Vinaři (TV seriál)

Vinári

Komedie

Česko, 2014 - 2015, 31 h 5 min (Minutáž: 32x58 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil, Zdeněk Junák, Tomáš Materna, Karel Roden, Robert Nebřenský, Jan Brožek, Ivana Jirešová, Karel Zima, Anna Fialová, Václav Kopta, Martin Maxa, Jakub Uličník, Alžběta Vaculčiaková, Jana Paulová, Radim Novák, Matěj Ruppert, Norbert Lichý, Marian Roden, Lukáš Langmajer, Zdeněk Pohlreich, Jan Vlas, Žilvinas Tratas, Zuzana Norisová, Ladislava Něrgešová, Vojtěch Záveský, Ester Kočičková, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Petr Vaněk, Jiří Vyorálek, Pavel Šimčík, Eliška Křenková, Anežka Rusevová, Vojtěch Machuta, Jiří Langmajer, Viktor Antonio, Svatopluk Říčánek, Denisa Pfauserová, Johana Freywaldová, Pavel Nečas, Roman Slovák, Josef Jelínek, Ondřej Malý, Jindřich Kriegel, Kateřina Šildová, Sandra Nováková, Leoš Noha, Daniela Choděrová, Zuzana Smijová, Simona Peková, Rostislav Gajdoš, Libuše Billová, Eva Jelínková, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Bařinka, Sebastian Pošmourný, Tomáš Vican, Jiří Knot, Magdalena Zimová, Věra Nerušilová, Václav Lexa, Iva Pazderková, Veronika Petrová, Jiří Maria Sieber, Petr Borovec, Petr Kocourek, Lenka Jurošková, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zdeněk Sedláček, Martin Sitta, Otmar Brancuzský, Karel Hynek, Josef Kaluža, Petr Janiš, Martina Kavanová, Lukáš Král, Zdeněk Vřešťál, Jiří Beneš, Jakub Hajner, Hana Skálová, Jana Gerleová, Pavel Kovář

Kvůli kolizi v programu jsem z první série viděl sporadické kousky a litoval, že mi není umožněno seriál sledovat pravidelně. Druhá série už byla ve vhodném čase. Musím s potěšením konstatovat, že po delší době vidím na obrazovce pohodičku, humor a vtip v čisté podobě. Žádné řešení krizí, nikdo na nikoho neútočí, pivo a víno jsou v souladu jako Morava a Čechy a pan farář je úplně obyčejný člověk, "jen" věřící. Trošku mě mrzí obměna herců, ale i tak si seriál drží vysoce kvalitní obsazení. Je mi až líto našinců, kteří se neumí snad ani odreagovat a bavit a hledají v díle drobné hlouposti, aby ho mohli hanět. Já jsem s výsledkem spokojený a jediné co mi opravdu vadí je, že dostávám chuť na víno až v neděli večer.(20.9.2015)

• Dannysek4U

Bobule svihnuty Chaluparema a Rancem u Zelene sedmy, vzhlizejici k slave Cetnickejch humoresek a Slovacko sa nesudi. Zazrak to neni, navic jednotlivy dily maj znacne kolisajici uroven, ale k nizi zdejsiho hodnoceni skutecne neni duvod. Bukolicka podzimni idylka na prozareni kraticich se dni, nic vic, nic min. Tahat do toho jakykoli projevy nacionalnich vasni je samozrejme naprosto jalovej pristup.(13.10.2014)

• marrjaana

Měl by se vydat nějakej zákon, kterej by zakazoval cajzlům žvatlat po Moravsky. Vždyť jim to do toho zobáku neleze. Zní to divně a tak nějak polovičatě. Navíc s tím jejich pražským přízvukem a kdy do toho kydaj ještě po pražsky... Au. To vážně nejsou u nás na moravě žádní herci( i když třeba s xichtem neprofláknutým ale o to levnějším)? No hodnotit zatím nebudu, nepřenesla sem se přes jazykovou barieru a po ani ne pěti minutách vypla.(2.9.2014)

• papaJA21

Prvni serie (****) mě to upřímně baví a mám pocit, že si dali především záležet na scénáři. Druhá série (Odpad) zvládl jsem asi pět prvních dílů druhé série rozdíl je neskutečný od vlídného chytrého humoru k ubohým vtipkum ve stylu Kamenaku a podobných uřvaných hovadin. Ale podle komentářů se to polovině národa líbilo více než ta první takže seriál pro mně skončil. Na první sérii se mi líbilo spojení nových neotřelých tváři doplněných staršími stalicemi. Ta druhá je bohužel postavená pouze na nich.(28.10.2014)

Seriál mi přijde dost kvalitní a zakyslými Moraváky záměrně podhodnocovaný. Byť je první díl skutečně usvědčen z jisté míry iluzionismu a idealizovaného fetišismu, nelze mu nepřiznat okouzlující kameru, vcelku kvalitní herce a především kvalitní scénář (a toho aby člověk mezi současnými seriály vážně pohledal). Scénář je zaplaťpámbu uchopen tak, aby zněl z úst herců vcelku přirozeně, tudíž divák nezažívá větší pocit trapnosti. Zjevný je také vyšší rozpočet, tudíž se filmaři nemuseli bát rozmáchnout a na krásné vizuální stránce seriálu je to patrné. Přestože mě tam neotravovali extrémně nesympatičtí Hádek s Langmajerem, kteří mi zkazili Bobule, sral mě herec, co hrál toho pražskýho debílka. Postránecký hrál super, Táborský, Liška a Matonoha naštěstí nedostali moc prostoru. Čermák a Navrátil jako vždy skvělí. Kostkové by měl někdo konečně prozradit, že mít slavnýho tatínka a neustále se rozšklebeně tlemit do kamery ještě neudělá z ženský herečku.(2.9.2014)

• - Natáčení probíhalo v Břeclavi v obcích Pavlov, Dolní Dunajovice, Mikulov, Perné, ale i ve Višňové na Znojemsku, na Bzenecku a v lokalitě Nechory, Prušánky, okr. Hodonín. (Brtniik)

• - V 1. epizodě si okolo 45. minuty při oslavě na zahradě můžeme všimnout při rozhovoru policisty s jeho synem mikrofonu na triku Stázi Pavlíckové (Jitka Smutná). (TheStitch630)

• - Část rozpočtu seriálu hradil Jihomoravský kraj z rozpočtu na propagaci turistického ruchu. V každém dílu je tedy zapracováno seznámení s jednou vinnou odrůdou typickou pro oblast Pálavy. (joywork)