Vinaři (TV seriál)

Vinári

Komedie

Česko, 2014 - 2015, 31 h 5 min (Minutáž: 32x58 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil, Zdeněk Junák, Tomáš Materna, Karel Roden, Robert Nebřenský, Jan Brožek, Ivana Jirešová, Karel Zima, Anna Fialová, Václav Kopta, Martin Maxa, Jakub Uličník, Alžběta Vaculčiaková, Jana Paulová, Radim Novák, Matěj Ruppert, Norbert Lichý, Marian Roden, Lukáš Langmajer, Zdeněk Pohlreich, Jan Vlas, Žilvinas Tratas, Zuzana Norisová, Ladislava Něrgešová, Vojtěch Záveský, Ester Kočičková, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Petr Vaněk, Jiří Vyorálek, Pavel Šimčík, Eliška Křenková, Anežka Rusevová, Vojtěch Machuta, Jiří Langmajer, Viktor Antonio, Svatopluk Říčánek, Denisa Pfauserová, Johana Freywaldová, Pavel Nečas, Roman Slovák, Josef Jelínek, Ondřej Malý, Jindřich Kriegel, Kateřina Šildová, Sandra Nováková, Leoš Noha, Daniela Choděrová, Zuzana Smijová, Simona Peková, Rostislav Gajdoš, Libuše Billová, Eva Jelínková, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Bařinka, Sebastian Pošmourný, Tomáš Vican, Jiří Knot, Magdalena Zimová, Věra Nerušilová, Václav Lexa, Iva Pazderková, Veronika Petrová, Jiří Maria Sieber, Petr Borovec, Petr Kocourek, Lenka Jurošková, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zdeněk Sedláček, Martin Sitta, Otmar Brancuzský, Karel Hynek, Josef Kaluža, Petr Janiš, Martina Kavanová, Lukáš Král, Zdeněk Vřešťál, Jiří Beneš, Jakub Hajner, Amáta Skalová, Jana Gerleová, Pavel Kovář, James Tratas

Pán Bůh dal Moravanům víno, aby neovládli celý svět....a teď je celý svět na Moravě. Úvodní pilot je naprosto příšerná pecka do vajec. Poté se to vylepší, nebo si prostě zvyknete. Na moravské dialekty je třeba rychle zapomenout, Pražáci si prostě natočili seriál o Moravě. Seriál patří do kategorie "žehlící", pokud si odskočíte, nebo se chvíli nedíváte, o nic nepřijdete. Přesto jsem dokoukal obě série najednou. Důvod? Záhadným způsobem mne to začalo bavit. Hlavně ve chvílích, kdy to úplně celé ztratí smysl...je tu pár fakt zhulených dílů, většina postav si své role dost užívá, a postupně je vybrušuje k dokonalosti. Místy se mihne i moudro. Druhá série už je jenom taková sranda, recese, v dobrém míněno. Takže jak říkám, věnovat tomu o 30% větší péči, mohla to být velmi povedená věc...až na tu moravštinu, která tam fakt není. Takto dávám max. 70%, s lítostí, že to nepromákli víc.(25.9.2016)

• luka4615

Když začínal v televizním éteru zaznívat song od kapely Chinaski, zaujala mne tato "kampaň" natolik, že jsem si začínal říkat, že tento seriál snad prolomí tu "hráz" neúspěšných českých seriálových počinů. Bohužel, po prvním dílu musím říci, že Vinaři se nesnaží vybočit z řady či přijít s nějákým novým, inovativním přístupem. Servírují nám tentýž nepřehledný guláš jako jsme mohli vidět v x seriálech před ním. Vyčpělí přehrávající herci, scénář který snad psalo pětileté dítě a rádoby vtípky dělají z tohoto "seriálu" jen další český odpad který si rád budu držet od těla.(2.9.2014)

• PauloZ

Mnoga ljeta, mnoga ljeta, mnoga ljeta .... To se doprdele neumí naučit ani tu jedinů slavnostní písničku pěkně po moravsky, když už, s prominutím, ku*ví tu moravštinu a zápletka by neobstála ani u nás v dědině?! Z moraváků dělají zaostalé neandrtálce a z pražáků ožralé workoholiky. Nechápu proč neobsadili pořádné moravské herce, klidně neznámé brňáky, nebo prostě někoho, kdo to v pohodě zvládá. Pořád dokola stejní herci, kteří nudí. Jediné plus je ta Čermákova cérečka :) PS: Pro ty, kdo neznají ten text, tak správná verze jest: Mnoga ljeta, zdraví byli, mnoga ljeta, živijó, živijóo, živijóóó!!! Po prvním díle odmítám sledovat tuhle další s*ačku z české produkce. A vlastně, dopadlo to úplně stejně, jak jsem čekal. Matonoha s Junákem to nezachrání.(1.9.2014)

• Lukoboss

Takhle to dopadá, když se o Moravě rozhodnou něco natočit pražáci (resp. nemoraváci). Bohužel je to vidět už jenom z televizních ukázek, natož když pak vydržíte třeba jeden celej díl. Bolí to, opravdu to bolí, a to už jenom z toho důvodu, že je to neskutečně tupý. A nejsmutnější na tom je, že tato masová prezentace Moravy pak vyvolává ve zbytku republiky bláznivou představu, že takhle to tady skutečně vypadá. Ne, nevypadá. Ale co dodat, když i ústřední (vlezle melodickou) písničku k tomu udělala pražská kapela, která tady ve velkým pěje, jak mají rádi víno a v žilách jim koluje moravská krev. Achjo...(15.2.2016)

• Dannysek4U

Bobule svihnuty Chaluparema a Rancem u Zelene sedmy, vzhlizejici k slave Cetnickejch humoresek a Slovacko sa nesudi. Zazrak to neni, navic jednotlivy dily maj znacne kolisajici uroven, ale k nizi zdejsiho hodnoceni skutecne neni duvod. Bukolicka podzimni idylka na prozareni kraticich se dni, nic vic, nic min. Tahat do toho jakykoli projevy nacionalnich vasni je samozrejme naprosto jalovej pristup.(13.10.2014)

• - V seriálu si kněz Tomica (Pavel Liška) zapisuje hříchy, avšak ve skutečnosti si kněz zásadně nic zapisovat nesmí. (M.B)

• - V seriálu hrají Tomáš Matonoha a Lucie Benešová, kteří spolu žijí v soukromém životě. (M.B)

• - Vesnici Křetice, v níž se děj odehrává, na mapě nenajdete, protože vůbec neexistuje. Záběry z vinic jsou z velké části z CHKO Pálava. Ve snímku lze také shlédnout záběry na Vodní dílo Nové Mlýny. (wirtr)