X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

himor

Musím povedať, že aj u X-menov došlo ku kvalitatívnemu posunu. Neviem či je to omladením príbehu, hercami, alebo jednoducho inou sériou komixu. Každopádne je to posun vpred, McAvoy aj Fassbender sú podľa mňa dobrými hercami, nepôsobia rušivo a nesympaicky (hlavne MF). Zvoleným príbehom som spokojný, akcia je vlastne neustála, dialógy nenudia. Som úprimne rád, že sa Marvel rozhodol pre filmové spracovanie komixov, my ako diváci a fanúšikovia Marvelu by sme prišli o kus dobrej roboty. 95% ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Líbilo i nelíbilo, nevím. Pořád to stejné, ale hezké a "akční". Hvězdu přidávám za vybuchující scénu školy s Quicksilverem - maximální dokonalost. ()

kyLuke

Zrovna u X-Menů to dělám velmi nerad, ale musím. 140 minut trvající utrpení, ze kterého na mě po celou dobu sálal dojem, že bylo natočeno jen aby si štáb vydělal. Pro mě osobně ještě horší, než "Poslední vzdor", ze kterého jsem byl po prvním zhlédnutí velmi zklamaný, ale toto veledílo mé zklamání ještě prohloubilo. ()

celticek

Slibný začátek, pak tedy ale strašné. Jeden z těch horších X-Menů. Edit: Jedu to podruhé - začátek v Egyptě super. Vymazlená je scéna s Quicksilverem při záchraně z hořící akademie. A samozřejmě Nightcrawler sám o sobě. Jinak ovšem bída i přes megalomanské efekty a trochu překombinovaný děj. ()

boo-boo

Žiadna z nových postáv nedostala ani trochu priestoru, aby som si ju obľúbil, alebo aspoň zapamätal - všetci a všetko šlo bokom pre digibordel, ktorého jediným účelom bolo ukázať, aký je Magneto borec. Ešte aj ten Isaacov fialový fešák bol tak maximálne do počtu. Je to proste celé škoda, lebo príbeh aj dával zmysel a keby sa viac sústredil na osobnú rovinu a vynechal 60% zbytočných deštrukčných scén (inak povedané, proste bol viac podobný First Class), na Apocalypse by sme dlho a v dobrom spomínali. ()

TaNya_

Pro mě nejhorší díl X-menů a teď jsem i trochů vděčná, že jsem se na něj nedostala do kina. Jediný, kdo opravdu potěšil byli tradičně Fassbendera McAvoy, ale co se týče nových obličejů známých postav, tak u mě převládá jen obrovské zklamání. Nevím jestli to mládí mělo skvělou sérii nějak oživit, ale spíš ji svým ''hereckým uměním'' totálně utápí v zapomenutelnosti. Kupodivu ani velkolepý Apocalypse ve mně nezanechal žádný větší dojem. ()

Petike

Nezaskakovali za Singera a scenáristov Psík a mačička ? Ukážkový príklad toho, ako kvantitatívne založený "Viac ! Viac ! Viac ! A ešte tam pridajte niečo !" prístup nie je vo filmárine zárukou kvality. Obsadením, dejiskami a efektmi najvýpravnejšia z X-Menoviek, ale celý film pôsobí ako mimoriadne nudné tech demo bez zmysluplnejšieho príbehu. O to väčšia päsť na oko, ak vezmeme do úvahy komornejší charakter predchádzajúcich filmov, aj s podstatne komornejšími konfliktmi a antagonistami. Uštipačná poznámka typu "Veru, Apokalypsa !" sa priam núka. (A samotný film nechcenej irónii ešte nasadí korunu chabým pokusom o vtip na adresu tretích dielov trilógií.) Som trochu smutný z toho, že po celkom dobrej Prvej triede a Budúcej minulosti sa všetka predchádzajúca snaha, dráma aj nadhľad zdegradovali takmer na úroveň typickej hlučnej, digibordelovej bayoviny. MacAvoyov Profesor X prevandruje väčšinu filmu s roztržitým úsmevom na tvári (asi telepaticky vycítil nekvalitu scenára). Scény s Magnetom v Poľsku tragické - v zlom slova zmysle, z viacerých uhlov. Trčí z nich vykonštruovanosť "musíme ho naštvať, aby sa vrátil do akcie" na entú. Scény s Magnetom hocikde inde nechcená komédia - jeden by mal dojem, že sa preteká s Apocalypsom o to, kto vyznie silenejšie. A to ho fakt nechajú len tak ísť ? Najprv zradne pomáha záporákovi, potom ho zradí a zase pomáha starým známym, v hneve vyhodí do ľuftu múzeum v Osvienčime (WTF !!!) a narobí kopu ďalších monumentálnych škôd ? A nechajú ho, nech si pekne odkráča preč ? No nebuďte pokrytci, vy "hrdinovia"... Moira zase takmer načisto nevyužitá, až má človek chuť si povedať, že sa im na to mala Rose radšej vykašľať. K Lawrencovej námesačníctvu v roli Mystique sa radšej nevyjadrujem. Hádam jediné postavy, ktoré sa dejom znudene neprezívajú, majú aspoň pár sympatických dialógov a sem-tam pobavia, sú Quicksilver a poniektorí z mladších mutantov-študentov. Ale to film nezachráni. Hviezda za niektoré herecké výkony (aj to len v niektorých pasážach), jednu vtipnú scénu a za priestor pre viacero doteraz ignorovaných postáv. Neviem, či bol Apocalypse práve najšťastnejšia voľba pre ústredného záporáka. Čo funguje v komiksoch a animovaných seriáloch, niekedy nemusí vôbec fungovať v hraných filmoch. Keď si uvedomím, že pochabá, ale zábavná a rozumná Prvá trieda odo mňa dostala plné hodnotenie, a tento diel takmer spadol do odpad!-u, naozaj mi vŕta v hlave, ako sa mohli ľudkovia v Líške 20. storočia tak príšerne uťať. //// Zaujímavé komentáre: Isherwood, Djkoma ()

