví Magnetova nerozhodnost? Hodný, zlý, hodný, zlý... Proti němu je i Darth Vader symbolem rázné a rozhodné volby. Pokud mám v komentáři už dvě narážky na SW je nejvyšší čas toho nechat. Noví X-Meni jsou pro mě kvalitativně podobní jako třetí Cap. A proto 75%. ()

Eventyrer

Niekto by možno povedal, že začiatok bol príliš dlhý, no ja si myslím, že bol taký aký mal byť. Bolo tam všetko čo tam skrátka a jednoducho muselo byť t.j.: ako to, že Apokalypse žije tak dlho, kde bol do teraz, čo je s Mistique, so školou, s Erikom, čo ho vedie k tomu aby stál po boku Apokalypse, ako našiel svojich stúpencov... To všetko tam skrátka muselo byť a skvelé na tom je, že to nič nebolo nudné. Vývoj deja, hudba, kamera, efekty, herecké výkony, to všetko diváka pohltí. Jediné čo ma po zhliadnutí filmu napadlo ako chyba bolo to, že napriek dobre vyváženému priestoru, ktorý dostali kladné postavy, tým záporný (okre Erika) sa nedostalo žiadneho priestoru. Boli tam len preto aby sa mal Apokalypse s kým rozprávať. V konečnom dôsledku však film disponuje kvalitou kam sa pozriem. Pecka! ()

bearmeedek

Poslední X-Men je opět trochu jiný. Do záchrany světa se zapojily "děti" a jde jim to celkem slušně. Jiný je i pohled na současnou hrozbu - zlo pocházející z dob starého Egypta. Kouzlo původních třech filmů zde už není, ale to snad ani nemůžeme, vzhledem k posunu "život jde dál", chtít. Opravdu potěší návštěva Wolverina, i když jen letmá. Maximální orgasmus se nekonal, ale pořád je to v kině dobrá zábava na poli komiksu. ()

Boris.

Hmm...pěkný...tady teda dal Bryan Singer celé nové sérii X-Menů slušně na prdel. Po velmi povedený První třídě a perfektní budoucí minulosti jsme se dočkali balastu ve formě Apokalypsy. Film má podle mě celkem nudnej děj, nezáživné postavy, místama nelogická návaznost na předchozí díly, debilní kecy a takhle by mohl výčet špatností pokračovat. Za mě je Apokalypsa prostě zbytečně dlouhá digitální směs. ()

Patrik200s

Overená sci fi značka, ktorá si automaticky nahrábne svoju sortu cieľového diváka.  Táto časť dokázala, že X men bez Wolverina pôjde iba veľmi ťažko. ()

Pavel82

A to jsem si před zhlídnutím řekl, že není možný, abych X-menům někdy dal plný počet. Nepatří totiž mezi mé comicsové oblíbence. A nejspíš je to v tomto případě dobře. Jako nefanoušek jsem si všechno nezaujatě užíval. Absolutní akční masakr bez zbytečných keciček. ()

Withree

Do zhruba hodiny čtyřicet je to docela super, i když je příběh víceméně zrecyklován z ostatních dosud natočených X-menů. Potom nastane káhirská destrukce a je to všechno v čoudu. To, na čem především stály minulé snímky, interakce mezi profesorem a Magnetem, se smrskla na pouhopouhé 2 scény. Hlavní hrdinkou je tady Mystique a mladí, nepříliš zajímaví, mutanti. Oscar Isaac jako Apocalypse nemá vůbec co nabídnout a jeho motivace se vyřeší během jedné scény. Kde už jsme to jen viděli. Oproti ostatním komiksovým univerzům mají ale X-meni vynikající herce a McAvoy s Fassym to drží celé nad vodou. Nejlepší scéna je klasicky ta s Quicksilverem. Fox z toho zjevně chtěl svou marvelovku a chytrý příběh ustoupil digibordelu. ()

Franc1s

Tak jsou tu znovu X squad... Tentokrát, už nestačí lodě ani stadiony, ale bude se ničit úplně vše... Proč ne, když se furt chce víc a víc. Nebylo to špatné, sice se muselo hrát asi furt před zeleným plátnem, ale co už... Nové postavy se ukázeli, některé zajímavé, některé méně. Profesor přišel o vlasy konečně!!! :D Jediný štěstí,že se ukázal aji Wolverin. Quicksilver opět bavil. Jen už mě mírně štve, furt dokola s Magnetem jak je zlej pak dobrej a pak neví co vlastně je... Nenaděláš nic ... 7,5/10 ()

