X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

TSZ

V X-Menovském světě jsem se už dávno ztratil, takže jsem moc neuvažoval o tom, jak nový díl zapadá do celé ságy, kdo je mladší verze které postavy a kdo koho zná či bude znát v budoucnu. Celá X-M série si i nadále drží svůj vysoký standard a ačkoliv to trošku postrádá moment překvapení (těžko můžete čekat, že zlý "kápo mutant" zničí svět a ovládne všechny mutanty, když znáte např. snímek X-Men 1), více než dvou hodinová stopáž tu vůbec nevadí a celé to uteče hodně rychle. Palec nahoru. ()

DaweForeman

Nemůžu si pomoct, ale oproti předchozímu nudnějšímu dílu je tady zase díl, který má šťávu. Především se mi líbí ono propojení minulosti a současnosti, kdy se tu člověk dozví spoustu zajímavých informací o jednotlivých lidech - jako např. odkud se vzali, proč jsou takoví a takoví a proč tam už někteří nejsou. Když už jsem u té příběhové stránky, tak bych řekl, že pár událostí je tam trochu poupravených, ale co se dá dělat, když je to už několikátej film a ne každej má tak dobrou paměť. Ono taky pak, když se pak jednotlivý události natahujou, tak aby se tam dali narvat nějaký spojitosti nebo když je vlastně časová linka upravená, když už tam existuje něco jako cestování časem. Každopádně spojit se jim to povedlo celkem úspěšně, až jsem byl celkem překvapenej. Akce si tu člověk extra moc neužije, krom něčeho cosi na konci, ale je tu hlavně pár celkem vtipných momentů - zakcelerovaný čas nebo onen úklid po titulkách aj. Samozřejmě jako obvykle to doprovází spousta zajímavých grafických efektů a celkem dobrá hudba. ()

liberita

X: Men Apocalypse je pre mňa druhým najlepším filmom novej X-men trilógie. Prvú triedu považujem v réžii Matthewa Vaughna a s hudbou Henryho Jackmana za takmer dokonalú a najlepší film vytvorený na báze komiksov. Zvyšné dva diely by som tiež radšej videla v ich rukách než tých Singerových. Dni budúcej minulosti boli naproti tomu až príliš matúce a v celom filme nebolo momentu čo by stál za dlhšie zapamätanie. Apocylapse si naproti tomu vedie lepšie, hoci úroveň prvého dielu určite nedosahuje. Herecké výkony Michaela Fassbendera a Jamesa McAvoya tradične kvalitn, Sophie Sansa Turner tiež presvedčivá a rada som znovu videla aj Rose Byrne a Evana Petersa. Oscar Isaac nedostal bohužiaľ až tak veľký priestor akoby si zaslúžil a jeho postava mala byť lepšie rozvinutá, od prvého mutanta s veľkými plánmi som čakala pôsobivejšie akcie. Škoda tiež že Jennifer Lawrence je opäť viac v centre pozornosti než iné postavy, radšej sa mohli nováčikovia ako Storm alebo Psylocke viac rozvinúť. Príbeh sa odvíja dobrým tempom a hoci sa v ňom nájdu nezrovnalosti, dajú sa prehltnúť. Záver je naproti tomu až príliš happy endový, ale ako zakončenie novej trilógie celý film funguje. ()

Mr.Baboon

Já jsem si to užil. Najdeme tu sice opět několik nelogických nesrovnalostí, ale už jsem si na to v poslední době docela zvykl, jinak bych si neužil pomalu žádný komiksový film. Apocalypse se mi líbil, jen se mohli vzhledově trochu více držet komiksové předlohy, oko se nad tím ale přimhouřit dá - měl charisma, líbilo se mi jeho vystupování, hlas a jeho motivace jasně pochopitelná. V podstatě pořád stejná jako v předchozích X-Menech (stvořit svět pro mutanty, ne pro lidi), jen Apocalypse to vzal trochu víc globálně. Nové postavy (Nightcrawler, Cyclops) fajn, jen Jean mi nesedla, absolutně se odlišuje z prvních dílů, no a to se mi nelíbí...Nejvíc užité scény, kromě s Apocalpsem, samozřejmě s Proffessorem a Magnetem, ti dva to prostě táhnou pokaždé. Za mě tedy 60% - viděl v kvalitním kinoRIPu s titulky. ()

