Nezvěstní

Drama / Krimi / Mysteriózní
USA / Velká Británie, (2014–2016), 15 h 40 min (Minutáž: 56–60 min)

James Nesbitt, Frances O'Connor, Tchéky Karyo, Jason Flemyng, Émilie Dequenne, Saïd Taghmaoui, Eric Godon, Arsher Ali, Anastasia Hille, Astrid Whettnall (více)

Série(2) / Epizody(16)

Keď sa päť ročný syn Oliver stratil počas dovolenky vo Francúzsku, nikoho vtedy ani nenapadlo, že prípad bude trvať ešte mnoho rokov. Seriál Stratený, je citlivý príbeh zobrazený prostredníctvom otca rodiny, ktorý sa nevie zmieriť so stratou svojho syna a aj po rokoch sa vracia na miesto činu a hľadá minimálnu nádej na jeho nájdenie. Príbeh je vyrozprávaný striedaním dvoch časových ôs. Jedna spätne rekonštruuje dobu, kedy Oliver zmizol a druhá sleduje príbeh Oliverovho otca Tonyho, ktorý stále, aj po ôsmych rokoch, nestráca nádej a neúnavne pátra po svojom synovi. Spolu s pomocou detektíva Juliena, chce dostať povolenie na znovuotvorenie prípadu. Je to mrazivý, srdcervúci príbeh o strate, živený nádejou a presvedčením, že na konci všetkého príde úľava. (STV)

poppy75

hodnotim po vzhliadnuti 1. serie-v prvom rade-neskutocne natahuju dej,namiesto 8 casti by stacila bohato polovica...hoci je serial britsky,zasadeny do francuzska-dojem zanechava rydzo skandinavsky,hlavne tou bezutesnostou vsiaknutou vsade...nie je klasickou krimi,skor sa sustredi na vztahy a osoby...zaver bol trosku cez,nemam rada tieto zbytocne natahovanie divaka...stratene deti su osemetna zalezitost,ktoru hlava odmieta prijat,,, 2.seria o par levelov vyssie,hoci v druhej polovici trochu stracaju ten naboj...skvele,jedina vytka-to neustale striedanie casovych rovin ,ktoych bolo asi 5 uz bolo vela...prave vdaka 2.serii dviham aj hodnotenie...a kvoli spominaniu tonyho hughsa a toho ako skoncila 1.seria dufam,ze sa objavii este 3. pokracovanie :-) ...tak nejako som si baptista oblubila... ()

dalia

Počítala jsem i s pěti hvězdičkami, ale samotný závěr Tonyho příběhu mi připadal podivný a jaksi "navíc", vzhledem k tomu, že druhá série už řeší jiný případ s jinými postavami... Jinak ale skutečně velice napínavý seriál s výbornými hereckými výkony, obzvláště postava detektiva, kterého hrál Tchéky Karyo, byla výborná a sympatická. James Nesbitt odvedl také velmi přesvědčivý výkon, i když jeho postava byla občas poměrně dost nesnesitelná. Výborné zachycení způsobu, jakým se různí lidé vyrovnávají s tragédií a ztrátou. ---- Po 2. sérii zvyšuji na 5 hvězdiček, tato série byla ještě lepší, se složitějším, komplexnějším případem. Tchéky Karyo opět vynikající, příběh strhující od začátku do konce. Doufám, že lehce otevřený závěr znamená, že se můžeme těšit na další sérii! ()

bilder

Výborný seriál. Druhá řada kupodivu lepší, než ta první, která se místy trochu táhla. Navíc všemi opěvovaný James Nesbitt mi trochu lezl na nervy, zdá se mi, že to zbytečně přehrával, vadí mi teatrální gesta. Zato druhá řada byla napínavá až do samého konce, plná zvratů a překvapení, nenudila ani chvilku. ()

pupidup

Neni to zle.. ale zbytečně se to vleče.. takove prázdné sceny. Az moc prazdne. Pri hledani Alice mi přišlo, ze casy jsou chvilemi neprehledne.. ()