Vinaři (TV seriál)

Vinári

Komedie

Česko, 2014 - 2015, 31 h 5 min (Minutáž: 32x58 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil, Zdeněk Junák, Tomáš Materna, Karel Roden, Robert Nebřenský, Jan Brožek, Ivana Jirešová, Karel Zima, Anna Fialová, Václav Kopta, Martin Maxa, Jakub Uličník, Alžběta Vaculčiaková, Jana Paulová, Radim Novák, Matěj Ruppert, Norbert Lichý, Marian Roden, Lukáš Langmajer, Zdeněk Pohlreich, Jan Vlas, Žilvinas Tratas, Zuzana Norisová, Ladislava Něrgešová, Vojtěch Záveský, Ester Kočičková, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Petr Vaněk, Jiří Vyorálek, Pavel Šimčík, Eliška Křenková, Anežka Rusevová, Vojtěch Machuta, Jiří Langmajer, Viktor Antonio, Svatopluk Říčánek, Denisa Pfauserová, Johana Freywaldová, Pavel Nečas, Roman Slovák, Josef Jelínek, Ondřej Malý, Jindřich Kriegel, Kateřina Šildová, Sandra Nováková, Leoš Noha, Daniela Choděrová, Zuzana Smijová, Simona Peková, Rostislav Gajdoš, Libuše Billová, Eva Jelínková, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Bařinka, Sebastian Pošmourný, Tomáš Vican, Jiří Knot, Magdalena Zimová, Věra Nerušilová, Václav Lexa, Iva Pazderková, Veronika Petrová, Jiří Maria Sieber, Petr Borovec, Petr Kocourek, Lenka Jurošková, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zdeněk Sedláček, Martin Sitta, Otmar Brancuzský, Karel Hynek, Josef Kaluža, Petr Janiš, Martina Kavanová, Lukáš Král, Zdeněk Vřešťál, Jiří Beneš, Jakub Hajner, Amáta Skalová, Jana Gerleová, Pavel Kovář, James Tratas
  • Mr.Hawkeye

Těžko hodnotit po dvou dílech, ale nějak tomu celému nerozumím. Ačkoliv se tvůrci od začátku distancovali od Bobulí, které si dle nich dělaly z vinařů a Moraváků tak trochu srandu, prezentují nám něco, co už od počátku vypadá jako jakýsi spin-off. Podobný vizuál (malebné letecké záběry na Pálavu, teplé barvy...); titulní píseň, kterou měla nazpívat podobně jako u Bobulí a 2Bobulí skupina Kryštof (ale nakonec tak neučinila); podobné obsazení... jako proč ne, Bobule mám určitým masochistickým způsobem rád, ale nějak se jim nedaří ten deklarovaný odstup - zase tu defiluje řada bodrých Moraváků, kteří nedělají nic jiného, než že chlastají a trousí moudra svým specifickým nářečím - o to specifičtějším, že většina účinkujících jsou rodilí Pražáci (ze zde vyjmenovaného obsazení je jich celkem 8 z Prahy, takže jeden rodilý Brňák [Matonoha] a dva usadivší se [Liška, Junák] to nevytrhnou). Připadá mi to, jako když já mluvím slovensky. Mí slovenští kamarádi mi vždy říkají: "Nerob to, hovoríš ako Maďar."(8.9.2014)

• otík

Tak já vám zatím po prvním dílu nevím. Sice pár scénám jsem se s chutí zasmál (a nepřičítám to vypitému svářáčku) - především těm s policajty, ale na druhou stranu mi jako Moravákovi ze Slovácka přijde trapné, když autoři ukazují Moraváky jako chlastometry, navíc kombinující slivovicu s vínem. Vadí mi ožralí lidé v reálu, a tak když jich mám v jednom záběru dvacet sledovat, jak se motají a dělají hňupiny, nevím, zda se mi do dalších dílů vůbec bude dále chtít. A když jsem pak v ukázce viděl, že v dalším díle se bude chlastat s kladenskými hokejstama a budou se tam pro ně hledat děvy, vůbec se mi do toho nechce. Z prvního dílu vůbec není cítit taková vinařská pohoda, jako byla v Bobulích 1 a moravský jazyk je totální kočkopes mezi spisovnou češtinou a jihomoravským nářečím. Bohužel hlavně tohle jsem čekal a potvrdila se určitá jazyková nedokonalost. PS: Táborský s Postráneckým jakoby navazovali na své role z Bobulí 1 a 2. PS2: především zvukově a dialogově mi to občas přišlo jako totální amatérství. PS3: nakonec jsem odvahu kazit si nedělní večer Vinaři už nadostal a tak zbaběle konstatuji, že jsem skončil se sledováním tohoto pořadu po PRVNÍM dílu!!!(31.8.2014)