Gromit

Tak tohle jsem opravdu nečekal! Trailery sice nepůsobily moc dobře, ale to ještě nic neznamená, neb trailery někdy hodně klamou. Noví X-Men se prostě zoufale nepovedli, přestože je režíroval Bryan Singer, ten, kdo položil základy celé série a natočil její nejlepší díly. Postavy profesora X a Magneta odsunul na vedlejší kolej a předal štafetu nevýrazné omladině, do jejíhož čela se postavila Mystique (alespoň že na tu Jennifer Lawrencovou je pořád hezký pohled). Ústřední padouch je navíc zoufale nevýrazný (místy až trapný) a dodnes vlastně nevím, oč mu šlo. Místy jsem byl dokonce tak otrávený, že jsem měl chuť omluvit se Brettu Ratnerovi za svůj komentář k Poslednímu vzdoru. Tak co s tím? Rychle zapomenout (což asi nepůjde) a doufat, že další díl už nebude režírovat očividně vyhořelý Singer. ()

Shredder

Este vacsie sklamanie ako X-Men: The Last Stand. Vizualne zaujimavy zaciatok sluboval dobry zazitok z filmu, no postupne bolo tazke uverit, ze tento film natacal ten isty reziser ako X2. Kritiky je viac nez dost, zacnime teda tim, co ma sklamalo najviac - Apocalypse. Uz od roku 2000, kedy sa do kin dostal prvy diel, fanusikova netrpezlivo ocakavali, kedy sa na platne objavi jedna z najviac ikonickych postav Marvelu. O 16 rokov sa konecne dockali, no uz po prvom traileri sa objavili negativne ohlasy typu: "toto ma byt Apocalypse???" Singer sice ubezpecoval, ze este prejde zmenami a ludia budu mat moznost si ho uzit (rovnako tak jeho hlas), no vysledok je jednoducho katastrofalny. Oscar Isaac je talentovany herec no jeho postava vo filme posobi ako kazdy druhy megalomansky zaporak pokusajuci sa ovladnut svet, akoby ho Singer obalil vsetkymi zaporackymi klise, ktore sa dali pozbierat a Isaac s tou topornou postavou nedokazal spravit absolutne nic. Apocalypse, ci v komiksoch alebo animovanych serialovych adaptaciach, bol vzdy najvyraznejsou postavou, no v tomto pripade ide naozaj o extremne lahko zabudnutelnu, nevyraznu a stereotypnu postavu. V ziadnom pripade nemal byt hrany klasickou formou (popripade len ked En Sabah Nur vyuziva maskovanie pred ludmi v ludskej forme), ale radsej mali smerovat cestou Ultrona. Jeho hlas je chaby a jeho specificke schopnosti tu neexistuju a prakticky vytvorili pre film takmer omnipotentnu bytost, ktora je tak neuveritelne genericka, ze kludne mohol byt nahradeny zloduchom z nejakej masovej Hollywoodskej produkcie a clovek by nespoznal rozdiel. Predpokladam, ze jeho smiesne pozadie je vysledkom toho, ze FOX nema pravo na Celestials. Co sa ostatnych postav tyka, zaujimavi su opat najma Fassbender a Peters, plus v mensej miere aj McAvoy. Co sa ostatnych postav tyka, Lawrence by mala herecttvo povesit na klinec a ostatni novi mutanti nemaju takmer ziadny priestor, nevieme takmer nic o ich charakteroch, len nam predvadzaju poriadnu zbierku CGI a tym padom tvoria beztvaru masu pesiakov. Filmu samotnemu chyba akakolvek osobitost, z 95% vladne rutina a da sa zhrnut na "objavi sa zaporak, mame problemy, spojime sa a vsetko to vyvrcholi velkou bitkou". Podobne zhrnutia sa daju lahko urobit aj k inym filmom, lenze X-Men: Apocalypse bohuzial naozaj nic viac neponuka. Koncept moze zniet podobne ako u Avengerov, lenze zatial co ti pripravovali divakov seriou samostatnych filmov a tak napatie postupne rastlo a univerzum sa krasne rozrastalo, Singer jednoducho hodil na platno tonu novych neznamych postav, ktore divaka skratka nezaujimaju, kedze o nich nic nevie a nema k nim ziadny vztah. Zaujimave scenky ponukol opat len Quicksilver, ktory je najzabavnejsim elementom filmu, predviedol najkrajsiu akciu a zaroven herecky hravo zatienil nevyraznu a nudnu Jennifer. Skoda, ze sa tiez neobjavil Wolverine aspon o trochu dlhsie, kedze Jackmanova charizma tomu vzdy dodava stavu. Uprimne, vycitat by sa dalo mnohe, pochvalit nieco okrem Evana a Michaela len tazko, takze len s prizmurenymi ocami dve hviezdicky. () (méně) (více)

