Vinaři (TV seriál)

Vinári

Komedie

Česko, 2014 - 2015, 31 h 5 min (Minutáž: 32x58 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil, Zdeněk Junák, Tomáš Materna, Karel Roden, Robert Nebřenský, Jan Brožek, Ivana Jirešová, Karel Zima, Anna Fialová, Václav Kopta, Martin Maxa, Jakub Uličník, Alžběta Vaculčiaková, Jana Paulová, Radim Novák, Matěj Ruppert, Norbert Lichý, Marian Roden, Lukáš Langmajer, Zdeněk Pohlreich, Jan Vlas, Žilvinas Tratas, Zuzana Norisová, Ladislava Něrgešová, Vojtěch Záveský, Ester Kočičková, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Petr Vaněk, Jiří Vyorálek, Pavel Šimčík, Eliška Křenková, Anežka Rusevová, Vojtěch Machuta, Jiří Langmajer, Viktor Antonio, Svatopluk Říčánek, Denisa Pfauserová, Johana Freywaldová, Pavel Nečas, Roman Slovák, Josef Jelínek, Ondřej Malý, Jindřich Kriegel, Kateřina Šildová, Sandra Nováková, Leoš Noha, Daniela Choděrová, Zuzana Smijová, Simona Peková, Rostislav Gajdoš, Libuše Billová, Eva Jelínková, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Bařinka, Sebastian Pošmourný, Tomáš Vican, Jiří Knot, Magdalena Zimová, Věra Nerušilová, Václav Lexa, Iva Pazderková, Veronika Petrová, Jiří Maria Sieber, Petr Borovec, Petr Kocourek, Lenka Jurošková, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zdeněk Sedláček, Martin Sitta, Otmar Brancuzský, Karel Hynek, Josef Kaluža, Petr Janiš, Martina Kavanová, Lukáš Král, Zdeněk Vřešťál, Jiří Beneš, Jakub Hajner, Amáta Skalová, Jana Gerleová, Pavel Kovář, James Tratas

Co je české to je hezké!:D Vezme to od začátku. Křetice - morava a vínečko. 1.Série - Nejlepší epizody - Kladeňáci, Klip, Derby. A teď trochu kritiky, nejhorší epizoda - Tour de Burčák. 2.Série - Nejlepší epizody - Léčitel, Terapie, Svatba. A teď trochu kritiky, nejhorší epizoda - Úplněk. Mezi mé top postavy patří - Vinař František Vlček (Hynek Čermák) a sukničkář Hřéba (Tomáš Matonoha) "Já su Hřebec. Provozní." A znovu trochu kritiky, nejhorší postava - Ožrala Machr (Lukáš Langmajer). Toho bych vyškrtl ze scénáře. Ve 2.sérii zkazili charakter Vlčeka, vytvořili z něj unikátního debila, což mne osobně mrzí. Celkově Křetice versus Strdín - Vede Strdín - 2.série! celkově mi tato série příjde o dost lepší a vtipnější než ta první. Tento seriál se jako jeden z mála může pyšnit skvělým soundtrackem... Chinaski - Víno, Ewa Farna - Víno je grunt. Oba songy k seriálu dokonale pasují. Pro mne jeden z nejlepších Českých seriálu. - 80%.(1.2.2016)

Po prvním dílu, který má diváky nalákat, toho není moc co vykládat. Což by se u takového pohodového seriálu s vínkem dalo čekat, ale ta mluva.. Je pěkné, kolik známých tváří do téhle nové seriáloviny dostali, ale je někdo alespoň z Moravy? Ono to totiž vypadá, že ne.. Tipuji, že lidé mluví buď v nářečí pořád a nebo vůbec... Ale jestli mluví pražskou čestinou a potom vyvrhnou tři slova z nářečí za seriál, zaslouží si to facku. To mi docela vadilo. Jinak by to mohl býti příjemný relax z krásného prostředí.(1.9.2014)

Kvůli kolizi v programu jsem z první série viděl sporadické kousky a litoval, že mi není umožněno seriál sledovat pravidelně. Druhá série už byla ve vhodném čase. Musím s potěšením konstatovat, že po delší době vidím na obrazovce pohodičku, humor a vtip v čisté podobě. Žádné řešení krizí, nikdo na nikoho neútočí, pivo a víno jsou v souladu jako Morava a Čechy a pan farář je úplně obyčejný člověk, "jen" věřící. Trošku mě mrzí obměna herců, ale i tak si seriál drží vysoce kvalitní obsazení. Je mi až líto našinců, kteří se neumí snad ani odreagovat a bavit a hledají v díle drobné hlouposti, aby ho mohli hanět. Já jsem s výsledkem spokojený a jediné co mi opravdu vadí je, že dostávám chuť na víno až v neděli večer.(20.9.2015)

• Kamca_

Viděla jsem jen jeden díl a stačilo ... Je to hroznej kýč a utrpení na to koukat. A ta hrozná spisovná mluva v podání pražských herců se nedá poslouchat. Zní to ještě hůř než když se já snažím spisovně mluvit v Brně. Trapný seriál ... Za pár let jsem si k Moravě a vínu udělala pozitivní vztah. A tenhle seriál beru jako urážku všech Moraváků a vůbec se mi to nelíbí. Nevím, jestli je to celé k smíchu nebo spíš k pláči ... Jasnej odpad.(28.9.2014)

Hodně jsem zvažoval 4*, ale nakonec se přikláním k 3*. Důvody jsou prosté celý příběh se motá kolem moc málo postav na 16 hodinových dílů a hlavně nejeden díl postrádá humor či logiku. Na stranu druhou je zde mnoho hlášek i super scének + povedená úvodní znělka + kvalitní a příjemné herecké obsazení (u mládí to povedené volby nejsou vyjma krásné Anny Fialové). Co se obecně vytýkaného záporu s nářečím týče, tak ano není to ono, ale co je to ONO? Hledáte hlavní zápor tam kde ho je zbytečné hledat jde o příběh, herecké výkony atd.. Strháte filmy za horší dabing, či horší titulky? Strháte The Big Bang Theory za to, že v českém znění jsou ty hlasy dost jiné a nevyzní to? Tady to je to samé. "Praví" Moraváci z Mikulova se na tento seriál dívají a berou ho jako recesi a srandu ví že to není logické, ale vůbec neřeší zda tam mluví tak či tak. Podívají se usmějí se hlouposti režie, atd.. ale nedělají z toho vědu. (ověřeno v Mikulově ve sklepě u "domorodců"). Zkrátka a jednoduše seriál dokáže dobře zabavit, ale není to něco co bude člověk sledovat s chutí několikrát do roka spíše to bude tak jednou možná párkrát za život.(28.11.2014)

• - V epizodě Nová generace (2014) si farář (Pavel Liška) nechá udělat test plodnosti, který ukáže, že je neplodný. V epizodě Svatba (2015) ale na otázku Jany Hamplové (Jitka Čvančarová) „A co budeš dělat?“ (míněno po svatbě) odpoví, že děti. To přeci nemůže, když je neplodný. (Bobika16)

• - Natáčení probíhalo v Břeclavi v obcích Pavlov, Dolní Dunajovice, Mikulov, Perné, ale i ve Višňové na Znojemsku, na Bzenecku a v lokalitě Nechory, Prušánky, okr. Hodonín. (Brtniik)

• - Některé scény byly natočeny ve Vinařství u Kapličky v obci Zaječí. V tomto vinařství byl natočen i film Bobule (2008) a 2Bobule (2009). (facojurka)