X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

lip2

Film dobrý ,ale dobrý je za tři prostě to nefungovalo vizuálně hezký zmáklé ,vtipná scéna z quicksilverem a silný záporak jinak bohužel film upadá do takového průměru pár silných scén neděla ještě výborný film škoda docela se bojím dalšího wolverina no snad letní Suicide Squad my zpraví chutě. ()

BR23

Bolo to dosť dobré myslím, Niečo z mála výtok: prišlo mi to trocha ťažkopádne. Tá moc mutantov (Apokalyps, Magneto, Xavier) ktorá tam bola vykreslená na záver mi prišla trochu moc (moc mi prišla moc áno čítate správne) aj na scifi mutantské pomery. (pripomenulo mi to ten digi-bordel na konci BvS) Skôr také absurdné než zaujímavé. Tá absurdita ma napadla už vtedy ked na scénu vybuchujúcej školy slečny Heriet pre špeciálnych jedincov, prišiel strieborný Peter (i ked to ten vtipný prvok, bolo dosť dobré plus moje obľúbené Sweet Dreams jedna z mojich obľúbených pesničiek :) ) . šak on (skoro) šecko vyriešil. Prečo ho museli v predchádzajúcej časti na letisku poslať domo? Ved by mohol šecko vyriešiť. Možno práve preto. Aby to nevyriešil nech je to trochu napínavé. A teraz tiež. Prečo používal svoju najsuper-schopnosť len občas? Ked už sme u toho (ne)využívania mega-super-schopností. Prečo Apokalyps v súboji so všetkými ich nezabil tak ako tích robotníkov predtým? Prečo ich neuškrtil na spôsob Darta Vadera alebo nezapustil do zeme? Tažkopádne vo svojej veľkosti. Tak velké až nepraktické. Ako silný a veľký slon v porceláne. ... P.S: prečo by poľskí pracovníci hovorili po anglicky? aha už viem pretože je to film :D lepšie by však tvorcovia tohto filmu spravili keby hovorili prirodzene po poľsky. ()

Tomas_313

Samotný otec mutantů Brian Singer se rozhodl vypreparovat svá zmutovaná děcka ( a také fanoušky ) vibrujícím análním kolíkem, ze kterého při zásunu vyjedou tři adamantiové drápy. Tak nějak bych popsal své takřka tříhodinové utrpení při sledování nejnovějších X-menů s podtitulem Apokalypsa. Všechny úspěšné prvky, jenž definovali dnes již kultovní sérii, byly nahrazeny a vznikl tak nesourodý paskvil bez jediné silné stránky. Místo propracovaných, detailně vykreslených ( na poměry komiksové adaptace ) charakterů a problematických vztahů mezi samotnými členy týmu je nám tentokráte naporcován přehršel nevyužitých, plochých postav, jejichž množství je natolik vysoké, že jednoduše nemohou získat potřebný prostor jak na bojišti, tak mimo něj a především díky tomu působí nezajímavě a jejich pohnutky, často nevysvětlené, jsou nám naprosto ukradené. Místo kontaktních soubojů s minimálním využitím CGI se tvůrci ubrali opačným směrem a finální bitva s Apocalypsem se tak stává nezáživným pohledem na témeř nehybný souboj hlavních propagátorů proti záporákovi, ve kterém se všichni intenzivně šklebí a animace dotváří scenérii plnou létajícího bordelu, silového pole, ohně a rudých paprsků. Nejzábavnější pasáží je ( opět ) akční dvouminutovka s rychlonožkou Quicksilverem, která je sice vystavěná na totožných principech jako v předchozím díle, ale i přesto znovu pozvedává kvalitu snímku úspěšným propojením humoru, akce a skvělé hudby. Primitivní, mnohokrát vyřčený příběh s žalostným scénářem, nevýraznými osobnostmi s nejasnými cíli v podobě přehnaně upjatých teenagerů, z nichž většina dostane více prostoru k prezentování sebe sama při propagandě bonbónů či rychlejšího internetu, se samoúčelnou CGI akcí nutně potřebující klasické, syrové, kontaktní souboje, o které se tentokrát nepostará ani prořídlý Wolverine se svou nudnou, zběsile sestříhanou cameo rolí a režisér, kterému došel dech a nápady spojené s gradujícím příběhem a nápaditými vztahovými vzorci ( především mezi Magnetem a profesorem ), které sérii dodávali potřebnou jedinečnost v dnes již mainstreamovém světě komiksových adaptací. Všechno a nic. Ale spíše nic. 55% ()