Fildas

Jestli takto budou pokračovat dostanu se na hodnocení ODPAD. Série se sice snaží být epičtější ale dějově to slábne rychlostí Usaina Bolta. Kouknout na to šlo ale bohužel se očekávaná euforie nedostavila. ()

Knor

Tak i nový X-meni mě nezklamali a Bryan Singer opět předvádí, že má tenhle svět pevně v rukách. Popravdě čekal jsem, že záporák bude ničivější a děsivější, přece jde o nejmocnějšího mutanta a jméno Apoclaypsa by to mělo jen potvrdit. A taky přiznávám, že starší parta X-menů mi byla mnohem sympatičtější. Nejvýraznější postava je pro mě Magneto a Michael Fassbender ho hraje naprosto skvěle, tahle postava dává filmu emoce a to mě baví nejvíc. Takže kromě těch pár nedostatků s tím nemám vůbec problém a ve finále jsem nadmíru spokojenej. ()

john.h

No tak jako prequel k prvním třem X-Menům by to možná obstálo, ale co tohle sakra je? Nevím, jestli to ignoruje předešlé filmy, ale je tu spousta nelogičností, že jsem během projekce musel hledat ploty starších dílů (už jsem si nepamatoval přesně, o co tam šlo) a koukat, jestli tam je nějaké vysvětlení, například toho, proč je Magneto v osmdesátých letech stále mladým třicátníkem, když byl puberťákem v druhý světový válce. Žádné vysvětlení tam není. Prostě se na to vykáleli. Já tímto asi zcela končím s komiksovými filmy od Marvelu. Do kina na ně chodit budu výjimečně a pokud se něco RADIKÁLNĚ nezmění, mé maximum pro tyto filmy budou dvě hvězdičky. Už se mi to slejvá všechno do jednoho maglajzu a za zapomenu, co se tam dělo (krom toho, že se asi opět bojovalo o svět a spadlo při tom pár mrakodrapů kolem). Nebýt parádní scény s Quicksilverem, asi bych šel ještě o hvězdu níž. ()

TommyDiamond

Velká zklamání tahle egyptská apokalypsa. Jo, když jde o zničení světa tak padouch dělá film a sázka marvelu na tři tisíce let spícího x-mena, který se omylem probudil, aby nastolil jakýsi spravedlivý řád mě zrovna dvakrát neoslovila. A to Apokalyps měl ty správné vlastnosti, aby zničil úplně všechno a všechny, ale místo činů zvolil cestu plnou keců, přesvědčování a shovívavosti, na což vlastně nakonec doplatil.... Hlavní dějová linka mi tak přišla neuvěřitelně zbytečná a jedna z nejhorších v celé x-menovské sérii. I když to bude znít divně, tak film nakonec zachránili samotní x-meni. Né však svou bojovnosti, ale svými osudy a skvělými spojlery. Což zas poodkrylo minulost, původ a zrod některých x-menů a doplnilo to další kostičky do pomyslné skládačky.... Určitě se na další díl budu těšit, ale apokalypsa si víc než tři hvězdy rozhodne nezaslouží. ()