fallanga

Dost o ničem. Jakože, fakt o ničem. Bylo tam pár pěkných momentek (cokoliv s Quicksilverem), ale celkově to bylo fakt o ničem. Supersilný záporák vůči kterému se musí všichni spojit, znesváření nepřátelé se stanou nejlepšími kamarády, Striker tam zabere půl hodinu času aniž by byl pro děj nějak důležitý, Logan se tam objeví pouze aby se tam objevil (v tomhle směru skoro dohání Stena Lee), je tam spousta slaďoučkých momentů, které ale k ničemu nepřidaly. Líbí se mi nakročení k Dark Phoenix, který by konečně mohl využít všechen potenciál Jean. Líbí se mi pěstní mlátička s Xavierem. Líbí se mi herecký výkon Fassbendera. Ale to je tak vše. ()

Mkartaylas56

Achjo. Proč museli do takto kvalitní série přidat takto průměrný díl? Všechna originalita a kouzlo X-Menů jsou ta tam a místo toho nám tvůrci naservírovali klišoidní a průměrný akčňák, kterých je již spousta. Záporák s trapným cílem zničit svět a pak mu vládnout byl logicky strašný, stejně tak scénář. U "klasických" soubojů, kdy se dává pěstí, skáče se atd. byla strašně viditelná práce počítače, až to do očí bilo, a takhle bych mohl pokračovat dál. Jako nebudu tomu dávat méně než tři hvězdy, protože sice je to špatný snímek s ohledem na předchozí díly, ale nižší, než průměrné hodnocení si taky nezaslouží, protože kdyby byl sám o sobě, tak by to tak zlé nebylo. No já doufám, že to byl jen chvilkový zkrat a že u X-Men: Dark Phoenix se opět budu náramně bavit. 55% ()

Bezda22

Nejsem žádnej ultra nerd přes komiksy, takže vole nemám načtený všechny skrytý tajemství, který tejhe X-Mení "jůniverz" s sebou nese. Co je tohle kurva za díl? Za prvý je to úplně o ničem. Je tady spousta otázek a bez odpovědi. Odpovědi jsem si musel dohledat. Všechny spojitosti jsou... spíš teda nejsou. Protože díky filmu Budoucí minulost se dějová linka X-Menů mění a zaniká. Takže celá ta eskapáda od roku 2000 jakože není. Je jen ve vzpomínkách Logana, jakože cestoval v čase, ale jak je to klasický u něj, hovno si pamatuje... Takže zase žije z útržků a je v prdeli. Celý X-Meni jsou v prdeli a dění z filmu Budoucí minulost, přesně děj v roce 1973 a nezabití toho trpaslíka, co vytvořil Sentinely... dalo novej příběh. Protože Logan tím, že změnil něco v minulosti, tak budoucnost vymazal úplně celou. Takže Apokalypsa, jakožto dějová linka po minulosti z Budoucí minulosti startuje alternativní přítomnost v původním vesmíru. Přesně je to takhle, cituji "Jelikož byla časová linka změněna, dějství z filmů X-Men, X-Men 2, X-Men: Poslední vzdor, X-Men Origins: Wolverine a The Wolverine byla smazána z existence a nikdy se tudíž neodehrála. Existují pouze v Loganovo vzpomínkách."... Ale to ve filmu už nikde není... Takže jesli nehodlaj přijít s nějakým rozumným vysvětlením, tak nevím... Každopádně, nezávisle na timelinu celý série, když vezmu Apokalypsu samostatně, tak to lze shrnout slovy "Čím víc se s hovnem mažeš, tím víc smrdí"... Kromě hromady otázek bez odpovědí, film nic nenabízí.. Všechno už tady bylo... 55% ()