cica

Tak ja už neviem... Človek sa teší, lístky kúpené pár dní vopred, 3D okuliare vyleštené, a potom to príde. Najprv som zostala trošku zaskočená výzorom hlavného zloducha, akosi mi nebol pochuti, akoby si odskočil z Thora alebo čoho. A potom prišli siahodlhé debaty o nesmrteľnosti chrústa a akosi sa dlho nič nedialo. Pár pekných efektov sa našlo, aj úsmev sa objavil, ale celkovo to bolo sklamanie. P.S. konečne viem, prečo nemá profesor vlasy! ()

Y2ORSI

Musel jsem si ověřit, jestli Singer opravdu režíroval nebo jen produkoval film. Protože to vypadá, že to přehodil na svého méně talentovaného kámoše, který natočil jen rutinní blockbuster. Vše, co zdobilo Singera ve filmu není. Je to jednoznačně nejhorší díl xmenovské série. Opět si projdem typickou verbovačkou, generickým záporákem, který chce zničit svět a přestavět ho dle svého a přerod nováčků v ultimátní bijce. Začátek je celkem ok, ale po půl hodině mě vůbec nezajímalo, co se děje na plátně. Vypadá to hezky, ale žádná přidaná hodnota- nic zábavného, osudového nebo dramatického tu není. Wolverine má nejzbytečnější scénu, navíc je evidetní, že Jackman je trochu z formy...škoda. Opět to zachraňuje Fassbender, McAvoy, opakovaný vtip s Quicksilverem (který i podruhé dobře funguje, i když scéna je vcelku nasílu natlačená) a kozy Olivie Munn ()

D3NJI

Nevím jak vám, ale mně se to neskutečně líbilo. Ať už to bylo obrazem, zvukem nebo celkovou kvalitou, film stál za všechny prachy. Děj byl neskutečný a dle mého názoru jedna z nejlepších předtitulkových scén (myslím tím část o En Sabah Nurovi a jeho pohřbením). Kdo se rozhoduje na to zajít, rozhodně doporučuju. ()

Jinrey-1

Neskutečně dechberoucí. Miluji Marvel a hlavně, všechny jejich filmy. Mimoto, herci a dabing, vynikající, kvalita, ještě lepší a ta pointa ( neporazitelný En Sabah Nur ). Prostě, parádní pecka a nelituji nádherně stráveného času v kině ()

Martin29

Za mě spokojenost Apokalypse je zajímavý a jeho myšlenky mají logiku (opak Ultrona v Avengers Age Of Ultron) Z těch 3 (Batman Vs Superman, Kapitán Amerika Občanská válka a tohle) je to u mě na úrovni Batmana s Supermanem. Quicksilver opět potěšil a překvapivě mě přišel dobrý i Wolverine a to tu postavu nějak nemusím. Jediný problém mám s těmi Jezdci Apokalypsy čekal jsem , že budou mět větší prostor a mají většinou jen štěky co jsou v traileru. P.S. 3 D zbytečné ()

martinius27

Paradicka. Podla mna tento rok zatal lepsi len deadpool bol. este sa mi nestalo aby som v kine zadrziaval moc ako pri tomto filme, len aby mi nieco neuslo. Nebudem tu hodnotit nejake kraviny jak iny co tu rozpisuju o vyvoji postav a bla bla bla. siel som dio kina na komixovku a po tych pruseroch co som tam tento rok videl som konecne ostal milo prekvapeny, neviem ci som sa vobec stihol nudit. cely film ma bavil, aj smiech aj akcia, proste z mojho pohladu to bolo vazne dobre. ked idem do kina chcem zabavu nie nejake veci nad ktorymi sa treba zamyslat take si nechavam na doma a klud. ak sa chcete naozaj zabavit odporucam, ale co sa 3d tyka zas nijake extra triky, takze kludne dajte 2d usetrite si peniaze. ()

