Vinaři

(seriál)
  • Slovensko Vinári
TV spot 1
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(32)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

TV spot 1

papaJA21

Prvni serie (****) mě to upřímně baví a mám pocit, že si dali především záležet na scénáři. Druhá série (Odpad) zvládl jsem asi pět prvních dílů druhé série rozdíl je neskutečný od vlídného chytrého humoru k ubohým vtipkum ve stylu Kamenaku a podobných uřvaných hovadin. Ale podle komentářů se to polovině národa líbilo více než ta první takže seriál pro mně skončil. Na první sérii se mi líbilo spojení nových neotřelých tváři doplněných staršími stalicemi. Ta druhá je bohužel postavená pouze na nich. ()

bubun odpad!

Nevtipný, trapný a hlavně strašně NUDNÝ seriál. Přetrpět těch šestnáct téměř hodinových epizod mě málem unudilo k smrti, a to jsem je měla rozložené do více než měsíce. Neustálý pokusy o vtip se totálně míjejí účinkem, pointa jasná vždycky v prvních pěti až deseti minutách. Postránecký, který mi obyčejně nevadí, tady hraje trapně zabejčenou patriarchální figuru, která jen všechny komanduje, zoufá si, že je na všechno sám, ale nikdy ho nikdo nevidí něco dělat. Všechny ostatní postavičky stupidně schematické, stejně jako neustále omílané protipóly Morava - Praha. Protože samozřejmě není nic mezi tím, že, a jiná města, než Praha, v Čechách neexistují. Do toho všeho tři,otravně se opakující se hudební motivy (Navarová a spol. Ač ji mám ráda, tady mě to po dvou epizodách začalo silně iritovat). Popularitu seriálu nechápu, a to hlavně u Moravanů, vždyt je přece ty neúspěšný pokusy o moravský přízvuk u herců musely štvát, nebo ne? Na druhou sérii se na dlouhou dobu opravdu nechystám, celý seriál hodnotím po první a rozhodně nemám výčitky. ()

slovan1

Nenáročný a v podzimním období ideální seriál. Jak prohlásil Vojtěch Moravec, jde o imaginární vesnici a tudíž o originální jazyk. Nehledal jsem chyby tam, kde ostatní. Vinaři jsou mile vyprávění, nenáročně. Některé díly by si zasloužily 5-ti hvězdičkové hodnocení, jiné naopak odpadové. Postavy většinou sympatické, ale některé mě štvaly. Například od Postráneckého jsem nečekal, že ten jeho přehrávaný hlas, mě po pár dílech bude tuze štvát. Ovšem každý díl mě navnadil si opět zajet do sklípku a užít si zdejší atmosféru. Druhá série by podle informací měla vzniknout, a ani ji si ujít nenechám. ()

sir-dave

Vem to čert, jestli si hrajou Pražáci na Moraváky a ve skutečnosti to na jihu takhle nevypadá. Krajina, prostředí a atmosféra dobře zasazená do podzimu. Prakticky je to o tom, co díl, to na nějaké téma (zájezd, natáčení, kritik,..) Jednoduchá Prima produkce na nedělní odpočinkový večer. Postavy se sice nijak nevyvíjí, krom 4 mladých a mají daný svůj vyhraněný styl ale spousta jich je vtipně napsaných, jako policista Tauš nebo Hřebec s Konigem. Hynek Čermák správný frajer, co se s Postráneckým neustále pošťuchuje. Srandu nekazí ani Táborský nebo hlášky Pavla Lišky. Hodnocení je zkreslené místními pseudointelektuály a ovečkami, které nechtějí vystoupit ze stáda a dají odpad. Každý díl sledovalo okolo 1 miliónů diváků. Doufám v další řadu :-) "Já se někdy tak zdegustuju, že ani nevím, jak jsem se dostal domů," // 2. série Snižuju hodnocení, na Vinařích jsem měl rád Moravu a víno.. Změna kraje tomu asi moc neprospěje a především odešly 4 hlavní mladé postavy, které měly neukončené příběhy. Z nových postav nikdo nezaujal. ()

blackrain

Nemůžu se pořád zbavit dojmu, že tenhle seriál dělá z Moraváků akorát tak blbce, kteří si zaslouží jedině výsměch do obličeje. Čekala jsem něco jiného a hodně se na seriál těšila. Moje očekávání se nenaplnilo. Nemám ani chuť si při sledování otevřít lahvinku dobrého vína. Hvězdičku dávám jen za herecké obsazení, i když někteří jsou příliš toporní. Mohl to být pohodový seriál, ale tohle působí nedotaženě a jako spíchnuté horkou jehlou. ()

• Při natáčení scén v krojích měla na sobě Anna Fialová (Julie Vlčková) tolik sukní, že si prý nemohla pomalu dojít ani na WC. (Sarkakon)
  • Ve znělce hraje písnička „Víno“ od Chinaski. (SONY_)
  • Část rozpočtu seriálu hradil Jihomoravský kraj z rozpočtu na propagaci turistického ruchu. V každém dílu je tedy zapracováno seznámení s jednou vinnou odrůdou typickou pro oblast Pálavy. (joywork)