Šerlok Cholms

• Rusko Шерлок Холмс (více)
Rusko, 2013, 11 h 44 min (Minutáž: 88 min)

Režie:

Andrej Kavun

Hudba:

Gari Miller

Andrej Panin, Igor Petrenko, Michail Bojarskij, Ingeborga Dapkunajtě, Alexej Gorbunov, Alexej Ševčenkov, Jelizaveta Bojarskaja, Rina Grišina (více)

Epizody(8)

Recenze uživatele filmmovier k tomuto seriálu (1)

Šerlok Cholms (2013)

Vizuální překvapení od Rusů, které není vůbec špatné. Pokud jde o jejich zpracování Doyla, tak víc se mi líbí starší verze s Vasilijem Livanovem, ale tato je oprotí ní akčnější, s vypracovanější atmosférou a s lepší hudbou, která je opravdu vynikající a na tomhle seriálu je to asi to nejlepší, co se v něm dá najít. Co se týče obsazení, tak ani Petrenko jako Watson ani Panin jako Holmes nejsou příliš výrazní. U doktora to zase takový problém není, ale u Holmese už ano, obzvlášť když je divný tak, jako tady. Na druhou stranu to vynahrazují skvěle ztvárněné případy (zatím jsem viděl čtyři díly), je tam spoustu nových prvků, z toho původního tam toho příliš nezbylo, ale nevadí. Ještě jednou připomenu vizuál a už asi budu končit - rozhodně ne nejlepší zpracování SH, snadno zapomenutelné, ale rozhodně si pozornost zaslouží, ale stačí to vidět jenom jednou. Série je to rozporuplná, zvláštní,podivná, ale všechny ty vynikající prvky spojené s ne až tak dobrými z toho dělají nadprůměrný projekt a mě z toho vychází 70%, červenou barvu, která tady snad bude, si to zaslouží. ()