Reklama

Reklama

Gangy z Birminghamu

(seriál)
  • Česko Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu (více)
Trailer 1
Velká Británie, (2013–2022), 35 h 3 min (Minutáž: 55–81 min)

Tvůrci:

Steven Knight

Hrají:

Cillian Murphy, Sam Neill, Helen McCrory, Iddo Goldberg, Annabelle Wallis, Andy Nyman, Harry Kirton, Paul Anderson, Joe Cole, Natasha O'Keeffe, Hugh O'Brien (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(36)

Veleúspěšná gangsterská sága vás přenese do Birminghamu 20. let minulého století. Rozvětvená rodina Shelbyových založí obávaný gang nazývaný Peaky Blinders. Jejich jméno odkazuje na zvyk nosit žiletky na svých kloboucích, což mnohé napovídá. Seriál vám představí krutou, krvavou, ale bezpochyby působivou kapitolu moderních britských dějin.
Výpravná gangsterská rodinná sága se skvělým obsazením včetně Cilliana Murphyho, Sama Neilla, Helen McCroryové, Annabelle Wallisové, Paula Andersona, Iddo Goldberga a Charlieho Creed-Milese. Obsazen byl i spisovatel a rastafariánský básník Benjamin Zephaniah. Příběh podle Stevena Knighta začíná v roce 1919 v chudých čtvrtích poválečného Birminghamu, kde žádné zákony neplatí. Navrátilci z války, noví revolucionáři a zločinecké bandy, ti všichni bojují o přežití v průmyslovém prostředí, které se zmítá uprostřed dramatických hospodářských změn. Zbraně propašované ze zákopů se dostávají do ulic a kdo je má, nezdráhá se je použít. Zatímco Churchill mobilizuje své jednotky zvláštního oddělení, ilegální bookmakeři vydělávají jmění v nelegálních sázkových kancelářích a traumatizovaní infanteristé zapíjejí svůj granátový šok v hlučných hospodách. Na okrajích má město stále ještě vlídnější tvář, tam cikáni a loďkaři obchodují s koňmi a věští budoucnost, avšak na vrcholu této průmyslové džungle se usazuje rozvětvená rodina Shelbyových, jejíž četní sourozenci, bratranci a strýcové tvoří ten nejkrutější gang ze všech - 'Peaky Blinders'. Svůj název si vysloužili zašíváním žiletek do kšiltů svých čepic a peníze vydělávají sázkami mimo závodiště, vybíráním výpalného a loupežemi. (Filmbox)

(více)

Videa (30)

Trailer 1

Recenze (493)

BrooksW.Here 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Who wants to be in heaven, eh? Who wants to be in heaven when you can be sending men to fucking hell?" _____________ Lahôdka pre oči, ktorá dokáže svojim skvostným vizuálom ohromiť už v prvých SEKUNDÁCH pozerania – v tomto ohľade sa jedná o skvostnú záležitosť, ktorej dobová atmosféra a spracovanie medzivojnového Anglicka sú na nesmierne vysokej úrovni. Kamera je dokonalá, pri čom skoro všetky zábery sú perfektne prevedené a akcia je prvotriedne natočená. Soundtrack bol rovnako vynikajúci, zo začiatku ma síce trochu prekvapil (tá rocková hudba tam v rámci historického kontextu ani trochu nesedela), ale aj napriek tomu mi tam skvelo pasoval, naozaj rýchlo som si naň zvykol a skutočne som si ho obľúbil (hlavná zvučka je parádna!)... Herecké výkony sú skvostné, ani jeden nebol slabší a všetky bez výnimky boli bezchybné a ohromne uveriteľné (najlepšiu robotu bezpochyby odviedli Cillian Murphy, Paul Anderson, Tom Hardy a Helen McCrory)... Avšak aj napriek tomu nemôžem dať Peaky Blinders plnú paľbu... To tempo je miestami naozaj pomalé a v podstate aj celý tento seriál je oveľa viac konverzačný, ako som pôvodne čakal (tých dialógov je tam miestami naozaj veľa a často sa stávalo, že boli úplne o ničom) a párkrát sa mi stalo, že som sa pri pozeraní aj skutočne nudil a tá urozprávanosť mi prišla trošku otravná (naozaj sa snažím vyhnúť výrazu "zbytočná")... To isté platí aj o príbehu, ktorý nerovnomerne striedal pomalé a rýchle tempo a v záverečnej sérii mi to vadilo asi úplne najviac... V konečnom dôsledku však nemôžem dať tomuto seriálu menej ako 8 baretov so žiletkami z 10... A aj keď ma miestami sledovanie Peaky Blinders úplne nebavilo (a inokedy ma zase úplne pohltilo a ja som si to naplno užíval!), tak úplne rozumiem tomu, prečo sa to toľkým ľuďom páči... _____________ "By order of the Peaky Blinders!" ()