Co je české to je hezké!:D Vezme to od začátku. Křetice - morava a vínečko. 1.Série - Nejlepší epizody - Kladeňáci, Klip, Derby. A teď trochu kritiky, nejhorší epizoda - Tour de Burčák. 2.Série - Nejlepší epizody - Léčitel, Terapie, Svatba. A teď trochu kritiky, nejhorší epizoda - Úplněk. Mezi mé top postavy patří - Vinař František Vlček (Hynek Čermák) a sukničkář Hřéba (Tomáš Matonoha) "Já su Hřebec. Provozní." A znovu trochu kritiky, nejhorší postava - Ožrala Machr (Lukáš Langmajer). Toho bych vyškrtl ze scénáře. Ve 2.sérii zkazili charakter Vlčeka, vytvořili z něj unikátního debila, což mne osobně mrzí. Celkově Křetice versus Strdín - Vede Strdín - 2.série! celkově mi tato série příjde o dost lepší a vtipnější než ta první. Tento seriál se jako jeden z mála může pyšnit skvělým soundtrackem... Chinaski - Víno, Ewa Farna - Víno je grunt. Oba songy k seriálu dokonale pasují. Pro mne jeden z nejlepších Českých seriálu. - 80%.(1.2.2016)

Hodně jsem zvažoval 4*, ale nakonec se přikláním k 3*. Důvody jsou prosté celý příběh se motá kolem moc málo postav na 16 hodinových dílů a hlavně nejeden díl postrádá humor či logiku. Na stranu druhou je zde mnoho hlášek i super scének + povedená úvodní znělka + kvalitní a příjemné herecké obsazení (u mládí to povedené volby nejsou vyjma krásné Anny Fialové). Co se obecně vytýkaného záporu s nářečím týče, tak ano není to ono, ale co je to ONO? Hledáte hlavní zápor tam kde ho je zbytečné hledat jde o příběh, herecké výkony atd.. Strháte filmy za horší dabing, či horší titulky? Strháte The Big Bang Theory za to, že v českém znění jsou ty hlasy dost jiné a nevyzní to? Tady to je to samé. "Praví" Moraváci z Mikulova se na tento seriál dívají a berou ho jako recesi a srandu ví že to není logické, ale vůbec neřeší zda tam mluví tak či tak. Podívají se usmějí se hlouposti režie, atd.. ale nedělají z toho vědu. (ověřeno v Mikulově ve sklepě u "domorodců"). Zkrátka a jednoduše seriál dokáže dobře zabavit, ale není to něco co bude člověk sledovat s chutí několikrát do roka spíše to bude tak jednou možná párkrát za život.(28.11.2014)

• Lionheart

Hvězda za krásnou kameru, která Moravské krásy umí prodat... ale jinak je to opět strašně šablonovité. Utáhnout hodinu jen na tom, že Moraváci pijí a dobře žijí a Pražáci jen pracují a otravují a navzájem se dobírají, to fakt nejde. A na nářečí se mohli vykašlat, nemuseli ho tam tlačit tak na sílu, stačilo, kdyby obsadili více Brněnských herců a bylo by to příjemnější. Ještě tomu dám šanci, protože je to příjemná seriálová změna (v lokalitě, v tématech si nejsem jist), ale nevidím to příliš nadějně. Další hvězdu přihazuji, abych motivoval české tvůrce, aby se nebáli točit trochu něco jiného než Křehké vztahy a Ordinaci, protože tady byla cesta naznačena pěkně, akorát po prvním díle nevím, jestli diváky dovede k něčemu kvalitnějšímu. * Po druhém díle to vzdávám, jedině kdybych se hodně nudil (nebo se seriál dle recenzí výrazně zlepšil) se na další díl kouknu.(1.9.2014)

• - První epizodu v premiérovém vysílání sledovalo 1 959 000 diváků starších 15 let, což vyšlo na 44,2% podíl na sledovanosti, díky čemuž se stali Vinaři nejsledovanějším seriálem televize Prima od roku 2005. (MTHRFCKR)

• - Vesnici Křetice, v níž se děj odehrává, na mapě nenajdete, protože vůbec neexistuje. Záběry z vinic jsou z velké části z CHKO Pálava. Ve snímku lze také shlédnout záběry na Vodní dílo Nové Mlýny. (wirtr)

• - V 1. epizodě si okolo 45. minuty při oslavě na zahradě můžeme všimnout při rozhovoru policisty s jeho synem mikrofonu na triku Stázi Pavlíckové (Jitka Smutná). (TheStitch630)