majorzeman13

Film se my líbil Pěkná, hezká,destruktivní,velkolepá podívaná,ale nemůžu se zbavit dojmu,že už jde o "únavu materiálu !? Nadprůměrný film...slabší čtyři hvězdy ! ()

ambrobene

Úvod veľmi dobrý (ako vlastne u všetkých x-menov) a potom to začína klesať a klesať a strácať na kvalite i zaujímavosti, ale to samozrejme niečomu nevadí, pretože stále je sa na čo pozerať. Keby som v kine neohluchol, dal by som 5 hviezd ()

wewule44

Pro mě celkem zklamání. Bohužel u X-Menů platí čím víc dílů, tím horší. U Budoucí minulosti byl aspoň děj, bylo to něco jinýho, ale pořád jsem se bez problému vydržela koukat celý film. Při Apokalypse jsem poprvé opustila kino během filmu a udělala si kratší pauzu. Příběh veškerý žádný, jediné co mě na tom zaujalo a za co je vlastně i jediná hvězda je herecké obsazení. Jen škoda, že herci jako třeba Jennifer Lawrence museli hrát v takové slátanině. Snad ještě půl hvězdy bych dala za pasáž s písničkou Sweet Dreams, tudíž Evan Peters. Závěrem tedy opět - velké zklamání a velká nuda. ()

pretorij

Nemihu se rozhodnout jestli 3 nebo 4...mozna si to zkouknu jeste jednou a uvidime. Urcitou atmosferu to melo, ne ze ne... ale jestli bych se mel priblizit k hodnoceni prvnich x-menu... no nevim. A navic Wolwerina je skoda, tahle z povinosti vlozena scenka byla utrpenim. ()

pavlina.soch

Pro mě je bohužel tento film hořké zklamání. Rádoby vtipné poznámky, za každou cenu jen kazí dojem a zbytečně upozaďují opravdu vtipné scény jako ty s Quicksilvrem. Měli raději více času věnovat postavám a to především Jane. Přechod z holčičky co ze spaní zapaluje pokoje na dívku co zničí nejmocnějšího mutanta na světě byl vážně slabý a jen těžko k uvěření. ()

kuku1223

První momenty po opuštění kino sálu jsem se nemohl vyvarovat myšlence, že tento film není to co měl být. Zklamaní je jeden z pocitů, který převládal. Pár světlích okamžiku se však našlo například scény s QuickSilverem nebo Wolverinem, který konečně zvlčel a za tu chvilku co strávil na plátně ukázal co mu jde nejlépe. Za mě 65% ()

T.Khin

Film má něco do sebe, ale přitom od něj čekáte víc, Marvelovky jsou klasiky a X-men jak by smet. Ale u filmu se nenudíte a čekáte jak to vůbec dopadne celý film má své charisma. Skvěle zvolené obsazení do tkz. mladších verzí původních filmů. Zvědavá jsem byla hlavně na mladou Jean v podání Sophie Turner, známou díky Hrám o trůny. Výkon je na 80%všech herců, ale nejvíce potěší dvojíce Fassbendera a Mcavoy. ()

Tobias_Sin

Trochu se pozastavuju nad kritikou na tento snímek?! Včera jsem shlédnul toto dílo a musím říci, že podle mého názoru si drží svou laťku singerovských xmenů! Zajímavý příběh, skvěle zahrané postavy, pravdou je, že některé scény lze odhadnout a tušit jak skončí, ale co se týká ostatního, nemám výhrady. Hudba, propracovanost scén, postavy. Všemu samozřejmě vládne další nezapomenutelná scéna s Quicksilverem! ()

JerryPilsen

Parádní jízda a více než důstojné pokračování série.Žádná hluchá místa a skoro žádná předvídatelnost.Není čas na dlouhé emoční pasáže,všechno pěkně odsýpá až k náhlému konci.Narážka na všudypřítomné náboženství potěšila stejně jako různorodé a nečernobílé postavy. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)