Vinaři (TV seriál)

Vinári

Komedie

Česko, 2014 - 2015, 31 h 5 min (Minutáž: 32x58 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil, Zdeněk Junák, Tomáš Materna, Karel Roden, Robert Nebřenský, Jan Brožek, Ivana Jirešová, Karel Zima, Anna Fialová, Václav Kopta, Martin Maxa, Jakub Uličník, Alžběta Vaculčiaková, Jana Paulová, Radim Novák, Matěj Ruppert, Norbert Lichý, Marian Roden, Lukáš Langmajer, Zdeněk Pohlreich, Jan Vlas, Žilvinas Tratas, Zuzana Norisová, Ladislava Něrgešová, Vojtěch Záveský, Ester Kočičková, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Petr Vaněk, Jiří Vyorálek, Pavel Šimčík, Eliška Křenková, Anežka Rusevová, Vojtěch Machuta, Jiří Langmajer, Viktor Antonio, Svatopluk Říčánek, Denisa Pfauserová, Johana Freywaldová, Pavel Nečas, Roman Slovák, Josef Jelínek, Ondřej Malý, Jindřich Kriegel, Kateřina Šildová, Sandra Nováková, Leoš Noha, Daniela Choděrová, Zuzana Smijová, Simona Peková, Rostislav Gajdoš, Libuše Billová, Eva Jelínková, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Bařinka, Sebastian Pošmourný, Tomáš Vican, Jiří Knot, Magdalena Zimová, Věra Nerušilová, Václav Lexa, Iva Pazderková, Veronika Petrová, Jiří Maria Sieber, Petr Borovec, Petr Kocourek, Lenka Jurošková, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zdeněk Sedláček, Martin Sitta, Otmar Brancuzský, Karel Hynek, Josef Kaluža, Petr Janiš, Martina Kavanová, Lukáš Král, Zdeněk Vřešťál, Jiří Beneš, Jakub Hajner, Hana Skálová, Jana Gerleová

Nepiju víno, neznám život na vesnici, neznám život na Moravě a nemám ráda Kostkovou jako hérečku (s věčně nasazeným připitomělým oduševnělým úsměvem). Čili jak to tady čtu, pokud jsou v sejrálu nějaké nesrovnalosti, co se týká vína / dialektu / života na vesnici / na Moravě tak to nedokážu a nechci posuzovat. Jinak mě to celkem baví, má to atmosféru (slunečná a pozitivní, ta na mě funguje) a ten úvodní song je fajn.(3.11.2014)

• blackrain

Nemůžu se pořád zbavit dojmu, že tenhle seriál dělá z Moraváků akorát tak blbce, kteří si zaslouží jedině výsměch do obličeje. Čekala jsem něco jiného a hodně se na seriál těšila. Moje očekávání se nenaplnilo. Nemám ani chuť si při sledování otevřít lahvinku dobrého vína. Hvězdičku dávám jen za herecké obsazení, i když někteří jsou příliš toporní. Mohl to být pohodový seriál, ale tohle působí nedotaženě a jako spíchnuté horkou jehlou.(9.9.2014)

• Kimon

Po prvním dílu jsem nabyl pocit, že jistí pražští (a nejenom pražští) herci s kolektivem všech možných spolutvůrců dostali opět chuť na moravské víno (pokud možno zdarma) v nějakém tom sklípku u vinaře, který se rád pochlubí nezvyklou, atraktivní návštěvou filmařského štábu. Inu, když je v pozadí nějaký ten osobní zájem, kvalita obvykle pokulhává. To byl pravděpodobně případ i Bobulí. Nádherné letecké záběry mého rodného kraje ve kterém žiji nic nezmění na mém hodnocení. Odbytý scénář zaměřený především na jednoduchého diváka, přitroublé dialogy a samozřejmě, jak jinak, natvrdlí poldové (jako v Kameňáku). Sledování dalších dílů přenechám "novákům" , "primákům" a všem dalším gumákům. Už dávno, dávno se netočí v moravském kraji o moravském kraji stejně dobré filmy, jako kdysi např. Náš dědek Josef či všechna ta bouřlivá a zralá vína s Vladimírem Menšíkem. Všechny ty filmy (když pominu tu nešťastnou socialistickou ideu) ukázaly ve smutku i s humorem tu naši pravou vinařskou Moravu. To co vidíte v seriálu "Vinaři" je obyčejná komerce, která nemá nic společného s kvalitním filmařským uměním.(1.9.2014)

