Šerlok Cholms (TV seriál)

Шерлок Холмс

Sherlok Kholms

Мой друг Шерлок Холмс

Sherlock Holmes

Krimi / Drama

Rusko, 2013, 11 h 44 min (Minutáž: 88 min)

Andrej Kavun

Gari Miller

Andrej Panin, Igor Petrenko, Michail Bojarskij, Ingeborga Dapkunajtě, Alexej Gorbunov, Alexej Ševčenkov, Jelizaveta Bojarskaja, Rina Grišina, Vladimir Kott, Leonid Jarmolnik, Andrej Merzlikin, Igor Skljar, Igor Žižikin, Alexandr Adabašjan, Jaroslav Bojko, Světlana Krjučkova, Olga Volkova, Alexandr Lykov, Sergej Juškevič, Taťjana Rjabokon, Alexandra Ursuljak, Alexandr Golubev, Ernst Romanov, Georgij Štil, Alexandr Drobiťko, Michail Jevlanov, Danila Ševčenko, Ljanka Gryu, Semjon Strugačjov, Sergej Burunov, Ilja Kazankov, Andrej Zibrov, Alisa Grebenščikova, Dmitrij Lysenkov, Sergej Zamorev, Leonid Timcunik, Oleg Fjodorov, Fjodor Stukov, Alexandr Polovcev, Jevgenij Pavlov, Alexandr Iljin, Darja Jurgens, Anatolij Rudakov, Alexandr Petrov, Sergej Byzgu, Sergej Rubljov, Dmitrij Solovjov, Liza Alexejeva, Vladimir Marjanov, Semjon Furman, Gali Abajdulov, Alexej Ingelevič, Nikolaj Marton, Arkadij Koval, Sergej Mardar, Olga Krasko, Sergej Migicko, Julija Kudojar, Alexandr Kott, Alexandr Baširov, Olga Muchina, Oleg Žakov, Alexej Alexandrov, Konstantin Smirnov, Alexandr Baranov, Vjačeslav Ivanov, Dmitrij Jermakovič, Kirill Uljanov, Vitalij Kuklin, Alexej Janšin, Jurij Zajcev, Anna Aleksachina, Vladimir Černyšov, Vadim Frančuk, Jekatěrina Novikova
  • Přemek

Cholms? Vážně? Dr. Watson vypadá jako zanedbaný Putin, výprava přes vynaložené peníze vypadá jako dvanáct let stará animace, královna Viktorie jako ruská báryšňa.. Celkově to působí jako výsměch Anglii.(7.1.2016)

Vizuální překvapení od Rusů, které není vůbec špatné. Pokud jde o jejich zpracování Doyla, tak víc se mi líbí starší verze s Vasilijem Livanovem, ale tato je oprotí ní akčnější, s vypracovanější atmosférou a s lepší hudbou, která je opravdu vynikající a na tomhle seriálu je to asi to nejlepší, co se v něm dá najít. Co se týče obsazení, tak ani Petrenko jako Watson ani Panin jako Holmes nejsou příliš výrazní. U doktora to zase takový problém není, ale u Holmese už ano, obzvlášť když je divný tak, jako tady. Na druhou stranu to vynahrazují skvěle ztvárněné případy (zatím jsem viděl čtyři díly), je tam spoustu nových prvků, z toho původního tam toho příliš nezbylo, ale nevadí. Ještě jednou připomenu vizuál a už asi budu končit - rozhodně ne nejlepší zpracování SH, snadno zapomenutelné, ale rozhodně si pozornost zaslouží, ale stačí to vidět jenom jednou. Série je to rozporuplná, zvláštní,podivná, ale všechny ty vynikající prvky spojené s ne až tak dobrými z toho dělají nadprůměrný projekt a mě z toho vychází 70%, červenou barvu, která tady snad bude, si to zaslouží.(18.2.2015)

Velice volná ruská adaptace příběhů Holmese a Watsona, která sice v domovině dost propadla (kritika od tisku či Livanova), přesto si myslím, že to bylo dost nezaslouženě. Obsazení je velmi sympatické. Paninův Watson je výborný (nevím, kde jste vzali, že hrál Holmese). Petrenko sice není až tak typický Holmes, ale to je v sérii krásně vysvětleno. Lestrad snad lepšího představitele doposud neměl. Vizuálně je to také opravdu povedené a Londýn tu působí celkem věrohodně (ostatně je to jeden z nejdražších ruských televizních projektů). S dějem už je to občas trochu horší. Osobně mi nevadilo, že jednalo o hodně volné adaptace (ty příběhy jsou stejně většinou už dost provařené), ale často dílům něco scházelo. I takové části však byly plné výborných momentů. Rozhodně to Doylovým hrdinům ostudu neudělalo. Oblíbené epizody:1x05 - The Adventure of the Musgrave Ritual, 1x06 - Halifax(6.9.2015)

Jedno takové malé překvapení s visuálně i herecky dobrým obsazením, přestože mi tam ten Panin do role $herlocka příliš nesedí...(16.8.2014)