Reklama

Reklama

Vinaři

(seriál)
  • Slovensko Vinári
TV spot 2
Komedie
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Hrají:

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

TV spot 2

Recenze (329)

insurgentes 

všechny recenze uživatele

V případě tohoto seriálu jsem ochoten zahmouřit obě oči a přehlídnout i tu jinak neodpustitelnou okolnost, že byl evidentně natočen v tendencích nějakého regionálního fondu evropské unije pro kohezi regionálních specifik, tedy jako reklama na moraváky a to jejich nepitelný kyselý víno, a to z toho důvodu, že tam hrajou samí normální český herci, v jejichž podání to moraváctví vyznívá spíš jako parodie, a tím už tak vtipný seriál dostává (aspoň pro mě) další humorný rozměr. Nejlepší díl byl o Kladeňácích, o kterých (jakožto bývalý dejvičák) něco vím, u toho jsem se moh posrat smíchy. ()

giovanni3 

všechny recenze uživatele

Hodně jsem zvažoval 4*, ale nakonec se přikláním k 3*. Důvody jsou prosté celý příběh se motá kolem moc málo postav na 16 hodinových dílů a hlavně nejeden díl postrádá humor či logiku. Na stranu druhou je zde mnoho hlášek i super scének + povedená úvodní znělka + kvalitní a příjemné herecké obsazení (u mládí to povedené volby nejsou vyjma krásné Anny Fialové). Co se obecně vytýkaného záporu s nářečím týče, tak ano není to ono, ale co je to ONO? Hledáte hlavní zápor tam kde ho je zbytečné hledat jde o příběh, herecké výkony atd.. Strháte filmy za horší dabing, či horší titulky? Strháte The Big Bang Theory za to, že v českém znění jsou ty hlasy dost jiné a nevyzní to? Tady to je to samé. "Praví" Moraváci z Mikulova se na tento seriál dívají a berou ho jako recesi a srandu ví že to není logické, ale vůbec neřeší zda tam mluví tak či tak. Podívají se usmějí se hlouposti režie, atd.. ale nedělají z toho vědu. (ověřeno v Mikulově ve sklepě u "domorodců"). Zkrátka a jednoduše seriál dokáže dobře zabavit, ale není to něco co bude člověk sledovat s chutí několikrát do roka spíše to bude tak jednou možná párkrát za život. ()

Reklama

JJ.Gibson 

všechny recenze uživatele

Pro mě jsou Vinaři, taková zábavná jednohubka :) Z neznámého důvodu jsem se na ně hrozně těšil, protože na mě tento seriál působil jako milý pohled na moravské městečko, kde je středobod Víno. A to jsem i dostal! Příběh se odehrává ve smyšleném městě Křetice, kde rod Pavlíčkovců vedeným Václavem Postráneckým dělá nejlepší víno a proto němu stojí rod Vlčků v čele s Hynkem Čermákem, který má sice největší vinařství, ale "zprasí" každou láhev. A k tomu se přidávají další a další postavy, které dotvářejí celý příběh. Není to kdovíjaká perla kinematografie, ale mě se to líbilo, některé díly byly opravdu zábavné, jiné trochu horší, což u celkové délky seriálu 16ti dílů je docela napováženou. Jednoduchý humor, jsem tam super hloupé charaktery, vlastní moravský jazyk, ale určitě to tak bylo zamýšleno a když na to přistoupíte, tak se Vám Vinaři musí líbit! Seriál určitě táhly již dva zmínění Postránecký a Čermák, byli vážně skvělí a neméně zdatná byla i vycházející hvězda Anna Fialová, která se svým mottem "Zrcátka jsou od toho, abych byla krásná" si mě prostě získala. A to celé zabalíme do překrásných exteriérů, rozlehlých vinohradů a jednoho kouzelného "moravského" městečka. Vše podtrhnuté skvělou úvodní písní od Chinaski My máme rádi víno. Pro mě je veselý, nevšední, český seriál, na který se ale musíte naladit. Pokud se Vám to podaří, tak si tento seriál užijete stejně jako já. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Nemůžu se pořád zbavit dojmu, že tenhle seriál dělá z Moraváků akorát tak blbce, kteří si zaslouží jedině výsměch do obličeje. Čekala jsem něco jiného a hodně se na seriál těšila. Moje očekávání se nenaplnilo. Nemám ani chuť si při sledování otevřít lahvinku dobrého vína. Hvězdičku dávám jen za herecké obsazení, i když někteří jsou příliš toporní. Mohl to být pohodový seriál, ale tohle působí nedotaženě a jako spíchnuté horkou jehlou. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Tak já vám zatím po prvním dílu nevím. Sice pár scénám jsem se s chutí zasmál (a nepřičítám to vypitému svářáčku) - především těm s policajty, ale na druhou stranu mi jako Moravákovi ze Slovácka přijde trapné, když autoři ukazují Moraváky jako chlastometry, navíc kombinující slivovicu s vínem. Vadí mi ožralí lidé v reálu, a tak když jich mám v jednom záběru dvacet sledovat, jak se motají a dělají hňupiny, nevím, zda se mi do dalších dílů vůbec bude dále chtít. A když jsem pak v ukázce viděl, že v dalším díle se bude chlastat s kladenskými hokejstama a budou se tam pro ně hledat děvy, vůbec se mi do toho nechce. Z prvního dílu vůbec není cítit taková vinařská pohoda, jako byla v Bobulích 1 a moravský jazyk je totální kočkopes mezi spisovnou češtinou a jihomoravským nářečím. Bohužel hlavně tohle jsem čekal a potvrdila se určitá jazyková nedokonalost. PS: Táborský s Postráneckým jakoby navazovali na své role z Bobulí 1 a 2. PS2: především zvukově a dialogově mi to občas přišlo jako totální amatérství. PS3: nakonec jsem odvahu kazit si nedělní večer Vinaři už nadostal a tak zbaběle konstatuji, že jsem skončil se sledováním tohoto pořadu po PRVNÍM dílu!!! ()

Galerie (261)

Zajímavosti (23)

  • První epizodu v premiérovém vysílání sledovalo 1 959 000 diváků starších 15 let, což vyšlo na 44,2% podíl na sledovanosti, díky čemuž se stali Vinaři nejsledovanějším seriálem televize Prima od roku 2005. (MTHRFCKR)
  • Před oficiálním koštem na dvorku u Pavlíčků, při sezení vinařů, si farář (Pavel Liška) bere pagáče z pekáče na okně a vzápětí si pagáče bere opět, a to aniž by jednoho pagáče položil zpět či snědl. (PMUL)
  • Karel Roden inkasoval za jeden natáčecí den 19 tisíc korun. (ČSFD)

Reklama

Reklama