• honajz

Naprostý souhlas s LiVenturou nebo DavidS. Jinak, jako rodilý Moravák nyní žijící v Práglu, už se cítím poněkud dotčeně, jak pražští umělci vyrazí na Moravu točit div ne umění, a točí to tak, že se v tom ti lidé nepoznají. Jde o jakési schéma, pohled pražské kulturní obce nejen na Moraváky, ale vidláky obecně, a ti všichni jsou ožralové, kurevníci, nemakačenkové, lůza, a když už, tak maximálně svérázné postavičky. Někdo měl autorům říct, co je to moravská pitná kultura, a že se některé alkoholické nápoje nemíchají, a že se taky pije voda. Když už, tak se chlastat musí umět, a ne se zkárovat jako (pražská) doga. Líbila se mi jedna replika: Pražáci těžce dřou, aby za vydělané peníze přijeli užít si na Moravu to, co tam mají Moraváci furt. No nic, kdyby to někoho zajímalo, letos úroda nic moc, švestek taky moc není, takže sem raději nic letos točit nejezděte. Ani Bobule 3, ani pokračování Vinařů, ani Svatby na bitevním poli nebo podobné z prstu vycucané zhůvěřilosti. Raději se koukněte na Bouřlivé, Mladé a Zralé víno, které i přes ideologii nedělá z lidí blbce a pije se přesně uměřeně, jak se pije, nebo Žert, pokud to chcete z uměleckého pohledu.(1.9.2014)

Pán Bůh dal Moravanům víno, aby neovládli celý svět....a teď je celý svět na Moravě. Úvodní pilot je naprosto příšerná pecka do vajec. Poté se to vylepší, nebo si prostě zvyknete. Na moravské dialekty je třeba rychle zapomenout, Pražáci si prostě natočili seriál o Moravě. Seriál patří do kategorie "žehlící", pokud si odskočíte, nebo se chvíli nedíváte, o nic nepřijdete. Přesto jsem dokoukal obě série najednou. Důvod? Záhadným způsobem mne to začalo bavit. Hlavně ve chvílích, kdy to úplně celé ztratí smysl...je tu pár fakt zhulených dílů, většina postav si své role dost užívá, a postupně je vybrušuje k dokonalosti. Místy se mihne i moudro. Druhá série už je jenom taková sranda, recese, v dobrém míněno. Takže jak říkám, věnovat tomu o 30% větší péči, mohla to být velmi povedená věc...až na tu moravštinu, která tam fakt není. Takto dávám max. 70%, s lítostí, že to nepromákli víc.(25.9.2016)

• - Druhá řada seriálu se natáčela především zde: Líšná, Strdín - hospoda, kostel, náves, Pyšely - fara, kam se Tomica (Pavel Liška) s ostatními nastěhoval, Jeviněves - vinařství a vinohrad. (T-enter)

• - První epizodu v premiérovém vysílání sledovalo 1 959 000 diváků starších 15 let, což vyšlo na 44,2% podíl na sledovanosti, díky čemuž se stali Vinaři nejsledovanějším seriálem televize Prima od roku 2005. (MTHRFCKR)

• - Přestože děj probíhá ve vinařské oblasti na jižní Moravě, valná většina herců pochází z Čech. Poznat to lze v rozhovorech, kdy se postavy snaží mluvit v nářečí, které ale ve scénáři ani v hereckém podání jižní Moravu přesně nenapodobuje. (Maulincio)