Likan7

Nemůžu mluvit o zklamání, protože jsem četl recenze, četl ohlasy, názory a komentáře. Takže jsem byl připravený na solidní průser, ale i tak jsem v koutku duše doufal, že mě nadávání mine stejně jako u Budoucí minulosti, která je neskonale brilantní. Boužel se tak nestalo. Popořádku. Apokalypsa mě jen utvrdila v tom, že Fassbender je skvělý herec, všechny jeho scény jsou vrcholy filmu a jeho osudy v Polsku je to nejlepší, co film nabízí. McAvoy špatný není, ale má tu mnohem méně prostoru než obvykle. Lawrence je otravná a Isaac hraje panďuláka, který chce nevim proč zničit svět. Tímhle oslím můstkem se dostávám k filmu samotnému. Stále dokola se řeší nějaká osudovost. Všechno jsme tu minimálně jednou viděli, a to nejen v komiksech obecně, ale i v X-Menech přímo. Akce je velká, a šíleně nezajímavá. Highlight s Quicksilverem je o třídu horší než v Budoucí minulosti. Všichni se zase nějakým způsobem dávají dohromady aby na konci zabojovali proti největšímu zlu ever. Proti zlu, které by jen myšlenkou rozložilo všechny hodňáky na atomy a pilo přitom svou ranní kávu. Tak sakra proč se zase na konci děje to, co se děje? Nehledě na to výběr těch slavných 4 jezdců byl největší fail ever. Podprůměrní mutanti, který by sundal téměř kdokoliv, koho jsme v sérii viděli (a to mluvím i o tom slaďoučkým blbečkovi z Need for speed, kterýmu rostou křídla a chytá tátu ve trojce). Holka, co si vykouzlí růžovej energickej meč? Kluk s křídly? Storm, u který jsem pochopil, že je to Storm až na konci, kdy jsem si spojil bílý vlasy a metání blesků (mimochodem neskutečně hnusnej casting těhlech mameluků)? To má být něco, co navazuje na skvělý filmy, který tady už vnikly? Všechno je nudně generický, bez atmosféry, mladý mutanti zoufale bez charismatu a to nemluvím o stopáži, která mě zabíjela doma u tv, natož v kině za 2 kila + nachos. Nic novýho, a všechno horší. TO jsou nový X-Meni. ()

lakart

Po skvělých dvou předchozích filmech přichází dlouhý přetechnizovaný, nezajímavý, nudný a zbytečný díl X-menů. Chyběl mi zásadnější příběh, který by univerzum posunul někam dál. Slabší vývoj postav oproti předchozím filmům. Celkově se tato série více přiblížila Avengers a to dle mého názoru není moc dobře. Chce to vývoj charakterů a zásadnější dějovou linku. Méně efektů a destrukce, toho už máme po krk. 65% ()

LordMysti

Sice tu máme nové mladší xichty, ale je to stále to samé dokola - primitivní zápletka, někoho oživit, někoho zradit a hepáč a všichni zase kamarádi. Sice se to efekty jen hemžilo, ale už je to strašně moc okoukané a vyčpělé. Sterilní nuda která vás prostě bavit už nebude, protože už je toho strašně moc a vše je to na stejné brdo. ()

ER

Abych pravdu řekl,příliš mně nebavil žádný ze sequelů X menů a tento v pořadí třetí jen potvrzuje,že se téma příliš vyčerpalo a nepomohly ani hrátky s Budoucí minulostí.Prostě nebylo na co navázat a tak vzniknul tuctový biják,který se stal slepencem předchozích dvou filmů. Ale o zklamání nejde. ()

RajAthen

Z předcházejícího filmu jsem byl popravdě nadšený, dobře zúročil předcházející počiny a přidal něco svého. Tento díl stále se rozpínající ságy je jeho přesným opakem, negativem. Žádné invence, jen stále se dokola opakující klišé všemocného padoucha, který hodlá zničit svět - protože může. Zároveň se nabízí otázka, kolik mrtvých může mít Magneto na svědomí, aby byl považován z hlediska narativu série za padoucha. Míra zkázy, kterou v tomto filmu roztáčí je zatím i na něj nevídaná. Opravdu nelze z univerza X-menů přijít se zajímavým a poutavým dějem, kde postavy nebudou jen jednorozměrné figurky se zvláštními schopnostmi, které v tu patřičnou chvíli použijí - o tom by tahle cháska snad měla být předně, ne? ()

Azog

Do světa mutantů s relativně zaběhnutými pravidly mi tento film nesedí. Přehnaně silný nepřítel a přestřelená síla schopnosti. Navíc mi úplně nesedí návaznost na ostatní x-men filmy. Nejspíš bych na tento film nahlížel lépe, kdyby nebyl doplněním existující ságy. ()

Psycho.R

Hodnotit je těžké, ty 4* si to zaslouží, leč aby byl vidět jasný rozdíl, pak první dva díly by museli dostat 10. Občas tu na nás pomrkne něco, co víme, že se přihodilo v jedničce či dvojce, včetně camea jedné ikonické postavy. Ovšem Xavier, Magneto a celá ta skvadra z původních částí měla mnohem větší charisma i charaktery. U tohoto filmu je vidět, že je dnobrý (stejně jako první třída či budoucí minulost), ale pořád jde pouze o blockbuster, ze kterého si těžko něco zapamatujete. Ovšem zábavný účel to splnilo plně. ()

Sweat55

Dejte práva zpátky Marvelu! Tahle série se už neskutečně vyčerpala a kromě Deadpoola už nemá co nabídnout. Logan to taky balí. Tolik věcí už v tom vesmíru nedává smysl. Plus je to nuda. Nuda, nuda, nuda. ()

waska

James McAvoy a Michael Fassbender jsou vynikající, ostatně jako vždy a jen kvůli nic a kvůli cameu Hugh Jackmana se vyplatí film vidět. Nicméně myslím film jako takový zaznamenává úpadek svým předešlých dílů. Už je to docela okoukané a mumie z minulosti je dost ubohý záporák. Chtělo by to trochu originality. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)