Reklama

Reklama

Gangy z Birminghamu

(seriál)
  • Česko Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu (více)
Trailer 2
Krimi / Drama
Velká Británie, (2013–2022), 35 h 3 min (Minutáž: 55–81 min)

Tvůrci:

Steven Knight

Hrají:

Cillian Murphy, Sam Neill, Helen McCrory, Iddo Goldberg, Annabelle Wallis, Andy Nyman, Harry Kirton, Paul Anderson, Joe Cole, Natasha O'Keeffe, Hugh O'Brien (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(36)

Veleúspěšná gangsterská sága vás přenese do Birminghamu 20. let minulého století. Rozvětvená rodina Shelbyových založí obávaný gang nazývaný Peaky Blinders. Jejich jméno odkazuje na zvyk nosit žiletky na svých kloboucích, což mnohé napovídá. Seriál vám představí krutou, krvavou, ale bezpochyby působivou kapitolu moderních britských dějin.
Výpravná gangsterská rodinná sága se skvělým obsazením včetně Cilliana Murphyho, Sama Neilla, Helen McCroryové, Annabelle Wallisové, Paula Andersona, Iddo Goldberga a Charlieho Creed-Milese. Obsazen byl i spisovatel a rastafariánský básník Benjamin Zephaniah. Příběh podle Stevena Knighta začíná v roce 1919 v chudých čtvrtích poválečného Birminghamu, kde žádné zákony neplatí. Navrátilci z války, noví revolucionáři a zločinecké bandy, ti všichni bojují o přežití v průmyslovém prostředí, které se zmítá uprostřed dramatických hospodářských změn. Zbraně propašované ze zákopů se dostávají do ulic a kdo je má, nezdráhá se je použít. Zatímco Churchill mobilizuje své jednotky zvláštního oddělení, ilegální bookmakeři vydělávají jmění v nelegálních sázkových kancelářích a traumatizovaní infanteristé zapíjejí svůj granátový šok v hlučných hospodách. Na okrajích má město stále ještě vlídnější tvář, tam cikáni a loďkaři obchodují s koňmi a věští budoucnost, avšak na vrcholu této průmyslové džungle se usazuje rozvětvená rodina Shelbyových, jejíž četní sourozenci, bratranci a strýcové tvoří ten nejkrutější gang ze všech - 'Peaky Blinders'. Svůj název si vysloužili zašíváním žiletek do kšiltů svých čepic a peníze vydělávají sázkami mimo závodiště, vybíráním výpalného a loupežemi. (Filmbox)

(více)

Videa (30)

Trailer 2

Recenze (483)

joker.george 

všechny recenze uživatele

Tuhle seriálovou lahůdku jsem zhlédl prakticky na jeden zátah - chytlavá znělka, poutavý rozvrstvený příběh, zajímavé a komplikované postavy atd. Rychle jsem se sžil s postupnou změnou tónu skrz série, neustálým vývojem příběhu i se střídáním intenzity zaměřující se na rodinu a jejich (ne)fungující a k životu důležité vztahy. Naštěstí fungovalo i to, s čím mám občas problémy jako třeba zdánlivě nevhodná hudba, ne úplně košer chování postav a další detaily. A to, co mě přeci jen začalo štvát, vždycky odeznělo v pravý čas. Ani jsem se nestačil vztekat nad minimem prostoru pro Toma Hardyho, který byl ale stejně skvělý. A sága pokračuje, rozšiřuje kvalitní obsazení a ne a ne klopýtnout. (Netflix) ()