MAAUZ

Z hlavního záporáka jde fakt strach, má luxusní masku a neskutečně hustý schopnosti! Apokalypsa je slabší než předešlý 2 díly, ale furt se na to dá příjemně koukat. X-Meni jedou hodně na efekty, a že jich tu je.. Každopádně divák by si měl trochu osvěžit paměť, aby si dal všechny dohromady.. ()

Bube1

Zakončení X-Menovské ságy je vcelku zklamání... Mutanti si vždy zakládali na dobře vystavěném ne-klišovitém příběhu a dopodrobna vykreslených postavách. Oba tyto faktory jdou v Apokalypse do háje. Děj je typická ''Marvelovka'' (mám je rád, ale od X-Menů čekáte prostě víc) a nové postavy jsou matně šedé a nezajímavé. Nechápu, jak mohl tohle Singer udělat své vlastní látce. Nejlepší scéna je asi 15 minutová scéna ze Strykerovy základny, kde má cameo Wolvie. Za ni, za dobře hrající ''staré'' známé a hlavně za mou úctu k X-Menům dávám 3 hvězdy, ale celkově je Apokalypsa zklamáním. ()

darthhokro

Asi už jsem na tyhle sračky starej, nebavilo mě to i přesto že tam hrálo hodně pokémonů. Jednu hvězdičku dám, za to že tam nehrála ta zrůda Fenke Jánsen. A docela by mě zajímalo komu všemu musela paní Lórenc spolykat mrdku, že z její postavy udělali charakterní hrdinku v hlavní roli, které nějak podezdřele připomíná Kačpiss z Hungary games. Ostatní slizouny a šampónky, nemám ani sílu komentovat..... ()

JohnZ87

Důstojné završení mladší x-mení trilogie, které nepostrádá epičnost ani tu správnou temnou atmosféru. Na druhou stranu akce není zrovna mnoho, zapamovatelných akčních scén ještě méně - přesto minimálně efektní zpomalovací scény s Quicksilverem se divákům bezpochyby vryjí do paměti a navíc i pobaví. Apocalypse je povedený záporák, jeho takřka neomezená moc budí respekt i pocit naprosté bezmoci. Mladší verze známých mutanů jsou vesměs povedené - teenage Nightcrawler, charismatická Jane Grey, sympatický Scott Summers a Storm s podivným punkovým účesem, u které jsem nevěděl, že jde o Storm, dokud ji Apocalpse "nevyladil". Vedle toho Angel (hlavně ten "upgradovaný") působí (možná i díky malému prostoru na plátně) poměrně nevýrazně. Psylocke je kočka, ale mnoho prostoru také nemá. Profesor X a Magneto patří tradičně k nejvýraznějším postavám filmu, sekunduje jim ještě Mystique a Hank McCoy. Způsob, jakým Xavier přišel o vlasy, mi přišel poněkud násilně našroubovaný do děje (docela by mě zajímalo, jak o ně přišel v původní nezměněné kontinuitě před udáslostmi Budoucí minulosti). Potěší také účast Wolverina nebo to, jak dávají Magneto spolenčně s Jean dohromady zničenou Xavierovu školu. 80% ()

P.H.

S lítostí oznamuji, že svůj statečný boj se zákeřnou dřímotou jsem bohužel v čase cca 1:50 definitivně prohrál... :( ()

ŠpetaMarek

Singer uz by nemel delat nic s CGI. I ta Quicksilver scena vypadala oproti minulu, jak kdyby to delal student prumyslovky pul roku po vecerech v After effects. Bylo to misty nechtene vtipne (postavajici jezdci kolem Calypsa) a tam kde to melo byt vtipne jsem koulel ocima. Ani vystrih opuchle Lawrence to nezachranil a to debilni okecavani proc neni modra bylo taky na pest, meli se na to vykaslat, kdyz nechce jit do makeupu a dat tam body doublerku. No co si budem povidat na konci jsem usnul. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)