Carol Pifková

všechny recenze uživatele

Hodnotiť seriály na tejto stránke u mňa stratilo zmysel. Tak aspoň krátky komentár. Seriály či filmy ktoré sa točia okolo gangov, mafiánov atď. ma nikdy nelákajú. Peaky Blinders si ma napriek tomu dokázali pripútať ku gauču a seriál ma jednoducho baví. Cillian Murphy pre mňa výzorovo nie je 2x sympatický a síce jeho postava tuto robí zlotu aj tak istým spôsobom ho mám rada. Thomas Shelby je určite veľmi zaujímavý, robí dobré ale aj zlé veci. No a potom je tu Arthur. Je to proste hlupák, nervák a v Peaky Blinders nevyzerá ani najmladšie a aj tak som z neho celá na vetvy. Uvidím ako ešte dopadne druhá séria. Tá prvá pre mňa mala slabé ale aj veľmi dobré epizódy a aj keď som Grace nemala, musím sa priznať, že v druhej sérii mi chýba tá špina. ()

Reklama

agentmiky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtá série mi fakticky vyrazila dech, po méně výrazné třetí se dostavil její další přírůstek, který mohu nasnadě označit jako nejpovedenější seriálový počin, co jsem za poslední dobu mohl vidět na vlastní oči. Herecké obsazení se zde dostavilo nejen výborné, ale přímo nadpozemské. Všemu kraloval opět Murphy, jenž se mohl pyšnit po svém boku Hardym a Brodym. Brody v roli italského mafiána z New Yorku neskutečně překvapil, zprvu mi přišel jeho akcent spíše vynucený než normálně nasazený, ale postupně mi docházelo, že takový chraplák se k takovému typu člověka prostě a jednoduše hodí. Když se objevil na obrazovce, tak bylo o zábavu postaráno. Tentokrát se Peakeři mohli pochlubit i vymazlenými akčními scénami, na které se doopravdy dobře dívalo, dále pak atmosférou (jak jinak, to už je tak trochu zvykem) a samozřejmě propracovanými dialogy, jež naháněly chvílemi pořádnou husí kůži. Hardy opět dostal malinkatý prostor, ale využil ho výborně. Závěrečný díl byl bez jakékoli chybičky, scéna Hardyho s Murphym na pláži neskutečně vypiplaná do posledního detailu. Já vám nevím, ale dlouho podle mě budu hledat seriál, který nastavil danou laťku a převážně ji udržel. Čtvrtá série si odnáší 95 % ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Ač se Peaky Blinders rozjíždějí poněkud volněji - jak je ostatně očividně v dnešní době zvykem -, postupem času si mne získali. Je ostatně málo projektů se Cillianem Murphym, které si mne nezískaly. Avšak ani zbytek obsazení nezůstává o mnoho pozadu. Skvělá dobovost Irska, pardon, Británie dvacátých let, vidlácká, provinční brutalita okořeněná trochou té světové politiky. Jsem zvědav, co tvůrci vymyslí ve čtvrté sérii. Kvituji ctění britské tradice sérií o šesti dílech... 100% (1.-3. série - 100%) ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velká spokojenost. Přesně do čtvrtého dílu, pak to šlo všechno do kopru. Do té doby, jsem si tenhle seriál celkem užíval. Mělo to spád, tempo, věrohodné zobrazení doby a také herce, (Cillian,Sam), kteří odváděli svůj poctivý standart. Pak vlastně ani sám pořádně nevím, co se stalo. Scénárista se buď zbláznil, nebo ho někdo přejel parním válcem. Poslední dva díly byly totiž úplně o ničem, výsledkem čehož je fakt, že snižuju o dvě hvězdy, což už se mně dlouho nestalo. Velká škoda, ale musím, protože se na to opravdu nedalo dívat. Hlavně závěrečný díl a úplně poslední scéna, no prostě pohádka, jak vyšitá….. ()

Galerie (660)

Zajímavosti (69)

  • Ve 35. minutě hraje píseň „Abattoir Blues“ od Nicka Cave & The Bad Seeds. (Duoscop)
  • V lednu 2021 bylo potvrzeno, že šestá série bude závěrečnou. Tvůrce seriálu Steven Knight uvedl: „Covid změnil naše plány. Mohu ale říct, že můj plán od začátku byl ukončit Peaky filmem. To se také stane.“ (LUKICKK)
  • V záznamu Thomase Shelbyho (Cillian Murphy) je uvedeno, že dostal v první světové válce Královu medaili za statečnost (King's Medal for Gallantry). Ve skutečnosti takové vyznamenání neexistuje. (Kilroy2)

Související novinky

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

Tvůrce Gangů z Birminghamu a rovněž scenárista filmů jako Východní přísliby, Noční jízda nebo Spencer Steven Knight našel svůj příští námět. Britský veterán oznámil, že chystá novou sérii o životě… (více)

Británie centrem natáčení v Evropě

Británie centrem natáčení v Evropě

27.11.2021

Na starém kontinentu stále častěji vznikají nejen evropské, ale také hollywoodské produkce, a mnoho z nich míří do Spojeného království. V britském Liverpoolu se teď rozvíjí projekt, který má místní… (více)

Co dalšího čeká seriálové Peaky Blinders?

Co dalšího čeká seriálové Peaky Blinders?

19.01.2021

Fanoušci seriálu Peaky Blinders aka Gangy z Birminghamu následující zprávu nejspíš neuslyší moc rádi. Tvůrce seriálu Steven Knight nicméně potvrdil, že seriál bude po nadcházející šesté řadě… (více)

Reklama

Reklama