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvalitní seríál o vzestupu mafiánské rodiny po prví světové válce v prostředí industriálního Londýna. Bohužel mne však děj dostatečně nepohltil a tak mi shlédnutí dvou sérií trvalo více než rok a ani po nejlepší epizodě na konci druhé řady jsem se nesetkal s pocitem který bych od seriálu očekával a tak tuto kapitolu uzavírám. Postavy byly výjimečné a mimo hlavního hrdinu Tommyho mé nejoblíbenější postavy byly Arthur a po něm John (nutno dodat, že Arthura jsem měl vždy nejraději). Na druhou stranu i když byla moc pěkná, tak Grace mne vždycky vytáčela a Tommy měl raději upřednostnit tu sympatickou cvičitelku koní. K tomu pak ještě Polly, která mi zprvu přišla jako normální silná žena v čele celé organizace, ale postupem času jsem tu postavu začal nenávidět. První série 75% Druhá série 60% ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Knight v najlepšej forme. Jeho Peaky Blinders sú špinavý, podrazácky, ľudský a atmosférický. V niektorých prípadoch sa vám dostáva špina z Birminghamu za nechty. Murphy je jednoznačne ťahúň celej série a jeho drobné nuansy veľmi umne dotvárajú jeho inak mĺkvy charakter. Sam Neill je riadne slizký ale s určitými hereckými rezervami. Poteší hlavne Annabelle Wallis. Jej Grace je skvelo napísaná, zahraná a ešte je k tomu je po všetkých stránkach očarujúca. V zásade ako predstavenie prostredia, hlavnej zápletky a postáv je to viac ako dostačujúce a rozhodne zaujalo. Uvidíme kam sa to bude uberať, ale zatiaľ som spokojný. Emócie fungujú a hoci tomu vyslovene chýba nejaká riadna nervy drásajúca scéna je to presne ten seriál pri ktorom si treba naliať za pohárik fajnej whisky a len sa oddať tomu, čo sa odohráva pred vami na obrazovke. Za najväčší a najpozitívnejší ťahúň považujem zakomponovanie súčasnej hudby, ktorá do tých 20 rokov 20 storočia sedí ako riť na šerbel. Nick Cave, The White Stripes a Tom Waits. Dodáva to tomu strašnú noblesu. 1.séria - 80% ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Skvělá atmosféra sálající z každého záběru, řemeslný scénář a perfektní herci. Děj, přestože není přímočarý odsýpá, 6 epizod na sérii je skvělý tah, protože se PB vyhýbají jakékoli přebytečné vatě. V každém díle se něco děje, o napětí a akci není nouze, hudební podkres a kamera patří k tomu nejlepšímu. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

viděl jsem hodně opožděně první dva díly a musim říct že ačkoliv mám rád podobné střižené kousky,ne úplně mi to sedlo.První řadu se pokusím dokoukat,ale moc nálady na ní není...zatím 60% za soundtrack a Murphyho edit : po shlédnutí všech řad tam tu čtvrtou dám,nicméně pořád bude platit,že jsem čekal trošku víc...80% ()

Galerie (660)

Zajímavosti (68)

  • Predstaviteľ Thomasa Shlebyho Cillian Murphy prezradil, že neznáša účes, ktorý jeho postava nosí. Ale zas fanúšikovia si tento strih obľúbili a stal sa módnym trendom. (peetrejr)
  • Členovia klanu Peaky Blinders používajú žiletky, ktoré majú zastrčené vo svojich čapiciach. Lenže v roku, v ktorom sa seriál odohráva, boli žiletky luxusnou záležitosťou, takže by si ich gang nemohol dovoliť. (peetrejr)
  • Na rozdíl od dosavadních epizod nezazní na konci žádná skladba. Závěrečné titulky jsou doprovázeny pouze za zvuku ptačího zpěvu. (makimarketa)

Související novinky

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

Tvůrce Gangů z Birminghamu a rovněž scenárista filmů jako Východní přísliby, Noční jízda nebo Spencer Steven Knight našel svůj příští námět. Britský veterán oznámil, že chystá novou sérii o životě… (více)

Británie centrem natáčení v Evropě

Británie centrem natáčení v Evropě

27.11.2021

Na starém kontinentu stále častěji vznikají nejen evropské, ale také hollywoodské produkce, a mnoho z nich míří do Spojeného království. V britském Liverpoolu se teď rozvíjí projekt, který má místní… (více)

Co dalšího čeká seriálové Peaky Blinders?

Co dalšího čeká seriálové Peaky Blinders?

19.01.2021

Fanoušci seriálu Peaky Blinders aka Gangy z Birminghamu následující zprávu nejspíš neuslyší moc rádi. Tvůrce seriálu Steven Knight nicméně potvrdil, že seriál bude po nadcházející šesté řadě… (více)

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Reklama

Reklama