papadoce

Ten kto robil kasting na kompletné ženské osadenstvo filmu zabezpečil, že po pozretí apokalypsy je nevyhnutná masturbácia. To bolo všetko tak nádherné, do riti. No, ale k filmu samotnému. Taká, už klasická dobrá xmenovka. Skvelé triky, skvelý herci, marvel v rozkvete. Samostatná kapitola je záchranná akcia v škole. To je mrte skvelá scéna. Tá by sa mohla vysielať ako samostatná mini epizódka, ako upútavka. Ja som opäť s mutantami spokojný, i keď nie som najskalnejší fanúšik. Brájen sa v tomto jednoducho našiel. Pokračuj. ()

Maniik88

Akosi ma mládežníci nechytili za srdce a ani podivný antický záporák. Zaujala ma iba línia okolo Magneta, krásnej Sansy ako super silnej brutálnej X-menky a krásnej Raven - Jenniferky. Ostatní boli také krovie a celé to tak nejak plynulo ako nejaká múmia. Potešila scénka s Wolverinom.. ()

Anomiska

I keď ide vlastne stále o to isté, kedy príde nový záporák a Magneto sa nakoniec prejaví ako správny chlap, tak ma to bavilo. Práve vzťah Magneta a Profesora X je to, čo na X-Menoch zaujme. ()

BFG2000

Nebyla to žádná hitparáda. Klasický Singer. Řemeslně velmi nadprůměrný film, avšak zela bez emocí. O nikoho se nebojíte, nikomu nijak zvlášť nefandíte. Jen sledujete, co že se to děje. 144 min je trochu úlet. Tohle mělo mít tak 100 min max.  Fassbender opět excelentní, záporák těžká nuda a vůbec z něj nejde hrůza.  Jako taková jednohubka dobré, ale jinak prostě průměr. ()

wege

Nebyl to jednoznačně nejlepší, ale ani nejhorší x-menovský film. Byl to takový průměr, který jsem si užil, i když chvílemi je to fakt peklo. Já mám Sophii Turner jako Sansu fakt rád, ale tady šlo krásně vidět, jak to není moc dobrá herečka. Třeba porovnání s Jennifer úplně bilo do očí. Ale abych jí nekřivdil, herecky nevyrovnané to nebylo jen u ní. ()

george82

Samotný Apokalypse je v komiksu daleko větší Bad Ass. Tady ho nějak zpomalili a tak nějak zmrvili. Výborná scéna s Quicksilverem. Celkově to mělo obrovský potenciál, ale Singer to stavěl jak bábovičky z písku na pláži...akorát ze suchého písku a moc mu to nedrželo. Mě jako milovníka Wolviho mě potěšilo, že na něj nezapomněli stejně jako nezapomínají na Stana Leeho. Celkově průměr. ()

MaxForValue

V záplave tých všemožných hate-komentárov sa zabúda na jedno. Singer vie, pre koho to točí. Má jasne definovanú cieľovku x-násťročných, ktorá túži po bombastickej akcii, rýchlych strihoch, digitálnych trikoch a čitateľných hrdinoch. Už úvodná scéna odohrávajúca sa v Egypte jasne naznačuje, akým smerom sa celý film bude uberať. Nehovoriac o úvodnej titulkovej scéne, ktorá skôr pripomína seriálové úvody zo začiatku storočia. Myslím, že Singer natočil najsvojskejší film, ktorý je určený dvom typom ľudí - fanúšikom a násťročným divákom. Upozorňovať na chyby filmu (ktoré sú, neklamme si) by bolo negáciou toho predchádzajúceho výroku. Za mňa 5*. Z pohľadu fanúšika najhravejší x-menovský film s tromi geniálnymi scénami, prekvapujúco dobre stvárneným záporákom (každý, kto pozná históriu Apocalypsa z pohľadu x-menu mi dá snáď za pravdu) a hlúpymi chybami v castingu. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)