Vinaři (TV seriál)

Vinári

Komedie

Česko, 2014 - 2015, 31 h 5 min (Minutáž: 32x58 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil, Zdeněk Junák, Tomáš Materna, Karel Roden, Robert Nebřenský, Jan Brožek, Ivana Jirešová, Karel Zima, Anna Fialová, Václav Kopta, Martin Maxa, Jakub Uličník, Alžběta Vaculčiaková, Jana Paulová, Radim Novák, Matěj Ruppert, Norbert Lichý, Marian Roden, Lukáš Langmajer, Zdeněk Pohlreich, Jan Vlas, Žilvinas Tratas, Zuzana Norisová, Ladislava Něrgešová, Vojtěch Záveský, Ester Kočičková, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Petr Vaněk, Jiří Vyorálek, Pavel Šimčík, Eliška Křenková, Anežka Rusevová, Vojtěch Machuta, Jiří Langmajer, Viktor Antonio, Svatopluk Říčánek, Denisa Pfauserová, Johana Freywaldová, Pavel Nečas, Roman Slovák, Josef Jelínek, Ondřej Malý, Jindřich Kriegel, Kateřina Šildová, Sandra Nováková, Leoš Noha, Daniela Choděrová, Zuzana Smijová, Simona Peková, Rostislav Gajdoš, Libuše Billová, Eva Jelínková, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Bařinka, Sebastian Pošmourný, Tomáš Vican, Jiří Knot, Magdalena Zimová, Věra Nerušilová, Václav Lexa, Iva Pazderková, Veronika Petrová, Jiří Maria Sieber, Petr Borovec, Petr Kocourek, Lenka Jurošková, Jiří Ployhar ml., Jakub Žáček, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zdeněk Sedláček, Martin Sitta, Otmar Brancuzský, Karel Hynek, Josef Kaluža, Petr Janiš, Martina Kavanová, Lukáš Král, Zdeněk Vřešťál, Jiří Beneš, Jakub Hajner, Hana Skálová, Jana Gerleová, Pavel Kovář, James Tratas

Pán Bůh dal Moravanům víno, aby neovládli celý svět....a teď je celý svět na Moravě. Úvodní pilot je naprosto příšerná pecka do vajec. Poté se to vylepší, nebo si prostě zvyknete. Na moravské dialekty je třeba rychle zapomenout, Pražáci si prostě natočili seriál o Moravě. Seriál patří do kategorie "žehlící", pokud si odskočíte, nebo se chvíli nedíváte, o nic nepřijdete. Přesto jsem dokoukal obě série najednou. Důvod? Záhadným způsobem mne to začalo bavit. Hlavně ve chvílích, kdy to úplně celé ztratí smysl...je tu pár fakt zhulených dílů, většina postav si své role dost užívá, a postupně je vybrušuje k dokonalosti. Místy se mihne i moudro. Druhá série už je jenom taková sranda, recese, v dobrém míněno. Takže jak říkám, věnovat tomu o 30% větší péči, mohla to být velmi povedená věc...až na tu moravštinu, která tam fakt není. Takto dávám max. 70%, s lítostí, že to nepromákli víc.(25.9.2016)

• PauloZ

Mnoga ljeta, mnoga ljeta, mnoga ljeta .... To se doprdele neumí naučit ani tu jedinů slavnostní písničku pěkně po moravsky, když už, s prominutím, ku*ví tu moravštinu a zápletka by neobstála ani u nás v dědině?! Z moraváků dělají zaostalé neandrtálce a z pražáků ožralé workoholiky. Nechápu proč neobsadili pořádné moravské herce, klidně neznámé brňáky, nebo prostě někoho, kdo to v pohodě zvládá. Pořád dokola stejní herci, kteří nudí. Jediné plus je ta Čermákova cérečka :) PS: Pro ty, kdo neznají ten text, tak správná verze jest: Mnoga ljeta, zdraví byli, mnoga ljeta, živijó, živijóo, živijóóó!!! Po prvním díle odmítám sledovat tuhle další s*ačku z české produkce. A vlastně, dopadlo to úplně stejně, jak jsem čekal. Matonoha s Junákem to nezachrání.(1.9.2014)

• Ilicka

Masivní kampaň navazující na Bařinovy Bobule a příslib seriálu natáčeného mimo studio a herecké obsazení slibovaly mnohé, Vinaři však nabídli pouze kolísavou nekvalitu jednotlivých epizod, děsivé postavy (Postránecký byl podle mě naprostý záporák), trapné vtipy a nesnesitelné zneužívání leteckých záběrů na vinohrady.(22.12.2014)

• ilemas

Ač jsem moravák jak Brno, tak jsem první díl ani nedokoukal do konce. Velmi trapné herecké výkony, humor téměř žádný, film naprosto o ničem, hloupý děj - zápletka prase, až se za ten film stydím. Za komančů se točily aspoň komedie, dnes je to samá sračka bez humoru. A když už, tak velmi trapný. Jedinné pozitivum, malebná příroda Pálavy.(1.9.2014)

Jakožto odpůrce novodobých českých seriálů mě Vinaři naprosto překvapili. Ne pro to, že se vínu věnuji, ale způsobem zpracování. Vtipné dialogy, lepší herecké výkony (většinou), ale také kamera! Možná je jeden z účelů seriálu nalákat lidi na Moravu a asi to tak i mnoho diváků vnímá... no já se každopádně u Vinařů příjemně bavím :-)(3.9.2015)

• - V epizodě Nová generace (2014) si farář (Pavel Liška) nechá udělat test plodnosti, který ukáže, že je neplodný. V epizodě Svatba (2015) ale na otázku Jany Hamplové (Jitka Čvančarová) „A co budeš dělat?“ (míněno po svatbě) odpoví, že děti. To přeci nemůže, když je neplodný. (Bobika16)

• - Při natáčení scén v krojích měla na sobě Anna Fialová (Julie Vlčková) tolik sukní, že si prý nemohla pomalu dojít ani na WC. (Sarkakon)

• - Nářečí, kterou mluví seriálové postavy, se stalo terčem kritiky mnoha skutečných Moraváků. Producent Tomáš Vican se hájil tím, že šlo o nadsázku, a ne o dokument, a obec Křetice je fiktivní, tudíž se v ní mluví "křeticky". (Olík)